§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Gdańsk od 5 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 28 krajach

Sprawdź nasze połączenia
Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże przyjazne środowisku

Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem a środowisko
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Jeśli historia to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Gdańsk - informacje turystyczne

Podróżuj do Gdańska autobusami Flixbus!

Ogólne informacje o Gdańsku

Gdańsk jest miastem położonym nad Morzem Bałtyckim oraz jednym z miast ośrodka metropolitarnego znanego jako Trójmiasto, które obejmuje Gdańsk, Sopot i Gdynię. Nasz przystanek autobusowy znajduje się w Gdańsku, jednak za pomocą komunikacji miejskiej z łatwością dotrzesz na molo w Sopocie lub klify w Gdyni. Gdańsk to stolica Pomorza i jedno z większych ośrodków akademickich w Polsce. Ponad 1000 letnia historia miasta, ilość zabytków, ciekawa oraz burzliwa historia z pewnością nie pozwolą Ci się nudzić! Jak tylko Twój autobus dojedzie do Gdańska, będziesz miał okazję skorzystać zarówno z uroków dużego miasta, jak i natury ze względu na bliskość morza, a więc plaż i dużej ilości terenów zielonych. Tutaj czekają na Ciebie klimatyczne uliczki, sklepy z bursztynem, ryba przygotowana na wiele sposobów oraz niezapomniane wrażenia!
Zwiedzaj Gdańsk autobusami FlixBus!

Zabytki Gdańska

Rozpocznij swój spacer od Bramy Wyżynnej i Targu Węglowego potem skieruj się do Złotej Bramy, z której wyjdziesz na Ulicę Długą i oto jesteś w samym sercu Gdańska! Ulica Długa pełna jest kawiarni, restauracji, sklepików z pamiątkami, ale i również zabytków takich jak Dwór Artusa, czyli dawny ośrodek życia towarzyskiego i handlowego mieszczan gdańskich czy Dom Uphagena, gdzie poczujemy się jakbyśmy przenieśli z powrotem do XVIII wieku. Podczas spaceru nie zapomnij zajrzeć do Bazyliki Mariackiej, która jest jednym z największych kościołów na świecie, do Ratusza i jego bogato zdobionych wnętrz oraz zrobić pamiątkowego zdjęcia przy Fontannie z Neptunem. Kontynuuj spacer Długim Targiem podziwiając architekturę i zdobienia kamienic aż dotrzesz do Zielonej Bramy i zobaczysz rzekę Motławę. Kontynuuj spacer po Długim Pobrzeżu wzdłuż rzeki podziwiając zacumowane statki i zabytkowy Żuraw, czyli najstarszy w Europie dźwig portowy wybudowany w XV wieku! Po takim spacerze utwierdzisz się w przekonaniu, że warto było przyjechać autobusem do Gdańska. Jednak to nie wszystko! Gdańsk to nie tylko Ulica Długa i jej okolice. Koniecznie wybierz się do Gdańska Oliwy, gdzie znajduje się Katedra Oliwska wybudowana w XII wieku wraz z nawą liczącą 107 metrów długości co sprawia, że jest to najdłuższy kościół w Polsce! W kościele możesz podziwiać światowej sławy barokowe organy, których brzmienie przyciąga wielu słuchaczy na cyklicznie organizowane koncerty. Niedaleko Katedry zlokalizowany jest Park Oliwski będący dawnym ogrodem przyklasztornym. Idealne miejsce na romantyczny spacer!

Dowiedz się więcej o historii Gdańska z Flixbusem!

Kultura i Historia Gdańska

Gdańsk ze względu na bliskość morza od początku swojego istnienia, a jest to jedne z najstarszych miast w Polsce (pierwsze wzmianki pochodzą z 997 roku), było od zawsze niezwykle ważnym ośrodkiem handlowym i politycznym, a jego strategiczne znaczenie podkreślają odbyte tu walki. Miasto przechodziło z rąk krzyżackich w polskie, następnie potop szwedzki i ponowne władanie Prusów. Znajduje się tu również wiele zabytków historycznych symbolizujących wydarzenia historii współczesnej, m.in. Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa lub Europejskie Centrum Solidarności poświęcone ruchowi "Solidarność", opowiadające o komunizmie w Polsce i jego upadku oraz przemianami ustrojowymi. Gdańsk to również miasto z bogatą kulturą o czym świadczy istnienie Teatru Wybrzeże, Filharmonii Bałtyckiej czy Opera Bałtycka, a także wiele festiwali organizowanych co roku, jak sławny "Jarmark św. Dominika", "Festiwal Narracje-Instalacje" czy "Gdańskie Noce Jazsowe". Wycieczka autobusowa do Gdańska nie może się odbyć bez wizyty w jednym z muzeów: Muzeum Bursztynu, Narodowe Muzeum Morskie i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Zwiedzaj Gdańsk po zmroku razem z FlixBusem!

Życie nocne Gdańska

Gdańsk to miasto, które ma sporo do zaoferowania co porabiać wieczorami. Po całym dniu intensywnego zwiedzania wybierz się obejrzeć zachód słońca na Górze Gradowej i daj się zachwycić pięknej panoramie oświetlonego Gdańska. Będąc nad morzem koniecznie powinieneś posmakować też świeżej ryby! Spróbuj w "Targu Rybnym", znajdującym się na Targu Rybnym lub wybierz się do Sopotu do "Browaru Miejskiego Sopot", gdzie serwowane są nie tylko dania rybnych, ale też świeżo ważone piwo! Będąc w Sopocie wieczorem, jesteś w idealnym miejscu, ponieważ to tutaj odbywają się imprezy znane w całym Trójmieście, gdzie możesz bawić się do aż nadejdzie czas odjazdu Twojego autobusu. W Krzywym Domku znajduje się kilka klubów, możesz też spróbować "Atelier" lub alternatywnego "Klubu Wtedy". Jeśli wolisz zostać w Gdańsku, na Ulicy Długiej, Mariackiej, Piwnej znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz się zrelaksować i wypić drinka, np. w pubie "Bruderschaft". Znanymi klubami, gdzie możesz potańczyć są "Bunkier", "Parlament" i "Kwadratowa". Po dniu pełnym takich atrakcji z pewnością nie będziesz żałować podróży autobusem do klimatycznego Gdańska!

Gdańsk - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Gdańsk znajduje się kilka przystanków tj.. 2.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Gdańsk

Bilet autobusowy od 5 zł
Liczba połączeń z Gdańsk 26
Liczba przystanków autobusowych w Gdańsk 2
Kraj Polska