Ciągle wspominamy o szczecińskiej zieleni. Co konkretnie warto wybrać jako idealne opcje na przyrodnicze zwiedzanie Szczecina? Wspomniany już spacer wzdłuż Odry po nadodrzańskich Bulwarach to trochę kompromis między miłośnikami natury i świeżego powietrza, a miłośnikami zabytków. Możemy zatrzymać się na Wałach Chrobrego stanowiących jeden z najpiękniejszych widokowych tarasów w Europie. Rozciągnie się przed nami panorama Odry, a na jej tle trzy piękne budynki - Muzeum Narodowe, Urząd Wojewódzki i Akademia Morska (sławna na całym świecie wylęgarnia polskich marynarzy).
Zwolennikom spędzania czasu wśród dzikiej natury polecamy odwiedzić Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa, który częściowo leży w obrębie miasta. Bogata w węglan wapnia woda sztucznego jeziora ma szmaragdowy kolor, dzięki czemu "Jezioro Szmaragdowe" stało się popularna wśród zwiedzających. Według legendy pod wodą znajdują się zakopane przez górnika skarby, zalane przez złośliwego ducha Skarbka (
Kto nie kocha pięknego zapachu róż? Dla wszystkich, którzy chcą nacieszyć wzrok kwiatami, poza szczecińskimi magnoliami polecamy także róże - Ogród Różany to jeden z najsławniejszych ogrodów w Szczecinie, a jego historia sięga 1928 roku. Poza kwiatami jest domem dla wielu egzotycznych gatunków drzew.
Na koniec, choć nie mniej piękny - park im. Jana Kasprowicza, czyli największy szczeciński park miejski z 1900 r. Ponad 500 gatunków krzewów i drzew, sztuczne jezioro i artystyczna instalacja Ogniste Ptaki (autor: Władysław Hasior), to niewątpliwe atuty tego miejsca, w którym znajdziemy chwilę wytchnienia.