§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Szczecin od 7 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 28 krajach

Sprawdź nasze połączenia
Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże przyjazne środowisku

Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem a środowisko
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Jeśli historia to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Szczecin - informacje turystyczne

Odwiedź Szczecin, podróżując autobusami FlixBus!

Ogólne informacje o Szczecinie

Szczecin to stolica i jednocześnie największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Ze względu na bliskość Morza Bałtyckiego, do którego można dotrzeć przez Zalew Szczeciński i rzekę Odrę, Szczecin stał się ważnym ośrodkiem gospodarczym regionu. To miasto z bogatą historią i mogące się pochwalić największą ilością zielonych terenów w całej Polsce! Park Kasprowicza, Jasne Błonia czy też Ogród Różany z pewnością Cię zachwycą! Stolica województwa to idealne miejsce dla osób lubiących połączenie zabytków z przyrodą i licznymi szlakami spacerowymi. Szczecin jest usytuowany blisko granicy niemieckiej i jest idealnym miejscem na weekendową wycieczkę autobusową do naszych zachodnich sąsiadów! Sprawdź dostępne połączenia oferowane przez FlixBus m.in. bezpośrednie połączenie autobusowe ze Szczecina do Berlina.
Zwiedzaj Szczecin autobusami FlixBus!

Zabytki w Szczecinie

Słyszałeś o Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego? Jak sama nazwa wskazuje, jest to turystyczny szlak, który obejmuje miejsca, w których znajduje się ceglana architektura gotycka. Szczecin jest jednym z takich miast! Oprócz tego stolica województwa zachodniopomorskiego może się pochwalić okazałymi rezydencjami: Pałacem Klasycystycznym, Jońskim, Pałacem pod Globusem i Pałacem pod Głowami – pozostałościami po panowaniu pruskim. Kiedy już dotrzesz autobusem do Szczecina, koniecznie skieruj się na Wały Chrobrego – prawdziwie reprezentacyjne miejsce, które jest tarasem widokowym z rzeźbą Herkulesa pośrodku oraz okazałymi budynkami dookoła, m.in. Urzędem Wojewódzkim i Muzeum Narodowym Szczecina. Z Wałów Chrobrego kontynuuj spacer do Placu Batorego i Czerwonego Ratusza – wspaniałej neogotyckiej budowli będącej w przeszłości siedzibą władz. Podczas swojej wycieczki autobusowej do Szczecina nie zapomnij odwiedzić Zamku Książąt Pomorskich, Baszty Siedmiu Płaszczy oraz pięknie zdobionej Bramy Portowej i Bramy Królewskiej. Bardzo popularna w Szczecinie, i zdecydowanie warta uwzględnienia w planie Twojego spaceru, jest Bazylika św. Jakuba. Nie zapomnij też o przerwie na kawę na Starym Mieście, gdzie możesz podziwiać Ratusz Staromiejski mieszący oddział Muzeum Narodowego. Chcesz zwiedzić Szczecin w nietypowy sposób? W takim razie wybierz się na wycieczkę po podziemiach szczecińskich i spacer po Cmentarzu Centralnym, który jest jednym z największych w Europie i stanowi przy okazji park dendrologiczny. Brzmi zachęcająco? W takim razie rezerwuj bilet już teraz i wskakuj do autobusu!
Poznaj historię Szczecina, podróżując autobusami FlixBus!

Historia i Kultura Szczecina

Historia zasiedlenia dzisiejszego Szczecina sięga blisko 1850 lat i wywodzi się z kultury łużyckiej. Początkowo osada obecnej stolicy województwa otoczona byłą fosą, a jej pierwsza nazwa brzmiała Sadżin lub Sasin. Przez lata Szczecin znajdował się pod panowaniem różnych władców: Gryfitów, królów Polski, Prusów, Niemców i Szwedów, co znajduje odzwierciedlenie w architekturze i zabytkach. Miasto zapewnia mieszkańcom i turystom nie tylko ciekawe miejsca do zwiedzania, ale jest też ważnym ośrodkiem kultury. Rozważasz wizytę w muzeum w Szczecinie? W takim razie Muzeum Narodowe, Zamek Książąt Pomorskich, Książnica Pomorska i Filharmonia im. M. Karłowicza czekają na Ciebie! Szukasz czegoś alternatywnego? Wybierz się prosto z przystanku autobusowego do Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Techniki i Komunikacji lub na Wystawę Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i Muzeum Morskiego!
Odkrywaj Szczecin po zmroku razem z FlixBusem!

Życie nocne w Szczecinie

Słyszałeś, że w Szczecinie znajduje się najstarsze kino na świecie? Nie? Może warto je odwiedzić? Kino Pionier założone zostało przez Alberta Pietzke w 1909 roku i do dziś zachwyca swoim klimatem. Możesz tu obejrzeć film w tzw. Kiniarni, czyli przy stoliku kawiarnianym — zupełnie jak w kawiarni! Po seansie wybierz się na spacer na Deptak Bogusławca, a jeśli masz ochotę na imprezę w klubie lub barze, spróbuj Cafe 22, Klub Pinokio lub Efefunk the Club i Free Blues Club. Myślisz o letniej wycieczce autobusowej do Szczecina? Idealnie — wtedy właśnie odbywają się Dąbskie Wieczory Filmowe. Natomiast w drugi weekend sierpnia masz okazję zobaczyć pokazy pirotechniczne na wodzie.

Szczecin - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Szczecin znajduje się kilka przystanków tj.. 2.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Szczecin

Bilet autobusowy od 7 zł
Liczba połączeń z Szczecin 23
Liczba przystanków autobusowych w Szczecin 2
Kraj Polska