§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Londyn od 49 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 700 celów podróży w 27 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Londyn

Bilet autobusowy od 49 zł
Liczba połączeń z Londyn 32
Liczba przystanków autobusowych w Londyn 1
Kraj Wielka Brytania

Londyn - informacje turystyczne

Podróżuj do Londynu autobusami Flixbus!

Ogólne informacje o Londynie

Londyn – stolica Wielkiej Brytanii i Anglii. Największe miasto w kraju oraz trzecie co do wielkości miasto Europy. Ta ogromna metropolia jest również największym centrum finansowym świata. Mieści się tutaj między innymi największa giełda w Europie, a sam Londyn jest jednym z najważniejszych Europejskich miast pod wieloma względami. Rocznie, miasto odwiedza ponad 30 mln turystów głodnych londyńskich atrakcji. W tym mieście jest co robić, ponieważ jest uznawane za jedno z najważniejszych centrów kulturalnych i biznesowych na świecie.  Londyn ma ponad 7 milionów mieszkańców, a różnorodność ludzi, których można tutaj spotkać na pewno cię zaciekawi. Jest wiele powodów, dla których powinieneś wybrać się do Londynu jednym z naszych autobusów. Oprócz zwiedzania, jest to idealna destynacja dla ludzi poszukujących nocnej rozrywki czy fanów zakupowego szaleństwa. Nasz przystanek autobusowy zlokalizowany jest samym centrum Londynu – Victoria Coach Station. Z tego miejsca możesz łatwo rozpocząć swoją londyńską przygodę.

Zwiedzaj Londyn, podróżując autobusami FlixBus!

Zabytki w Londynie

Wiele najpopularniejszych zabytków w Londynie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli jeszcze nie zwiedzałeś Londynu, na pewno nie raz słyszałeś o jego atrakcjach. Gdy tylko wyjdziesz z autobusu, uważaj, żeby nie przytłoczyła cię mnogość rzeczy które powinieneś zobaczyć. Przed rozpoczęciem zwiedzania warto wybrać się na spacer po Elizabeth Street, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych bistro, restauracji i pubów. Miejscem, które musisz zobaczyć jest Pałac Buckingham. Jest to oczywiście słynny na całym świecie "dom królewski", jednakże, jeśli rozplanujesz swoją wycieczkę autobusową mądrze, możesz doświadczyć jednego z wydarzeń na słynnej ulicy Mall. Ponadto, przy odrobinie szczęścia, możesz mieć okazję zobaczyć królową w oknie jednej z sypialni! Pamiętaj również o zmianie straży, która odbywa się codziennie od kwietnia do lipca.

Chcesz zobaczyć panoramę Londynu?  Udaj się na London Eye z którego nie tylko zobaczysz całe miasto, ale także piękną panoramę okolicznych dzielnic i wiosek.

Obowiązkowo powinieneś również odwiedzić Opactwo i Katedrę Westministerską. Tuż nad brzegiem Tamizy nie przeoczysz słynnego pałacu z Big Benem. Dzisiaj znajduje się tam brytyjski parlament

Londyn jest bogaty w wieloletnią historię, która wyrażana jest przez ponadczasowe pomniki, archaiczne budynki i szereg muzeów. Muzea, które Londyn ma do zaoferowania, są co najmniej mówiąc imponujące. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Po podróży autobusem do Londynu, powinieneś odwiedzić Muzeum Transportu, gdzie można zobaczyć niektóre oryginalne czerwone dwupoziomowe autobusy. Pokazując ponad 450 000 pozycji i wyjaśniając historię technologii Londynu, muzeum jest bardzo popularne wśród turystów i lokalnych mieszkańców niemal od prawie stu lat. Muzeum brytyjskie jest jednym z najstarszych muzeów na świecie. Odbywają się tu wystawy, które zapewniają dokładny wgląd w historię transcendentalną Wielkiej Brytanii. Gdy przyjeżdżasz autobusem do Londynu to muzeum naprawdę jest koniecznością.
Dowiedz się więcej o historii Londynu z Flixbusem!

Kultura i historia Londynu

Londinium zostało założone przez Rzymian i zaczęło być znane pośród mieszkańców po prostu jako Londyn - wiodące globalne miasto. Centrum miasta, oznaczone zostało kamieniem Londyńskim, który dzisiaj zobaczyć można na Cannon Street. Londyn stał się wiodącym miastem pod względem handlu z i szybko stał się jednym z najbogatszych miast Imperium. XII wiek, to czas rozrostu miasta i dynamicznego rozwoju. Tuż po zbudowaniu Pałacu Westminsterskiego i uczynienia z niego siedziby dworu królewskiego, Londyn stał się stolicą Anglii. Wielki pożar, w 1666 roku, zniszczył dużą część miasta, a epidemia dżumy zabiła aż 100 tys. mieszkańców. Po tak ciężkim czasie, Londyn powoli wstawał na nogi, aby już w XVII wieku stać się największym miastem Europy. Wzrastająca liczba populacji towarzyszyła coraz szybszemu i dynamicznemu rozwojowi. W XIX wiek przyniósł miastu aż siedmiokrotny wzrost liczny ludności. Podczas I wojny światowej, Londyn był wielokrotnie bombardowany przez niemieckie lotnictwo. II wojna światowa również przyniosła szereg zniszczeń, zwłaszcza w dzielnicy portowej. Tuż po wojnie, zaczęła się odbudowa miasta oraz plany działań mające na celu likwidację londyńskiego smogu, oczyszczanie Tamizy i rozbudowę pasa zieleni. Dziś możemy podziwiać tą ogromną metropolię oraz jej zróżnicowanych pod względem kulturowym mieszkańców. Londyn jest domem wielu narodowości i zwyczajów, ale to właśnie jego odmienność i umiejętność integracji lokalnych ludzi urzeka przyjeżdżających liczne turystów.
Zacznij swoją podróż do Londynu razem z Flixbus!

Życie nocne w Londynie

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji Londynu i idealnym sposobem spędzenia wieczoru w stolicy Anglii jest obejrzenie pokazu w teatrze West End. Jeśli jednak wybrałeś się na spontaniczną podróż autokarową do Londynu i nie zamówiłeś jeszcze biletów na jeden z pokazów, nie obawiaj się - oficjalna kasa na Leicester Square dysponuje kolekcją biletów West End na najbardziej popularne pokazy w Londynie. W ciągu dnia możesz kupić tutaj naprawdę tanie bilety. Gorąco polecamy również spacer do Covent Garden. Znajdziesz tutaj wiele restauracji, gdzie będziesz mógł cieszyć się kolacją przed teatrem lub koktajlem po spektaklu. Jeśli jednak masz jeszcze trochę czasu przed odjazdem twojego autobusu i chcesz doświadczyć zabawy w jednym z klubów nocnych, to Londyn jest idealnym miejscem na nocną zabawę! Najpierw jednak udaj się do Shoreditch i spróbuj jednego z drinków "The Whistling Stop". Jeśli chcesz się bawić całą noc i uderzyć na parkiet, sprawdź klub "KOKO" w Camden Town lub jeśli chcesz spędzić imprezę na Ibizie, to Londyn jest domem dla jednego z największych klubów "Pacha" w Europie! Niezależnie od gustu muzycznego lub wyboru koktajli, w Londynie znajdziesz wszystko.
Dowiedz się więcej ciekawostek o Londynie z Flixbusem

Ciekawe informacje o Londynie

Czy wiedziałeś, że Londyńskie „Underground” jest najstarszą linią metra na świecie? Co więcej, Londyn zazwyczaj kojarzony jest z piętrowymi autobusami i brytyjską Królową, ale nie zapominajmy o czerwonych budkach telefonicznych i czarnych taksówkach. Te symbole Londynu na pewno wielokrotnie zobaczysz podczas swojego spaceru ulicami miasta.

Będąc w Londynie, na pewno powinieneś spróbować tutejszego przysmaku, czyli Fish & Chips. Na tą słynną potrawę składa się smażona w głębokim tłuszczu ryba – zazwyczaj dorsz oraz grube frytki. Potrawa jest tak popularna w Londynie, że na pewno znajdziesz ją w restauracjach i ulicznych budkach z jedzeniem na każdym rogu. Dawniej, Fish & Chips zawijane było w gazetę, dzisiaj ten zwyczaj już jest niespotykany.

Co więcej, w mieście znajduje się ponad 240 muzeów i galerii sztuki. Do najważniejszych z nich należy międzynarodowe muzeum sztuki nowoczesnej – Tate Modern. Organizowane się tam nie tylko wystawy, ale również związane ze sztuką wydarzenia. Jeśli więc jesteś miłośnikiem sztuki, upewnij się, że zajrzysz tam przynajmniej na chwilę.

Jeśli wybierzesz się do Londynu w sierpniu, jest duże prawdopodobieństwo, że natrafisz akurat na karnawał Notting Hill. Coroczny festiwal trwa dwa dni i odbywa się na ulicach londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Przebrani w kostiumy ludzie i zespoły bawią się i tańczą w rytm etnicznej muzyki, którą słychać z 45 scen.  Uczestnictwo w takim wydarzeniu to ogromna frajda i niezapomniane chwile.
Eksploruj Londyn autobusami FlixBus!

Lobndyn i okolice

Gdy już wysiądziesz na swoim przystanku w Londynie, koniecznie odwiedź Royal Parks of London. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zespół ośmiu królewskich parków, które łącznie zajmują powierzchnię ok 5 500 akrów. W ich skład wchodzi Hyde Park i Keningston Gardens – czyli dwa sąsiadujące ze sobą parki, Green Park, Regent’s Park, park St. James oraz znajdujące się na przedmieściach Bushy Park, Greenwich Park i Richmond Park. Razem składają się na największe zielone centrum Londynu. Dawniej służyły one możnowładcom jako tereny do rozrywki i polowań, dziś są to dostępne dla wszystkich miejsca publiczne.

Ponadto spróbuj również odwiedzić Chelsea Physic Garden, czyli jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w Wielkiej Brytanii lub Hampstead Heath, który słynie z chronionej przez prawo panoramy, z której widać całe centrum Londynu.

Londyn - Twój przystanek autobusowy