§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Szczecin od 19 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 700 celów podróży w 28 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Szczecin - informacje turystyczne

Odwiedź Szczecin, podróżując autobusami FlixBus!

Ogólne informacje o Szczecinie

Szczecin to stolica i jednocześnie największe miasto województwa zachodniopomorskiego. Miasto ze względu na bliskość do Morza Bałtyckiego, do którego można dotrzeć przez Zalew Szczeciński i rzekę Odrę, stał się ważnym ośrodkiem gospodarczym regionu, przede wszystkim przemysłu morskiego. Szczecin to miasto z bogatą historią i mogące się pochwalić największą ilością zielonych terenów w całej Polsce! Park Kasprowicza, Jasne Błonia czy też Ogród Różany z pewnością Cię zachwycą! Stolica województwa to idealne miejsce dla osób lubiących połączenie zabytków z przyrodą i licznymi szlakami dla wielbicieli spacerów. Szczecin jest usytuowany blisko granicy niemieckiej jest idealnym miejscem na weekendową wycieczkę autobusową do naszych zachodnich sąsiadów! Sprawdź dostępne połączenia oferowane przez FlixBus, m.in. bezpośrednie połączenie autobusowe z Szczecina do Berlina.

Zwiedzaj Szczecin autobusami FlixBus!

Zabytki w Szczecinie

Słyszałeś o Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego? Jest to turystyczny szlak, które obejmuje miejsca, gdzie znajduje się ceglana architektura gotycka. Szczecin jest jednym z takich miast! Oprócz tego, miasto może się pochwalić okazałymi rezydencjami, jak Pałac Klasycystyczny, Joński, Pałac pod Globusem i Pałac pod Głowami – pozostałości po panowaniu pruskim. Jak już dotrzesz autobusem do Szczecina, koniecznie skieruj się na Wały Chrobrego – prawdziwie reprezentacyjne miejsce w Szczecinie, które są tarasem widokowym z rzeźbą Herkulesa pośrodku oraz okazałymi budynkami dookoła, m.in. Urzędem Wojewódzkim i Muzeum Narodowym Szczecina, gdzie znajduje się również Muzeum Morskie. Z Wałów Chrobrego kontynuuj spacer do Placu Batorego i Czerwonego Ratusza – wspaniałej neogotyckiej budowli będącej w przeszłości siedzibą władz. Podczas swojej wycieczki autobusowej do Szczecina, nie zapomnij odwiedzić Zamku Książąt Pomorskich, Baszty Siedmiu Płaszczy oraz pięknie zdobionych Bramy Portowej i Bramy Królewskiej. Bardzo popularna w Szczecinie i zdecydowanie warta uwzględnienia w planie Twojego spaceru po Szczecinie, jest Bazylika św. Jakuba. Nie zapomnij też przerwie na kawę na Starym Mieście, gdzie możesz podziwiać Ratusz Staromiejski mieszący oddział Muzeum Narodowego. Chcesz zwiedzić Szczecin w nietypowy sposób? W takim razie wybierz się na wycieczkę po podziemiach szczecińskich i spacer po Cmentarzu Centralnym, który jest jednym z największych w Europie i stanowi przy okazji park dendrologiczny. Brzmi zachęcająco? W takim razie rezerwuj bilet już teraz i wskakuj do autobusu!

Poznaj historię Szczecina, podróżując autobusami FlixBus!

Historia i Kultura Szczecina

Historia zasiedlenia dzisiejszego Szczecina sięga blisko 1850 lat i wywodzi się z kultury łużyckiej. Początkowo osada obecnej stolicy województwa otoczona byłą fosą, natomiast pierwsza nazwa brzmiała Sadżin lub Sasin. Przez lata Szczecina znajdował się pod panowaniem różnych władców od dynastii Gryfitów, królów Polski, Prusów, Niemców czy Szwedów, co odzwierciedlone jest w architekturze i zabytkach. Miasto zapewnia mieszkańcom i turystom nie tylko ciekawe miejsca do zwiedzania, ale jest też ważnym ośrodkiem kultury. Zastanawiasz się nad wizytą w muzeum w Szczecinie? W takim razie Muzeum Narodowe, Zamek Książąt Pomorskich, Książnica Pomorska i Filharmonia im. M. Karłowicza czekają na Ciebie! Szukasz czegoś alternatywnego? Wybierz się prosto z przystanku autobusowego do Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Techniki i Komunikacji lub na Wystawę Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i Muzeum Morskiego!

Odkrywaj Szczecin po zmroku razem z FlixBusem!

Życie nocne w Szczecinie

Słyszałeś o tym, że w Szczecinie znajduje się najstarsze kino na świecie? Nie, w takim razie rezerwuj bilet już teraz! Kino Pionier założone zostało przez Alberta Pietzke w 1909 roku, które zachwyca klimatem i możliwością obejrzenia filmu w tzw. Kiniarni, czyli przy stoliku kawiarnianym, jak w kawiarni! Po seansie wybierz się na spacer na Deptak Bogusławca, a jeśli masz ochotę na kluby i bary spróbuj Cafe 22, Klub Pinokio lub Efefunk the Club i Free Blues Club. Myślisz o wycieczce autobusowej do Szczecina latem? Idealnie, ponieważ wtedy właśnie odbywają się Dąbskie Wieczory Filmowe, natomiast w drugi weekend sierpnia odbywają się pokazy pirotechniczne na wodzie z muzyką.

Szczecin - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieSzczecin jest więcej przystanków, tzn. 2.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Szczecin

Bilet autobusowy od 19 zł
Liczba połączeń z Szczecin 11
Liczba przystanków autobusowych w Szczecin 2
Kraj Polska