Bus Kopenhaga - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Kopenhaga

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Kopenhaga podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Kopenhaga - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Bilet autobusowy do miasta Kopenhaga można zarezerwować już od 16,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Kopenhaga - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Kopenhaga! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Kopenhaga kosztują średnio 29,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Kopenhaga z FlixBusem może kosztować nawet 16,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Kopenhaga jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Szukasz kolejnych przygód? Najpopularniejsze miejsca docelowe, do których możesz łatwo dojechać z Kopenhaga, to Aarhus, Hamburg, Odense. Te miasta oferują różnorodne doświadczenia, więc zacznij dzisiaj odkrywać!

Kopenhaga - informacje turystyczne

Kopenhaga - informacje ogólne

Kopenhaga jest stolicą i również największym miastem w Danii. Położone na wschodnim wybrzeżu miasto stanowi ważny ośrodek handlowy, kulturalny i naukowy w Europie. Co więcej, uznawane jest również za najradośniejsze ze skandynawskich miast. Kopenhaga to połączenie nowoczesności i długowiecznej historii. Mnogość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zwiedzając Kopenhagę, najlepiej jest wynająć rower. W mieście znajduje się wiele wypożyczalni i stanowisk, gdzie można to zrobić, a ulice są idealnie przystosowane do ruchu jednośladów.

Kopenhaga - zabytki

Zwiedzanie Kopenhagi dobrze jest zacząć od Placu Ratuszowego, na którym znajduje się Smocza fontanna. Będąc tutaj, z pewnością dostrzeżesz ceglasty budynek. Jest to Ratusz miasta z jego 106-metrową wieżą. Jeśli zdecydujesz się na pokonanie ponad 300 stopni, wejdziesz na najwyżej położony taras widokowy. Co ciekawe, zegar ratuszowy znajdujący się na wieży pokazuje położenie gwiazd wraz z datami zaćmień słońca i księżyca. Na placu znajdziesz również pomnik Hansa Christiana Andersena. Zwiedzanie można kontynuować wzdłuż ulicy Stroget, czyli najdłuższego deptaku Europy. Znajdziesz tutaj wiele sklepów, restauracji i stoisk. Jest to prawdziwy raj dla miłośników zakupów.

Kolorowe kamienice, które które widnieją na wielu pocztówkach z Kopenhagi i są charakterystycznym punktem miasta, znajdują się tuż przy portowej uliczce Nyhavn.

Jedną z największych atrakcji Kopenhagi jest park rozrywki Tivoli. Ten lunapark został założony w 1843 roku i zajmuje powierzchnię 9 hektarów. Będąc w parku, znajdziesz mnogość karuzeli i kolejek górskich. Ale Ogrody Tivoli to nie tylko obowiązkowy punkt dla miłośników ekstremalnych doznań, ale również dla tych, którzy chętnie spędzą wolny czas w bardziej tradycyjny sposób. Regularnie odbywają się tutaj koncerty orkiestry symfonicznej oraz gwiazd światowego formatu.

Kopenhaga - kultura i historia

Kopenhaga to najstarsze miasto Danii. Pierwsze ślady człowieka w tym obszarze pochodzą sprzed ok. 10 000 lat p.n.e. Dawniej to niewielkie miasteczko portowe nosiło nazwę Havn. Strategiczne położenie sprawiło, że miasto od zawsze należało do ważnych ośrodków handlowych. Kopenhaga zlokalizowana była w miejscu krzyżowania się morskich i lądowych szlaków handlowych oraz w połowie drogi pomiędzy ośrodkiem władzy królewskiej Danii i Lundem. Czynniki te zaważyły również na decyzji o nadaniu praw miejskich w 1254 roku. Szybkiemu rozwojowi miasta jednakże zagrażała inna miejscowość – Lubeka. Najazdy floty Hanzy w latach od 1268 do 1369 spowodowały ogromne zniszczenia. Następne walki pomiędzy biskupem Roskilde oraz Krzysztofem I o władzę nad miastem dodatkowo je osłabiło. Od 1416 roku Kopenhaga przeszła pod władanie króla Danii Eryka Pomorskiego. Nadał on miastu przywileje handlowe, które ponownie wsparły rozwój gospodarczy. Kopenhaga nabrała na znaczeniu oraz stała się miastem koronacyjnym królów Danii. Panowanie Christiana IV to okres rozbudowy. Wzniesiono wspaniałe budynki, które można podziwiać do dzisiaj. Rosnąca liczba mieszkańców oraz późniejsze rządy Fryderyka III to dowód na umacnianie się stolicy. Niestety w październiku 1728 roku doszło do wielkiego pożaru w Kopenhadze. 2/3 miasta zostało zniszczone przez potężną siłę ognia. Ponowny czas rozkwitu miasta to już okres po zakończeniu wojen napoleońskich. W drugiej połowie XIX wieku miasto się rozrosło, industrializacja i urbanizacja miasta sprawia, że wzrasta również liczba ludności. W XX wieku dołączono również sąsiednie miasta tworząc tzw. Wielką Kopenhagę. Dzisiaj cały zespół miejski liczy ponad milion mieszkańców.

Kopenhaga - życie nocne

Wieczorne wyjście w Kopenhadze to szeroki wybór nocnej rozrywki. Co tydzień od czwartku do niedzieli czynne są największe dyskoteki i puby w mieście. Ponadto, Kopenhaga urzeka pięknymi, odbijającymi się w wodzie światami. Dlatego rozrywka po zmroku nie musi kojarzyć się tylko z imprezowym szaleństwem, ale również dobrą kolacją i spokojny spacerem wzdłuż portu. Nie mniej jednak, w mieście nie brakuje nocnych klubów pubów i dyskotek, gdzie młodzi ludzie chodzą się wyszaleć. Większość z nich znajdziesz w dzielnicach Vesterbro, Norrebro i Osterbro. Natomiast na główniej ulicy Stroget znajdują się najpopularniejsze puby, gdzie napijesz się dobrego piwa i wina. W słynnej sali koncertowej znajdującej się w Ogrodach Tivoli podziwiać możesz również występy aktorskie i koncerty.

Kopenhaga - ciekawe informacje

Będąc w Kopenhadze, zwróć uwagę na pomnik syrenki z baśni Andersena. Wykonany przez Edvarda Eriksena w 1913 roku posąg licznie przyciąga turystów. Jest to nie tylko symbol miasta, ale również atrakcja przynosząca szczęście. Podobno dotknięcie jej prawej piersi przez mężczyznę zapewni mu życie w miłości. W Kopenhadze znajduje się również najstarsze obserwatorium astronomiczne w Europie. Licząca 35 metrów Okrągła Wieża to również miejsce, w którym organizowane są coroczne wyścigi rowerowe. Jest to doskonałe miejsce, aby podziwiać panoramę Kopenhagi. Będąc w mieście, przejdź się ulicą Stroget, gdzie znajduje się sklep Royal Copenhagen. Jest to firmowy sklep szkła i porcelany, w którym będziesz mieć okazję kupić przepiękne pamiątki. Kiedy natomiast przyjedziesz do Kopenhagi w okresie letnim, być może natrafisz na Kongres Świętych Mikołajów. Ciekawostką jest, że zgrupowanie odbywa się co roku, w sierpniu w parku Bakklen.

Kopenhaga - okolice

Kiedy będziesz już w stolicy Danii, w samym centrum miasta znajdziesz wyspę Slotsholmen, czyli polityczne centrum państwa. Na Wyspie Zamkowej znajduje się zamek Christiansborg, gdzie urzęduje parlament Danii wraz z premierem oraz Sądem Najwyższym. Miłośnicy natury powinni również odwiedzić Ogród Botaniczny. Utworzony w 1870 roku zajmuję powierzchnię aż 10 hektarów w centrum miasta. Znajdziesz tutaj ponad 13 000 gatunków roślin. Jest to doskonały pomysł na spędzenie deszczowego popołudnia, ponieważ ogród znajduje się w robiącej wrażenie, ogromnej szklarni.

Autobusy jadące do miasta Kopenhaga

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Kopenhaga

Kopenhaga - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Kopenhaga. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Kopenhaga Bilety do miasta Kopenhaga zaczynają się od zaledwie 16,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Kopenhaga - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Kopenhaga z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 114 połączeniom z miastem Kopenhaga możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Kopenhaga czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Kopenhaga w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Kopenhaga - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności