§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Kraków od 5 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach

Sprawdź nasze połączenia

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Kraków - informacje turystyczne

Informacje ogólne o Krakowie

Kraków, stolica Małopolski, jedna z byłych stolic Polski od lat przyciąga turystów z całego świata. Nic dziwnego, bo to 1000-letnie miasto ma niepowtarzalną atmosferę, liczne zabytki i atrakcje, które z pewnością nie pozwolą Ci się nudzić. Stolica Małopolski była miejscem wielu ważnych historycznych wydarzeń, a obecnie to miasto znane z uroków studenckiego życia i miejsce, gdzie znajduje się najstarszy uniwersytet w Polsce! Kraków od zawsze był miastem artystów, co widać w ilości organizowanych wystaw, pokazów, ale też i w alternatywnych pubach oraz kawiarniach, które znajdziesz zwłaszcza w dzielnicy Kazimierz. Bliskość gór, a przy tym wielu ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych dodatkowo wpływa pozytywnie na atrakcyjność Twojej wycieczki autobusowej do Krakowa! 

Co zobaczyć w Krakowie?

Rozpocznij zwiedzanie Krakowa od Rynku Głównego, który jest najstarszym średniowiecznym placem Europy. Zarówno jego wielkość, jak i architektura zostały zachowane z czasów, kiedy został on wybudowany! Na środku Rynku znajduje się Kościół Mariacki, gdzie mieści się słynny na całym świecie ołtarz stworzony przez Wita Stwosza. Z wieży kościoła grany jest codziennie hejnał mariacki, a dookoła znajdują się zabytkowe kamienice i pałace. Podczas spaceru po Rynku koniecznie odwiedź Sukiennice przebudowane w stylu renesansowym będące ośrodkiem handlu, w dawnych czasach zazwyczaj z suknem skąd wywodzi się nazwa. Obecnie możesz kupić tutaj oryginalne pamiątki i biżuterię dla Twoich bliskich. Kontynuuj spacer na Wzgórze Wawelskie, które było siedzibę polskich królów i odwiedź Zamek Wawelski, a zobaczysz, jak żyli królowie! Na wzgórzu znajduje się Katedra Wawelska będąca najważniejszym kościołem w Polsce, gdzie możesz odwiedzić krypty pochowanych władców Polski oraz wejść na wieżę i dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Pomyśl wtedy życzenie, a na pewno się spełni! Nie możesz zaliczyć wycieczki autobusowej do Krakowa do udanych, jeśli nie odwiedziłeś Smoka Wawelskiego, bohatera wielu legend! Kontynuuj zwiedzanie spacerując po klimatycznych ulicach miasta takich, jak ulica Grodzka czy Ulica Kanoniczna, gdzie znajdziesz wiele kawiarenek, żeby odpocząć zanim nadjedzie czas odjazdu Twojego autobusu!

Historia Krakowa

Kraków jest jednym z najstarszych miast Polski, które do 1795 roku było formalnie stolicą Polski. Rozkwit pod względem architektonicznym, handlowym, naukowym i kulturalnym miał miejsce w XV i XVI wieku, kiedy to przebudowano, m.in. Zamek Wawelski w stylu renesansowym. W1596 rozpoczęto przenoszenie dworu królewskiego z Krakowa do Warszawy, jednakże miasto dalej zachowało swoją wagę o czym świadczy fakt, że w dalszym ciągu Katedra na Wawelu pozostała miejscem koronacji i pochówku królów Polski. W czasie okupacji hitlerowskiej, Kraków był stolicą Generalnego Gubernatorstwa, a w pobliżu miasta wybudowano obóz koncentracyjny Auschwitz. Podczas wycieczki autobusowej do Krakowa koniecznie wybierz się na spacer po Kazimierzu, dawnej dzielnicy Żydowskiej, w której funkcjonowało 90 synagog! Obecnie czynne są tylko dwie – Remus i Tempel, jednak w dalszym ciągu możesz podziwiać ich architekturę. Dla fanów historii polecamy odwiedzić "Muzeum pod Sukiennicami", gdzie przedstawiona jest bogatą historię Krakowa. To w Krakowie znajduje się jeden z najstarszych teatrów w Polsce – "Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej" oraz spora liczba muzeów historycznych, etnograficznych, wojskowych i artystycznych. Tutaj na pewno nie będziesz się nudzić!

Życie nocne w Krakowie

Kraków jest znanym miastem studenckim, siedzibą cenionego, najstarszego uniwersytetu w Polsce – Uniwersytetu Jagiellońskiego stąd też spora ilość barów i pubów, które są rozsiane po całym mieście. Po intensywnym zwiedzaniu Krakowa, wybierz się obejrzeć zachód słońca na Kopcu Krakusa, gdzie możesz podziwiać piękny widok na miasto. Kontynuuj odkrywanie uroków życia nocnego w Krakowie i wybierz się na wieczorny spacer po Kazimierzu, gdzie możesz zatrzymać się na najlepsze zapiekanki w mieście i wstąpić na drinka do najstarszego baru w dzielnicy - "Alchemia". Miejscami, do których możesz zajrzeć zanim udasz się na przystanek autobusowy, żeby wskoczyć na pokład autobusu mogą być: "Śledź u Fryzjera", "Wódka Cafe Bar" lub "Forum Przestrzennie". Jeśli po paru drinkach poczujesz głód, spróbuj "Kiełbaski z niebieskiej nyski", codziennie ustawiają się tam kolejki co z pewnością potwierdza popularność tego miejsca. Idealne na ostatnią przekąskę przed odjazdem Twojego autobusu.

Kraków - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieKraków jest więcej przystanków, tzn. 2.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Kraków

Bilet autobusowy od 5 zł
Liczba połączeń z Kraków 71
Liczba przystanków autobusowych w Kraków 2
Kraj Polska