Opole - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Opole

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Opole - informacje turystyczne

Opole - informacje ogólne

Opole — stolica województwa opolskiego, miejsce znane głównie jako „Stolica Polskiej Piosenki”. To leżące nad Odrą miasto posiada bogatą historię i wiele przepięknych zakątków. Jednakże dla większości Polaków Opole kojarzy się przede wszystkim z odbywającym się tutaj corocznym Festiwalem Piosenki Polskiej. Warto tutaj jednak przyjechać i zobaczyć co jeszcze oferuje to piękne miasto. A jest co zobaczyć! Odwiedź, na przykład, lokalną dumę, jaką jest na pewno popularne opolskie zoo czy wsiądź w jeden ze statków kursujących po Odrze i podziwiaj przepiękną panoramę miasta. Jeśli więc zdecydowałeś się już na wycieczkę do Opola, zarezerwuj swój bilet na naszej stronie, a jeden z zielonych autobusów dowiezie Cię na miejsce. Przystanek autobusowy w Opolu znajduje się tuż przy głównej atrakcji miasta — Starym Mieście. Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć zwiedzanie tuż po wyjściu z autobusu!

Opole - zabytki

Gdy dojedziesz już na jeden z naszych przystanków autobusowych w Opolu, zacznij zwiedzanie od Starego Miasta. Na opolskim rynku znajdziesz przepiękne kamieniczki, których widok z pewnością zrobi na tobie wrażenie.

Koniecznie przejdź się również wzdłuż ulicy Piastowskiej, czyli tam, gdzie znajduje się tzw. Kanał Młynówka. Pomiędzy ulicą Katedralną i Zamkową ujrzysz szereg kamieniczek odbijających swe fasady w wodzie kanału. Dawniej, kamieniczki te stanowiły młyny i spichlerze, które zaopatrywały miasto w mąkę. Dzisiaj natomiast nazywane są opolską Wenecją. Dlaczego? Najlepiej zrobisz, gdy przekonasz się sam! Przejdź się w te okolice wieczorem. Zrozumiesz wtedy, jak bardzo widok tych kamienic przypomina prawdziwą włoską Wenecję.

Obowiązkowym punktem w zwiedzaniu Opola jest Wieża Piastowska. Jej budowa zajęła aż trzy pokolenia, a wzniesiona została ok. 1300 roku za czasów panowania Bolesława I Opolskiego. Wieża uważana jest za symbol miasta. Wchodząc do niej, czekać na Ciebie będzie multimedialna prezentacja, dzięki której poczujesz się jak w czasach średniowiecza. Gdy wejdziesz na samą górę budynku, zobaczysz przepiękną panoramę miasta.

Jako że Opole jest najbardziej kojarzone z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej, nie mogło tutaj zabraknąć Muzeum Polskiej Piosenki. Każdy odwiedzający przy wejściu dostaje słuchawki z przewodnikiem audio, który towarzyszy podczas całego zwiedzania. Muzeum jest tak przygotowane, aby w interaktywny i ciekawy sposób przedstawić historię polskiej muzyki.

Jeśli masz jeszcze czas przed odjazdem twojego autobusu, koniecznie odwiedź Amfiteatr Tysiąclecia. To właśnie tutaj organizowany jest słynny festiwal KFPP. W godzinach od 10:00 do 18:00 możesz zwiedzić teatr zupełnie za darmo.

Opole - kultura i historia

Opole to jedno z najstarszych miast w Polsce. Najdalsze zapiski historii Opola sięgają aż 845 roku, natomiast miasto zyskało prawa miejskie dopiero w 1217 roku. W okresie tym rządy w Opolu sprawował Kazimierz I opolski, który jako pierwszy nosił tytuł „książę opolski". Miasto następnie zostało wielokrotnie przejmowane przez kolejnych władców. Zaraz po wymarciu Piastów Opolskich, władanie w mieście przejmuje dynastia Habsburgów, a następnie miasto przechodzi w ręce Szwedów. Kolejnymi zarządzającymi jest dynastia Wazów, a po nich znowu Habsburgowie. Od 1742 roku Opole znalazło się w granicach Prus, a podczas wojny siedmioletniej, miasto zostało wielokrotnie zdobywane przez Austriaków i Rosjan. Ostatecznie pokój w Hubertsbugu ustanowił, że Opole zostanie pod panowaniem pruskim. W 1818 roku miasto zostało stolicą rejencji opolskiej oraz powstał tu urząd rejencji. Miasto rozpoczęło swój rozwój, powstała pierwsza linia kolejowa do Wrocławia, biblioteka publiczna oraz zbudowana została gazownia miejska. Opole zostało stolicą województwa opolskiego w 1950 roku, a w 1963 zorganizowano tu pierwszy, słynny w całej Polsce Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Na scenie opolskiego amfiteatru debiutowało wiele największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a wykonywane przez nich przeboje znane były w całej Polsce.

Opole - życie nocne

W Opolu nocnych rozrywek na pewno nie brakuje. Wybierz się na niedawno wyremontowany Mały Rynek, który jest aktualnie opolskim centrum nocnego życia. Spotkasz tam wielu młodych ludzi bawiących się w pobliskich kawiarniach, restauracjach i pubach. Organizowane są tutaj różnorodne wydarzenia kulturalne takie jak małe koncerty, wystąpienia i widowiska o charakterze teatralnym. Urząd miasta zdecydował się również na organizację projektu Region Kultury, czyli cyklu otwartych spotkań dla mieszkańców i turystów. W ramach tego wydarzenia odbywają się warsztaty plastyczne, taneczne, a nawet łucznictwa czy garncarstwa.

Jeśli zdecydujesz się na wieczorny spacer po wyspie Bolko, koniecznie wstąp na drinka do Klubokawiarni Laba. Wieczorowy klimat tworzą porozwieszane lampiony wraz z zewnętrznym tarasem i mostem z widokiem na niewielkie jezioro. Polecamy to miejsce nie tylko na wieczorowego drinka, ale również na zjedzenie wyśmienitej kolacji.

Opole - ciekawe informacje

Naleśnikarnia Grabówka to zdecydowanie jedno z najbardziej popularnych i kultowych miejsc w całym Opolu. Grabówkę znajdziesz tuż po przekroczeniu mostu Groszowego na Młynówce. Naleśnikarnia serwuje różnorodne rodzaje naleśników, przyrządzanych wg własnej receptury. Restauracja jest obowiązkowym punktem w Opolu, również ze względu na jej lokalizację. Z budynku rozciąga się przepiękny widok na Młynówkę oraz Plac Wolności.

Opole - okolice

Stawek Barlickiego to pozostałość po fosie, otaczającej zamek Piastowski. Jeśli chcesz się wybrać na długi spacer po Opolu, warto zacząć od tego punktu. Stawek został niedawno zmodernizowany, a w okresie lata o godzenie 12:00, 18:00 i 21:30 można tu podziwiać multimedialną fontannę, która współgra z muzyką kojarzoną z opolskim festiwalem. W tym miejscu miasto organizuje również letnie koncerty i imprezy.

Wyspa Bolko to zdecydowane jedno z najważniejszych i najpopularniejszych miejsc w Opolu. Jest to ostoja spokoju i najlepsze miejsce na wypoczynek po długim dniu zwiedzania. W samym sercu wyspy znajdziesz oczko wodne, na południowym krańcu zaobserwować można dzikie ptactwo, spotkać sarny, a gdy dobrze poszukasz, znajdziesz również 400-letni dąb zwany Dębem Piastowskim.

Na wyspie Bolko odwiedź koniecznie Opolskie Zoo. Choć nie jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce, to jest uważane za jedną z głównych atrakcji miasta i przyciąga licznych turystów. Jest to dom dla 1500 zwierząt reprezentujących ok. 290 gatunków! Codziennie o różnych godzinach organizowane jest karmienie wybranych zwierząt, które dostarcza wiele rozrywki, zwłaszcza dla najmłodszych odwiedzających.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności