Malaga - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Malaga

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Malaga - informacje turystyczne

Malaga - informacje ogólne

„Genialne Miasto” (Ciudad Genial) to hasło przewodnie Malagi i biorąc pod uwagę liczne atrakcje, jakie oferuje drugie co do wielkości miasto Andaluzji, ciężko się z tym nie zgodzić. Malaga to jedno z najstarszych miast Europy, jednak znajdujące się w niej zabytki nie zachowały się w najlepszym stanie. Historyczne miejsca stanowią tu tylko przyjemny dodatek do największych atrakcji, jakimi z pewnością są ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże oraz bardzo długie i ciepłe okresy letnie – słoneczne dni występują tu aż przez ok. 80% roku! Sprawia to, że część turystów wybierających się do kurortów wybrzeża Costa del Sol postanawia spędzić w Maladze 1-2 dni, choć równie dobrze można i warto zostać tu na dłużej! Malaga to również ważny port rybacki oraz ośrodek kulturowy. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy życia nocnego, gdyż po całym dniu spędzonym na plaży, historyczne centrum miasta „zaprosi ich do tańca”, który w towarzystwie sangrii może potrwać do rana) Malaga to również bogactwo świeżych produktów i smacznej, andaluzyjskiej kuchni. To chyba wystarczająco długa lista zalet, aby rozważyć urlop w „genialnym mieście”?

Malaga - zabytki

Spacerując po Maladze, można napotkać na wiele interesujących zabytków, z których najważniejszym jest forteca La Alcazaba. Datowany na ok. 700 lat muzułmański kompleks militarny poddany został renowacji i dziś stanowi pierwsze miejsce (no… może poza plażą), do którego wybierają się turyści odwiedzający Malagę. Znajduje się tu również symbol Malagi – zamek Castillo de Fibralfaro, a dokładniej – pozostałości XIV-wiecznego zamku znajdujące się na szczycie wzgórza. Tuż przy fortecy podziwiać można ruiny odkrytego w 1951 roku Teatru Rzymskiego, który wzniesiony został w I wieku p.n.e. Kolejnym ważnym miejscem jest nieukończona, renesansowa Katedra Wcielenia, którą postawiono po odbiciu miasta z rąk muzułmanów w 1487 roku. Świątynia była budowana aż… 200 lat i co ciekawe – z braku funduszy nie została ukończona, o czym świadczy brak jednej wieży. Psst! Podczas niedzielnych mszy można zwiedzać katedrę za darmo. Mało osób wie, że to właśnie w Maladze urodził się słynny artysta Pablo Picasso! Jeśli chcesz zobaczyć dom jednego z najwybitniejszych malarzy w dziejach, odwiedź plac Plaza de La Mercud. Niemal 300 dzieł (w tym również te, które Picasso malował jako nastolatek) znajduje się w otwartym w 2003 roku Museo Picasso Malaga.

Malaga - kultura i historia

Malaga to miejsce, w którym z całą pewnością zadbasz o podniebienie! Sprzyja temu obecność portu rybackiego, dzięki czemu lokalne restauracje i bary mogą serwować najświeższe ryby i owoce morza: kalmary, krewetki, ośmiornice, sardele i wiele innych. Spacerując po mieście, wyszukuj na barowych szyldach nazwy „pescaito frito” – to mix obtaczanych w mące smażonych ryb i owoców morza. Znajdziesz tu również świeże, soczyste owoce (takie jak pomarańcze i banany, które smakują tu jak nigdzie indziej), oliwki oraz dojrzewające wędliny. Skoro o uczcie mowa, to trzeba wspomnieć o winie. Królują tutaj słynne nie tylko w Hiszpanii wina Sangria i Malaga. Rozglądając się za miejscem na posiłek, nie warto wybierać się w stronę portu, gdyż tamtejsze restauracje słyną z wysokich, nastawionych na turystów cen oraz mało wysmakowanej kuchni. Co innego tradycyjne bary, takie jak np. Antigua Casa de Guardia, gdzie możemy poczuć klimat starych, portowych tawern, skosztować wina i zakąsek typu „tapas”. Na śniadanie najlepiej wybrać się z kolei do Brunchit, gdzie czekać będą na Was różnorodne zestawy w przyzwoitych cenach. Miłośnicy życia nocnego i dobrej zabawy powinni w poszukiwaniu fiesty odwiedzić historyczne centrum miasta, gdzie nie brakuje zarówno klimatycznych barów z muzyką na żywo, jak i dyskotek oferujących zabawę do rana.

Malaga - życie nocne

Wybierając się w podróż do Malagi, musisz wiedzieć, że jest to jedno z ciekawszych miejsc, jeśli chodzi o zakupy. I to z dwóch powodów! Pierwszy z nich to słynna ulica Calle Marques de Larios, gdzie po obu stronach znajdują się sklepy znanych i stosunkowo drogich marek. Nawet jeśli nie masz ochoty na modowe wycieczki i zakupy w prestiżowych butikach, warto wybrać się tutaj na wieczorny spacer, co jakiś czas zamawiając lampkę wina w jednej z okolicznych knajpek. Drugim powodem, dla którego Malaga może kojarzyć się z zakupami, choć zupełnie innej natury, są liczne targowiska. Najstarszym i najważniejszym jest pamiętający XIV wiek główny targ Mercado Central de Atarazanas, gdzie można znaleźć pełny przekrój lokalnych produktów – owoców, warzyw, ryb, oliwek i przypraw, których zapach unosi się w murach targowiska, tworząc wraz z gwarem sprzedających i kupujących specyficzny klimat, który zapada w pamięci na długo.

Malaga - ciekawe informacje

Malaga, podobnie jak wiele innych miast, posiada swoje zielone tereny, gdzie miłośnicy obcowania z naturą mogą oddać się odpoczynkowi. Jednak w przypadku tego miasta, jest to miejsce szczególne! Naturalny park krajobrazowy Montes de Malaga to fantastyczna zielona przestrzeń, gdzie z powodzeniem uciekniesz od miejskiego gwaru i zaznasz aktywnego wypoczynku. Park niegdyś wykorzystywany był do rolniczych upraw, natomiast w XX wieku został zalesiony. Odnajdziesz go zaledwie pięć kilometrów na północ od miasta. Na przestrzeni (uwaga!) 5000 ha znajduje się ok. 250 km tras rowerowych, przygotowanych zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych rowerzystów oraz 50 km tras przeznaczonych na piesze wędrówki. Dziś poza szlakami pieszymi i rowerowymi, znajdują się tu powierzchnie piknikowe, centrum edukacyjne, muzeum oraz restauracje serwujące lokalne przysmaki. Przy odrobinie szczęścia spotkasz na swej drodze kameleony, rysie i kuny lub któregoś z niemal 100 gatunków ptaków, m.in. jastrzębia lub puchacza. Jeśli lubisz odpoczynek na łonie natury, wybierz się również do Parque de Malaga, czyli parku botanicznego stanowiącego również szlak spacerowy, gdzie pośród drzew, tropikalnych roślin, kwiatów i fontann urządzisz sobie bardzo przyjemny spacer, a przy okazji – zrobisz świetne zdjęcia!


Malaga oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności