Bus Lipsk - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Lipsk

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Lipsk można zarezerwować już od 27,98 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Lipsk podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Lipsk jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Lipsk! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Lipsk z FlixBusem może kosztować nawet 27,98 zł!
Lipsk - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Leipzig central train station, Leipzig Messe, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Lipsk - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Lipsk - informacje turystyczne

Lipsk - informacje ogólne

Miasto Lipsk znane jest od czasów średniowiecza ze znajdujących się tam targów i rynków leżących na Nizinach Saskich u zbiegu rzek Weisse Elster i Pleisse. Miasto zostało założone w XI wieku na skrzyżowaniu dwóch kluczowych szlaków handlowych - Via Imperii i Via Regia. Ta lokalizacja dała Lipskowi znaczną siłę handlową. Było więc naturalne, że podczas Świętego Cesarstwa Rzymskiego Lipsk zyskał miano siedziby międzynarodowych targów. Tradycja ta trwa do dziś w Leipzig Messe, czyli salach wystawowych zlokalizowanych na północ od miasta.
Miasto już od dawna jest centrum handlu, kultury i nauki jest także ważnym ośrodkiem handlu książkami (odbywają się tu m.in. Międzynarodowe Targi Książki). Mieszkańcami Lipska byli kompozytorzy Johann Sebastian Bach i Felix Mendelssohn, którym do dzisiaj dedykowane jest wiele turystycznych atrakcji.
Dziś Lipsk jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych we wschodnich Niemczech, a dzięki bogatemu dziedzictwu kulturowemu jest regularnie wymieniany jako jedno z najbardziej przyjaznych miast w Europie. W Lipsku jest wiele rzeczy do zobaczenia: zabytkowe budynki, wysokie wieże i miejsca przesiąknięte historią.

Lipsk - zabytki

Zwiedzanie Lipska najlepiej rozpocząć w centralnym, najbardziej popularnym miejscu, czyli na Starym Mieście. Przez wiele stuleci było to centrum życia miejskiego. Główny plac Starego Miasta zdominowany jest przez Ratusz Staromiejski (Rathaus) - renesansowy budynek wzniesiony w 1556 roku, uważany za jeden z najpiękniejszych budynków tego okresu w Niemczech. Asymetryczna wieża z barokową koroną umieszczona jest nad głównym wejściem, nad którym znajduje się zadaszony balkon służący do publicznych wystąpień, często z udziałem trębaczy w tradycyjnych strojach. Kolumnady wzdłuż frontu zbudowane zostały w 1907 roku, zastępując drewniane sklepy i stoiska, które kiedyś tu stały. Wewnątrz Ratusza znajduje się muzeum pełne artefaktów i obrazów z historii Lipska, od średniowiecznych jarmarków po „pokojową rewolucję” w 1989 roku. Duży plac przed Ratuszem jest miejscem targowiska dla rolników, a podczas licznych festiwali muzycznych znajduje się tutaj scena.
Lipsk jest również domem dla przepięknych kościołów takich jak kościół św. Tomasza czy św. Mikołaja. Ten pierwszy znajduje się na południowy zachód od Starego Rynku. Jest to siedziba słynnego na całym świecie Chóru Chłopięcego św. Tomasza. Kościół pochodzi z 1212 roku. Co więcej, Johann Sebastian Bach był chórmistrzem kościoła od 1723 do 1750 roku, a jego nagrobek znajduje się tutaj do dziś. Na małym placu obok kościoła stoi pomnik Bacha, upamiętniający jego lata jako chórmistrza. Naprzeciwko kościoła znajduje się Bosehaus, siedziba Instytutu Badawczego Bacha oraz archiwum Bacha. Kościół św. Mikołaja to natomiast przykład gotyckiej i barokowej twórczości. Ten wspaniały budynek był sceną dla poniedziałkowych demonstracji, które ostatecznie pomogły zjednoczyć Niemcy.
Podczas pobytu w Lipsku warto również odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych czyli Museum Der Bildenden Künste. Jako że budynek muzeum został zniszczony podczas wojny, muzeum zamknięto na długi czas, by ponownie otworzyć je w 2004 roku. Teraz budynek prezentuje się jako ogromny szklany sześcian mieszczący się w centrum miasta przy ulicy Katharinenstraße. Znajdziesz tutaj eksponaty pochodzące z czasów średniowiecznych aż po dzień dzisiejszy. Jednym z obowiązkowych punktów muzeum jest dzieło mistrzów niemieckiego renesansu, takich jak Lucas Cranach the Elder i Frans Hals.

Lipsk - kultura i historia

Lipsk wpisał się na historyczną mapę w 1015 r. jako ufortyfikowane miasto Urbs Libzi. Jego korzystne położenie w środku równiny przecinającej główne szlaki handlowe Europy Środkowej stymulowało komercyjny rozwój miasta. Dodatkowe przywileje gospodarcze sprawiły, że Lipsk stał się najważniejszym niemieckim centrum handlowym około 1700 r., co z kolei przyczyniło się do rozwoju sieci dróg łączących się z miastem. Położenie geograficzne Lipska miała inną, mniej szczęśliwą konsekwencję - kilka ważnych bitew zostało stoczonych w mieście lub w jego pobliżu. Należały do nich dwie w Breitenfeld w 1631 i 1642 r., jedna w Lützen w 1632 r., oraz bitwa pod Lipskiem (lub Bitwa Narodów) w październiku 1813 r.
W ostatnich latach II wojny światowej jedna czwarta Lipska została zniszczona. Po zniszczeniach wojennych rekonstrukcja i odbudowa miasta została przeprowadzona w ramach komunistycznej polityki Wschodnich Niemiec. Pokojowe, ale masowe demonstracje obywateli Lipska pod koniec 1989 r. odegrały znaczącą rolę w zlikwidowaniu reżimu komunistycznego w Niemczech Wschodnich.
Lipsk jest ważnym ośrodkiem intelektualnym i kulturalnym. Uniwersytet w Lipsku pochodzi z 1409 roku. Miasto posiada również wiele muzeów, a miejscowe akademie sztuki dramatycznej, historii muzyki i grafiki znane są na całym świecie. Wśród bibliotek miasta najważniejsze to: Niemiecka Biblioteka Narodowa i Biblioteka Comeniusa, która jest największą w Europie biblioteką specjalizującą się w edukacji.

Lipsk - życie nocne

Wielu turystów odwiedzających Lipsk kieruje się do głównych klubów nocnych znajdujących się w centrum, a w szczególności uliczek Fleischergasse, Barfußgässchen i Klostergasse, tuż przy głównym placu na starówce. Ta popularna lokalizacja, znana również jako bar street, oferuje dziesiątki barów, kawiarni, restauracji i klubów. Wiele miejsc nie posiada ustalonych godzin zamknięcia, a więc pozostają otwarte i serwują alkohol przez całą noc.

Lipsk - ciekawe informacje

Ważną atrakcją Lipka jest znajdujące się tutaj ZOO. Nie jest to tylko atrakcja na jednodniowe wyjście dla dzieci, ale ZOO w Lipsku jest jednym z najlepszych w Niemczech, gdzie 850 różnych gatunków zwierząt żyje w siedliskach bardzo zbliżonych do ich naturalnych domów. Otwarte w 1878 roku ma zaszczyt być jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Niemczech, ale także jednym z najnowocześniejszych.
Atrakcja ta była pionierem nowych koncepcji, takich jak Gondwanaland. Jest to wnętrze o powierzchni 16 500 metrów kwadratowych, w którym temperatura wynosi 25 ° C, a wilgotność utrzymuje się na poziomie 65-100%. Gmach wspiera wszystkie tropikalne rośliny i zwierzęta, takie jak małpy wiewiórki, gigantyczne wydry oraz mnóstwo ryb, żółwi i żab.
Kolejną halą jest Pongoland, która została otwarta w 2001 roku i zapewnia siedlisko dla goryli, dwóch grup szympansów, bonobo i orangutanów o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych.

Lipsk - okolice

Około godziny jazdy samochodem od Lipska lub 45 minut pociągiem znajduje się miasto Torgau. Jest to jedno z najważniejszych miejsc związanych z Marcinem Lutrem i Reformacją. Było to centrum polityczne Reformacji, gdzie Luter napisał niektóre z jego najbardziej znaczących dzieł. Został tutaj opublikowany pierwszy protestancki śpiewnik, a protestanccy władcy podpisali Ligę Książęcą Torgau. Miasto jest zdominowane przez wczesny renesansowy zamek Hartenfels i to właśnie w jego skrzydle, zgodnie z ideami Lutra, powstał pierwszy protestancki kościół na świecie. Żona Lutra - Katharina von Bora - zmarła w Torgau, a jej nagrobek jest jednym ze skarbów kościoła św. Mariana. Dom, w którym zmarła w 1552 roku, został przekształcony w muzeum mieszczące się w jednym z ponad 500 późnogotyckich i renesansowych budynków w Torgau.

Autobusy jadące do miasta Lipsk

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Lipsk

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Lipsk, ponieważ 127 przejazdów kosztuje 27,98 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Ponadto w mieście Lipsk znajdują się 2 przystanki autobusowe FlixBusa, dzięki czemu jest to idealny sposób na dotarcie do centrum miasta. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Lipsk jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Lipsk!

Lipsk - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Lipsk można dostać się z 127 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Lipsk znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Lipsk online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności