Bus Zadar - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Zadar

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Zadar! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Zadar z FlixBusem może kosztować nawet 9,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Zadar jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Zadar - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Zadar - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Zadar można zarezerwować już od 9,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Zadar podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Zadar - informacje turystyczne

Zadar - informacje ogólne

Wygrzewające się w świetle jednego z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie stare miasto Zadar w Chorwacji jest całkowicie przepełnione historycznym dziedzictwem. Ten niewielki kawałek ziemi jest prawie całkowicie otoczony kamiennym murem obronnym. Zadar może poszczycić się przepięknymi, zabytkowymi kościołami, na które zdecydowanie będziesz musiał poświęcić więcej niż jeden dzień zwiedzania.

W Zadarze spędzisz wspaniały czas, przechodząc od jednego zapierającego dech w piersiach obiektu architektonicznego do drugiego. Po drodze dowiesz się o różnych cywilizacjach, które zamieszkiwały te budynki. Zadar to miasto, którego urokiem zachwyca się prawie każdy przyjezdny. Odwiedź więc ten niezwykły kawałek Chorwacji dzięki jednemu z wielu połączeń autobusowych FlixBusa!

Zadar - zabytki

Pomimo tego, że Zadar oferuje bogactwo atrakcji, jest to wyjątkowo łatwe miasto do zwiedzania pieszo, po części dzięki wielu znakomitym, marmurowym, przyjaznym dla pieszych ulicach. Swoją wędrówkę po Zdarze możesz rozpocząć od Placu Narodowego (Narodni Trg). Od czasu jego wybudowania w XVI wieku jest to centrum życia publicznego. Do znajdujących się tutaj, ważnych atrakcji należy stara straż miejska (Gradska Straza), zbudowana w połowie XVI wieku. Po jej zachodniej stronie w XVIII wieku została dodana duża wieża zegarowa – warto zajrzeć do znajdującego się tutaj muzeum etnograficznego. Naprzeciw wieży znajduje się renesansowa miejska loggia (Gradska Loza), zbudowana w 1565 roku i tradycyjnie wykorzystywana jako miejsce ważnych publicznych wystąpień. Obecnie ten wspaniały stary budynek pełni rolę publicznej galerii sztuki i innych wystaw. Skieruj się następnie do słynnej katedry w Zadarze – katedry św. Anastazji. Jest to budowla, która przedstawia wyjątkowe połączenie różnych stylów architektonicznych. Pierwotnie zbudowana w IX wieku przez Bizantyjczyków, została przebudowana później w XII i XIII wieku w stylu romańskim. Szczególnie interesująca jest jej piękna fasada z trzema wejściami i licznymi łukami, a także dwoma pięknymi różanymi oknami. Koniecznie obejrzyj również uroczą dzwonnicę z XV wieku – wespnij się na górę, by podziwiać widok na Zadar.

Do jednej z najpopularniejszych atrakcji Zadaru należy instalacja artystyczna Morske Orgulje. Obecnie jest to jedna z najsłynniejszych chorwackich instalacji artystycznych. W rzeczywistości jest to gigantyczny instrument muzyczny, na którym melodie wygrywają fale. Składa się z serii podwodnych rur znajdujących się pod marmurowymi schodami, które schodzą do morza. Każda tuba tworzy inny ton i razem komponują fascynującą, choć nieco surrealistyczną ścieżkę dźwiękową. Warte zobaczenia jest także pobliskie Powitanie Słońca, czyli spektakularna, okrągła instalacja składająca się z 300 wielowarstwowych szklanych płytek, która ma za zadanie przedstawić cały układ słoneczny. Głównym elementem jest oczywiście słońce o średnicy 22 metrów. W ciągu dnia instalacja pełni funkcję baterii słonecznej natomiast w nocy mieni się różnymi barwami, zapewniając zapierający dech w piersiach wizualny akompaniament do Morskich Organów.

Będąc w Zadarze, wstąp również do Muzeum Archeologicznego oraz zobacz niezwykłe mury miejskie wraz z bramami. Najstarsza część została zbudowana przez Rzymian i znajduje się w pobliżu kładki wzdłuż wschodniej ściany, podczas gdy pozostałe sekcje zostały zbudowane głównie przez Wenecjan. Cztery bramy miasta są stosunkowo dobrze zachowane, aczkolwiek najważniejszą i najbardziej imponującą jest Brama Lądowa. Żadna wizyta w Zadarze nie jest kompletna bez zwiedzania tych wspaniałych starych murów miejskich i bram.

Zadar - kultura i historia

Po raz pierwszy, archeolodzy znaleźli ślady osadnictwa neolitycznego na obszarze dzisiejszego Zadaru, które datuje się na IX wiek p.n.e. Zadar został zdobyty przez Rzymian w ramach ich wielkiej ekspansji na wschodnim wybrzeżu Adriatyku, która rozpoczęła się pod koniec 3 wieku p.n.e. Zadar uzyskał status rzymskiej kolonii. Miasto zostało zorganizowane zgodnie z typowym rzymskim systemem ulic, forum, termami, kanalizacją i systemem zaopatrzenia w wodę, które pochodziły z jeziora Vrana. Po rozbiciu Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Zadar stał się częścią Bizancjum. Miasto zyskało miano stolicy bizantyńskiej Dalmacji.

Kiedy na początku IX wieku Wenecja przeniosła się na wschodnie wybrzeże Adriatyku, Zadar był wyraźnie pożądanym celem. Od połowy XII do połowy XIV wieku Zadar stawiał ogromny opór wobec weneckiej dominacji. Wenecja kilkakrotnie podbijała Zadar, ale waleczni mieszkańcy za każdym razem odpierali atak. W XV wieku Zadar stawił czoła nowym zagrożeniom w postaci tureckich ataków. Wojna turecko-wenecka oraz tureckie ataki na miasto zniszczyły większość regionu. Jednakże wiele murów i wież, które zostałe wzniesione, aby chronić miasto przed Turkami, stoi do dziś.

Po upadku Wenecji w 1797 r. do Zadaru wkroczyły wojska austriackie. Po krótkim okresie francuskiej okupacji Austriacy powrócili i zostali aż do 1918 roku. Pod koniec I wojny światowej Zadar okupowany był przez Włochów, a ich posiadanie zostało potwierdzone przez Traktat z Rapallo w 1920 roku.

Po ponad dwudziestu latach do Zadaru wkroczyły wojska niemieckie, a miasto zostało ciężko zbombardowane w 1944 r., niszcząc prawie 60% półwyspu. 31 października 1944 r. Zadar stał się częścią Jugosławii. Miasto poniosło ciężkie straty w rozpadzie byłej Jugosławii. W latach 1991-1993 Zadar został ostrzelany przez wojska serbskie, odcinając miasto od Zagrzebia i okolic. Zniszczona została duża część miasta, a jego bezpieczeństwo pozostało niepewne, do momentu Porozumienia z Dayton z 1995 roku.

Zadar - życie nocne

Podczas ciepłych wieczorów w Zadarze wszyscy spotykają się na zewnątrz. Spacerowanie klimatycznymi uliczkami oraz siedzenie na ławeczkach daje możliwość zobaczenia, jak po zmroku wygląda to pięknie oświetlone miasto. Większość turystów skupia się jednak w obrębie centralnej części miasta. Przejdź się również nad wybrzeże, aby obserwować zachodzące słońce w miejscach takich jak jak Borik, Diklo i Kolovare. Większość wieczornych rozrywek w mieście przybiera formę relaksującego posiłku w jednej z wielu tradycyjnych restauracji, następnie kilku drinków w lokalnym barze, a potem szaleństwo w jednym z klubów. Latem do najpopularniejszych z nich należą Garden i Arsenal.

Zadar - ciekawe informacje

Główna ulica w Zadarze nosi nazwę Široka ulica (široka = "szeroka") i uważa się, że jest tak stara, a nawet starsza od samego miasta. Mieszkańcy jednak nazywają ją jej historycznym imieniem - Kalelarga. O ulicy powstała nawet popularna piosenka, która poświęcona jest jej znaczeniu dla mieszkańców Zadaru. Piosenka stała się sławna w całej Chorwacji. Jednym słowem, ta ulica to serce Zadaru.


Zadar oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Autobusy jadące do miasta Zadar

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Zadar

Zadar - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Zadar, których ceny zaczynają się już od 9,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Zadar - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Zadar. W mieście Zadar znajduje się przystanek 1 i można do niego dotrzeć z 140 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Zadar jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Zadar. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Zadar, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności