Bus Bergamo - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Bergamo

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Bergamo można zarezerwować już od 27,98 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Bergamo podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Bergamo jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Bergamo! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Bergamo z FlixBusem może kosztować nawet 27,98 zł!
Bergamo - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Bergamo (Bus Station), Bergamo (Via Furietti), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Bergamo - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Bergamo - informacje turystyczne

Bergamo - informacje ogólne

Bergamo to idealny pomysł na weekendowy wyjazd dla wszystkich, którzy są spragnieni prawdziwie włoskiej atmosfery. Jest to zaciszne i romantyczne miasteczko, do którego warto wybrać się ze swoją drugą połówką. Bergamo założyli Celtowie około 390 r. p.n.e. i to oni nadali miastu taką nazwę. Miasteczko położone jest na północy kraju, w Lombardii, nieopodal Mediolanu. Składa się z dwóch części – Citta Alta (stare miasto) i Citta Bassa (dolne miasto). Pod względem turystycznym sercem Bergamo jest wybijające się ponad dolne miasto, położone na wzgórzu, średniowieczne Citta Alta. Położenie Starego Miasta jest majestatyczne i z pewnością zrobi na każdym wrażenie.

Bergamo - zabytki

Górne Miasto jest otoczone pierścieniem renesansowych weneckich murów, w których znajdują się charakterystyczne dla miasta bramy. Mury zostały zbudowane w XVI wieku, a ich budowa trwała dwadzieścia siedem lat. Co ciekawe, według wstępnych szacunków, koszt budowy miał nie przekroczyć 40 000 dukatów, a ostatecznie wyniósł milion dukatów. Mury ciągną się na odległość 6 km i nigdy nie zostały wykorzystane w celu militarnym. W murach osadzone są cztery bramy (Świętego Augustyna, Świętego Jakuba, Świętego Aleksandra i Giuseppe Garibaldiego) i stanowią jedyne wejście do miasta górnego (nie licząc kolejki Funicolare). Najbardziej znaną bramą jest brama św. Jakuba, która jest jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania i doskonałym punktem obserwacyjnym. Brama św. Jakuba przeznaczona jest jedynie do ruchu pieszego. Z kolei brama św. Aleksandra położona od strony wzgórza San Vigilio z założenia miała stanowić drogę ucieczki w razie upadku miasta. Ciekawa historia łączy się z bramą Garibaldiego (pierwotnie nosiła nazwę bramy św. Wawrzyńca). Przez tę bramę w 1859r. wjechał Giuseppe Garibaldi wraz ze swoim oddziałem Strzelców Alpejskich, przyłączając w ten sposób Bergamo do Królestwa Piemontu i Sardynii. Ostatnia z bram – św. Augustyna – jest głównym wjazdem do Citta Alta. Wzdłuż murów ciągną się ścieżki, którymi warto udać się na spacer. Szczególnie atrakcyjna jest południowo-wschodnia część murów tzw. Platforma św. Andrzeja. Spacer nią jest niezwykle przyjemny, szczególnie ze względu na piękny widok na Citta Bassa.

Do Citta Alta można dostać się na pieszo jedną z czterech bram lub kolejką, która po włosku nosi nazwę Funicolare. W Bergamo znajdują się dwie takie kolejki szynowe. Druga z nich wozi turystów na wzgórze San Vigilio, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na miasto. Na wzgórze można dostać się również pieszo, co także jest warte polecenia ze względu na piękną perspektywę na miasto i możliwość podziwiania uroczych willi położonych na stokach góry. Na szczycie wzgórza San Vigilio znajdują się ruiny zamku, z których można podziwiać ośnieżone stoki Alp Bergamskich, położonych nieopodal miasta. Warto pojawić się tu o zachodzie słońca z butelką dobrego włoskiego wina. Piękne widoki i cudowne wrażenia, gwarantowane!

Bergamo ma do zaoferowania kilka unikatowych zabytków, które trzeba zobaczyć. Obowiązkowym punktem wizyty w Bergamo jest bez wątpienia Bazylika Santa Maria Maggiore. Kościół został wzniesiony w XII wieku, jednak jego najwspanialsze ozdoby pochodzą z czasów barokowych. Bazylikę zbudowali mieszkańcy Bergamo w podzięce Matce Boskiej, za ochronę ich od epidemii dżumy, suszy i głodu. We wnętrzu kościoła znajduje się niezliczona ilość rzeźb, detali i fresków, która bez wątpienia zachwyci każdego. Do środka prowadzą dwa portale – biały i czerwony. Każdego z wejść strzegą dwa lwy. W XV wieku do Bazyliki dobudowano kaplicę o przepięknej, bogato zdobionej fasadzie, której fundatorami był Bartolomeo Colleoni, stąd też nazwa Capella Colleoni. Colleoni poświecił kaplicę na swoje mauzoleum. Przed kaplicą znajduje się herb fundatorów kaplicy, którego potarcie przynosi szczęście i bogactwo. Drugim wartym zwiedzenia kościołem jest położona obok Bazyliki katedra św. Aleksandra.

Tuż obok kościołów znajduje się centrum średniowiecznego miasta, czyli Piazza Vecchia z zachowaną wieżą miejską, która obecnie służy turystom do oglądania panoramy miasta oraz biblioteką Angelo Mai z charakterystycznego białego marmuru. Na środku placu znajduje się XVIII-wieczna fontanna Contarini. Dookoła placu znajdują się liczne zaciszne brukowane uliczki, tworzące klimat włoskiego miasteczka. Warto zgubić się wśród nich choćby na godzinę i z wielu perspektyw oglądać ratusz. Będąc na Pizza Vecchia, nie można przegapić pizzerii Il Fornaio, która sprzedaje wyśmienitą pizzę na kawałki, ciętą nożyczkami. Dokładnego adresu nie trzeba podawać, bo tak smakowitej i kolorowej witryny sklepowej nie da się przegapić.

Bergamo - kultura i historia

Bergamo jest fantastycznie położonym miasteczkiem, które może być bazą wypadową nad jeziora Como i Garda oraz do malowniczych włoskich miast: pobliskiego Mediolanu i Werony lub dalej do Wenecji lub Genui.

Miejscem, które trzeba obowiązkowo zwiedzić, będąc w Bergamo, jest Rocca. Rocca di Bergamo to twierdza z parkiem, z której roztacza się piękny widok na dachy i wieże Citta Alta, jak również na dolne miasto. Twierdza jest również jednym z lepszych punktów widokowych na Alpy. Miejsce to nie jest zbyt popularne wśród turystów, dzięki czemu, można skryć się tu przed zgiełkiem głównych uliczek i w cieniu drzew ponapawać się pięknymi widokami.

Będąc w tej okolicy, koniecznie wstąp do klasztoru Convento di San Francesco, zbudowanego w XIII wieku. Klasztor składa się z dwóch dziedzińców otoczonych licznymi krużgankami. Większy dziedziniec nosi nazwę Łukowatego, zaś mniejszy nosi nazwę Dziedzińca Studni. Z tego drugiego roztacza się przepiękny widok na Alpy, który na pewno urzeknie każdego.

Oprócz Citta Alta, warto przespacerować się również uliczkami Citta Bassa. To tu toczy się codzienne, biznesowe życie miasta. W pięknych domach w pomarańczowych kolorach z brązowymi lub zielonymi okiennicami, swoje warsztaty mają lokalni rzemieślnicy. Warto przejść się uliczkami tego miasteczka, usiąść na poranną kawę i kanapkę lub słodkiego rogala w jednej z licznych kawiarenek, a wieczorem wpaść na kieliszek wina i wyśmienitą pizzę. Lubiący obcować ze sztuką na pewno nie zawiodą się galerią sztuki – Accademia Carrara, która zebrała obrazy takich mistrzów, jak Tycjan, Raffael czy też El Greco. Z kolei z całą pewnością na wszystkich zrobi wrażenie widok z dolnego miasta na górne miasto. Ponadto, jak w każdym włoskim mieście, zachwycające są wnętrza kościołów. Warto odwiedzić przynajmniej niektóre z nich.

Bergamo - ciekawe informacje

Bergamo to, oczywiście, również pyszne jedzenie. Wizytówką miasta jest ciastko polenta e oséi o charakterystycznym wyglądzie babeczki z małym, czekoladowym ptaszkiem na górze. Ponadto, będąc tu, trzeba spróbować ludowej potrawy - polenty robionej z kaszy kukurydzianej, podawanej z różnymi sosami. Dla osób nielubiących eksperymentować ze smakami znajdzie się tu oczywiście pizza – zarówno ta na cienkim cieście, jak również ta na grubym, sprzedawana na kawałki z najróżniejszymi dodatkami.


Bergamo oczami Moniki

Podróżuję intensywnie od czterech lat, w każdym miejscu na świecie potrafię znaleźć urok. Nie stronię od gwarnych miast, szczególnie tych, które zachwycają architekturą. Uwielbiam górskie wycieczki i wspinaczkę. Chętnie uciekam też nad wodę na chwilę relaksu. Podczas podróży szukam pięknych kadrów i lokalnych smaków. Na co dzień pracuję jako media planer. Od trzech lat prowadzę bloga montravels.pl.

Autobusy jadące do miasta Bergamo

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Bergamo

Bergamo - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Bergamo. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Bergamo Bilety do miasta Bergamo zaczynają się od zaledwie 27,98 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Bergamo - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Bergamo z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 74 połączeniom z miastem Bergamo możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Bergamo czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Bergamo w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Bergamo - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności