You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Londyn

Autobus z i do: Londyn od 39 zł

Dalsze opcje

Co warto zobaczyć w: Londyn?

Odwiedź Londyn podróżując autobusami FlixBus!

Ogólne informacje o: Londyn

Londyn – stolica Wielkiej Brytanii i Anglii. Największe miasto w kraju oraz trzecie co do wielkości miasto Europy. Ta ogromna metropolia jest również największym centrum finansowym świata. Mieści się tutaj między innymi największa giełda w Europie, a sam Londyn jest jednym z najważniejszych Europejskich miast pod wieloma względami. Rocznie, miasto odwiedza ponad 30 mln turystów głodnych londyńskich atrakcji. W tym mieście jest co robić, ponieważ jest uznawane za jedno z najważniejszych centrów kulturalnych i biznesowych na świecie.  Londyn ma ponad 7 milionów mieszkańców, a różnorodność ludzi, których można tutaj spotkać na pewno cię zaciekawi. Jest wiele powodów, dla których powinieneś wybrać się do Londynu jednym z naszych autobusów. Oprócz zwiedzania, jest to idealna destynacja dla ludzi poszukujących nocnej rozrywki czy fanów zakupowego szaleństwa. Nasz przystanek autobusowy zlokalizowany jest samym centrum Londynu – Victoria Coach Station. Z tego miejsca możesz łatwo rozpocząć swoją londyńską przygodę.

Zwiedzaj Londyn autobusami FlixBus!

Zabytki w: Londyn

Wiele najpopularniejszych zabytków w Londynie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli jeszcze nie zwiedzałeś Londynu, na pewno nie raz słyszałeś o jego atrakcjach. Gdy tylko wyjdziesz z autobusu, uważaj, żeby nie przytłoczyła cię mnogość rzeczy które powinieneś zobaczyć. Przed rozpoczęciem zwiedzania warto wybrać się na spacer po Elizabeth Street, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych bistro, restauracji i pubów. Miejscem, które musisz zobaczyć jest Pałac Buckingham. Jest to oczywiście słynny na całym świecie "dom królewski", jednakże, jeśli rozplanujesz swoją wycieczkę autobusową mądrze, możesz doświadczyć jednego z wydarzeń na słynnej ulicy Mall. Ponadto, przy odrobinie szczęścia, możesz mieć okazję zobaczyć królową w oknie jednej z sypialni! Pamiętaj również o zmianie straży, która odbywa się codziennie od kwietnia do lipca.

Chcesz zobaczyć panoramę Londynu?  Udaj się na London Eye z którego nie tylko zobaczysz całe miasto, ale także piękną panoramę okolicznych dzielnic i wiosek.

Obowiązkowo powinieneś również odwiedzić Opactwo i Katedrę Westministerską. Tuż nad brzegiem Tamizy nie przeoczysz słynnego pałacu z Big Benem. Dzisiaj znajduje się tam brytyjski parlament

Londyn jest bogaty w wieloletnią historię, która wyrażana jest przez ponadczasowe pomniki, archaiczne budynki i szereg muzeów. Muzea, które Londyn ma do zaoferowania, są co najmniej mówiąc imponujące. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Po podróży autobusem do Londynu, powinieneś odwiedzić Muzeum Transportu, gdzie można zobaczyć niektóre oryginalne czerwone dwupoziomowe autobusy. Pokazując ponad 450 000 pozycji i wyjaśniając historię technologii Londynu, muzeum jest bardzo popularne wśród turystów i lokalnych mieszkańców niemal od prawie stu lat. Muzeum brytyjskie jest jednym z najstarszych muzeów na świecie. Odbywają się tu wystawy, które zapewniają dokładny wgląd w historię transcendentalną Wielkiej Brytanii. Gdy przyjeżdżasz autobusem do Londynu to muzeum naprawdę jest koniecznością.

Londyn - gdzie znajduje się przystanek autobusowy?

Przystanek autobusowy London Victoria Coach Station

<p>164 Buckingham Palace Road<br />
, SW1W9TP London<br />
, Wielka Brytania</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

London Victoria Coach Station

164 Buckingham Palace Road
SW1W9TP London
Wielka Brytania

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Londyn

Szukasz więcej informacji o: Londyn?

Dowiedz się więcej o historii Londynu podróżując autobusami FlixBus!

Londyn: Kultura i historia

Londinium zostało założone przez Rzymian i zaczęło być znane pośród mieszkańców po prostu jako Londyn - wiodące globalne miasto. Centrum miasta, oznaczone zostało kamieniem Londyńskim, który dzisiaj zobaczyć można na Cannon Street. Londyn stał się wiodącym miastem pod względem handlu z i szybko stał się jednym z najbogatszych miast Imperium. XII wiek, to czas rozrostu miasta i dynamicznego rozwoju. Tuż po zbudowaniu Pałacu Westminsterskiego i uczynienia z niego siedziby dworu królewskiego, Londyn stał się stolicą Anglii. Wielki pożar, w 1666 roku, zniszczył dużą część miasta, a epidemia dżumy zabiła aż 100 tys. mieszkańców. Po tak ciężkim czasie, Londyn powoli wstawał na nogi, aby już w XVII wieku stać się największym miastem Europy. Wzrastająca liczba populacji towarzyszyła coraz szybszemu i dynamicznemu rozwojowi. W XIX wiek przyniósł miastu aż siedmiokrotny wzrost liczny ludności. Podczas I wojny światowej, Londyn był wielokrotnie bombardowany przez niemieckie lotnictwo. II wojna światowa również przyniosła szereg zniszczeń, zwłaszcza w dzielnicy portowej. Tuż po wojnie, zaczęła się odbudowa miasta oraz plany działań mające na celu likwidację londyńskiego smogu, oczyszczanie Tamizy i rozbudowę pasa zieleni. Dziś możemy podziwiać tą ogromną metropolię oraz jej zróżnicowanych pod względem kulturowym mieszkańców. Londyn jest domem wielu narodowości i zwyczajów, ale to właśnie jego odmienność i umiejętność integracji lokalnych ludzi urzeka przyjeżdżających liczne turystów. 

Sprawdź, co czeka cię w Londynie razem z Flixbusem!

Życie nocne w: Londyn

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji Londynu i idealnym sposobem spędzenia wieczoru w stolicy Anglii jest obejrzenie pokazu w teatrze West End. Jeśli jednak wybrałeś się na spontaniczną podróż autokarową do Londynu i nie zamówiłeś jeszcze biletów na jeden z pokazów, nie obawiaj się - oficjalna kasa na Leicester Square dysponuje kolekcją biletów West End na najbardziej popularne pokazy w Londynie. W ciągu dnia możesz kupić tutaj naprawdę tanie bilety. Gorąco polecamy również spacer do Covent Garden. Znajdziesz tutaj wiele restauracji, gdzie będziesz mógł cieszyć się kolacją przed teatrem lub koktajlem po spektaklu. Jeśli jednak masz jeszcze trochę czasu przed odjazdem twojego autobusu i chcesz doświadczyć zabawy w jednym z klubów nocnych, to Londyn jest idealnym miejscem na nocną zabawę! Najpierw jednak udaj się do Shoreditch i spróbuj jednego z drinków "The Whistling Stop". Jeśli chcesz się bawić całą noc i uderzyć na parkiet, sprawdź klub "KOKO" w Camden Town lub jeśli chcesz spędzić imprezę w stylu Ibizy, to Londyn jest domem dla jednego z największych klubów "Pacha" w Europie! Niezależnie od gustu muzycznego lub wyboru koktajli, w Londynie znajdziesz wszystko.