Brugia - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Brugia

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Brugia - informacje turystyczne

Brugia - informacje ogólne

Brugia często nazywana jest flamandzką Wenecją lub też „Wenecją Północy” ze względu na obfitość kanałów. Położone w północno-zachodniej Belgii miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym. Znajdujący się tutaj dostępny dla statków morskich port sprawia, że Brugia jest również ośrodkiem turystycznym. Wakacje w Brugii to doskonały pomysł dla tych, którzy lubią piesze zwiedzanie. Brugia nie jest dużym miastem i mówi się, że można ją wygodnie zwiedzić na piechotę. Podróż do Brugii autobusem FlixBusa to doskonały pomysł ze względu na położenie przystanku. Wsiądź więc w jeden z zielonych autobusów i podróżuj aż do samego centrum skąd od razu będziesz mógł rozpocząć zwiedzanie.

Brugia - zabytki

Zwiedzanie Brugii powinieneś zacząć od głównego rynku miasta zwanego Brug. Znajduje się tutaj piękny budynek ratusza. Zbudowany w stylu gotyckim, odekorowany zdobieniami robi ogromne wrażenie. Warto również odwiedzić wnętrze ratusza. Jedna z sali charakteryzuje się drewnianym sufitem. Na rynku znajduje się również warta odwiedzenia gotycka Bazylika Świętej Krwi. Innym ważnym punktem miasta jest Rynek Grote Markt, na którym znajduje się dzwonnica Belfort. Dzwonnica to 366 schodów, 47 dzwonów oraz widok na przepiękną panoramę miasta. Na rynku znajduje się również wiele kawiarni i restauracji, gdzie warto odpocząć i skosztować miejscowych przysmaków.

Jeśli jesteś zainteresowany historią piw belgijskich, koniecznie zajrzyj do De Halve Maan, czyli zabytkowego browaru, który teraz pełni rolę muzeum. Dowiesz się tutaj wiele na temat sztuki piwowarskiej i jak dawniej wyglądało ważenie piwa. Ponadto wystrój wnętrza dodaje temu miejscu niezwykłego klimatu. Będąc tutaj, warto zajrzeć również do restauracji serwującej pyszne jedzenie.

Brugia znana jest również ze znajdujących się tutaj muzeów. Znajdziesz tutaj między innymi muzeum belgijskich przysmaków – czekolady i frytek oraz muzeum koronczarstwa i diamentów. Jeśli interesuje cię sztuka, udaj się do muzeum Groeninge, gdzie znajdują się zbiory przedstawicieli Szkoły Flamandzkiej. Również w miejscowych kościołach odnajdziesz niesamowite malowidła i rzeźby. W świątyni Najświętszej Marii Panny znajduje się monument wykonany przez Michała Anioła.

Brugia - kultura i historia

Jeszcze przed czasami Juliusza Cezara na obszarze ówczesnej Brugii znajdowała się niewielka nadmorska osada. Rzymski wódz wzniósł pierwsze fortyfikacje tuż po podbiciu Menapii w I wieku p.n.e. Fortyfikacje te zostały zbudowane w celu ochrony obszaru przed najazdami piratów. Późniejsze najazdy wikingów zmusiły hrabiego Flandrii – Baldwina I do ich wzmocnienia. W IX wieku pojawiły się w mieście również monety nazwane Bryggia. Brugii nadano prawa miejskie 27 lipca 1128 roku. Miasto zyskało również nowe mury miejskie oraz odbudowano kanały. Brugia rozpoczęła silny rozwój również dzięki wymianom towarów takich jak sukno, zboże i wino. Od 1277 roku miasto stało się głównym obszarem handlu z obszarami wokół Morza Śródziemnego. W Brugii rozwijała się również bankowość. Ważnym punktem było otwarcie pierwszej giełdy Huis ter Beurze w 1309 roku. W okresie od 1280 do 1390 roku miasto uznawane było za jedno z „kolebek europejskiego kapitalizmu”. Niestety, od 1500 roku zaczęło tracić na handlowym znaczeniu. Główny kanał Zwin zaczął się zamulać, co zatrzymało przepływ towarów na rzecz Antwerpii. Wielokrotne próby modernizacji portu nie przyniosły zamierzonego skutku, jednakże do Brugii zaczęli napływać turyści. Podczas lat 70 i 80 Port Zeebrugge został powiększony. W 2002 r. miasto zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury.

Brugia - życie nocne

Chociaż to flamandzkie miasteczko nie słynie z szalonego życia po zmroku, Brugia znana jest jednak z wielu pubów podających pyszne lokalne piwa. I chociaż ceny nie są niskie, wieczorne oświetlenie średniowiecznych budynków oraz fantastyczna obsługa z pewnością sprawiają, że warto nieco nadszarpnąć budżet. Dla każdego miłośnika piwa dostępna oferta będzie jedną z najlepszych na świecie. Z pewnością przejdź się do baru T Brugs Beertje, który oferuje wybór 300 piw oraz niezwykle przyjazne otoczenie. Kolejny bar – De Garre – to miejsce rodem ze średniowiecza. Zlokalizowany na najwęższej ulicy w mieście bar posiada w karcie również własne piwo. Jest jednak ono tak mocne, że barmani mają regułę, aby nie serwować więcej niż trzy na klienta. Jeżeli jednak masz ochotę na bardziej szalony wieczór, polecamy popularne wśród młodych ludzi miejsce - Bras Café. Odbywają się tam tematyczne wieczory są okazją do przebrania w drinków w promocyjnych cenach.

Brugia - ciekawe informacje

Będąc w Belgii, nie zapomnij skosztować miejscowych specjalności, czyli belgijskiej czekolady. W Brugii znajdziesz mnóstwo sklepików sprzedających słodkie przysmaki. Wielu turystów udaje się również do muzeum Choco Story, gdzie poznać można historię produkcji czekolady. W Brugii odbywają się również festiwale czekolady oraz inne wydarzenia związane z tą tematyką. Paczka belgijskich pralinek to również doskonały pomysł na prezent lub pamiątkę. Równie dobrym pomysłem jest przywiezienie jednego z lokalnych piw. Od nazwy miasta pochodzi wiele rodzajów piwa. Są to m.in. Brugse Tripel, Brugs Witbier, Brugse Zot i inne.

Niewiele osób również wie, że to właśnie w Brugii rozgrywała się akcja filmu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Ceglaste budynki, historyczna architektura, wąskie uliczki oraz kanały okazały się idealną scenerią do tego filmu.

Brugia - okolice

Doskonałym pomysłem na zwiedzanie Brugii jest po prostu spacer po mieście. Na każdym kroku zobaczyć można perły architektury. Nie bez powodu miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując wzdłuż kanałów, najlepiej poznać można to miasto. Znajdujące się tutaj mostki dodatkowo wypełniają krajobraz. Jednym z mostów, które warto zobaczyć, jest most św. Bonifacego. Po kanałach można wybrać się również w rejs łódką. Koszt rejsu nie jest zbyt wysoki, a możliwość obejrzenia miasta z wodnej perspektywy to bardzo popularna atrakcja.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności