Bus Braga - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Braga

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Braga! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Braga z FlixBusem może kosztować nawet 24,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Braga jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Braga - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Braga - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Braga, Braga (Centro de Transportes), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Braga można zarezerwować już od 24,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Braga podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Braga - informacje turystyczne

Braga - informacje ogólne

Braga to małe miasto położone w północnej Portugalii, w podregionie Cavado. Jest z nim związane pewne portugalskie przysłowie: „Lizbona się bawi, Coimbra studiuje, Braga się modli, a Porto pracuje”. Z całą pewnością Bragę można określić jako najbardziej „religijne” miasto w Portugalii, co niesie też za sobą pewne walory turystyczne – liczne kościoły, kaplice czy figurki nadają miastu specyficznego, sakralnego klimatu. Początków istnienia Bragi należy szukać już w czasach starożytnych, gdyż w pierwszych wiekach przed naszą erą osiedlali się tutaj Celtowie, a następnie Kartagińczycy i Rzymianie. Kilka wieków później miasto zamieszkiwali Arabowie, a w 1040 roku Bragę odbił Ferdynand I Kastylijski. Mało osób wie o tym, że w latach 1093-1147 Braga była stolicą Portugalii i jednocześnie siedzibą prymasa kraju. Miasto przez wieki stanowiło najważniejszy ośrodek życia religijnego w państwie, co owocowało wznoszeniem coraz to większej liczby świątyń. Spacerując po Bradze, co chwilę napotykać będziesz kościoły, kapliczki, fontanny, place. Ze względu na burzliwą historię, mieszają się tutaj rozmaite wpływy architektoniczne – celtyckie, rzymskie, arabskie. Z całą pewnością można stwierdzić, że spacer po tym mieście stanowi pewnego rodzaju „podróż w przeszłość”.

Braga - zabytki

Braga nazywana jest często „portugalskim Rzymem”. Skąd to porównanie do stolicy Włoch? Z jednej strony ze względu na swoją historię – to portugalskie miasto przez kilka wieków stanowiło siedzibę biskupa. Z drugiej – ze względu na liczne kościoły i fontanny, które podobnie jak w Rzymie, stanowią w dużej mierze o krajobrazie i klimacie miasta. W liczącej nieco ponad 100 tys. mieszkańców Bradze znajduje się ponad 30 kościołów. Jednym z najważniejszych do odwiedzenia miejsc sakralnych jest pochodząca z XI w., romańska katedra Se – obok katedry w Lizbonie najstarsza w Portugalii. Ze względu na swoje rozmiary i wygląd robi bardzo duże wrażenie na turystach i przypomina czasy świetności Bragi. Ważnym miejscem jest również Pałac Arcybiskupi wraz z XVIII-wieczną fontanną i urokliwym ogrodem Jardim de Santa Barbara. Obok sanktuarium Bom Jesus do Monte, to właśnie wymienione dwa miejsce stanowią punkty obowiązkowe dla każdej osoby wizytującej Bragę. Jeśli wyjątkowo interesujesz się architekturą sakralną, odwiedź również XII-wieczny, barokowy Kościół św. Krzyża, czyli Igreja Santa Cruz oraz niewielki, ale urokliwy kościół Sao Joao do Souto.

Braga - kultura i historia

Choć Sanktuarium Bom Jesus do Monte (Dobrego Jezusa z Gór) nie znajduję się w samym centrum Bragi, a w położonym kilka kilometrów dalej miasteczku Tenoes, nie można tego miejsca pominąć. To właśnie tutaj zjeżdżają się bowiem pielgrzymi nie tylko z Portugalii, ale również z innych europejskich państw. Znajdujące się na zalesionym wzgórzu Monte Espinho sanktuarium powstało na przełomie XVIII i XIX wieku w miejscu, gdzie niegdyś stał krzyż stanowiący cel pielgrzymek lokalnej (i nie tylko) społeczności. Najważniejszą atrakcję stanowią tutaj bez wątpienia monumentalne, granitowe schody, które mają stanowić symbol wędrówki do nieba. Otoczone są kaplicami, fontannami oraz figurami – elementami drogi krzyżowej. Centralna część schodów przedstawia pięć zmysłów człowieka, z kolei ich najwyższej położony fragment symbolizuje trzy cnoty człowieka: wiarę, nadzieję i miłość. Jeśli masz ochotę podziwiać rozciągający się ze szczytu widok na piękną okolicę, a spacer po wysokich, liczących 500 stopni schodach nie jest tym, czego oczekujesz od urlopu (podobno niektórzy pielgrzymi pokonują tę drogę na kolanach!), zawsze możesz skorzystać
z uruchomionej w 1882 roku kolejki szynowo-linowej. Tym bardziej że koszt przejazdu w jedną stronę to nieco ponad 1 euro.

Braga - ciekawe informacje

Braga to nie tylko kościoły i fontanny. W mieście znajduje się również wiele innych, bardzo ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Jednym z nich jest Arco da Porta Nova, czyli pochodzący z XVIII wieku łuk triumfalny, na którego miejscu w XVI wieku stała brama miejska. Ważną rolę odgrywają w Bradze place. Koniecznie musisz wybrać się na Plac Pałacowy, czyli Largo do Paco (otoczony starym pałacem biskupim) oraz Plac Republiki, czyli Praca da Republica, z umiejscowioną na środku fontanną, gdzie wieczorami odbywają się wodne spektakle. Wspomnieć należy również o dwóch klimatycznych pałacach, które znajdują się w Bradze. Pierwszy z nich to XVII-wieczny Pałac Biskajczyków (Palacio dos Biscainhos). Można w nim zobaczyć alezujos, czyli portugalską sztukę tworzenia obrazów za pomocą płytek ściennych. Drugi ważny pałac to XVIII-wieczny, barokowy Palacio da Raio, który zaprojektował słynny architekt Andre Soares. Coś dla siebie znajdują również miłośnicy odpoczynku na łonie natury. Poza znajdującym się w mieście Ogrodem Św. Barbary warto wybrać się do położonego nieopodal Parku Narodowego Peneda Geres. Zachwycisz się tym miejscem! Jest to jedyny park narodowy w Portugalii. Urzeka swoim spokojem, bardzo bogatą szatą roślinną oraz licznymi rzekami, strumieniami i wodospadami.

Braga - okolice

Będąc w Bradze, musisz koniecznie skosztować francesinhy! Jest to portugalska kanapka, pochodząca z regionu Alentejo, której narodziny datowane są na 1960 rok. Porto i Lizbona prześcigają się w swoich odmianach tego specjału, jednak jedną z najlepszych można dostać właśnie w Bradze. Czym jest francesinha? Jest to wyjątkowo „mięsna” kanapka przygotowana na chlebie (i na tym kończą się podobieństwa z naszą tradycyjną, polską kanapką), zawierająca warstwę steku, suszonej na mokro szynki, kiełbasy i sera. Często używa się do jej przygotowania dwóch rodzajów kiełbas – wędzonej linguica z czosnkiem i papryką oraz świeżej, pochodzącej z Francji chipolata. Na wierzchu kanapki położony jest ciepły plaster pomidora przykryty roztopionym serem. To jednak nie wszystko! Franceshinę podaję się z sosem piwnym i frytkami. Ciężko przejść obok tego specjału obojętnie! Inne ciekawe potrawy regionu Minho, których możesz spróbować w Bradze, to m.in. papas de sarrabulho – bardzo sycąca, ziemniaczano-mięsna zupa, podawana szczególnie zimą i rzadko spotykana w innych częściach Portugalii oraz caldo verde – kolejna, bardzo popularna w tym regionie zupa z kapustą galicyjską, ziemniakami oraz kiełbasą chorizo. Omawiając kulinarne aspekty tego regionu, nie należy oczywiście zapominać o bogatej ofercie lokalnych win, z których słynie Portugalia.


Braga oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Braga

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Braga

Braga - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Braga. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Braga Bilety do miasta Braga zaczynają się od zaledwie 24,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Braga - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Braga z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 50 połączeniom z miastem Braga możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Braga czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Braga w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Braga - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności