Bus Graz - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Graz

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Graz - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Graz podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Graz - znajdziesz tu num_bus_stops przystanki autobusowe . Jest to Graz (Girardigasse), Graz Murpark (Ostbahnstraße), Graz P & R Webling, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Graz! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Graz kosztują średnio 51,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Graz z FlixBusem może kosztować nawet 44,99 zł!
Bilet autobusowy do miasta Graz można zarezerwować już od 44,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Szukasz kolejnych przygód? Najpopularniejsze miejsca docelowe, do których możesz łatwo dojechać z Graz, to Wiedeń, Port lotniczy Wiedeń, Zagrzeb. Te miasta oferują różnorodne doświadczenia, więc zacznij dzisiaj odkrywać!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Graz jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.

Graz - informacje turystyczne

Graz - informacje ogólne

Położony w południowo-wschodniej Austrii, u podnóża Alp Styryjskich Graz to drugie co do wielkości i znaczenia austriackie miasto. Jest to ważny ośrodek przemysłowy, kulturalny (kulturalna stolica Europy w 2003 roku), uniwersytecki oraz turystyczny. Nazwa Graz pochodzi od słowa „Gradec”, co oznacza „mały zamek”. Pierwsze wzmianki na temat miasta pochodzą z 881 r., kiedy Graz wymieniony został w jednym z dokumentów jako warownia władców Styrii. Prawa miejskie zostały temu miastu nadane z końcem XIII wieku, z kolei w następnych wiekach było to centrum Styrii, a następnie siedziba Habsburgów. Jako jedno z centrów europejskiego handlu, Graz znacząco rozwinął się w XIX wieku, jednak z drugiej strony podczas II wojny światowy uległ bardzo rozległym zniszczeniom. Dziś jest to miasto, w którym bardzo widoczne jest umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnością. Rytm życia Grazu w dużej mierze wyznaczają studenci, gdyż znajduje się tutaj Uniwersytet Karl-Franzens oraz inne szkoły wyższe i instytucje naukowe obsługujące ok. 40 tys. żaków. Graz to również miasto kultury i sztuki — znajdują się tu ciekawe muzea, teatry, galerie oraz opera. Odbywa się tutaj szereg imprez kulturalnych, jak również koncertów i dyskotek, które umilają czas studentom i nie tylko. Co ciekawe, to właśnie z Grazu pochodzi słynny kulturysta, aktor, a obecnie amerykański polityk – Arnold Schwarzenegger.

Graz - zabytki

Zwiedzanie Grazu warto zacząć od urokliwego Starego Miasta, które w 1999 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z bardzo zachęcającym komentarzem „najlepiej zachowana starówka w Europie Środkowej”. Wokół głównego placu znajdują się zabytkowe kamienice, z których część pamięta XVII wiek, z kolei na środku rynku podziwiać można monumentalną fontannę. Nieopodal znajduje się Landhaushof – renesansowa siedziba parlamentu Styrii, gdzie podziwiać można m.in. piękny, arkadowy dziedziniec. Warto wybrać się do jednej ze znajdujących się tam kawiarni, aby w klimatycznych okolicznościach zrobić sobie przyjemną przerwę w zwiedzeniu miasta. Będąc w okolicy, warto zwiedzić również budynek Arsenału z 1645 roku — Landeszeughaus, gdzie znajduje się ponad 30 tys. militarnych eksponatów. Nieopodal arsenału znajduje się klimatyczna ulica Herrengasse, przy której podziwiać można barokowy kościół Stadtpfarrkirche, datowany na rok 1519. Znajduje się tam m.in. witraż przedstawiający Hitlera i Mussoliniego jako oprawców Chrystusa. Ciekawym miejscem znajdującym się w okolicy miasta jest też wznosząca się na bazaltowej skale twierdza Riegersburg, której historia sięga XIII wieku.

Graz - kultura i historia

Jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Grazu jest Schöckl, czyli wysoka na 1500 metrów góra, wokół której znajduje się liczne trasy do pieszych wędrówek. To świetne miejsce na długi, popołudniowy spacer dla wszystkich, którzy lubią aktywne formy wypoczynku oraz obcowanie z naturą. Jak nietrudno się domyślić, ze szczytu góry podziwiać można piękne widoki. Jeśli nie mamy możliwości lub ochoty wejść na szczyt pieszo, zawsze można skorzystać z kolejki linowej Schöckl-Seibahn. Ciekawym miejscem, choć zupełnie innego typu, jest Bilderbuchdorf – austriacki skansen znajdujący się w miejscowości Stübing, 20 kilometrów od centrum Grazu. Znajduje się tutaj niemal 100 jedynych w swoim rodzaju, zabytkowych domostw, jakie można było spotkać w całej Austrii na przestrzeni wieków. Jest to bardzo ciekawa lekcja historii. Ważnym miejscem jest również oddany do użytku w 2003 roku dom sztuki Kunsthaus Graz. Z zewnątrz intryguje swoim oryginalnym wyglądem – do dziś trwają spory, co tak naprawdę przypomina owa stalowo-szklana konstrukcja. Wnętrza skrywają z kolei cykliczne wystawy, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników sztuki.

Graz - ciekawe informacje

Najważniejszym punktem na mapie miasta jest leżący nad rzeką Wzgórze Zamkowe (Schlossberg), czyli wysoka na 473 metry zalesiona góra, z której rozciąga się widok na wspaniałą panoramę Grazu. Droga na szczyt prowadzi przez dwie wyznaczone ścieżki spacerowe. Jedna z nich jest dość łagodna, z kolei druga dużo trudniejsza, jednak ze względu na piękne widoki na stare miasto, stanowi sama w sobie zadanie dość przyjemne, choć wymagające niemałej kondycji. Jeśli jednak tego typu wędrówki są dla Ciebie zbyt uciążliwe, możesz za niewielką opłatą skorzystać z wykutej w skale oszklonej windy lub kolejki szynowej. Niezależnie jaką metodę dotarcia na szczyt wybierzesz, będzie czekać tam na Ciebie nie tylko piękny widok, ale również możliwość obejrzenia z bliska symbolu miasta – wieży zegarowej, która jako jedyna z dawnej twierdzy zachowała się w całości (niezdobyta przez lata twierdza została ostatecznie wysadzona przez wojska francuskie). Nieopodal wieży znajduje się głęboka niemal na 100 metrów studnia turecka. Schodząc ze wzgórza, na samym końcu schodów przy Murze (rzece) znajduje się stalowo-szklany budynek, a w nim znana i lubiana kawiarnia Insel Cafe.

Graz - okolice

Graz to stosunkowo niewielkie miasto (choć drugie co do wielkości w Austrii) w związku z czym nie posiada zbyt wielu „ukrytych” zakątków, znanych jedynie mieszkańcom miasta. Jest jednak kilka mniej lub bardziej oczywistych dla „lokalsów” miejsc, o których warto wspomnieć, gdyż może ich nie być w pierwszym lepszym przewodniku. Tym bardziej że leżą one nieopodal miasta, a nie w samym jego centrum. Takim miejscem jest położony 40 km od Graz wąwóz Barenschutzklamm. Jest to fantastyczna atrakcja dla miłośników pięknych widoków, górskich spacerów i obcowania z naturą (znajdują się tutaj a 24 wodospady!). Liczne ścieżki, drabinki i mostki nadają klimatu i ułatwiają wędrówkę. Zdecydowanie warto się tam wybrać! W poszukiwaniu smacznej kuchni również warto odjechać nieco dalej poza centrum miasta. Na obrzeżach Grazu, pod adresem Kehlbergstrase 83 znajduje się zajazd Grubers Kehlberghof. Skosztujesz tu dań kuchni regionu bazujących na sezonowych składnikach oraz napijesz się lokalnego wina. Jednak smaczne potrawy to nie wszystko – warto tu przyjechać ze względu na rozciągający się z tego miejsca piękny widok na panoramę miasta! A jeśli najdzie Cię ochotę na wysokiej jakości aromatyczną kawę, koniecznie wybierz się pod adres Schmiedgasse 11, gdyż tam znajduje się Buna Kaffee – kawiarnia prowadzona przez prawdziwych pasjonatów tego czarnego napoju.


Graz oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Graz

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Graz

Graz - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Graz. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Graz Bilety do miasta Graz zaczynają się od zaledwie 44,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Graz - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Graz z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 134 połączeniom z miastem Graz możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Graz czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Graz w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Graz - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności