Szczecin - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Szczecin

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Szczecin - informacje turystyczne

Szczecin - informacje ogólne

Położona nad rzeką Odrą stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego cechuje się bliskim sąsiedztwem Morza Bałtyckiego i granicy polsko-niemieckiej, silną pozycją gospodarczą w regionie, bogatą historią oraz ogromną ilością miejskiej zieleni. Mało kto wie, że na przestrzeni wieków Szczecin był nie tylko miastem polskim, ale również pruskim, niemieckim, szwedzkim i duńskim. Po części to właśnie dlatego znajduje się tutaj tak wiele różnego rodzaju historycznych pamiątek, na które się będziesz napotykać, spacerując po mieście. Szczecin znany jest przede wszystkim ze swojego portu morskiego i stoczni, jednak jest to również ważny i ciekawy ośrodek turystyczny z bogatą ofertą zabytków, parków, ośrodków kultury czy lokali gastronomicznych. Ze względu na swoją architekturę, zdarza się określać to miasto „Paryżem Północy”. Szczecin można zwiedzać na różne sposoby – pieszo, rowerem lub łódką, którą wypożyczysz w okolicy bulwarów Zatoki Szczecińskiej. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy obcowania z kulturą (którzy z pewnością wybiorą się na koncert do Filharmonii Karłowicza), jak i fani nocnego, imprezowego życia.

Szczecin - zabytki

Szczecin to miejsce przepełnione bogatą historią. Możesz ją poznać, zarówno spacerując po mieście, jak i odwiedzając Muzeum Historii Szczecina. Nie trzeba jednak być wielbicielem dawnych czasów, aby zachwycić się największą atrakcją tego miasta, niegdysiejszą siedzibą rodu Gryfitów – Zamkiem Książąt Pomorskich. W obrębie tego średniowiecznego obiektu podziwiać można wieżę zegarową, galerię gotycką, kryptę Gryfitów oraz salę Księcia Bogusława X. Obecnie w zamku znajduje się również dom kultury pełniący funkcję kina, teatru i opery. Odbywają się tu liczne warsztaty, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Tuż obok podziwiać można z kolei zbudowaną w XIV wieku Basztę Panieńską. Zamek Książąt Pomorskich to symbol miasta, jego duma i punkt obowiązkowy wycieczek po Szczecinie. Kolejnym ważnym zabytkiem tego miasta jest znajdująca się w pobliżu, najważniejsza w mieście świątynia - Bazylika Archikatedralna św. Jakuba. Za jej charakterystyczny wygląd odpowiada konstrukcja z czerwonej cegły oraz strzelista, górująca nad miastem wieża. Co ciekawe, bazylika mierzy aż 110 metrów, co sprawia, iż jest to drugi najwyższy kościół w Polsce (po bazylice licheńskiej).

Szczecin - kultura i historia

Szczecin jest ważnym ośrodkiem kultury, czego najlepszym wyrazem jest bardzo bogata oferta kulturalna tego miasta. Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o powstałej w 2014 roku z pomocą katalońskich architektów Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, której budynek robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Nie należy przy tym zapominać o bogatej ofercie odbywających się tutaj koncertów. Kolejnym ważnym miejscem są mieszczące się w jednym budynku Muzeum Narodowe oraz Teatr Współczesny. W muzeum znajduje się aż 150 tys. eksponatów! Będąc w tym miejscu, koniecznie skorzystaj z możliwości wejścia na wieżę widokową, skąd rozpościera się piękny widok na panoramę miasta. Jeśli masz ochotę poznać lepiej historię Szczecina, wybierz się do interaktywnego Muzeum Przełomów. Z kolei, jeśli fascynujesz się kinem, nie możesz przejść obojętnie obok bardzo klimatycznego Kina Pionier – drugiego najstarszego kina… na świecie i pierwszego najdłużej funkcjonującego w tym samym miejscu, co zaowocowało wpisem do księgi rekordów Guinessa! Miejsce to założył w 1909 roku Albert Pietzke. Co ciekawe, znajduje się tutaj Kiniarnia, w której można obejrzeć seans filmowy w starym stylu – przy kawiarnianym stoliku w towarzystwie przekąsek, herbaty lub wina. Repertuar to przede wszystkim ambitne kino europejskie. Absolutnie magiczne miejsce!

Szczecin - życie nocne

Szczecin to miasto, w którym ciężko się nudzić. Jednym z ciekawych miejsc są Wały Chrobrego. Wybierając się do Szczecina, koniecznie musisz odbyć spacer po długim na 500 metrów, położonym wzdłuż Odry tarasie. Z tego miejsca rozpościera się widok na trzy bardzo okazałe budynki: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Akademię Morską oraz Muzeum Narodowe. Warto zrobić tu pamiątkowe zdjęcie! Jeśli będziesz poszukiwać w Szczecinie klasycznej „starówki”, to możesz się zawieść, gdyż miasto takowej nie posiada. Zamiast klasycznego starego miasta, Szczecin oferuje inne atrakcje. To bardzo zielone miasto! Szczególnie docenią to miłośnicy relaksu na łonie natury. W tym celu warto się wybrać na powstałe w latach 20. XX wieku Jasne Błonia – szeroki zieleniec z pomnikiem Jana Pawła II w centralnym punkcie. Jedną z największych atrakcji Szczecina jest piękne Jezioro Szmaragdowe. Według legendy pod wodą znajdują się zakopane przez jednego z górników skarby, zalane przez złośliwego ducha Skarbka. Koniecznie odwiedź też romantyczny Ogród Różany, gdzie rośnie kilkadziesiąt odmian róż oraz wiele innych kwiatów, krzewów i drzew. Jest to bardzo lubiane i chętnie odwiedzane przez szczecinian miejsce.

Szczecin - ciekawe informacje

Szczecin jako miejsce chętnie odwiedzane przez turystów posiada bogatą ofertę gastronomiczną, z której warto pełnymi garściami korzystać, spędzając tutaj swój wolny czas. Jedną z ciekawszych restauracji jest Na Kuncu Korytarza, znajdująca się na Zamku Książąt Pomorskich. Prowadzi ją scenograf Ryszard Kaja. Szczególnie umiłują sobie to miejsce smakosze śledzi i raków, podawanych tutaj w rozmaitej formie. Królewski, ale przytulny wystrój panuje w restauracji Bohema przy ul. Wojska Polskiego 67, która również specjalizuje się w daniach rybnych oraz kuchni śródziemnomorskiej. Nieopodal Bohemy, pod numerem 46 znajduje się Bar Pasztecik, w którym skosztujesz lokalnego przysmaku – smażonych pasztecików wypełnionych wybranym farszem i podawanych w towarzystwie czerwonego barszczu. W poszukiwaniu ciekawego miejsca na popołudniową kawę wybierz się do Cafe 22 przy pl. Rodła 8 – znajduje się na… 22 piętrze co poza smakiem kawy i ciast, zapewnia również bardzo przyjemne widoki. Inne, warte polecenia miejsca na filiżankę małej czarnej to palarnia kawy Niedźwiedź w Koronie (Śląska 7/U4), Bajgle Króla Jana, gdzie jak sama nazwa wskazuje, serwują też rewelacyjne bajgle z wybranymi składnikami (Rynek Nowy 6) oraz ciekawie urządzona, klimatyczna Fanaberia (Bogusława X 5/LU2).


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności