§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Opole od 5 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 28 krajach

Sprawdź nasze połączenia
Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże przyjazne środowisku

Dbanie o środowisko jest dla nas ważne: nasze zielone autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem a środowisko
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Jeśli zamki to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Opole - informacje turystyczne

Opole znane jest jako "Stolica Polskiej Piosenki"

Ogólne informacje o Opolu

Opole stolica województwa opolskiego, miasto znane głównie jako „Stolica Polskiej Piosenki”. To leżące nad Odrą miasto posiada bogatą historię i wiele przepięknych zakątków. Jednakże, dla większości Polaków, Opole kojarzy się przede wszystkim z odbywającym się tutaj corocznym Festiwalem Piosenki Polskiej. Warto tutaj jednak przyjechać i zobaczyć co więcej oferuje to piękne miasto, a jest co zobaczyć! Dlatego przyjedź tutaj i odwiedź lokalną dumę, jaką jest na pewno popularne opolskie ZOO czy wsiądź jeden ze statków kursujących po Odrze i podziwiaj przepiękną panoramę miasta. Jeśli więc zdecydowałeś się już na wycieczkę do Opola, zarezerwuj swój bilet na naszej stronie, a jeden z FlixBusowych autobusów dowiezie cię na miejsce. Przystanek autobusowy w Opolu, znajduje się tuż przy głównej atrakcji miasta - Starym Mieście. Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć zwiedzanie tuż po wyjściu z autobusu!
Opole oferuje swoim turystom wiele atrakcji

Zabytki w Opolu

Gdy dojedziesz już na jeden z naszych przystanków autobusowych w Opolu, zacznij zwiedzanie od Starego Miasta, czyli najstarszej części w Opolu. Na opolskim rynku znajdziesz przepiękne kamieniczki, których widok z pewnością zrobi na tobie wrażenie.

Koniecznie przejdź się również wzdłuż ulicy Piastowskiej, czyli tam, gdzie znajduje się tzw. Kanał Młynówka. Pomiędzy ulicą Katedralną i Zamkową ujrzysz szereg kamieniczek, odbijających swe oblicze w wodzie kanału.  Dawniej, kamieniczki te stanowiły młyny i spichlerze, które zaopatrywały miasto w mąkę. Dzisiaj, natomiast nazywane są opolską Wenecją. Dlaczego? Najlepiej zrobisz, gdy przekonasz się sam! Przejdź się w te okolice wieczorem. Zrozumiesz wtedy jak bardzo widok tych kamienic przypomina prawdziwą włoską Wenecję.

Obowiązkowym punktem w zwiedzaniu Opola, jest Wieża Piastowska. Jej budowa zajęła aż trzy pokolenia, a wzniesiona została ok 1300 roku za czasów panowania Bolesława I Opolskiego. Wieża uważana jest za symbol miasta. Wchodząc do niej, czekać na ciebie będzie multimedialna prezentacja, dzięki której będziesz mieć okazję poczuć się jak w czasach średniowiecza. Gdy wejdziesz na samą górę budynku, zobaczysz przepiękną panoramę miasta.

Jako że Opole jest najbardziej kojarzone z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej, nie mogło tutaj zabraknąć Muzeum Polskiej Piosenki. Każdy odwiedzający muzeum, przy wejściu dostaje słuchawki z przewodnikiem audio, który towarzyszy podczas całego zwiedzania. Muzeum jest tak przygotowane, aby w interaktywny i ciekawy sposób przedstawić historię polskiej muzyki.

Jeśli masz jeszcze czas przed odjazdem twojego autobusu, koniecznie odwiedź Amfiteatr Tysiąclecia. To właśnie tutaj organizowany jest słynny festiwal KFPP. W godzinach od 10:00 do 18:00 możesz zwiedzić teatr zupełnie za darmo.
Historia Opola

Kultura i historia Opola

Opole to jedno z najstarszych miast w Polsce. Najdalsze zapiski historii Opola sięgają aż do 845 roku, natomiast miasto zyskało prawa miejskie dopiero w 1217 roku. W okresie tym, rządy w Opolu sprawował Kazimierz I opolski, który jako pierwszy tytułuje się księciem opolskim. Miasto następnie zostaje wielokrotnie przejmowane przez kolejnych władców. Zaraz po wymarciu Piastów Opolskich, władanie w mieście przejmuje dynastia Habsburgów a następnie miasto przechodzi w ręce Szwedów. Kolejnymi zarządzającymi jest dynastia Wazów, a po nich znowu Habsburgowie. Od 1742 roku, Opole znalazło się w granicach Prus, a podczas wojny siedmioletniej, miasto zostało wielokrotnie zdobywane przez Austriaków i Rosjan. Ostatecznie pokój w Hubertsbugu ustanowił, że Opole zostanie pod panowaniem pruskim. W 1818 roku, miasto zostaje stolicą rejencji opolskiej oraz powstaje urząd rejencji. Miasto rozpoczyna swój rozwój. Powstaje pierwsza linia kolejowa do Wrocławia, biblioteka publiczna oraz zbudowana zostaje gazownia miejska. Opole zostało stolicą województwa opolskiego w 1950 roku, a w 1963 zorganizowany zostaje pierwszy, słynny w całej Polsce - Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Na scenie opolskiego amfiteatru debiutowało wiele największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a wykonywane przez nich przeboje znane były w całej Polsce.
Życie nocne w Opolu

Życie nocne w Opolu

W Opolu nocnych rozrywek na pewno nie brakuje. Wybierz się niedawno wyremontowany Mały Rynek, który jest aktualnie opolskim centrum nocnego życia. Spotkasz tam wiele młodych ludzi, bawiących się w pobliskich kawiarniach, restauracjach i pubach. Organizowane są tutaj różnorodne wydarzenia kulturalne takie jak małe koncerty, wystąpienia i widowiska o charakterze teatralnym. Urząd miasta zdecydował się tutaj również na organizację projektu Region Kultury, czyli cykl otwartych spotkań dla mieszkańców i turystów. W ramach tego wydarzenia odbywają się warsztaty plastyczne, taneczne, a nawet łucznictwa czy garncarstwa.

Jeśli zdecydujesz się na wieczorny spacer po wyspie Bolko, koniecznie wstąp na drinka do Klubokawiarni Laba. Wieczorowy klimat tworzą porozwieszane lampiony wraz z zewnętrznym tarasem i mostem z widokiem na niewielkie jezioro. Polecamy to miejsce nie tylko na wieczorowego drinka, ale również na zjedzenie wyśmienitej kolacji.

Dowiedz się więcej ciekawostek o Opolu

Ciekawostki o Opolu

Naleśnikarnia Grabówka to zdecydowanie jedno z najbardziej popularnych i kultowych miejsc w całym Opolu. Grabówkę znajdziesz tuż po przekroczeniu mostu Groszowego na Młynówce. Naleśnikarnia serwuje swoim klientom różnorodne rodzaje naleśników, przyrządzanych wg. własnej receptury. Restauracja jest obowiązkowym punktem na drodze poprzez Opole, również ze względu na jej lokalizację. Z budynku rozciąga się przepiękny widok na Młynówkę oraz Plac Wolności.

Opole oraz okolice miasta

Opole i okolice

Stawek Barlickiego to pozostałość po fosie, otaczającą zamek Piastowski. Jeśli chcesz się wybrać na długi spacer po Opolu, warto zacząć od tego punktu. Stawek został niedawno zmodernizowany, a w okresie lata o godzenie 12:00, 18:00 i 21:30 podziwiać można multimedialną fontannę, która współgra z muzyką kojarzoną z opolskim festiwalem. W tym miejscu miasto organizuje również letnie koncerty i imprezy. 

Wyspa Bolko to zdecydowane jedno z najważniejszych i najpopularniejszych miejsc w Opolu. Jest to ostoja spokoju i najlepsze miejsce na wypoczynek po długim dniu zwiedzania. W samym sercu wyspy znajdziesz oczko wodne, na południowym krańcu zaobserwować można dzikie ptactwo, spotkać sarny, a gdy dobrze poszukasz, znajdziesz również 400 letni dąb zwany „Dębem Piastowskim”.

Na wyspie Bolko, odwiedź koniecznie Opolskie Zoo. Chodź nie jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce, to jest uważane za jedną z głównych atrakcji miasta i przyciąga licznych turystów z Polski i również zagranicy. Jest to dom dla 1500 zwierząt, reprezentujących ok 290 gatunków! Codziennie o różnych godzinach organizowane jest karmienie wybranych zwierząt, które dostarcza wiele rozrywki, zwłaszcza dla najmłodszych odwiedzjących.

Opole - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Opole znajduje się kilka przystanków tj.. 2.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Opole

Bilet autobusowy od 5 zł
Liczba połączeń z Opole 4
Liczba przystanków autobusowych w Opole 2
Kraj Polska