You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Praga

Autobus z i do: Praga od 9 zł

Dalsze opcje

Możesz kupić bilet online lub w jednym z naszych punktów sprzedaży.

Wskazówka: Praga jest popularnym celem podróży na romantyczny weekend! Odkryj nasze wskazówki, gdzie jechać na wakacje

Co warto zobaczyć w: Praga?

Informacje turystyczne o Pradze

Ogólne informacje o: Praga

Praga jest fascynującym miastem i centrum kulturalnym dla podróżników i turystów. To również siedziba wielu wspaniałych osobistości, jak Król IV Luksemburskiego, byłego prezydenta Václava Havla i pisarza Jana Neruda.

Zamek na Hradczanach, czyli najsłynniejszy Zamek w Pradze zbudowany został pod koniec IX wieku i przez wiele lat był siedzibą królów czeskich, a obecnie prezydenta kraju. Najstarsze elementy Zamku nie zostały zrekonstruowane od czasów jego powstania. Imponujący Praski zamek każdego wieczoru rozświetla się światłami, co tworzy wspaniały widok, który z pewnością zauważysz jak tylko Twój autobus dojedzie do Pragi. Będąc w Pradze nie możesz zapomnieć o wizycie w Katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha, która jest popularnym na całym świecie głównym kościołem Pragi wybudowanym w XIV w. i będącym miejscem spoczynku Jana Nepomucena. Z wieży katedry rozpościera się przepiękny widok na czeską stolicę, więc polecamy! Jeśli nie jesteś fanem wspinania się po schodach katedry, wybierz się na spacer po Moście Św. Karola przez rzekę Wełtawę na drugą stronę miasta. Most Św. Karola jest najstarszym kamiennym mostem w Europie, narodowym pomnikiem i popularnym celem podróży naszych pasażerów zaraz po dotarciu autobusem do Pragi. Budowa mostu rozpoczęła się w XIV w. i przez następne 100 lat trwały wszelkie przebudowy, wymiany 75 rzeźb, które zobaczysz podczas spaceru. To niezwykle romantyczne miejsce i pewnie dlatego Praga znana jest jako romantyczny cel podróży przez wielu. Do Pragi warto jechać w okresie zimowym, kiedy organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy lub świętowanie Sylwestra

Najpiękniejsze zabytki Pragi

Zabytki w: Praga

Kiedy zdecydujesz wybrać się do Pragi autobusem, powinieneś odwiedzić Witkową Górę i zobaczyć znajdujący się tam narodowy pomnik Jana Žižka – czeskiego bohatera narodowego. Kolejnym słynnym zabytkiem niedaleko rzeki Wełtawy jest wczesnośredniowieczny mur obronny - Mur Głodowy. Znanym miejscem jest też Cmentarz Wyszechradzki, gdzie pochowane są sławnych czeskich osobistości. W historycznej dzielnicy Josefov znajduje się najstarsza w Europie Synagoga oraz Stary Cmentarz Żydowski z grobami liczącymi nawet 300 lat! Jest to najważniejsze miejsce dotyczące kultury żydowskiej w całej Pradze. Plac Wacława to idealne miejsce dla fanów zakupów, gdzie dotrzesz z łatwością z przystanku autobusowego, jak tylko Twój autobus dojedzie do Pragi. Nazwa Placu pochodzi od św. Wacława, którego pomnik znajduje się pośrodku skweru.

Praga - Na jakich przystankach zatrzymuje się autobus?

Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieście Praga jest więcej przystanków, tzn. 3.

Przystanek autobusowy Praga (dworzec autobusowy ÚAN Florenc)

<p>Křižíkova 279/8<br />
, 186 00 Prag<br />
, Czechy</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Praga (dworzec autobusowy ÚAN Florenc)

Křižíkova 279/8
186 00 Prag
Czechy

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Praga

Przystanek autobusowy Praga (główny dworzec autobusowy)

<p>Wilsonova 8<br />
, 110 00 Praha <br />
, Czechy</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Praga (główny dworzec autobusowy)

Wilsonova 8
110 00 Praha 
Czechy

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Praga

Przystanek autobusowy Prague International Airport

<p>Aviatická 1017/2<br />
, 161 00 Praha<br />
, Czechy</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Prague International Airport

Aviatická 1017/2
161 00 Praha
Czechy

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Praga

Szukasz więcej informacji o: Praga?

Historia i kultura Pragi

Praga: Kultura i historia

Praga posiada bogatą historię sięgającą 1000 lat wstecz, co zdecydowanie widać w unikatowej architekturze miasta. Wiele obszarów miasta należą do światowej listy UNESCO i zdecydowanie powinny znaleźć się w Twoim planie dnia, jak tylko wysiądziesz z autobusu w Pradze. Klasztor św. Agnieszki jest wręcz koniecznością! To jeden z pierwszych gotyckich budynków wybudowanych w Czechach wraz z Belwederem, będący jednym z najbardziej dokładnych imitacji, które można znaleźć poza Włochami. W Pradze znajdziesz nawet replikę wieży Eiffla! Jeśli wejdziesz na wysoką na jedyne 64 metry wieżę, w nagrodę czeka Cię wspaniały widok na miasto. Tańczący dom jest przykładem architektury nowoczesnej w Pradze zbudowanym nad brzegiem Wełtawy. Na najwyższym piętrze budynku mieści się jedna z najlepszych praskich restauracji "Ginger & Fred" – zdecydowanie warte polecenia zanim odjedziesz autobusem z Pragi!

Nocne życie w Pradze

Życie nocne w: Praga

Jak każdy z dużych i znanych miast w Europie, Praga ma wiele do zaoferowania w kwestii nocnego życia! Różnorodne bary, kluby i koncerty, Praga jest idealnym miejscem na fanów taniego podróżowania autobusami i zwiedzania Europy ze względu na swoje niskie ceny. Praga jest znana ze względu na wysokiej jakości piwo, najsłynniejsze marki to “Pilsner Urquell” lub “Budweiser”. W barach, pubach i browarach możesz smakować w jednym z najlepszych piw na świecie i to po konkurencyjnych cenach! Popularnymi miejscami są restauracja Pilsner Urquell “Kolkobna” lub “Novoměstský pivovar“, który znajduje się na Placu Wacława. Dla naszych pasażerów FlixBusa lubiących tańczyć, Praga jest bardzo dobrym celem podróży autobusem. “Karlovy Lazne” jest największym klubem w centralnej Europie otwartym codziennie, obejmującym 5 pięter, szeroki wybór muzyki idealnej na każdy gust! Innym znanym miejscem jest “Duplex” na Placu Wacława, gdzie doświadczysz prawdziwej różnorodności! Jest z czego wybierać zanim będziesz musiał się zbierać do autobusu powrotnego!