§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Berlin od 19 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 700 celów podróży w 28 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Berlin - informacje turystyczne

Wybierz się do Berlina autobusami FlixBus!

Ogólne informacje o Berlinie

Berlin jest największym miastem Niemiec i jednocześnie 2 największym w Unii Europejskiej, który zamieszkuje ponad 3 miliony osób. Berlin to prawdziwa metropolia kulturalna, siedziba wielu instytucji politycznych oraz naukowych. Na turystów wybierających się do Berlina czeka wiele atrakcji: historyczne zabytki, muzea oraz szeroki wachlarza eventów muzycznych, festiwali i pokazów. Bezpośrednio nad brzegiem rzeki Sprewy, pomiędzy Reichstag Prenzlauer Berg, doświadczysz prawdziwej atmosfery Berlina i poznasz bogatą historię miasta. Siedziby władz politycznych i parlamentarnych imponują nie tylko ze względu na swoją wagę jako budynków Republiki Federalnej, ale też jako fascynujące miejsce, gdzie każdego dnia przeplatają się gospodarka i kultura. FlixBus oferuje połączenia do Berlina z wielu miast w Europie i każdego dnia rozwija swoją sieć przewozów autokarowych. Jak tylko Twój autobus dojedzie do Berlina na jeden z 7 przystanków autobusowych możesz rozpocząć zwiedzanie i odkrywanie miasta, co oznacza, że nie możesz ominąć: Bramy Brandenburskiej, Alexander Platz lub Checkpoint Charlie. Jeśli bardziej niż zwiedzanie wolisz zakupy, Berlin jest też idealnym miejscem! Udaj się do centrum miasta w kierunku Potsdamer Platz Arkaden, KaDeWe Kurfürstendamm – najpopularniejszych miejsc na zakupy! Sprawdź nasze wskazówki i pomysły, gdzie najlepiej robić zakupy w Berlinie. W okresie zimowym, Berlin jest popularnym miejscem ze względu na organizowany jarmark świąteczny oraz świętowanie Sylwestra

Rozpocznij swoją wycieczkę do Berlina z FlixBusem!

Zabytki w Berlinie

Reichstag, czyli główna siedziba parlamentu w Berlinie, Wyspa Muzeów czy Brama Brandenburska oferują turystom zróżnicowaną atrakcje kulturalne – wycieczka autobusowa do Berlina z pewnością nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających. Ciekawym pomysłem jest wizyta w East Side Gallery, relaksujący piknik niedaleko ZOO lub doświadczenie nocnego życia, z którego Berlin jest znany na całą Europę! Po przeciwnej stronie Urzędu Kanclerza Federalnego znajduje się Reichstag znany nie tylko ze względu na pełnioną funkcję, ale też architekturę i wielką szklaną kopułę, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Reichstag odwiedziło już 15 milionów turystów i jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w Berlinie! Jak tylko Twój autobus dojedzie na miejsce, skieruj się prosto tam, a nie pożałujesz! Centrum miasta oddalone jest dosłownie o parę minut pieszo, gdzie możesz kontynuować swoją wycieczkę nie zapominając o pamiątkowym zdjęciu z Bramą Brandeburską w tle! To symbol nie tylko miasta, ale również wolności i zjednoczenia Niemiec po upadku muru berlińskiego. W okolicach Bramy Brandeburskiej często odbywają się różnorodne eventy: Sylwester, uliczne festiwale, koncerty. Kontynuując spacer ulicą Unter den Linden zobaczysz Operę i dotrzeć do Wyspy Muzeów z Katedrą Berlińską, wieżą telewizyjną. Natomiast na południe od Bramy Brandeburskiej znajduje się Potsdamer Platz, kompleks muzeów Kulturforum i Pominik Pomordowanych Żydów Europy upamiętniający zagładę Żydów podczas wojny. 

Odkrywaj historię Berlina z FlixBusem!

Historia Berlina oraz kultura miasta

Z 3.3 milionami mieszkańców, Berlin jest największym miastem w Niemczech, stolicą kraju oraz siedzibą rządu. Berlin ma bogatą historię i jest znany nie tylko jako stolica Niemiec, ale również Brandebrugii i Prus, a w latach 1949 do 1989 stolicą NRD. Miasto oferuje mieszkańcom oraz turystom rozległe obszary rekreacyjne ze względu na bliskość jezior. Podczas Twojej podróży autobusem przez miasto znbsp;pewnością zauważysz dwie rzeki przepływające przez jego sam środek, które latem są idealnym miejscem na piknik, opalanie czy nawet pływanie! Berlin jest miastem kosmopolitycznym i ważnym węzłem transportowym Europy, co jest kolejnym powodem, dlaczego warto podróżować autobusem do Berlina. Od strony kulturowej to miasto unikalne w kwestii różnorodności oferowanych atrakcji oraz wysokiego poziomu naukowego lokalnych uniwersytetów.

Zobacz, jak wygląda Berlin po zmroku z FlixBusem!

Życie nocne w Berlinie

Specjalny obiad w wyjątkowej restauracji, koktajle w etnicznych barach czy imprezy w klubach odwiedzanych przez turystów i mieszkańców – Berlin oferuje Ci to wszystko! W Berlinie znajdziesz różnego rodzaju restauracje oferujące wysokiej jakości potrawy i obsługę. Wybierz spośród wielokulturowych lub uniwersalnych menu i wybierz się do "Marooush", które jest orientalnym miejscem oferującym pokazy, shishę oraz cocktail bar. Smakosze nie zawiodą się na grill menu i winie importowanym z Maroka i Libanu. Po godzinie 23:00, restauracja zamienia się klub, gdzie możesz tańczyć w rytm muzyki orientalnej. Na fanów nocnego życia przyjeżdżających do Berlina czeka niezliczona ilość miejsc wartych odwiedzenia. Zarówno spokojne kluby i bary w pobliżu Savignyplatz, jak i modne kluby w Kreuzberg lub Friedrichshain. Jeśli chciałbyś spotkać gwiazdy wielkiego formatu, powinieneś zajrzeć do restauracji "Bocca di Bacco", gdzie podobno Demi Moore i Matt Damon lubią zjeść. W "Grill Royal" widziano Penelope Cruz, natomiast Barack Obama i Tom Cruise wola odwiedzić restaurację "Borchert". Zwykła podróż autobusem do Berlina może przemienić się w kolację z gwiazdami! Kolejną wskazówką o życiu nocnym w Berlinie jest “Purp Sky Lounge”, które oferuje 360-stopniowy widok na Berlin. Na ulicy Tauentzienstraße 11 znajdziesz na 20 piętrze Lounge Club– coś dla fanów muzyki techno i house. Innymi klubami typu penthouse są “Solar” i “40-Seconds”, gdzie odbywa się wiele eventów. “Lichtpark” jest miejscem dla odrobinę młodszych imprezowiczów, a “Goya” i “Ü31-Club” dla tych powyżej 30 lat. Ponadto, Berlin oferuje wiele przedstawień, koncertów, musicali, kabaretów, sztuk teatralnych i koncertów muzyki klasycznej.
 

Berlin - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieBerlin jest więcej przystanków, tzn. 20.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Berlin

Bilet autobusowy od 19 zł
Liczba połączeń z Berlin 431
Liczba przystanków autobusowych w Berlin 20
Kraj Niemcy