You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Szczecin

Autobus z i do: Szczecin od 25 zł

Dalsze opcje

Co warto zobaczyć w: Szczecin?

Panorama Szczecina

Ogólne informacje o: Szczecin

Szczecin to stolica i jednocześnie największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Miasto ze względu na bliskość do Morza Bałtyckiego, do którego można dotrzeć przez Zalew Szczeciński i rzekę Odrę, stał się ważnym ośrodkiem gospodarczym regionu, przede wszystkim przemysłu morskiego. Szczecin to miasto z bogatą historią i mogące się pochwalić największą ilością zielonych terenów w całej Polsce! Park Kasprowicza, Jasne Błonia czy też Ogród Różany z pewnością Cię zachwycą! To idealne miejsce dla osób lubiących połączenie zabytków z przyrodą. Szczecin jest usytuowany blisko granicy niemieckiej jest idealnym miejscem na weekendową wycieczkę autobusową do naszych zachodnich sąsiadów! Sprawdź dostępne połączenia oferowane przez FlixBus, m.in. bezpośrednie połączenie autobusowe z Szczecina do Berlina. 

Zabytki Szczecina

Zabytki w: Szczecin

Słyszałeś o Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego? Jest to turystyczny szlak, które obejmuje miejsca, gdzie znajduje się ceglana architektura gotycka. Szczecin jest jednym z takich miast! Oprócz tego, miasto może się pochwalić okazałymi rezydencjami, jak Pałac Klasycystyczny, Joński, Pałac pod Globusem i Pałac pod Głowami – pozostałości po panowaniu pruskim. Jak już dotrzesz autobusem do Szczecina, koniecznie skieruj się na Wały Chrobrego – prawdziwie reprezentacyjne miejsce Szczecina, które są tarasem widokowym z rzeźbą Herkulesa pośrodku oraz okazałymi budynkami dookoła, m.in. Urzędem Wojewódzkim i Muzeum Narodowym Szczecina, gdzie znajduje się również Muzeum Morskie. Z Wałów Chrobrego kontynuuj spacer do Placu Batorego i Czerwonego Ratusza – wspaniałej neogotyckiej budowli będącej w przeszłości siedzibą władz. Podczas swojej wycieczki autobusowej do Szczecina, nie zapomnij odwiedzić Zamku Książąt Pomorskich, Baszty Siedmiu Płaszczy oraz pięknie zdobionych Bramy Portowej i Bramy Królewskiej. Bardzo popularna w Szczecinie i zdecydowanie warta uwzględnienia w planie Twojego spaceru po Szczecinie, jest Bazylika św. Jakuba. Nie zapomnij też przerwie na kawę na Starym Mieście, gdzie możesz podziwiać Ratusz Staromiejski mieszący oddział Muzeum Narodowego. Chcesz zwiedzić Szczecin w nietypowy sposób? W takim razie wybierz się na wycieczkę po podziemiach szczecińskich i spacer po Cmentarzu Centralnym, który jest jednym z największych w Europie i stanowi przy okazji park dendrologiczny. Brzmi zachęcająco? W takim razie rezerwuj bilet już teraz i wskakuj do autobusu!

Szczecin - Na jakich przystankach zatrzymuje się autobus?

Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieście Szczecin jest więcej przystanków, tzn. 2.

Przystanek autobusowy Szczecin (Dworzec Główny Kolumba)

<p>Kolumba 88<br />
, Dworzec Główny Kolumba<br />
, 70-035 Stettin<br />
, Polska</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Szczecin (Dworzec Główny Kolumba)

Kolumba 88
Dworzec Główny Kolumba
70-035 Stettin
Polska

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Szczecin

Przystanek autobusowy Szczecin (Warzymice Osiedle Kresy)

<p>Droga Krajowa<br />
, 72-005 Stettin (Szczecin)<br />
, Polska</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Szczecin (Warzymice Osiedle Kresy)

Droga Krajowa
72-005 Stettin (Szczecin)
Polska

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Szczecin

Szukasz więcej informacji o: Szczecin?

Historia i kultura Szczecina

Szczecin: Kultura i historia

Historia zasiedlenia dzisiejszego Szczecina sięga blisko 1850 lat i wywodzi się z kultury łużyckiej. Początkowo osada obecnej stolicy województwa otoczona byłą fosą, natomiast pierwsza nazwa brzmiała Sadżin lub Sasin. Przez lata Szczecina znajdował się pod panowaniem różnych władców od dynastii Gryfitów, królów Polski, Prusów, Niemców czy Szwedów, co odzwierciedlone jest w architekturze i zabytkach. Miasto zapewnia mieszkańcom i turystom nie tylko ciekawe miejsca do zwiedzania, ale jest też ważnym ośrodkiem kultury. Zastanawiasz się nad wizytą w muzeum w Szczecinie? W takim razie Muzeum Narodowe, Zamek Książąt Pomorskich, Książnica PomorskaFilharmonia im. M. Karłowicza czekają na Ciebie! Szukasz czegoś alternatywnego? Wybierz się prosto z przystanku autobusowego do Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Techniki i Komunikacji lub na Wystawę Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i do Muzeum Morskiego! 

Szczecin nocą

Życie nocne w: Szczecin

Słyszałeś o tym, że w Szczecinie znajduje się najstarsze kino na świecie? Nie? W takim razie rezerwuj bilet już teraz! Kino Pionier założone zostało przez Alberta Pietzke w 1909 roku, które zachwyca klimatem i możliwością obejrzenia filmu w tzw. Kiniarni, czyli przy stoliku kawiarnianym, jak w kawiarni! Po seansie wybierz się na spacer na Deptak Bogusławca, a jeśli masz ochotę na kluby i bary spróbuj "Cafe 22", "Klub Pinokio" lub "Efefunk the Club" i "Free Blues Club". Myślisz o wycieczce autobusowej do Szczecina latem? Idealnie, ponieważ wtedy właśnie odbywają się Dąbskie Wieczory Filmowe, natomiast w drugi weekend sierpnia odbywają się pokazy pirotechniczne na wodzie z muzyką w tle.