Bus Sarajewo - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Sarajewo

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Sarajewo - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Sarajevo (bus station), Istocno Sarajevo, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Sarajewo - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Sarajewo! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Sarajewo z FlixBusem może kosztować nawet 26,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Sarajewo jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Sarajewo podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Sarajewo można zarezerwować już od 26,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Sarajewo - informacje turystyczne

Sarajewo - informacje ogólne

Stolica niepodległej Bośni i Hercegowiny - Sarajewo - to miasto, które odegrało ważną rolę w historii. Miasto było świadkiem decydującej chwili, która wywołała wybuch pierwszej wojny światowej, lata rządów komunistycznych w ramach Jugosławii oraz własnej krwawej wojny domowej we wczesnych latach 90. Jednak od zakończenia wojny Sarajewo przechodzi poważną odbudowę i jest najszybciej rozwijającym się miastem w Bośni i Hercegowinie. Znane jest jako miasto tolerancyjne, celebrujące pokojową koegzystencję chrześcijan, muzułmanów i Żydów.

W Sarajewie spotkasz się z rożnymi kulturalnymi wpływami. Czasami może Ci się wydawać, że wędrujesz po targach w Stambule, innym razem - że przechadzasz się po Wiedniu. To dlatego, że na Bośnię wpłynęło imperium osmańskie, które rządziło od końca lat czternastych, a następnie Austro -Węgry, które przejęły kontrolę nad miastem pod koniec XIX wieku. Choć jest stolicą, Sarajewo utrzymuje autentyczność często traconą w obleganych przez turystów miejscach.

Sarajewo - zabytki

Zwiedzanie Sarajewa rozpocznij od spaceru po Starym Miescie. Przejdź przez Most Łaciński w kierunku Placu Bascarsija (znanego również jako Plac Pigeon). Historyczne Stare Miasto jest przyjemne i urocze, w jego obszarze znajdziesz wiele atrakcji. Popularnym miejscem, które należy odwiedzić, jest zbudowany w 1532 roku meczet Gazi Husrev-beg. Jest on największym historycznym meczetem w kraju, który reprezentuje centrum społeczności muzułmańskiej. Jest to przykład architektury osmańskiej, z której miasto jest dobrze znane. Na zewnątrz znajduje się piękny otwarty dziedziniec z fontanną do ceremonialnego mycia, a główne wejście zdobią skomplikowane islamskie wzory. Meczet posiada wiele kopuł, które są atrybutem meczetów osmańskich. Budynek został zniszczonych w czasie wojny domowej, ale dziś, po odbudowie, wygląda pięknie.

Jednym z najbardziej znanych wydarzeń w Sarajewie było zamordowanie arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Zabójstwo miało miejsce tuż nad Mostem Łacińskim, jednym z najstarszych mostów osmańskich w mieście, który prawdopodobnie powstał w połowie XVI wieku. Sam most jest mały, z trzema łukami i spiczastym szczytem pośrodku. Na północnym krańcu znajduje się tablica upamiętniająca to wydarzenie. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej o historii Sarajewa, odwiedź Tunel Spasa. Działał on jako linia ratunkowa dla lokalnych Bośniaków podczas wojny domowej. Transportowanu nim żywność i broń podczas, gdy miasto było w stanie oblężenia. Tunel został zbudowany w maju 1992 r. przez armię bośniacką. Podczas gdy wszystkie drogi w mieście były blokowane przez Serbów, Bośniacy korzystali z tunelu, by połączyć się z obszarem kontrolowanym przez ONZ. Dziś znajduje się tu muzeum, a zwiedzający mogą wejść do niewielkiej części tunelu, aby doświadczyć tej ponurej historii.

Sarajewo - kultura i historia

Wydarzenia, które sprawiły, że nazwę "Sarajewo" można znaleźć w podręcznikach do historii, to: zabójstwo Ferdynanda i początek I wojny światowej, zimowe igrzyska olimpijskie w 1984 r. oraz oblężenie miasta poczas wojny jugosłowiańskiej. Początki Sarajewa sięgają czasów neolitycznych, kiedy miejsce to było kolebką tak zwanej kultury Butmiru. Wiadomo również, że Ilirowie mieli kilka osiedli w tej dolinie. Ilirowie byli rdzennymi plemionami, które żyły w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Następnie osiedlili się na tym obszarze Rzymianie, a po nich Słowianie. Osada Vrh-Bośna istniała w dolinie Sarajewa jako słowiańska cytadela od 1263 r., aż została zdobyta przez imperium osmańskie w 1429 r. Jednak dopiero w 1461 r. osada została nazwana Bosna-Saraj. Osmanie rządzili Bośnią przez pięć wieków, a Sarajewo rozwijało się jako ważne centrum kulturalne i handlowe regionu. Chociaż Isa-Beg Isaković był tym, który założył Sarajewo, jego następca - Gazi Husrev-beg - wywarł na Sarajewo większy wpływ. Podczas jego rządów wybudowano słynny meczet Gazi Husrev-beg's i kilka innych meczetów. Zbudował także pierwszą bibliotekę Sarajewa, madrasę, szkołę filozofii i wieżę zegarową (Sahat Kula) oraz wiele innych ważnych obiektów.

Po długim okresie rządów osmańskich imperium austro-węgierskie przejeło władzę nad Bośnią (1878-1918) i w tym czasie wiele budynków w Sarajewie zostało zbudowanych w rozpoznawalny, "austriacki sposób". Gdy pierwsza wojna światowa zakończyła austriacką koronę Bośni i Hercegowiny, miasto znalazło się w Królestwie Serbów, Chorwatów i Słoweńców, później przemianowane na Królestwo Jugosławii. W 1941 r. Niemcy hitlerowskie najechały na Jugosławię, a Sarajewo zostało zbombardowane. Jugosłowiańscy bojownicy ruchu oporu dowodzeni przez Josipa Broża Tito, wyzwolili Sarajewo 6 kwietnia 1945 r., a Sarajewo stało się ważnym ośrodkiem regionalnym nowo utworzonej Jugosławii. W 1992 r. w czasie rozpadu byłego komunistycznego państwa Jugosławii Sarajewo było otoczone przez Jugosłowiańską Armię Narodową. Oblężenie Sarajewa i wojna w Bośni i Hercegowinie doprowadziły do wielu ofiar śmiertelnych i zniszczeń na dużą skalę. Dzisiaj Sarajewo jest w stanie powitać licznie przyjeżdzających turystów i zaprezentować wspaniałe atrakcje oraz swoje piękno.

Sarajewo - życie nocne

Życie nocne w Sarajewie jest naprawdę bogate, więc załóż imprezowe ciuchy oraz buty do tańca i bądź gotów na imprezę. Jeśli po spokojnym drinku w barze nadal masz ochotę na więcej, przyłącz się do ulicznych imprezowiczów, których znajdziesz w całym mieście. Bądź przygotowany - impreza może potrwać do świtu. Oprócz zwykłych wieczorów imprezowych - w piątek i sobotę - Sarajewo ożywa w czwartek na tak zwaną "noc studencką". W Sarajewie warto spróbować lokalnych brandy, produkowanych ze śliwek (śliwowica), orzechów włoskich (orahovaca), czereśni (visnavaca) i moreli (kajsija). Nie zapomnij również o najpopularniejszym z tutejszych alkoholi - rakiji. Możesz spróbować wielu różnych smaków tego lokalnego trunku w prawie każdym z barów i restauracji.

Sarajewo - ciekawe informacje

Stary Rynek w Sarajewie to idealne miejsce na zakup pamiątek. Znajdziesz tutaj szeroki wybór lokalnych sklepów oferujących ręcznie wykonywane produkty. Będąc tutaj, wstąp do restauracji serwującej lokalne jedzenie. Mało kto wie, ale tradycyjne potrawy Bosni i Hercegowiny są przepyszne! Spróbuj ćevapi, czyli mięsa mielonego uformowanego w kształty małych kiełbasek podawane ze świeżym chlebem, surową cebulą i sosem podobnym do kwaśnej śmietany. Nie opuszczaj Bośni i Hercegowiny bez spróbowania tego lokalnego smakołyku! Zaledwie kilka przecznic od Starego Miasta, obok Browaru Sarajevskaya znajduje się Pivnica HS. Jest to duża piwiarnia, serwująca lokalne piwa. Znajdziesz tutaj również pyszne jedzenie.

Autobusy jadące do miasta Sarajewo

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Sarajewo

Sarajewo - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Sarajewo, których ceny zaczynają się już od 26,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Sarajewo - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Sarajewo. W mieścieSarajewo znajduje się2 przystanków i można do nich dotrzeć z 56 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Sarajewo jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Sarajewo. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Sarajewo, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności