Hamburg - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Hamburg

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Hamburg - informacje turystyczne

Hamburg - informacje ogólne

Istnieje wiele powodów, żeby zdecydować się na podróż autobusem do Hamburga, który jest drugim co do wielkości miastem niemieckim, zaraz po stolicy Berlinie i liczy ponad 1.7 miliona mieszkańców. Hamburg oferuje przyjeżdżającym na wycieczkę turystom tradycje i historię miasta jako części Związku Hanzeatyckiego przeplatające się z nowoczesnością europejskiej metropolii. Każdy podróżujący autobusem do Hamburga odczuje tę wszechstronność i wibracje największego miasta portowego w Niemczech. Od bogatych białych willi usytuowanych nad rzeką Łebą w dzielnicy Blankensee, sklepów i butików światowych marek do najbiedniejszej dzielnicy St. Pauli z ulicą Reeperbahn nazywanej „grzeszną milą". Wszystko to sprawia, że jest to miasto z wieloma twarzami. Z pewnością nie pożałujesz wycieczki autobusem do Hamburga, gdzie dojedziesz bezpośrednio m.in. ze Szczecina lub Berlina!

Hamburg - zabytki

Gdy tylko Twój autobus dotrze do hanzeatyckiego miasta z pewnością jednym z pierwszych miejsc, które zauważysz, będzie punkt orientacyjny Hamburga, czyli Kościół Główny Św. Michała z dominującą nad miastem wieżą. Gdy tylko wysiądziesz z autobusu na przystanku autobusowym Hamburg ZOB., skieruj się w okolice Ratusza — zabytku o unikatowej architekturze. Teren dokoła ratusza odbudowany został po II wojnie światowej ze względu na zniszczenia spowodowane bombardowaniami. Obecnie jest popularne miejsce zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Jeśli doskwiera Ci głód, wybierz się na targ rybny (Fischermarkt) odbywający się w niedzielę rano na tradycyjną rybę podawaną w bułce. Kontynuuj spacer od centrum miasta w stronę portu i daj się uwieść wspaniałym widokom, w szczególności z mostu Kennedy’ego. Warto ująć w swojej wycieczce spacer nad rzeką Alster i przejażdżkę statkiem, z którego będziesz miał szansę zobaczyć nabrzeże Hamburga i kawałek portu. Z pewnością na wszystkich podróżnych zrobi wrażenie Filharmonia nad Łabą zaprojektowana jako „szklany namiot” dobudowany do pozostałości po cesarskich spichlerzach. Nie możesz zaliczyć wycieczki autobusowej do Hamburga do udanych, jeśli nie odwiedziłeś Minatur Wunderland – makiety zajmującej około 6500 m2, która jest najdłuższą (ok. 13 km) miniaturową linią kolejową. Ten największy model kolei oferuje podróż od krajów skandynawskich, Niemcy, Austrię, Szwajcarię aż do Ameryki. Ciekawym i ważnym miejscem wartym odwiedzin jest tunel Old Elbe, gdzie możesz podróżować pieszo, rowerem czy samochodem pod powierzchnią wody! Unikatowa konstrukcja i widok na Hamburg, gdy dotrzesz na drugą stronę tunelu, z pewnością udowodni, że warto było przyjechać autobusem do tego urokliwego miasta!

Hamburg - kultura i historia

Początki Hamburga, jednego z naszych najpopularniejszych celów podróży w Niemczech, sięgają XII wieku. Dzięki położeniu nad rzeką Łabą miasto było idealnym miejscem dla rozkwitu handlu, który szybko się rozwijał w regionie północnoeuropejskim. Stąd też w 1189 roku cesarz Fryderyk I Barbarossa umożliwił miastu pobieranie ceł i nadał status Wolnego Miasta Rzeszy. Wraz z rozwojem przemysłu Hamburg rozrósł się znacząco poza swoje pierwotne granice i na początku XX wieku stał się jednym z najważniejszych portów morskich. Podróżnicy będący fanami historii, gdy tylko dotrą na dworzec autobusowy w Hamburgu, powinni wybrać się do Hamburg Museum, Muzeum Morskiego lub Kunsthalle będącym jednym z największych zbiorów dzieł sztuki w Niemczech. Innym ciekawy miejscem jest Panoptikum, czyli najstarszy i największy w Niemczech gabinet figur woskowych. Ciekawostką dla fanów kultury będzie fakt, że Hamburg jest trzecim po Nowym Jorku i Londynie miastem musicalowym na świecie! Fani teatru, baletu i musicali będą mieli z czego wybierać, ponieważ znajduje się tutaj 313 scen teatralnych i muzycznych!

Hamburg - życie nocne

Po intensywnym zwiedzaniu miasta oraz podróży autobusem z pewnością zgłodniałeś i dobrze! W Hamburgu zdecydowanie powinieneś spróbować świeżych ryb! Popularnymi i niedrogimi miejscami są Karo Fisch Restaurant, Bruecke 10, Frau Moller. Kultowym miejscem odwiedzanym od 1961 roku jest Imbiss bei Schorsch, gdzie koniecznie spróbuj curry wurst i sałatki ziemniaczanej. Po takim posiłku będziesz miał siłę, w takim razie wybierz się do dzielnicy Reeperbahn słynącej z rozrywkowego stylu oraz pełną klubów, barów, restauracji i teatrów. To tutaj grali The Beatles zanim zdobyli międzynarodową sławę! Jeśli jesteś ich fanem, koniecznie odwiedź Große Freiheit 36. Jeśli wybierzesz się w okolice Schulterblatt, z pewnością nie będziesz się nudzić. Ilość barów i klubów w tej okolicy Cię zachwyci! Kolejnym imprezowym miejscem, gdzie powinieneś się wybrać przed odjazdem Twojego nocnego autobusu jest Hamburger Berg, polecamy w szczególności Übel&Gefährlich. Hamburg to miasto pełne atrakcji, z pewnością znajdzie się tu coś dla każdego!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności