Bus Vitoria - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Vitoria

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Vitoria - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Vitoria-Gasteiz, Vitoria-Gasteiz (Estacion de Autobuses), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Vitoria - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Vitoria! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Vitoria kosztują średnio 64,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Vitoria z FlixBusem może kosztować nawet 54,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Vitoria jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Vitoria podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Vitoria można zarezerwować już od 54,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Vitoria - informacje turystyczne

Vitoria - informacje ogólne

Położone w północnej Hiszpanii miasto Vitoria-Gasteiz (hiszp. Vitoria, bask. Gasteiz) to stolica wspólnoty autonomicznej Kraju Basków. Miasto zostało założone w 581 roku przez króla Nawarry – Sancha VI Mądrego. W XII wieku znajdowało się pod panowaniem arabskim, natomiast w XIII wieku przeszło pod panowanie Kastylii. W 1813 roku doszło tu do słynnej Bitwy pod Vitorią, kiedy to wojska angielsko – portugalsko – hiszpańskie zaatakowały armię francuską, doprowadzając do jej odwrotu, co zakończyło panowanie Napoleona w Hiszpanii. Vitoria nie jest tłumnie odwiedzana przez turystów, co niewątpliwie ma swoje zalety. Średniowieczna starówka zachęca do powolnych spacerów, podziwiania licznych zabytków, eksplorowania wąskich uliczek oraz korzystania z dynamicznie rozwijającej się w ostatnim czasie w centrum miasta regionalnej gastronomii. Z pewnością da się tutaj poczuć tradycyjny, baskijski klimat. Co warto zauważyć, Vitoria-Gasteiz to bardzo zielone miasto, pełne parków i miejskiej roślinności, co dodaje mu dodatkowego uroku. Podsumowując, stolica Kraju Basków jest cichym i spokojnym miastem, gdzie bez pośpiechu możesz spędzić wolny czas, obserwując życie mieszkańców i zatrzymując się co jakiś czas w jednym wielu barów serwujących miejscowy przysmak – pinxtos w towarzystwie lampki wina.

Vitoria - zabytki

Będąc w Vitorii, warto skupić swoją uwagę na kilku najważniejszych zabytkach tego miasta. Bez wątpienia numerem jeden jest tutaj gotycka Katedra św. Marii (Catedral de Santa Maria), która wzniesiona została na szczycie wzgórza w XIV wieku. Poza swoją funkcją religijną stanowiła również fortecę obronną i punkt obserwacyjny. We wnętrzach świątyni podziwiać można liczne rzeźby i obrazy, w tym m.in. obraz Petera Rubensa. Górująca nad miastem katedra wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Kolejne ważne miejsce to neogotycka Katedra Marii Niepokalanej, czyli Cathedral de Maria Immaculada, zbudowana w latach 1907-1973. Budowana w dwóch etapach katedra jest jedną z największych w całej Hiszpanii – mierzy aż 118 metrów długości i 35 metrów wysokości! Warto wiedzieć, że w murach katedry mieści się Muzeum Sztuki Sakralnej. Jej zwiedzanie można połączyć z wizytą w położonym naprzeciwko parku. Innym ważnym zabytkiem Vitorii jest pochodzący z XVII wieku klaryski klasztor Convento de San Antanio. Należy wspomnieć również o XVI-wiecznym Pałacu Bandana, usytuowanym w centrum miejskiej starówki. Co ciekawe, w jego wnętrzach znajduje się dość osobliwe Muzeum kart do gry, co stanowi nie lada gratkę dla miłośników tej formy rozrywki.

Vitoria - kultura i historia

Co warto zobaczyć w Vitorii? Przede wszystkim dwa słynne place – Plaza de la Virgen Blanca oraz Plaza de Espana. Pierwszy z nich znajduje się pomiędzy Starym Miastem a dzielnicą Ensanche. To właśnie tutaj gromadzą się mieszkańcy Vitorii podczas ważnych wydarzeń miejskich, religijnych i kulturalnych. Znajduje się tu okazały pomnik upamiętniający bitwę pod Vitorią, a wokół niego urokliwe kamienice ze zdobionymi balkonami. Na ogół jest to miejsce gwarne i bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Drugi z wymienionych placów — Plaza de Espana (nazywany również Plaza Nueva) - znajduje się tuż obok i przypomina swoim wyglądem klasyczne, hiszpańskie rynki miejskie. Stanowi idealny kwadrat mierzący 220 stóp. Warto wybrać się tu na kawę lub lampkę wina. Ciekawym placem jest również Plaza de los Fueros, gdzie podziwiać można oryginalne rzeźby. Spacerując między wymienionymi placami, zaobserwować można liczne murale, które powstały (i nadal powstają) w ramach urbanistycznego projektu, którego celem jest odnowienie elewacji wybranych budynków Starego Miasta. Ciekawym miejscem, wartym odwiedzenia jest również Atrium — Centrum Współczesnej Sztuki Baskijskiej, gdzie zgodnie z nazwą wystawione zostały dzieła współczesnej sztuki baskijskiej i hiszpańskiej. Co ciekawe, aż 75% budynku znajduje się pod ziemią.

Vitoria - ciekawe informacje

Oprócz średniowiecznej starówki, sakralnych zabytków i słynnych placów, Vitoria zachwyca turystów (jak na stolicę Kraju Basków przystało) przepyszną, baskijską kuchnią. W poszukiwaniu baskijskich smaków wybierz się na ulicę Aiztogile, gdzie znajduje się mnóstwo barów serwujących lokalną kuchnię, w tym przede wszystkim pintxos, czyli lokalną odmianę znanych w Hiszpanii tapas. Pintxos to popularna przekąska, na którą składa się bagietka z rozmaitymi składnikami, najczęściej przekłuta cienkim patyczkiem. O ile tapas najczęściej występują w charakterze dodatku do napoju, pinxtos są nieco większe i stanowią samodzielną potrawę. Podstawą kuchni baskijskiej są świeże ryby i owoce morza. Jedne z ważniejszych potraw regionu, których warto spróbować, będąc w Virorii to m.in. marmitako (biały tuńczyk bonito w towarzystwie duszonych warzyw i ziemniaków), merluza a la vasca (morszczuk przyrządzony po baskijsku w zielonym sosie) czy bacalao (dorsz podawany w baskijskim sosie z papryki czerwonej cebuli). Ciekawym zjawiskiem są funkcjonujące tu od połowy XIX wieku baskijskie stowarzyszenia gastronomiczne, w ramach których grupy mężczyzn spotykają się, aby razem gotować, a następnie oddawać się biesiadzie. Według jednej z teorii powstanie takich klubów było odpowiedzią na rządy kobiet w kuchni, podczas kiedy mężczyźni również mieli ochotę rozwijać się kulinarnie.

Vitoria - okolice

W 2012 roku Vitoria otrzymała tytuł zielonej stolicy Europy. Miasto jest wręcz przepełnione zielenią, o czym najlepiej świadczy obecność ok. 130 tys. drzew, 9 parków, kilkunastu skwerów, kilku jezior, mini ogrodów botanicznych oraz otaczających Vitorię zalesionych wzniesień. Zaledwie 4 kilometry od centrum miasta znajduje się piękny park Parque de Salburua, który szczególnie docenią miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek. Co roku w październiku odbywa się tu trzydniowy festiwal, którego jednym z głównych punktów jest uwielbiany przez dzieci pokaz kolorowych latawców. Z kolei w samym mieście najważniejszym zielonym miejscem jest Parque de la Florida. To bardzo urokliwy park, pełny różnych zakątków, alejek, pomników, mostków oraz oczywiście bogatej szaty roślinnej. Można tu wspaniale odpocząć w cichej, nieco majestatycznej atmosferze. Kolejnym ciekawym miejscem jest otwarte w 2009 roku Centrum Ataria, z którego można obserwować mokradła Salburua, stanowiące ważne dziedzictwo przyrodnicze Kraju Basków. Żyje tu m.in. ogromna społeczność chrząszczy, liczne gatunki ptactwa, ważki, żółwie, żaby czy zagrożony wyginięciem ryś iberyjski. Wszystkie powyższe miejsca najlepiej jest odwiedzić za pomocą rowerów miejskich, które są w wyznaczonych miejscach udostępniane przez miasto za darmo.


Vitoria oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Vitoria

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Vitoria

Vitoria - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Vitoria, których ceny zaczynają się już od 54,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Vitoria - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Vitoria. W mieścieVitoria znajduje się2 przystanków i można do nich dotrzeć z 49 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Vitoria jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Vitoria. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Vitoria, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności