Berlin - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Berlin

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Berlin - informacje turystyczne

Berlin - informacje ogólne

Berlin jest największym miastem Niemiec i jednocześnie drugim największym w Unii Europejskiej. Zamieszkuje go ponad 3 miliony osób. Berlin to prawdziwa metropolia kulturalna, siedziba wielu instytucji politycznych oraz naukowych. Na turystów wybierających się do Berlina czeka wiele atrakcji: historyczne zabytki, muzea oraz szeroki wachlarza eventów muzycznych, festiwali i pokazów. Bezpośrednio nad brzegiem rzeki Sprewy, pomiędzy Reichstag i Prenzlauer Berg, doświadczysz prawdziwej atmosfery Berlina i poznasz bogatą historię miasta. Mieszczące się tam budynki władz politycznych i parlamentarnych imponują nie tylko swoją wagą, ale też są fascynującymi miejsca, gdzie każdego dnia przeplatają się gospodarka i kultura. FlixBus oferuje połączenia do Berlina z wielu miast w Europie i każdego dnia rozwija swoją sieć przewozów autokarowych. Jak tylko Twój autobus dojedzie do Berlina na jeden z 7 przystanków autobusowych, możesz rozpocząć zwiedzanie i odkrywanie miasta np. Bramy Brandenburskiej, Alexander Platz lub Checkpoint Charlie. Jeśli bardziej niż zwiedzanie wolisz zakupy, Berlin jest też idealnym miejscem! Udaj się do centrum miasta w kierunku Potsdamer Platz Arkaden, KaDeWe lub Kurfürstendamm – miejsc, gdzie berlińczycy oddają się konsumpcyjnemu szaleństwu. Sprawdź nasze wskazówki i pomysły, gdzie najlepiej robić zakupy w Berlinie. W okresie zimowym Berlin jest popularnym miejscem ze względu na jarmark świąteczny oraz organizowany z pompą Sylwester!

Berlin - zabytki

Reichstag, czyli główna siedziba parlamentu w Berlinie, Wyspa Muzeów czy Brama Brandenburska oferują turystom zróżnicowaną atrakcje kulturalne – wycieczka autobusowa do Berlina z pewnością nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających. Ciekawym pomysłem jest wizyta w East Side Gallery, relaksujący piknik niedaleko ZOO lub doświadczenie nocnego życia, z którego Berlin jest znany na całą Europę! Po przeciwnej stronie Urzędu Kanclerza Federalnego znajduje się Reichstag znany nie tylko ze względu na pełnioną funkcję, ale też wielką szklaną kopułę, z której rozpościera się wspaniały widok na miasto. Reichstag odwiedziło już 15 milionów turystów i jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w Berlinie! Centrum miasta oddalone jest dosłownie o parę minut pieszo. Nie zapomnij o pamiątkowym zdjęciu z Bramą Brandenburską w tle! To symbol nie tylko miasta, ale również wolności i zjednoczenia Niemiec po upadku Muru Berlińskiego. W okolicach Bramy Brandenburskiej często odbywają się różnorodne eventy: Sylwester, uliczne festiwale, koncerty. Kontynuując spacer ulicą Unter den Linden, zobaczysz Operę i dotrzesz do Wyspy Muzeów z Katedrą Berlińską i wieżą telewizyjną. Natomiast na południe od Bramy Brandenburskiej znajduje się Potsdamer Platz — kompleks muzeów Kulturforum i Pomnik Pomordowanych Żydów Europy upamiętniający zagładę Żydów podczas wojny.

Berlin - kultura i historia

Z 3.3 milionami mieszkańców, Berlin jest największym miastem w Niemczech. Ma bogatą historię i jest znane nie tylko jako stolica Niemiec, ale również Brandenburgii i Prus, a w latach 1949 do 1989 - NRD. Miasto oferuje mieszkańcom oraz turystom rozległe obszary rekreacyjne. Podczas Twojej podróży autobusem przez miasto z pewnością zauważysz dwie rzeki przepływające przez jego sam środek, które latem są idealnym miejscem na piknik, opalanie czy nawet pływanie! Miasto jest ważnym węzłem transportowym Europy, co jest kolejnym powodem, dla którego warto podróżować autobusem do Berlina. Od strony kulturowej to miasto unikalne w kwestii różnorodności oferowanych atrakcji oraz wysokiego poziomu naukowego lokalnych uniwersytetów.

Berlin - życie nocne

Specjalny obiad w wyjątkowej restauracji, koktajle w etnicznych barach czy imprezy w klubach odwiedzanych przez turystów i mieszkańców – Berlin oferuje to wszystko! W Berlinie znajdziesz różnego rodzaju restauracje oferujące wysokiej jakości potrawy i miłą obsługę. Odwiedź Marooush, które jest orientalnym miejscem oferującym pokazy, shishę oraz cocktail bar. Smakosze nie zawiodą się na grill menu i winie importowanym z Maroka i Libanu. Po godzinie 23:00 restauracja zamienia się w klub, gdzie możesz tańczyć w rytm muzyki orientalnej. Na fanów nocnego życia przyjeżdżających do Berlina czeka niezliczona ilość miejsc wartych odwiedzenia. Zarówno spokojne kluby i bary w pobliżu Savignyplatz, jak i modne kluby w Kreuzberg lub Friedrichshain. Jeśli chciałbyś spotkać gwiazdy wielkiego formatu, powinieneś zajrzeć do restauracji "Bocca di Bacco", gdzie podobno lubią jadać Demi Moore i Matt Damon. W Grill Royal widziano Penelope Cruz, natomiast Barack Obama i Tom Cruise wolą odwiedzić restaurację Borchert. Zwykła podróż autobusem do Berlina może przemienić się w wypad na kolację z gwiazdami! Kolejną wskazówką na temat życia nocnego w Berlinie jest odwiedzenie Purp Sky Lounge, które oferuje wspaniały widok na miasto. Na Tauentzienstraße 11 znajdziesz na 20 piętrze budynku Lounge Club – świetne miejsce dla fanów muzyki techno i house. Innymi klubami typu penthouse są Solar i 40-Seconds, gdzie odbywa się wiele eventów. Lichtpark jest miejscem dla młodszych imprezowiczów, a Goya i Ü31-Club dla tych powyżej 30 lat. Ponadto, Berlin oferuje wiele przedstawień, koncertów, musicali, kabaretów, sztuk teatralnych i koncertów muzyki klasycznej.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności