Myślenice - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Myślenice

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Myślenice - informacje turystyczne

Myślenice - informacje ogólne

Myślenice, to niewielkie miasto w województwie małopolskim, które potrafi oczarować swoim urokiem nie jednego odwiedzającego. Wycieczka do Myślenic to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę oraz wypad ze znajomymi. Miasto oferuje swoim turystom wiele atrakcji, które umożliwiają nie tylko relaks na świeżym powietrzu, ale również aktywnie spędzony czas.

Myślenice - zabytki

Najważniejszym punktem miasta jest zdecydowanie Rynek w Myślenicach. Będąc tutaj, twoją uwagę z pewnością przyciągnie studnia „Tereska”, która faktycznie jest fontanną. Dawniej, rynek był miejscem, w którym powstały pierwsze murowane budynki miasta. Jednym z najstarszych jest „Kamienica Obońskich”. Na rynku znajdziesz również inny symbol miasta – pomnik Świętego Floriana z XVII wieku.

Będąc w centrum Myślenic warto zajrzeć do kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Piotra Skargi. Zbudowany w stylu gotyckim budynek przechodził wiele modernizacji, dlatego też dostrzec tutaj można elementy renesansu i baroku. W kościele znajdziesz również obraz Matki Boskiej Myślenickiej, który został uznany za cudowny.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta jest Muzeum Regionalne „Dom Grecki”, który kiedyś pełnił funkcję domu zajezdnego. Dzisiaj w budynku można znaleźć ekspozycję na temat kultury Ziemi Myślenickiej oraz wiele eksponatów dotyczących kultury Krakowiaków i górali Myślenickich.

Kościół pw. Świętego Jakuba Apostoła to kolejny kościół warty odwiedzenia. Po prawej stronie budynku znajduje się cmentarz, gdzie podziwiać można klasycystyczne nagrobki z XIX wieku. Na cmentarzu znajdują się również dwie zbiorowe mogiły – Grób Nieznanego Żołnierza oraz Grób Żołnierza Sowieckiego.

Myślenice - kultura i historia

Historia miasta rozpoczyna się w 1253 – 1258 roku, kiedy Myślenice zostały zapisane w „Kodeksie Tynieckim”. Nazwa Myślenic pochodzi od imienia Myślimir, popularnego w czasach średniowiecza. Myślenice uzyskały prawa miejskie w 1342 roku, kiedy to również zostało wytyczone centrum miasta oraz rynek. Rozwój miasta przypada na okres XV i XVI wieku, jednakże w późniejszych okresach miasto było wielokrotnie niszczone poprzez wojny i klęski naturalne. Dopiero w XIX wieku nastąpił rozkwit miasta. Podczas II wojny światowej miasto znacząco nie ucierpiało. Decyzja na budowę „Zakopianki”, czyli drogi łączącej Myślenice z Krakowem dała miasto możliwość rozwoju gospodarczego po wojnie.

Myślenice - życie nocne

Po całym dniu zwiedzania miasta, na pewno będziesz mieć ochotę na wieczorne wyjście do pubu. Większość restauracji, pubów, barów i kawiarni znajduje się w centrum miasta. Myślenickie centrum to również doskonały cel na wieczorny spacer. Będziesz mieć okazję podziwiać architekturę miasta oraz klimatyczne uliczki odchodzące od rynku.

Nie zapomnij również sprawdzić harmonogramu imprez odbywających się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Organizowane jest tam wiele wydarzeń kulturowych takich jak koncerty i spotkania.

Myślenice - ciekawe informacje

Podróż do Myślenic to idealny pomysł dla miłośników rowerowych i pieszych wycieczek. Najdziesz tutaj wiele tras i szlaków przeznaczonych właśnie na tę okazję. Znajdujące się tutaj góry, doliny i wzniesienia oferują wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Do wyboru będziesz mieć trasy o różnych stopniach trudności więc jeśli nie jesteś zaawansowany w tego typu sportach, nie masz się o co martwić.

Znajdująca się nieopodal miasta góra Chełm to popularna atrakcja turystyczna zwłaszcza podczas zimy. Dla fanów zimowych sportów – na górę można wjechać jedną z najdłuższych kolejek krzesełkowych w Polsce. Także zabierz przy okazji swoje narty lub deskę i szusuj na stoku góry Chełm.

Myślenice - okolice

Zaledwie parę km od Myślenic znajduje się przepiękne Jezioro Dobrzyckie. Jezioro dostarcza wodę pitną dla mieszkańców Myślenic, Krakowa i okolic, a powstało poprzez budowę zapory na rzece Raba. Jest to sztuczny zbiornik wodny, lecz posiada on przepiękne widoki. Rozciąga się on pomiędzy Myślenicami i Dobrzycami. Zbiornik nie jest jednak dostępny dla kąpieli, lecz można wybrać się w rejs statkiem kursującym po jeziorze i cieszyć się wspaniałymi widokami.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności