Bus Belgrad - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Belgrad

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Belgrad można zarezerwować już od 12,98 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Belgrad podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Belgrad jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Belgrad! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Belgrad z FlixBusem może kosztować nawet 12,98 zł!
Belgrad - znajdziesz tu 2 przystanki autobusowe . Jest to Belgrade bus station, Autokomanda Belgrade, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Belgrad - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Belgrad - informacje turystyczne

Belgrad - informacje ogólne

Stolica i największe miasto Serbii to miejsce przede wszystkim naznaczone długa i bogatą historią. Położony przy ujściu Nawy do Dunaju Belgrad, to jedno z najstarszych europejskich miast – archeolodzy twierdzą, że jego początki sięgają… ery kamienia łupanego. Jednak dopiero w IX wieku miasto zaczęło być znane pod nazwą Belgrad, a w 1878 roku, po licznych historyczno-wojennych zawirowaniach stało się stolicą niepodległej Serbii. XX wiek był jednak bardzo niespokojnym czasem dla bałkańskiego regionu, a Belgrad stanowił w tym czasie stolicę Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców, następnie Jugosławii, w latach 2003-2006 Serbii i Czarnogóry, by ostatecznie zostać stolicą Republiki Serbii. Belgrad jest miejscem, które co prawda nie stanowi pierwszego wyboru zagranicznych turystów, jednak z roku na rok zyskuje sobie coraz większe uznanie miłośników architektury, historii czy bałkańskiej kuchni. Malownicze uliczki, zaciszne restauracje i kawiarnie, napotykane co kilka kroków zabytki, zalesione wzgórza wokół miasta, niezwykle smaczna kuchnia czy opinia miasta z niezwykle bogatym życiem nocnym – to tylko kilka powodów, dla których warto zainteresować się stolicą Serbii.

Belgrad - zabytki

Kalemegdan to serce starego Belgradu i największa atrakcja turystyczna miasta. Jest to znajdująca się na wysokości 125 m n.p.m. forteca pochodząca z XVII wieku, jednak w pewnym stopniu pamiętająca również czasy celtyckie, a następnie rzymskie. Twierdza położona jest w malowniczej okolicy przy ujściu Sawy do Dunaju, gdzie w połączeniu z urokliwym, odwiedzanym chętnie przez mieszkańców miasta parkiem, stanowi punkt obowiązkowy wycieczek po Belgradzie. Na szczycie wzgórza znajduje się Pomnik Posłańca Zwycięstwa, upamiętniający dramat I wojny światowej. Na terenie fortecy znajduje się również filia muzeum wojskowego, Cerkiew Rużica – świątynia znana z licznych dzieł sztuki znajdujących się w jej wnętrzu oraz belgradzkie ZOO. Jeśli kogoś kompletnie nie interesuje historyczny kontekst wycieczki na Kalemegdan, to i tak warto się tam wybrać! Z jednej strony ze względu na ciszę i spokój, pozwalające na odpoczynek od miejskiego zgiełku, z drugiej natomiast ze względu na piękny widok, rozpościerający się z fortecy na belgradzkie mosty oraz ujście Sawy do Dunaju.

Belgrad - kultura i historia

Zwiedzanie Belgradu to przede wszystkim spacery po starym mieście, na które warto poświęcić przynajmniej jeden dzień pobytu. Na uwagę zasługuje między innymi krótka, ale urokliwa uliczka Skaderlija, stanowiąca niegdyś miejsce spotkań jugosłowiańskiej bohemy. Kolejnym ważnym miejscem starego miasta jest deptak Knez Mihailova, wokół którego skupione są ważne dla stolicy Serbii zabytki – świątynie, kamienice, pomniki. Zabytkowa część Belgradu z pewnością ucieszy miłośników architektury, jednak z drugiej strony jest to również miejsce pełne knajpek i kawiarni, w których warto przysiąść na chwilę odpoczynku. Spacerując wąskimi uliczkami starego miasta dotrzemy do udostępnionego turystom Pałacu Księżnej Ljubicy, który stanowi idealny przykład XIX-wiecznej, bałkańskiej architektury. Obecnie znajduje się tam muzeum. Poza ważnymi świątyniami (m. in. cerkiew św. Aleksandra czy jedyny w Belgradzie meczet Bajrakli) stare miasto obfituje również w liczne muzea. Jedno z ważniejszych to Muzeum Etnograficzne, stanowiące wspaniałą reprezentację życia mieszkańców bałkańskich wsi i miast. Warto odwiedzić również znajdujące się przy Placu Republiki Muzeum Narodowe, słynące z ogromnej liczby znalezisk, dzieł sztuki i innych eksponatów, przybliżających historię Serbii. A skoro już przy temacie muzeów… Ciekawym miejscem jest Muzeum Lotnictwa, mogące pochwalić się kolekcją 200 samolotów z różnych stron świata. Na uwagę zasługuje również Muzeum Nikoli Tesli, które stanowi ciekawą pamiątkę dokonań słynnego, serbskiego wynalazcy.

Belgrad - życie nocne

Stolica Republiki Serbii to nie tylko twierdza Kalemegdan, stare miasto i muzea. Belgrad i jego okolice skrywają wiele miejsc, dzięki którym warto zabawić tu dłużej niż tylko 2-3 dni przejazdem w ramach euro-tripu. Jednym z takich miejsc jest Ada Ciganlija – rekreacyjny półwysep, umiejscowiony na obrzeżach miasta, gdzie możemy wypocząć i zażyć słońca na rozległej na wiele kilometrów plaży. Znajduje się tu oczywiście pełna infrastruktura – knajpki z jedzeniem i zimnymi napojami, przystań z kajakami czy boiska do siatkówki. Miłośnicy jazdy na rowerze chętnie skorzystają natomiast z wytyczonych tam tras rowerowych. Ciekawym miejscem jest również Plac Slavija, znajdujący się w nowszej części miasta. Znajduje się tu jedna z największym prawosławnych świątyń na świecie - cerkiew św. Sawy, a nieopodal – ruiny budynku Jugosłowiańskiego Ministerstwa Obrony, powstałe w wyniku bombardowania przez lotnictwo NATO i zachowane w niezmienionym kształcie po dziś dzień. Mając wolny dzień, warto bez żadnego planu pospacerować po dzielnicy Zemun, która niegdyś stanowiła odrębne miasto. Znajduje się tam m. in. wzgórze Gardos czy XVIII-wieczne, drewniane domki. Z dzielnicy Zemun możemy wyruszyć w krótki rejs statkiem do Veliko Ratno Ostrovo, czyli zielonej wyspy u ujścia Sawy - miłośnicy obcowania z naturą z pewnością będą bardzo zadowoleni z takiej wycieczki!

Belgrad - ciekawe informacje

Belgrad to miejsce w którym możemy zarówno skosztować lokalnej, serbskiej kuchni, stanowiącej połączenie europejskich i tureckich wpływów, jak również słynnych na całym świecie trunków. Najważniejszą potrawą, której trzeba spróbować będąc w stolicy Serbii jest słynna pljeskavica, czyli odpowiednio przyprawione, grillowane kotlety z siekanego mięsa wołowego. Druga potrawa z „listy obowiązkowej” to cevapcini – sporządzane w różnych odmianach „roladki” z mięsa mielonego, podawane z cebulą i pieczywem. Najpopularniejszym alkoholem jest znana w całym regionie i nie tylko – rakija. Jest to wódka pędzona na bazie owoców – śliwek, moreli czy winogron. Ze względu na swój słodki, niewinny smak oraz bardzo wysoką zawartość alkoholu – określana jest często jako „zdradziecka”. Ostrzegamy! ;) Tradycyjnych potraw i alkoholi warto szukać w lokalnych knajpkach nazywanych kafanami. Najpopularniejszym tego typu miejscem jest restauracja „?”, znajdujące się w urokliwym budynku o wieloletniej tradycji przy ul. Kralja Petra 6. W wolnej chwili polecam przeczytać historię tej osobliwej nazwy. Na kulinarno-alkoholową wycieczkę warto wybrać się do części miasta nazywanej Skadraliją, gdzie racząc się bałkańskimi specjałami w jednym z urokliwych barów, możemy przy odrobinie szczęścia posłuchać granej na żywo muzyki. Belgrad to wbrew pozorom bardzo rozrywkowe miasto – w wielu rankingach miasto uważane jest za jedno z najważniejszych centrów imprezowych w Europie. Miłośnicy nocnego życia zdecydowanie nie będą się tutaj nudzić!

Autobusy jadące do miasta Belgrad

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Belgrad

Belgrad - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Belgrad. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Belgrad Bilety do miasta Belgrad zaczynają się od zaledwie 12,98 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Belgrad - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Belgrad z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 136 połączeniom z miastem Belgrad możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Belgrad czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Belgrad w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Belgrad - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności