Bus Bratysława - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Bratysława

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bratysława - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Bratysława podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bratysława - znajdziesz tu 4 przystanki autobusowe . Jest to Bratislava,, AS, Bratysława (Einsteinova), Bratysława (Most SNP), Bratysława (dworzec autobusowy Mlynské Nivy), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Bratysława! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Bratysława kosztują średnio 21,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Bratysława z FlixBusem może kosztować nawet 18,99 zł!
Bilet autobusowy do miasta Bratysława można zarezerwować już od 18,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Szukasz kolejnych przygód? Najpopularniejsze miejsca docelowe, do których możesz łatwo dojechać z Bratysława, to Wiedeń, Port lotniczy Wiedeń, Budapeszt. Te miasta oferują różnorodne doświadczenia, więc zacznij dzisiaj odkrywać!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Bratysława jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.

Bratysława - informacje turystyczne

Bratysława - informacje ogólne

Bratysława to małe, historyczne miasto, jednak największe na całej Słowacji. Bratysława leży nad pięknym Dunajem, prawdopodobnie najważniejszej rzece w Europie Środkowej. Dunaj od dawna ma ogromne znaczenie dla Bratysławy. W pierwszym wieku służył jako granica Limer Romanus, chroniąc Imperium Rzymskie przed barbarzyńskimi plemionami germańskimi. Później, pomógł chronić miasto przed Tatarami i Turkami. Obecnie Dunaj służy jako granica narodowa między Słowacją a Węgrami i Austrią. Bliskość dwóch sąsiednich stolic, Wiednia i Budapesztu, jest szczególnie interesująca. Czy wiesz, że możesz dotrzeć do obu miast łodzią? Wiedeń oddalony jest o zaledwie 70 minut rejsu łodzią, a do Budapesztu można dopłynąć w nieco ponad dwie godziny. Możesz użyć wodolotu lub łodzi, która zabierze Cię bezpośrednio do centrum austriackiej lub węgierskiej stolicy.

Ciesz się zakupami, restauracjami i cudami natury, które Bratysława ma do zaoferowania. Jest to niedrogie, w porównaniu do Europy Zachodniej, miejsce, z którego zwiedzaniem poradzisz sobie podczas krótkiej wizyty. Stolica Słowacji oferuje wiele atrakcji dla turystów z dowolnym celem.

Bratysława - zabytki

Jeśli planujesz wycieczkę do stolicy Słowacji, zdecydowanie nie przegap najważniejszych miejsc i ciekawostek, które sprawiają, że Bratysława jest wyjątkowa. Spaceruj ulicami miasta od zabytkowego Ratusza Staromiejskiego do nowoczesnego Mostu UFO. Żadna wizyta w Bratysławie nie byłaby kompletna bez obejrzenia kilku najważniejszych atrakcji.

Jeśli masz niewiele czasu w Bratysławie, skoncentruj się na historycznym starym mieście. Łatwo je znaleźć - kieruj się w stronę średniowiecznego zamku na wzgórzu i wysokiej wieży katedry św. Marcina. Labirynt brukowanych ulic jest w większości ograniczony do pieszych. Drzewa i fontanny ozdabiają małe parki, gdzie znajdziesz bogaty wybór kawiarni i restauracji, z miejscami do siedzenia na zewnątrz.


Jedną z najważniejszych atrakcji miasta jest Zamek w Bratysławie. Jest to dawna siedziba władców, a dziś symbol Bratysławy i siedziba Muzeum Historii. Z jego 47-metrowej wieży roztacza się wspaniały widok na miasto. Przejdź się następie do Katedry św. Marcina. Jest to trójnawowy gotycki kościół z XV wieku oraz dawny kościół koronacyjny. Na szczycie wieży katedralnej umieszczona jest pozłacana replika korony koronacyjnej, która przypomina ten wspaniały wiek.

Pałac Prymasowski to kolejny przepiękny, klasycystyczny pałac zbudowany w XVIII wieku. To tutaj został podpisany pokój po zwycięstwie Napoleona w bitwie pod Austerlitz. W pałacu znajduje się galeria, w której jest unikalna kolekcja sześciu gobelinów angielskich z XVII wieku, a także siedziba burmistrza Bratysławy.

Bratysława - kultura i historia

Słowiańskie plemiona wędrowały na zachód w kierunku Słowacji w około V wieku. W IX wieku, terytorium było częścią krótkotrwałego imperium wielkomorawskiego. Kiedy na początku XVI wieku Turcy przenieśli się do Budapesztu, w Bratysławie zamieszkali węgierscy monarchowie (zwanej wtedy Pressburg w języku niemieckim i Pozsony w języku węgierskim). Ze względu na to, że Słowacja była węgierską granicą, w średniowieczu zbudowano tu wiele fortec, które można zobaczyć do dziś.

Na przełomie XIX i XX wieku słowaccy intelektualiści kultywowali związki z sąsiednimi Czechami i po I wojnie światowej przenieśli swój naród do zjednoczonej Czechosłowacji. Dzień przed inwazją wojsk hitlerowskich na Czechosłowację w marcu 1939 r., przywódcy słowaccy uznali Słowację za protektorat niemiecki i nastąpił krótki okres suwerenności. W sierpniu 1944 r. słowaccy partyzanci zainicjowali niefortunne Słowackie Powstanie Narodowe (Slovenské Národné Povstanie, SNP), będące źródłem ciągłej narodowej dumy (i nazw niezliczonych ulic).

Po zjednoczeniu i komunistycznym przejęciu miasta w 1948 r. władza była scentralizowana w Pradze aż do roku 1989 r. W wyborach w 1992 r. lewicowy, nacjonalistyczny Ruch na rzecz Demokratycznej Słowacji (HZDS) doszedł do władzy na czele z Vladimírem Mečiarem. Niecały rok później, bez referendum, czechosłowacka federacja rozwiązała się pokojowo 1 stycznia 1993 r., przynosząc państwu pierwszą prawdziwą niepodległość.Słowacja została przyjęta do NATO i UE w 2004 r. i stała się państwem członkowskim strefy Schengen. W styczniu 2009 roku Słowacja przyjęła euro jako walutę krajową.

Bratysława i Wysokie Tatry były pierwszymi obszarami, które odbiły się od globalnego spowolnienia gospodarczego. Bratysława stawia na inwestycje oraz silny rozwój, ale prowincje są nękane seriami powodzi, które wciąż utrudniają modernizację.

Bratysława - życie nocne

Bratysława to nie europejska stolica nocnej rozrywki, ale i tu znajdzie się kilka stref pełnych świetnych klubów nocnych dla wszystkich spragnionych zabawy gości. Zazwyczaj wejście do klubów w Bratysławie jest darmowe, jednak w niektórych, najlepszych miejscach mogą poprosić o kilka euro. Ceny koktajli są różne (zazwyczaj od 6 €), a imprezowicze wchodzą do klubów przed północą i pozostają tam do 3 - 4 rano. Podczas letnich nocy ulice w Bratysławie są pełne. Najlepszym miejscem na zewnątrz jest zakątek Židovská i Beblavého, tuż pod zamkiem w Bratysławie. Na tej ulicy znajdziesz kilka barów: Elektricka - znana dzięki właścicielowi (słynny słowacki aktor) i dzięki unikalnemu wnętrzu imitującemu tramwaj. Inne dobre bary to Vydrica lub U čerta. Ta ulica ma bardzo wyjątkową i milą atmosferę tworzoną przez ludzi siedzących na ziemi, rozmawiających ze sobą i pijących dobre, słowackie piwo.

Bratysława - ciekawe informacje

Stare Miasto to najmniejsza z wszystkich części Bratysławy, jednak o największej gęstości zaludnienia - 4 000 mieszkańców przypada tutaj na 1 kilometr. Jest to jednak uważana za serce Bratysławy - centrum kulturalne, polityczne i turystyczne. Na pewno nie poczujesz się samotny na tych miejskich ulicach. Część ta jest pełna ludzi, a słuchanie obcego języka nie jest czymś niezwykłym. Bratysława jest często nazywana przez mieszkańców "dużą wioską", ponieważ nie można przejść ulicą bez spotkania osoby, którą znasz. Przy głównej ulicy zwanej Obchodná znajdziesz wiele sklepów. Nazwa ulicy, która może być przetłumaczona jako ulica handlowa, całkowicie opisuje jej charakter. Można tu znaleźć także wiele barów, pubów, barów szybkiej obsługi i restauracji. Innym znanym centrum handlowym z piękną promenadą jest centrum handlowe Eurovea. Oprócz ważnych instytucji rządowych, na Starym Mieście siedzibę ma tutaj również wiele lokalnych i zagranicznych firm. Często miejsce to uważane jest za najbardziej prestiżową lokalizację.

Bratysława - okolice

Jak wcześniej wspomniałam, będąc w Bratysławie łatwo możesz wybrać się na wycieczkę do Wiednia samochodem, autobusem, pociągiem lub statkiem. Bratysława przez stulecia była małym miasteczkiem położonym w pobliżu cesarskiej stolicy Wiednia i najlepiej prosperowała w szczytowym okresie Cesarstwa Austro-Węgierskiego. W związku z tym stanowi interesujące uzupełnienie stolicy Austrii. W rzeczywistości stare miasto w Bratysławie jest o wiele bardziej osobliwe i czasem wykorzystywane jako tło dla filmów o Wiedniu. Dla tych, którzy mają ograniczony budżet, ale chcą również spędzić czas w Wiedniu, Bratysława jest idealną bazą wypadową. Możesz spać w pokoju wieloosobowym za niecałe 10 euro za noc, zjadać przyzwoite posiłki za mniej niż 5 euro i jeździć w niewiele ponad godzinę do większości atrakcji w Wiedniu.

Autobusy jadące do miasta Bratysława

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Bratysława

Bratysława - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Bratysława. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Bratysława Bilety do miasta Bratysława zaczynają się od zaledwie 18,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Bratysława - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Bratysława z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 171 połączeniom z miastem Bratysława możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Bratysława czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Bratysława w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Bratysława - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności