Autobus z i do: Brugia od 19 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 400 celów podróży w 27 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu
Bilet autobusowy z 19 zł
Liczba połączeń z Brugia 20
Liczba przystanków autobusowych w Brugia 1
Kraj Belgia

Odkryj Brugia z perspektywy Oliwia

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
24 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Tourist information on Brugia

Brugia: Informacje o mieście

Ogólne informacje o: Brugia

Brugia często nazywana jest flamandzką Wenecją lub też „Wenecją Północy” ze względu na obfitość kanałów. Położone w północno-zachodniej Belgii miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu. Znajdujący się tutaj dostępny dla statków morskich port sprawia, że Brugia jest również ośrodkiem turystycznym. Wakacje w Brugii to doskonały pomysł dla tych, którzy lubią piesze zwiedzanie. Brugia nie jest dużym miastem i mówi się, że można ją wygodnie zwiedzić na piechotę. Podróż do Brugii autobusem FlixBus to doskonały pomysł ze względu na położenie przystanku. Wsiądź więc w jeden z zielonych autobusów i podróżuj aż do samego centrum skąd od razu będziesz mógł rozpocząć zwiedzanie.

Brugia: Zwiedzanie

Zabytki w: Brugia

Brugia powinna być zwiedzana od głównego rynku miasta zwanego Brug. Znajduje się tutaj piękny budynek ratuszu miasta. Zbudowany w stylu gotyckim, otoczony zdobieniami robi ogromne wrażenie. Warto również odwiedzić środek ratuszu. Jedna z sali charakteryzuje się drewnianym sufitem. Na rynku znajduje się również godna odwiedzenia gotycka Bazylika Świętej Krwi. Innym ważnym punktem miasta jest Rynek Grote Markt na którym znajduje się dzwonnica Belfort. Dzwonnica to 366 schodów, 47 dzwonów oraz widok na przepiękną panoramę miasta. Na rynku znajduje się również wiele kawiarni i restauracji gdzie warto odpocząć i skosztować miejscowych przysmaków.

Jeśli jesteś zainteresowany historią piw belgijskich koniecznie zajrzyj do De Halve Maan czyli zabytkowego browaru który teraz pełni rolę muzeum. Dowiesz się tutaj wiele na temat sztuki piwowarskiej i jak dawniej wyglądało ważenie piwa. Ponadto wystrój wnętrza dodaje temu miejscu niezwykłego klimatu. Będąc tutaj warto zajrzeć również do restauracji serwującej pyszne jedzenie.

Brugia znana jest również ze znajdujących się tutaj muzeów. Znajdziesz tutaj między innymi muzeum belgijskich przysmaków – czekolady i frytek oraz muzeum koronczarstwa i diamentów. Jeśli interesuje cię sztuka, udaj się do muzeum Groeninge gdzie znajdują się zbiory przedstawicieli Szkoły Flamandzkiej. Również w miejscowych kościołach odnajdziesz niesamowite malowidła i rzeźby. W świątyni Najświętszej Marii Panny znajduje się monument wykonany przez Michała Anioła.

Brugia: Historia i kultura

Brugia: Kultura i historia

Jeszcze przed czasami Juliusza Cezara, na obszarze ówczesnej Brugii znajdowała się niewielka nadmorska osada. Rzymski wódz wzniósł pierwsze fortyfikacje tuż po podbiciu Menapii w I wieku p.n.e. Fortyfikacje te, zostały zbudowane w celu ochrony obszaru przed najazdami piratów. Późniejsze najazdy wikingów zmusiły hrabiego Flandrii – Baldwina I do jej wzmocnienia. W IX wieku pojawiły się w mieście również monety nazwane Bryggia. Brugii nadano prawa miejskie 27 lipca 1128 roku. Miasto zyskało również nowe mury miejskie oraz odbudowano kanały. Brugia rozpoczęła silny rozwój, również dzięki wymianom towarów takich jak sukno, zboże i wino. Od 1277 roku miasto stało się głównym obszarem handlu z obszarami wokół Morza Śródziemnego. W Brugii rozwijała się również bankowość. Ważnym punktem było otwarcie pierwszej giełdy Huis ter Beurze w 1309 roku. W okresie od 1280 do 1390 roku, miasto uznawane jest za jedno z „kolebek europejskiego kapitalizmu”. Niestety od 1500 roku miasto zaczęło tracić na handlowym znaczeniu. Główny kanał Zwin zaczął się zamulać co zatrzymało przepływ towarów na rzecz Antwerpii. Wielokrotne próby modernizacji portu nie przyniosły zamierzonego skutku, jednakże do Brugii zaczęli napływać turyści. Podczas lat 70 i 80 tych Port Zeebrugge  został powiększony. Z powodu coraz większej ilości napływających turystów, miasto zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury.

Brugia: Życie nocne

Życie nocne w: Brugia

Chociaż to flamandzkie miasteczko nie słynie z szalonego życia po zmroku, Brugia znana jest jednak z wielu pubów podających pyszne lokalne piwa. I chociaż ceny nie są zbyt małe, wieczorne oświetlenie średniowiecznych budynków oraz fantastyczna obsługa z pewnością sprawiają, że są warte zachodu. Dla każdego miłośnika piwa dostępna oferta będzie jedną z najlepszych na świecie. Z pewnością przejdź się do baru „T Brugs Beertje” który oferuje wybór 300 piw oraz niezwykle przyjazne otoczenie. Kolejny bar – „De Garre” to miejsce rodem ze średniowiecza. Zlokalizowany na najwęższej ulicy w mieście bar posiada w karcie również własne piwo. Jest jednak ono tak nocne, że barmani posiadają regułę aby nie serwować więcej niż trzy na klienta. Jeżeli jednak masz ochotę na bardziej dziki wieczór, polecamy popularne wśród młodych ludzi miejsce Bras Café. Odbywają się tam tematyczne wieczory są okazją do przebrania w fantazyjne stroje oraz promocji na drinki!

Brugia: Interesujące fakty

Brugia - ciekawe informacje

Będąc w Belgii nie zapomnij skosztować miejscowych specjalności czyli belgijskiej czekolady. W Brugii znajdziesz mnóstwo sklepików sprzedających słodkie przysmaki. Wiele turystów udaje się również do muzeum „Choco Story” gdzie poznać można historię produkcji czekolady. W Brugii odbywają się również festiwale czekolady oraz inne wydarzenia związane z tą tematyką. Paczka belgijskich pralinek to również doskonały pomysł na prezent lub pamiątkę. Równie dobrym pomysłem jest przywiezienie jednego z lokalnych piw. Od nazwy miasta pochodzi wiele rodzajów piwa. Są to m.in. Brugse Tripel, Brugs Witbier, Brugse Zot i inne.

Niewiele osób również wie, ale to właśnie w Brugii rozgrywała się akcja filmu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Ceglaste budynki, historyczna architektura, wąskie uliczki oraz kanały okazały się idealną scenerią do tego filmu.

Brugia: Otoczenie

Brugia - okolice

Doskonałym pomysłem na zwiedzanie Brugii jest po prostu spacer po mieście. Na każdym kroku spotkać można perły architektury. Nie bez powodu miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując wzdłuż kanałów najlepiej poznać można to miasto. Znajdujące się tutaj mostki dodatkowo wypełniają krajobraz. Jednym z mostów które warto zobaczyć jest most św. Bonifacego. Po kanałach można wybrać się również w rejs łódką. Koszt rejsu nie jest zbyt wysoki a możliwość obejrzenia miasta z wodnej perspektywy to bardzo popularna atrakcja.

Brugia - Twój przystanek autobusowy