§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Kopenhaga od 29 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 28 krajach

Sprawdź nasze połączenia
Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże przyjazne środowisku

Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem a środowisko
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Jeśli architektura to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Odkryj Kopenhaga z perspektywy Oliwia

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
24 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Kopenhaga - informacje turystyczne

Kopenhaga - informacje ogólne

Kopenhaga jest stolicą i również największym miastem w Danii. Położone na wschodnim wybrzeżu miasto stanowi ważny ośrodek handlowy, kulturowy i naukowy w Europie. Co więcej, uznawane jest również za najradośniejsze ze skandynawskich miast. Kopenhaga to połączenie nowoczesności i długowiecznej historii. Mnogość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zwiedzając Kopenhagę najlepiej jest wynająć rower. W mieście znajduje się wiele wypożyczalni i stanowisk gdzie można to zrobić a ulice są idealnie przystosowane do ruchu jednośladów.

Kopenhaga - zabytki

Zwiedzanie Kopenhagi dobrze jest zacząć od Placu Ratuszowego na którym znajduje się Smocza fontanna. Będąc tutaj z pewnością dostrzeżesz ceglasty budynek. Jest to Ratusz miasta wraz ze 106 metrową wieżą. Jeśli zdecydujesz się na pokonanie ponad 300 stopni, wejdziesz na najwyżej położony taras widokowy. Co ciekawe, zegar ratuszowy znajdujący się na wieży pokazuje położenie gwiazd wraz z datami zaćmień słońca i księżyca. Na placu znajdziesz również pomnik Hansa Christiana Andersena. Zwiedzanie można kontynuować wzdłuż ulicy Stroget czyli najdłuższego deptaku Europy. Znajdziesz tutaj wiele sklepów, restauracji i stoisk. Jest to prawdziwy raj dla miłośników zakupowego szaleństwa.

Kolorowe kamienice które widnieją na wielu pocztówkach z Kopenhagi i są charakterystycznym punktem miasta znajdują się tuż przy portowej uliczce Nyhavn.

Jedną z największych atrakcji Kopenhagi jest park rozrywki Tivoli. Ten lunapark został założony w 1843 roku i zajmuje powierzchnię 9 hektarów. Będąc w parku najdziesz mnogość karuzeli i kolejek górskich. Ale Ogrody Tivoli to nie tylko obowiązkowy punkt dla miłośników ekstremalnych doznań ale również dla tych, którzy chętnie spędzą wolny czas w bardziej tradycyjny sposób. Regularnie odbywają się tutaj koncerty orkiestry symfonicznej oraz gwiazd światowego formatu.

Kopenhaga - kultura i historia

Kopenhaga to najstarsze miasto Danii. Pierwsze ślady człowieka w tym obszarze pochodzą sprzed ok 10 000 lat p.n.e. Dawniej, to niewielkie miasteczko portowe nosiło nazwę Havn. Strategiczne położenie sprawiło, że miasto od zawsze należało do ważnych ośrodków handlowych. Kopenhaga zlokalizowana była w miejscu krzyżowania się morskich i lądowych szlaków handlowych oraz w połowie drogi pomiędzy ośrodkiem władzy królewskiej Danii i Lundem. Czynniki te, zaważyły również na decyzji o nadaniu praw miejskich w 1254 roku. Silny rozwój miasta jednakże był zagrożony ze strony innego miasta – Lubeki. Najazdy floty Hanzy w latach od 1268 do 1369 spowodowały ogromne zniszczenia. Następne walki pomiędzy biskupem Roskilde oraz Krzysztofem I o władzę nad miastem dodatkowo je osłabiło. Od 1416 roku, Kopenhaga przeszła pod władanie króla Danii Eryka Pomorskiego. Nadał on miastu przywileje handlowe które ponownie wsparły rozwój gospodarczy. Kopenhaga nabierała na znaczeniu oraz stała się miastem koronacyjnym królów Danii. Panowanie Christiana IV to okres rozbudowy. Wzniesiono wspaniałe budynki, które można podziwiać do dzisiaj. Rosnąca liczba mieszkańców oraz późniejsze rządy Fryderyka III to dowód na umacnianie się stolicy. Niestety w październiku 1728 roku doszło do wielkiego pożaru w Kopenhadze. 2/3 miasta zostało zniszczone przez potężną siłę ognia.  Ponowny okres rozkwitu miasta to już okres po zakończeniu wojen napoleońskich. Jest to również moment kiedy Kopenhaga zyskuje na dziedzictwie kulturowym. W drugiej połowie XIX wieku miasto się rozrasta. Industrializacja i urbanizacja miasta sprawia, że wzrasta również liczba ludności. W XX wieku dołączono również sąsiednie miasta tworząc tzw. Wielką Kopenhagę. Dzisiaj, cały zespół miejski zamieszkuje ponad milion mieszkańców.

Kopenhaga - życie nocne

Wieczorne wyjście w Kopenhadze to szeroki wybór nocnej rozrywki. Co tydzień od czwartku do niedzieli czynne są największe dyskoteki i puby w mieście. Ponadto, Kopenhaga urzeka pięknymi, odbijającymi się w wodzie światami. Dlatego rozrywka po zmroku nie musi kojarzyć się tylko z imprezowym szaleństwem ale również dobrą kolacją i spokojny spacerem wzdłuż portu. Nie mniej jednak, w mieście nie brakuje nocnych klubów pubów i dyskotek gdzie wiele młodych ludzi chodzi się wyszaleć. Większość z nich znajdziesz w dzielnicach Vesterbro, Norrebro i Osterbro. Natomiast na główniej ulicy Stroget znajdują się najpopularniejsze puby gdzie napijesz się dobrego piwa i wina. W słynnej sali koncertowej znajdującej się w Ogrodach Tivoli podziwiać możesz również występy aktorskie i koncerty.

Kopenhaga - ciekawe informacje

Będąc w Kopenhadze zwróć uwagę na pomnik syrenki z baśni Andersena. Wykonany przez Edvarda Eriksena w 1913 roku posąg licznie przyciąga turystów. Jest to nie tylko symbol miasta ale również atrakcja przynosząca szczęście. Podobno dotknięcie jej prawej piersi przez mężczyznę zapewni mu życie w miłości. W Kopenhadze znajduje się również najstarsze obserwatorium astronomiczne w Europie. Licząca 35 metrów Okrągła Wieża to również miejsce w którym organizowane są coroczne wyścigi rowerowe. Jest to doskonałe miejsce aby podziwiać panoramę Kopenhagi. Będąc w mieście przejdź się ulicą Stroget, gdzie znajduje się sklep „Royal Copenhagen”. Jest to firmowy sklep szkła i porcelany w którym będziesz mieć okazję kupić przepiękne pamiątki. Kiedy natomiast przyjedziesz do Kopenhagi w okresie letnim, być może natrafisz na Kongres Świętych Mikołajów. Ciekawostką jest, że zgrupowanie odbywa się co roku w sierpniu w parku Bakklen.

Kopenhaga - okolice

Kiedy będziesz już w stolicy Danii, w samym centrum miasta znajdziesz wyspę Slotsholmen czyli polityczne centrum państwa. Na Wyspie Zamkowej znajduje się zamek Christiansborg, gdzie urzęduje parlament Danii wraz z premierem oraz Sądem Najwyższym. Miłośnicy natury powinni również odwiedzić Ogród Botaniczny. Utworzony w 1870 roku zajmuję powierzchnię aż 10 hektarów w centrum miasta. Znajdziesz tutaj ponad 13 000 gatunków roślin. Jest to doskonały pomysł na spędzenie deszczowego popołudnia, ponieważ ogród znajduje się w robiącej wrażenie, ogromnej szklarni.

Kopenhaga - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Kopenhaga znajduje się kilka przystanków tj.. 2.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Kopenhaga

Bilet autobusowy od 29 zł
Liczba połączeń z Kopenhaga 86
Liczba przystanków autobusowych w Kopenhaga 2
Kraj Dania