Gdańsk - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Gdańsk

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Gdańsk - informacje turystyczne

Gdańsk - informacje ogólne

Gdańsk jest miastem położonym nad Morzem Bałtyckim oraz jednym z miast ośrodka metropolitarnego znanego jako Trójmiasto, które obejmuje Gdańsk, Sopot i Gdynię. Nasz przystanek autobusowy znajduje się w Gdańsku, jednak za pomocą komunikacji miejskiej z łatwością dotrzesz na molo w Sopocie lub klify w Gdyni. Gdańsk to stolica Pomorza i jedno z większych ośrodków akademickich w Polsce. Ilość zabytków oraz ciekawa i burzliwa historia z pewnością nie pozwolą Ci się nudzić w tym mieście! Gdy tylko Twój autobus dojedzie do Gdańska, będziesz miał okazję skorzystać zarówno z uroków dużego miasta, jak i natury ze względu na bliskość morza (a więc i plaż) i dużej ilości terenów zielonych. Tutaj czekają na Ciebie klimatyczne uliczki, sklepy z bursztynem, ryba przygotowana na wiele sposobów i, przede wszystkim, niezapomniane wrażenia!

Gdańsk - zabytki

Rozpocznij swój spacer od Bramy Wyżynnej i Targu Węglowego, potem skieruj się do Złotej Bramy, z której wyjdziesz na Ulicę Długą i oto jesteś w samym sercu Gdańska! Ulica Długa pełna jest kawiarni, restauracji, sklepików z pamiątkami, ale i zabytków takich jak Dwór Artusa, czyli dawny ośrodek życia towarzyskiego i handlowego mieszczan gdańskich czy Dom Uphagena, gdzie poczujemy się, jakbyśmy przenieśli z powrotem do XVIII wieku. Podczas spaceru nie zapomnij zajrzeć do Bazyliki Mariackiej, która jest jednym z największych kościołów na świecie, do Ratusza i jego bogato zdobionych wnętrz. Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie przy Fontannie z Neptunem! Kontynuuj spacer Długim Targiem, podziwiając architekturę i zdobienia kamienic aż dotrzesz do Zielonej Bramy i zobaczysz rzekę Motławę. Kontynuuj spacer po Długim Pobrzeżu wzdłuż rzeki, podziwiając zacumowane statki i zabytkowy Żuraw, czyli najstarszy w Europie dźwig portowy wybudowany w XV wieku! Po takim spacerze utwierdzisz się w przekonaniu, że warto było przyjechać autobusem do Gdańska. Jednak to nie wszystko! Gdańsk to nie tylko Ulica Długa i jej okolice. Koniecznie wybierz się do Gdańska Oliwy, gdzie znajduje się Katedra Oliwska wybudowana w XII wieku wraz z nawą liczącą 107 metrów długości, co czyni ją najdłuższym kościołem w Polsce! W kościele możesz podziwiać światowej sławy barokowe organy, których brzmienie przyciąga wielu słuchaczy na cyklicznie organizowane koncerty. Niedaleko Katedry zlokalizowany jest Park Oliwski będący dawnym ogrodem przyklasztornym. Idealne miejsce na romantyczny spacer!

Gdańsk - kultura i historia

Gdańsk ze względu na bliskość morza od początku swojego istnienia (a jest to jedne z najstarszych miast w Polsce, pierwsze wzmianki pochodzą z 997 roku), był od zawsze niezwykle ważnym ośrodkiem handlowym i politycznym, a jego strategiczne znaczenie podkreślają odbyte tu walki. Miasto przechodziło z rąk krzyżackich w polskie, następnie potop szwedzki i ponowne władanie Prusów. Znajduje się tu również wiele zabytków historycznych symbolizujących wydarzenia historii współczesnej, m.in. Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa lub Europejskie Centrum Solidarności poświęcone ruchowi Solidarność, opowiadające o komunizmie w Polsce i jego upadku oraz przemianach ustrojowych. Gdańsk to również miasto z bogatą kulturą, o czym świadczy istnienie Teatru Wybrzeże, Filharmonii Bałtyckiej czy Opera Bałtycka, a także wiele festiwali organizowanych co roku, jak sławny Jarmark św. Dominika, Festiwal Narracje-Instalacje czy Gdańskie Noce Jazzowe. Wycieczka autobusowa do Gdańska nie może się odbyć bez wizyty w jednym z muzeów: Muzeum Bursztynu, Narodowe Muzeum Morskie i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Gdańsk - życie nocne

Jeśli chodzi o życie nocne, Gdańsk ma sporo do zaoferowania. Po całym dniu intensywnego zwiedzania wybierz się obejrzeć zachód słońca na Górze Gradowej i daj się zachwycić pięknej panoramie oświetlonego Gdańska. Będąc nad morzem, koniecznie powinieneś posmakować też świeżej ryby! Spróbuj jej na Targu Rybnym lub wybierz się do Sopotu do Browaru Miejskiego Sopot, gdzie serwowane są nie tylko dania rybnych, ale też świeżo ważone piwo! Będąc w Sopocie wieczorem, jesteś w idealnym miejscu, ponieważ to tutaj odbywają się imprezy znane w całym Trójmieście, na których możesz bawić się do aż nadejdzie czas odjazdu Twojego autobusu. W Krzywym Domku znajduje się kilka klubów, możesz też spróbować Atelier lub alternatywnego Klubu Wtedy. Jeśli wolisz zostać w Gdańsku, na Ulicy Długiej, Mariackiej, Piwnej znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz się zrelaksować i wypić drinka np. pub Bruderschaft. Znanymi klubami, gdzie możesz potańczyć są Bunkier, Parlament i Kwadratowa. Po dniu pełnym takich atrakcji z pewnością nie będziesz żałować podróży autobusem do klimatycznego Gdańska!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności