Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Przepraszamy, nie znaleziono żadnego miasta

Zdaje się, że nie oferujemy przejazdów zgodnych z Twoim wyszukiwaniem. Zmień wyszukiwanie lub sprawdź naszą ofertę ponownie w przyszłości.

Autobusem do Norwegii

Norwegia jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie i nie jest trudno domyślić się dlaczego. Nad zachodnim wybrzeżem górują zapierające dech w piersiach fiordy, z których słynie to nordyckie królestwo.Ten cud natury można podziwiać z bliska podczas pieszych wędrówek, przejażdżek rowerowych i przepraw kajakami. W Norwegii można spodziewać się również przepięknych lasów i górskich krajobrazów. Z FlixBusem możesz wygodnie i łatwo dostać się do ciekawych miejsc w Norwegii.

Dla amatorów sportów czekają tu też stoki narciarskie i snowboardowe. W typowych dla Norwegii górskich krajobrazach kryją się liczne ośrodki wypoczynkowe. Profesjonalnych skoczków narciarskich możesz też podziwiać na Holmenkollen, jednej z najbardziej znanych skoczni na świecie. Aby to zrobić, nie musisz nawet opuszczać stolicy Oslo.

4 powody, aby spędzić wakacje w Oslo

1. Park Frogner z rzeźbami Vigelanda

Udaj się do Parku Frogner

Dlaczego nie mogę tego przegapić?

Największy park w centrum miasta to doskonałe miejsce na spędzanie spokojnych, letnich wieczorów. Poza 150 różnymi gatunkami róż można znaleźć tu ponad 200 rzeźb Gustava Vigelanda. Niekiedy bardzo dziwaczne rzeźby przedstawiają ludzi w każdym wieku i w najrozmaitszych pozycjach. W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Frogner znajduje się muzeum, w którym można podziwiać wiele innych prac tego rzeźbiarza. Warto również zobaczyć dwór Frogner, w którym od ponad 100 lat mieści się Muzeum Miejskie Oslo (Bymuseum).

Kiedy otwarte jest muzeum?

Muzeum Miejskie w Oslo otwarte jest od wtorku do niedzieli (od 11 do 16). Można podziwiać w nim wystawy zdjęć oraz eksponaty związane z kulturą norweską. Wstęp jest wolny i dostępne są przewodniki audio w kilku różnych językach.

Jak dotrzeć do parku?

Przed parkiem znajduje się przystanek tramwajowy linii 12 oraz kilka linii autobusowych. Przy okazji: w przewodnikach można spotkać się z terminem „Vigelandpark”, ale rzeźby są częścią parku Frogner. Zapytaj dowolnego Norwega jak trafić do parku Frogner, a on z chęcią wskaże Ci drogę.

Zaplanuj swoją podróż do Oslo!

2. Półwysep Bygdøy i liczne muzea

Udaj się na półwysep Bygdoy

Jakie muzea znajdują się na półwyspie?

Fani nawigacji i żeglarstwa muszą koniecznie odwiedzić Bygdøy. W Muzeum Fram można odwiedzić dawny statek badawczy Fram i dowiedzieć się na temat badań polarnych. W Muzeum Kon-Tiki znajduje się tratwa o tej samej nazwie, którą Thor Heyerdahl przepłynął Pacyfik. Jeszcze więcej modeli statków można znaleźć w Vikingskiphuset oraz w Muzeum Morskim.

Czy są tam jedynie muzea?

Oczywiście, że nie! Bygdøy to latem również doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W Huk, na południowym krańcu półwyspu, znajduje  się również plaża — należy jednak uważać, aby przypadkowo nie znaleźć się w obszarze dla nudystów!

W jaki sposób najlepiej dostać się na Bygdøy?

Lokalną linią numer 30 można dojechać na Bygdøy z centrum miasta w 20 minut. W cieplejszych miesiącach (od marca do października) polecamy jednak przeprawę promem z portu w centrum miasta. U celu znajdziesz się w 15 minut — wspaniałe widoki wliczone są w cenę.

3. Nowa opera w porcie

Udaj się do Portu aby zobaczyć nową operę

Dlaczego nie mogę tego przegapić?

Wizyta w operze nie jest oczywiście rozrywką dla każdego. Nie można jednak pominąć Opery w Oslo ze względu na jej idiosynkratyczną architekturę. Ze względu na bezpośrednie położenie przy porcie i skośny marmurowy dach, Opera zdaje się być górą lodową wystającą z wody. Na dach można z łatwością wejść i cieszyć się się wyjątkowym widokiem na fiordy. Ponadto można też zajrzeć za kulisy w ramach 50-minutowej wycieczki z przewodnikiem.

Kiedy można wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem?

50-minutowe wycieczki z przewodnikiem w języku angielskim odbywają się od niedzieli do piątku o godzinie 13. W soboty natomiast zwiedzanie zaczyna się o godzinie 12. Cena wynosi 100 koron norweskich w przypadku osób powyżej 16 roku życia (za dziecko należy zapłacić 60 koron). Aktualne informacje można oczywiście znaleźć na stronie internetowej opery.

Gdzie dokładnie znajduje się Opera w Oslo?

Opera znajduje się bezpośrednio przy fiordach w dzielnicy Bjørvika, około 10 minut od Katedry w Oslo.<br />
Adres: Kirsten Flagstads Plass 1.

Zaplanuj swoją podróż do Oslo!

4. Skocznia narciarska Holmenkollen

Odwiedź skocznię holmenkollen w Oslo

Czy jest sens odwiedzić ją latem?

Absolutnie! Nawet bez śniegu widok na skocznię jest bardziej niż imponujący. Od marca do października masz też możliwość poczuć adrenalinę, wczuwając się w rolę skoczka narciarskiego na jednym z wyciągów linowych. Oprócz tego możesz też odwiedzić Muzeum Narciarskie.

W jakich godzinach otwarte jest muzeum?

Muzeum otwarte jest codziennie. Od czerwca do sierpnia w godzinach od 9 do 20 można też zasięgnąć informacji o jeździe na nartach. W pozostałych miesiącach muzeum otwierane jest o godzinie 10 i zamykane o godzinie 16 lub 17. Dokładne informacje można znaleźć na stronie internetowej muzeum.

Gdzie dokładnie znajduje się skocznia Holmenkollen?

Około siedem kilometrów na północny zachód od Oslo. Można dojechać tam między innymi metrem.

Dlaczego warto wybrać się do Norwegii autobusem

Zaplanuj swoją podróż do Oslo!

Bagaż podstawowy w FlixBus

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż do Norwegii bez dodatkowych kosztów i konieczności przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Wyszukiwarka przystanków FlixBus

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Norwegii.

Bezpłatnie Wi-Fi na pokładzie FlixBus

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do Norwegii możesz cieszyć się bezpłatnym Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Tanie bilety

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na lokalne przysmaki!