Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Przepraszamy, nie znaleziono żadnego miasta

Zdaje się, że nie oferujemy przejazdów zgodnych z Twoim wyszukiwaniem. Zmień wyszukiwanie lub sprawdź naszą ofertę ponownie w przyszłości.

Autobusem do Szwajcarii

Wybierając się w podróż do Szwajcarii, można nastawiać się na spektakularną przyrodę, urokliwe miasteczka i przyjaźnie nastawionych mieszkańców. Odwiedź szwajcarskie Alpy, w których możesz wspiąć się 4000 metry nad poziom morza na Matterhorn oraz na wiele innych szczytów. Czas spakować więc buty trekkingowe oraz narty i wsiąść w następny autobus do Szwajcarii.

Masz ochotę na wycieczkę po mieście? Zurych, Bazylea i Genewa są słynne daleko poza granicami Szwajcarii dzięki wysokiemu zagęszczeniu muzeów, promenadom z panoramą gór w tle oraz możliwościom zakupów.

Pomysły na urlop w Szwajcarii

Disentis-Sedrun — u źródła Renu

Udaj się do Disentis-Sedrun w Szwajcarii

Gdzie leży Disentis Sedrun?

Turystyczny region Disentis Sedrun leży u źródła Renu w zachodniej części kantonu Gryzonia, w górnym dystrykcie Surselva i składa się z dwóch miejscowości — Disentis oraz Sedrun.

Jak mogę dojechać autobusem do Disentis Sedrun?

Zarezerwuj bilet FlixBus do Chur i tam przesiądź się do pociągu Kolei Retyckich (RhB). Po godzinnej, imponującej podróży przez wąwóz Renu dotrzesz do Disentis Sedrun.

Największe atrakcje regionu Disentis Sedrun

  • Spacer do źródła Renu przy jeziorze Toma na wysokości 2345 metrów
  • Klasztor Benedyktynów Disentis: w klasztorze zatrzymali się nawet Cesarz Otto I i Fryderyk I Barbarossa w drodze do Rzymu
  • Obszar narciarski Andermatt Sedrun obejmuje 120 kilometrów nartostrad i liczne, słoneczne tarasy

Skorzystaj z oferty Disentis Segrun latem

W sezonie letnim w Disentis Sedrun można skorzystać z karty gościa i przenocować w jednym z licznych, ekskluzywnych ośrodków. Wsiądź do bezpłatnego, lokalnego autobusu lub wybierz się na wyjątkową przejażdżkę kolejką Matterhorn Gotthard między Disentis i Oberalp. Możesz też spędzić dzień w centrum sportu i kultury Acla da Fontauna.

Winterthur —miasto kultury i sztuki

Udaj się do Winterthur w Szwajcarii

Co trzeba zobaczyć w Winterthur?

Winterthur powinno znajdować się wysoko na liście „miejsc do zobaczenia” każdego miłośnika sztuki. W naprawdę niewielu miastach można znaleźć tak liczne dzieła sztuki, z okresów począwszy od renesansu, aż do współczesności. W muzeum sztuki Winterthur możesz spędzić całe popołudnie. Muzeum Oskara Reinharta (kolekcja „Am Römerholz”) wystawia na widok publiczny wiele arcydzieł artystów takich jak Rembrandt, Renoir, van Gogh, Picasso czy Hodler oraz inne ważne dzieła. Stare miasto Winterthur to doskonałe miejsce na zakupy. Przy największym deptaku w Szwajcarii znajdują się specjalistyczne sklepy, restauracje, kawiarnie i butiki prowadzone przez projektantów. Niezapomnianym doświadczeniem zarówno dla tych młodszych, jak i starszych będzie wizyta w Szwajcarskim centrum nauki Technorama, w którym dotykanie wszystkiego nie tylko jest dozwolone, ale nawet zalecane. Zapomnij o suchych lekcjach przyrody w szkole i odwiedź centrum, aby przy różnych eksperymentalnych stoiskach doświadczyć tajemnic nauki

Wycieczki w Winterthur

W Winterthur zielona przestrzeń zawsze jest na wyciągnięcie ręki. W zaledwie 25 minut można dojechać tramwajem do Rheinfall, największego wodospadu w Europie. Polecamy również, choć to nieco czasochłonne, pięciogodzinną wędrówkę przez idylliczny region Türcher Weinland, gdzie spacerując po sześciu winiarskich trasach można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, a na końcu skosztować kroplę czy dwie lokalnego wyrobu. Centrum natury Thurauen jest domem dla wielu ptaków i motyli. Znajdą się tu też bobry i żaby, które czują się wspaniale w tym centrum renaturyzacji.

Już teraz zarezerwuj swój bilet na autobus do Winterthur

Zoo w Zurychu

Odwiedź Zoo w Zurychu

Dlaczego warto odwiedzić Zoo w Zurychu?

Rok w rok zoo zajmuje wysoką pozycję w rankingu najbardziej zróżnicowanych ogrodów zoologicznych w Europie. Wynika to między innymi z faktu, że utrzymywanych jest tutaj 375 gatunków zwierząt, które są tu naprawdę szczęśliwe. Kładzie się nacisk na to, aby zamiast importować egzotyczne zwierzęta, zająć się ochroną środowiska naturalnego oraz zagrożonych gatunków. Gigantyczne żółwie z Galapagos, tygrys syberyjski i lwiatki objęte są różnymi programami ochrony zagrożonych gatunków nadzorowanymi przez zoo.

Jakie atrakcje czekają na mnie w zoo w Zurychu?

  • Pantanal: przechadzając się wokół repliki mokradeł Ameryki Południowej Pantanal można spotkać okazy sajmiri
  • Słoniarnia Kaeng Krachan: słoniarnię otwarto w roku 2014, a od lutego 2017 mieszka tu osiem azjatyckich słoni. Możesz obserwować je podczas odkrywczych wycieczek i dowiedzieć się coś na temat ochrony azjatyckich słoni w Tajlandii
  • Nocne wyprawy: nie każde zwierze czuje się dobrze w świetle dziennym. Poznaj gatunki z tropikalnego lasu Masoala i przenocuj w prawdziwej jurcie!

Co mogę robić w czasie deszczu?

Jeśli w czasie Twojej wizyty pogoda nie sprzyja, możesz poszukać schronienia w Exotarium, gdzie znajdziesz liczne akwaria i terraria, w domu małp lub w kompleksie Masoala. Możesz też udać się na spacer w koronach drzew na wysokości 10 metrów i swobodnie przemieszczać się nad mieszkańcami madagaskarskiego lasu tropikalnego.

 Dlaczego warto jest wybrać się na urlop do Szwajcarii autobusem

Z FlixBusem masz jeden bagaz za darmo.

2 sztuki bagażu w cenie

Podróż bez dodatkowych kosztów i konieczności męczącego przenoszenia walizki. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru!

Wyszukiwarka przystanków FlixBus

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Szwajcarii.

Bezpłatnie Wi-Fi na pokładzie FlixBus

Bezpłatna sieć Wi-Fi

Podczas podróży autobusem do Szwajcarii możesz cieszyć się bezpłatnym Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych.

Tanie bilety

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na pyszną szwajcarską czekoladę!

Najpopularniejsze połączenia autobusowe do Szwajcarii