Bus Myślenice - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Myślenice

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Myślenice można zarezerwować już od 19,98 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Myślenice podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Myślenice jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Myślenice! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Myślenice z FlixBusem może kosztować nawet 19,98 zł!
Myślenice - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Myślenice - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Myślenice - informacje turystyczne

Myślenice - informacje ogólne

Myślenice, to niewielkie miasto w województwie małopolskim, które potrafi oczarować swoim urokiem nie jednego odwiedzającego. Wycieczka do Myślenic to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę oraz wypad ze znajomymi. Miasto oferuje swoim turystom wiele atrakcji, które umożliwiają nie tylko relaks na świeżym powietrzu, ale również aktywnie spędzony czas.

Myślenice - zabytki

Najważniejszym punktem miasta jest zdecydowanie Rynek w Myślenicach. Będąc tutaj, twoją uwagę z pewnością przyciągnie studnia „Tereska”, która faktycznie jest fontanną. Dawniej, rynek był miejscem, w którym powstały pierwsze murowane budynki miasta. Jednym z najstarszych jest „Kamienica Obońskich”. Na rynku znajdziesz również inny symbol miasta – pomnik Świętego Floriana z XVII wieku.

Będąc w centrum Myślenic warto zajrzeć do kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Piotra Skargi. Zbudowany w stylu gotyckim budynek przechodził wiele modernizacji, dlatego też dostrzec tutaj można elementy renesansu i baroku. W kościele znajdziesz również obraz Matki Boskiej Myślenickiej, który został uznany za cudowny.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta jest Muzeum Regionalne „Dom Grecki”, który kiedyś pełnił funkcję domu zajezdnego. Dzisiaj w budynku można znaleźć ekspozycję na temat kultury Ziemi Myślenickiej oraz wiele eksponatów dotyczących kultury Krakowiaków i górali Myślenickich.

Kościół pw. Świętego Jakuba Apostoła to kolejny kościół warty odwiedzenia. Po prawej stronie budynku znajduje się cmentarz, gdzie podziwiać można klasycystyczne nagrobki z XIX wieku. Na cmentarzu znajdują się również dwie zbiorowe mogiły – Grób Nieznanego Żołnierza oraz Grób Żołnierza Sowieckiego.

Myślenice - kultura i historia

Historia miasta rozpoczyna się w 1253 – 1258 roku, kiedy Myślenice zostały zapisane w „Kodeksie Tynieckim”. Nazwa Myślenic pochodzi od imienia Myślimir, popularnego w czasach średniowiecza. Myślenice uzyskały prawa miejskie w 1342 roku, kiedy to również zostało wytyczone centrum miasta oraz rynek. Rozwój miasta przypada na okres XV i XVI wieku, jednakże w późniejszych okresach miasto było wielokrotnie niszczone poprzez wojny i klęski naturalne. Dopiero w XIX wieku nastąpił rozkwit miasta. Podczas II wojny światowej miasto znacząco nie ucierpiało. Decyzja na budowę „Zakopianki”, czyli drogi łączącej Myślenice z Krakowem dała miasto możliwość rozwoju gospodarczego po wojnie.

Myślenice - życie nocne

Po całym dniu zwiedzania miasta, na pewno będziesz mieć ochotę na wieczorne wyjście do pubu. Większość restauracji, pubów, barów i kawiarni znajduje się w centrum miasta. Myślenickie centrum to również doskonały cel na wieczorny spacer. Będziesz mieć okazję podziwiać architekturę miasta oraz klimatyczne uliczki odchodzące od rynku.

Nie zapomnij również sprawdzić harmonogramu imprez odbywających się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Organizowane jest tam wiele wydarzeń kulturowych takich jak koncerty i spotkania.

Myślenice - ciekawe informacje

Podróż do Myślenic to idealny pomysł dla miłośników rowerowych i pieszych wycieczek. Najdziesz tutaj wiele tras i szlaków przeznaczonych właśnie na tę okazję. Znajdujące się tutaj góry, doliny i wzniesienia oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Do wyboru będziesz mieć trasy o różnych stopniach trudności więc jeśli nie jesteś zaawansowany w tego typu sportach, nie masz się o co martwić.

Znajdująca się nieopodal miasta góra Chełm to popularna atrakcja turystyczna zwłaszcza podczas zimy. Dla fanów zimowych sportów – na górę można wjechać jedną z najdłuższych kolejek krzesełkowych w Polsce. Także zabierz przy okazji swoje narty lub deskę i szusuj na stoku góry Chełm.

Myślenice - okolice

Zaledwie parę km od Myślenic znajduje się przepiękne Jezioro Dobrzyckie. Jezioro dostarcza wodę pitną dla mieszkańców Myślenic, Krakowa i okolic, a powstało poprzez budowę zapory na rzece Raba. Jest to sztuczny zbiornik wodny, lecz posiada on przepiękne widoki. Rozciąga się on pomiędzy Myślenicami i Dobrzycami. Zbiornik nie jest jednak dostępny dla kąpieli, lecz można wybrać się w rejs statkiem kursującym po jeziorze i cieszyć się wspaniałymi widokami.

Autobusy jadące do miasta Myślenice

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Myślenice

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Myślenice, ponieważ 40 przejazdów kosztuje 19,98 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Myślenice jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Myślenice!

Myślenice - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Myślenice można dostać się z 40 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Myślenice znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Myślenice online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności