Bus Przemyśl - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Przemyśl

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Przemyśl - informacje turystyczne

Przemyśl - informacje ogólne

Położony w południowo-wschodniej Polsce Przemyśl, stanowił niegdyś miasto królewskie I Rzeczypospolitej. Jest to jeden z najstarszych ośrodków w Polsce – bogata historia tego miasta sięga co najmniej X wieku. Ścierały się tutaj różne kultury i religie, czego najlepszym dowodem jest niezwykła jak na polskie miasta liczba świątyń wielu wyznań. Jest to nie tylko jedno z najstarszych polskich miast, ale również jedno z najbardziej urokliwych. Spacery wzdłuż Sanu, rynek wraz z podziemiami, wielokulturowa architektura, unikalne muzea, liczne wydarzenia kulturalne i pyszna, podkarpacka kuchnia to powody, dla których była stolica ziemi przemyskiej stanowi bardzo ciekawy punkt na turystycznej mapie Polski. Położone u podnóża Karpat miasto wojaka Szwejka, jak nazywany jest Przemyśl, ma swoją piękną historię, a odwiedzający to miasto spacerując stromymi uliczkami, z pewnością poczują klimat dawnej Galicji. Sąsiedztwo granicy polsko-ukraińskiej oraz niewielka odległość do Lwowa również wpływają na specyficzny klimat tego miasta. Coś dla siebie znajdą tutaj nie tylko fascynaci historii Kresów i sakralnych zabytków, ale również miłośnicy spacerów na łonie natury oraz smakosze tradycyjnych placków ziemniaczanych, z których słynie ten region. Podkarpacie urzeka swoim wyjątkowym klimatem, a Przemyśl to jedno z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejsze miasto tego regionu. Zdecydowanie warto wybrać się tutaj na weekend!

Przemyśl - zabytki

Opowieść o zabytkach Przemyśla należy zacząć od gotyckiego, XIV-wiecznego Zamku Kazimierzowskiego. Aby się do niego dostać, należy udać się na spacer (a raczej wspinaczkę) po stromych zboczach Wzgórza Zamkowego. Widok na panoramę miasta z pewnością wynagrodzić trud wędrówki. Przemyśl to jednak przede wszystkim miasto kościołów wywodzących się z różnych kultur – jest ich tutaj mnóstwo! Do najważniejszych należą: kościół franciszkanów – barokowo-klasycystyczna świątynia z bardzo bogatym w rzeźby i freski wnętrzem, XVII-wieczna archikatedra greckokatolicka, barokowy kościół Reformatów – świątynia o nietypowym, obniżonym o kilka metrów położeniu czy XV-wieczna archikatedra rzymskokatolicka – jej okolice są tak gęsto „usiane” świątyniami, że miejsce to nazywane jest często „przemyskim Watykanem”. To tylko wybrane zabytki sakralne Przemyśla – jest ich tutaj tak wiele, że mogłyby stanowić temat na osobny, wielostronicowy artykuł. Kolejnym, wartym omówienia przemyskim zabytkiem jest pochodząca z okresu późnego baroku Wieża Zegarowa, gdzie znajduje się unikalne Muzeum Dzwonów i Fajek. Na jego najwyższym piętrze, a zarazem najwyższej kondygnacji wieży, znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę miasta.

Przemyśl - kultura i historia

Będąc w Przemyślu, swoje pierwsze kroki postaw w kierunku miejskiego rynku – jest on dość nietypowy ze względu na swoje pochyłe położenie oraz podłoże z naturalnego, kamiennego bruku. Znajduje się tutaj pomnik dzielnego wojaka Szwejka – nie zapomnij złapać go za nos, gdyż przynosi to szczęście! Na rynku znajduje się również fontanna z niedźwiadkiem – symbolem miasta. Będąc w tym miejscu, możesz również wybrać się na spacer podziemiami rynku – ich najniższy punkt położony jest 10 metrów w dół. Miłośnikom historii z pewnością spodoba się natomiast w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, gdzie znajdują się zbiory dokumentujące wydarzenia i życie mieszkańców regionu na przestrzeni wieków. Bardzo ciekawym miejscem jest Kopiec Tatarski, który według legendy mieli usypać Tatarzy, aby pochować jednego z poległych żołnierzy. Poza funkcją wspaniałego punktu widokowego na miasto, wysoki na 352 metry kopiec posiada również ścieżki rowerowe oraz amfiteatr. Jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Przemyśla, którzy szczególnie w weekendy oddają się tutaj błogiemu relaksowi. Wspomnieć należy również o Twierdzy Przemyśl, niegdyś jednej z największych w Europie. Okalające miasto forty były w okresie I wojny światowej areną krwawych zmagań, nigdy jednak twierdza nie została zbrojnie zdobyta. Co ciekawe, w forcie Borek znaleźć można wydrapane w murze przez żołnierzy personalia i daty.

Przemyśl - życie nocne

W Przemyślu znajduje się wiele godnych polecenia restauracji, w których posmakować można galicyjskich specjałów. Jednym z takich miejsc jest restauracja C.K. Monarchia, znajdująca się w Willi Elżbieta z 1906 roku, co nadaje jej niesamowitego, historycznego klimatu. W tak nastrojowych warunkach skosztujesz wiele zapomnianych, regionalnych potraw, m.in. studzieninę (wieprzowe nóżki w galarecie), pierogi z farszem z dzika i kaszy gryczanej czy ziemniaczane gołąbki. Nie brakuje tu również węgierskich win oraz przedwojennej wódki Baczewski. W znajdującej się przy rynku restauracji Cuda Wianki możesz z kolei spróbować proziaków, czyli regionalnych chlebków z dodatkami, podawanych z kefirem, gołąbków z ziemniakami czy pierogów kresowych z farszem z kaszy gryczanej, białego sera i grzybów, podawanych z sosem śmietanowo-cebulowym. Będąc w tym miejscu, nie zapomnij zamówić kubka czerwonego barszczu do popicia! W podróż po kulinariach kresowej kuchni polowej zabierze Cię również pub-restauracja Melduję Posłusznie. Możesz spróbować w tym miejscu m.in. grochówki podawanej w wojskowej menażce, „Chluby Austro-Węgier”, czyli placków ziemniaczanych z gulaszem i śmietaną oraz skorzystać z bogatej oferty regionalnych przekąsek do piwa.

Przemyśl - ciekawe informacje

W Przemyślu co roku odbywa się wiele ciekawych imprez kulturalnych, w związku z czym niezależnie jaką porą odwiedzisz to miasto – masz bardzo duże szanse, aby wziąć udział w którejś z nich. Jednym z takich wydarzeń jest wrześniowy Wielokulturowy Festiwal „Galicja”, przypominający o twórczości narodów zamieszkujących na przestrzeni dziejów przemyską ziemię. Odbywają się wtedy wystawy sztuki, koncerty, pokazy filmów, prezentacje rękodzieła, występy teatralne oraz wykłady upamiętniające bogatą, regionalną kulturę. Bardzo ciekawym wydarzeniem jest czerwcowe Święto Fajki, podczas którego rozgrywa się Turniej Wolnego Palenia Fajki – zawodnicy otrzymują 3 gramy tytoniu i 2 zapałki, mając za zadanie jak najdłuższej „pykać” rozpaloną fajkę. Rokrocznie w lipcu odbywają się w Twierdzy Przemyśl Wielkie Manewry Szwejkowskie, które po dwóch dniach zmagań kończą się wesołą biesiadą, podczas której przyznawane są odznaczenia. Melomanów zainteresuje z kolei ciekawe polsko-ukraińskie przedsięwzięcie, jakim jest grudniowy Festiwal Jazzowy „Jazz Bez” – odbywający się równolegle w Lublinie, Sanoku i kilku ukraińskich miastach. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiej sceny jazzowej. Warto wspomnieć również o takich wydarzeniach jak Dni Patrona Miasta „Wincentiada”, Barbarossa – inscenizacja walk z okresu II wojny światowej, święto wina i miodu, Salezjańskie Lato Muzyczne czy Przemyska Wiosna Fredrowska. Słowem – dzieje się w Przemyślu!

Autobusy jadące do miasta Przemyśl

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Przemyśl

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Przemyśl, ponieważ 91 przejazdów kosztuje 14,98 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Przemyśl jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Przemyśl!

Przemyśl - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Przemyśl można dostać się z 91 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Przemyśl znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Przemyśl online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności