Londyn - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Londyn

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Londyn - informacje turystyczne

Londyn - informacje ogólne

Londyn – stolica Wielkiej Brytanii i Anglii. Największe miasto w kraju oraz trzecie co do wielkości miasto Europy. Ta ogromna metropolia jest również największym centrum finansowym świata (mieści się tutaj między innymi największa giełda w Europie). Rocznie miasto odwiedza ponad 30 mln turystów głodnych londyńskich atrakcji. Tu naprawdę jest co robić! Stolica Wielkiej Brytanii jest uznawane za jedno z najważniejszych centrów kulturalnych i biznesowych na świecie. Ma ponad 7 milionów mieszkańców, a różnorodność ludzi, których można tutaj spotkać, na pewno Cię zaciekawi. Jest wiele powodów, dla których powinieneś wybrać się do Londynu jednym z naszych autobusów. Oprócz zwiedzania jest to idealny kierunek podróży dla osób poszukujących nocnej rozrywki czy fanów zakupowego szaleństwa. Nasz przystanek autobusowy zlokalizowany jest w samym centrum Londynu – Victoria Coach Station. Z tego miejsca możesz łatwo rozpocząć swoją londyńską przygodę.

Londyn - zabytki

Wielu najpopularniejszych zabytków w Londynie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli jeszcze nie zwiedzałeś tego miasta, na pewno nie raz słyszałeś o jego atrakcjach. Gdy tylko wyjdziesz z autobusu, przytłoczy Cię mnogość atrakcji, które powinieneś zobaczyć. Przed rozpoczęciem zwiedzania warto wybrać się na spacer po Elizabeth Street, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych bistro, restauracji i pubów. Miejscem, które musisz odwiedzić, jest Pałac Buckingham. Jest to oczywiście słynny na całym świecie "dom królewski". Przy odrobinie szczęścia, możesz mieć okazję zobaczyć królową w oknie jednej z sypialni! Pamiętaj również o zmianie straży, która odbywa się codziennie od kwietnia do lipca.
Chcesz obejrzeć panoramę Londynu? Udaj się na London Eye, z którego nie tylko zobaczysz całe miasto, ale także okoliczne wioski.
Obowiązkowo powinieneś również odwiedzić Opactwo i Katedrę Westminsterską. Tuż nad brzegiem Tamizy nie przeoczysz słynnego pałacu z Big Benem. Dzisiaj znajduje się tam brytyjski parlament
Muzea, które Londyn ma do zaoferowania, są co najmniej imponujące. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Po podróży autobusem do Londynu powinieneś odwiedzić Muzeum Transportu, gdzie można zobaczyć niektóre oryginalne czerwone dwupoziomowe autobusy. Prezentujące ponad 450 000 pozycji i wyjaśniające historię technologii Londynu muzeum, jest bardzo popularne wśród turystów i lokalnych mieszkańców od niemal stu lat. Muzeum Brytyjskie jest jednym z najstarszych muzeów na świecie. Odbywają się tu wystawy, które zapewniają dokładny wgląd w historię Wielkiej Brytanii. To muzeum naprawdę jest koniecznością.

Londyn - kultura i historia

Londinium zostało założone przez Rzymian i zaczęło być znane wśród mieszkańców po prostu jako Londyn. Centrum miasta oznaczone zostało Kamieniem Londyńskim, który dzisiaj zobaczyć można na Cannon Street. Londyn stał się czołowym miastem handlowym i jednym z najbogatszych miast Imperium. XII wiek to czas rozrostu miasta i dynamicznego rozwoju. Tuż po zbudowaniu Pałacu Westminsterskiego i uczynieniu z niego siedziby dworu królewskiego, Londyn stał się stolicą Anglii. Wielki pożar w 1666 roku zniszczył dużą część miasta, a epidemia dżumy zabiła aż 100 tys. mieszkańców. Po tak ciężkim czasie Londyn powoli wstawał na nogi, aby w XVII wieku stać się największym miastem Europy. Rosnąca populacji sprzyjała coraz szybszemu i dynamicznemu rozwojowi. XIX wiek przyniósł miastu aż siedmiokrotny wzrost liczby ludności. Podczas I wojny światowej Londyn był wielokrotnie bombardowany przez niemieckie lotnictwo. II wojna światowa również przyniosła szereg zniszczeń, zwłaszcza w dzielnicy portowej. Tuż po wojnie zaczęła się odbudowa miasta oraz plany działań mające na celu likwidację londyńskiego smogu, oczyszczanie Tamizy i rozbudowę pasa zieleni. Dziś możemy podziwiać tę ogromną metropolię oraz jej zróżnicowanych pod względem kulturowym mieszkańców. Londyn jest domem dla wielu narodowości i to właśnie jego kosmopolityzm urzeka przyjeżdżających liczne turystów.

Londyn - życie nocne

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Londynu i idealnym sposobem spędzenia wieczoru w stolicy Anglii jest obejrzenie pokazu w teatrze West End. Jeśli jednak wybrałeś się na spontaniczną podróż autokarową do Londynu i nie zarezerwowałeś jeszcze biletów na jeden z pokazów, nic straconego — oficjalna kasa na Leicester Square dysponuje pulą tanich biletów na najpopularniejsze pokazy w Londynie. Gorąco polecamy również spacer do Covent Garden. Znajdziesz tutaj wiele restauracji, gdzie będziesz mógł zjeść kolacją przed teatrem lub skosztować koktajlu po spektaklu. Jeśli jednak masz jeszcze trochę czasu przed odjazdem autobusu i chcesz doświadczyć zabawy w jednym z klubów nocnych — Londyn jest idealnym miejscem! Najpierw jednak udaj się do Shoreditch i spróbuj jednego z drinków w The Whistling Stop. Jeśli chcesz się bawić całą noc, sprawdź klub "KOKO" w Camden Town. Niezależnie od gustu muzycznego, w Londynie znajdziesz miejsce dla siebie.

Londyn - ciekawe informacje

Czy wiedziałeś, że londyńskie underground jest najstarszym metrem na świecie? Co więcej, Londyn zazwyczaj kojarzony jest z piętrowymi autobusami i brytyjską królową, ale nie zapominajmy o czerwonych budkach telefonicznych i czarnych taksówkach. Te symbole Londynu na pewno wielokrotnie zobaczysz podczas spaceru ulicami miasta.
Będąc w Londynie, powinieneś spróbować tutejszego przysmaku, czyli fish & chips. Na tę słynną potrawę składa się smażona w głębokim tłuszczu ryba (zazwyczaj dorsz) oraz grube frytki. Jest tak popularna, że na pewno znajdziesz ją w restauracjach i ulicznych budkach z jedzeniem na każdym rogu. Dawniej fish & chips zawijane było w gazetę, dzisiaj ten zwyczaj jest już rzadko spotykany.
W mieście znajduje się ponad 240 muzeów i galerii sztuki. Do najważniejszych z nich należy międzynarodowe muzeum sztuki nowoczesnej – Tate Modern. Organizowane się tam nie tylko wystawy, ale również wydarzenia artystyczne. Jeśli więc jesteś miłośnikiem sztuki, zajrzyj tam przynajmniej na chwilę.
Jeśli wybierzesz się do Londynu w sierpniu, jest spore prawdopodobieństwo, że trafisz akurat na karnawał Notting Hill. Coroczny festiwal trwa dwa dni i odbywa się na ulicach londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Przebrani w kostiumy przybyli bawią się i tańczą w rytm etnicznej muzyki, którą słychać z 45 scen. Uczestnictwo w takim wydarzeniu to ogromna frajda i niezapomniane chwile.

Londyn - okolice

Gdy już wysiądziesz na swoim przystanku w Londynie, koniecznie odwiedź Royal Parks of London. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zespół ośmiu królewskich parków, które łącznie zajmują powierzchnię ok. 5 500 akrów. W ich skład wchodzi Hyde Park i Keningston Gardens – dwa sąsiadujące ze sobą parki – oraz Green Park, Regent’s Park, Park St. James oraz znajdujące się na przedmieściach Bushy Park, Greenwich Park i Richmond Park. Razem składają się na największe zielone centrum Londynu. Dawniej służyły one możnowładcom jako tereny do rozrywki i polowań, dziś są to dostępne dla wszystkich miejsca publiczne. Spróbuj również odwiedzić Chelsea Physic Garden, czyli jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w Wielkiej Brytanii lub Hampstead Heath, z którego widać całe centrum Londynu.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności