Bus Zgorzelec - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Zgorzelec

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Zgorzelec - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Zgorzelec - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Zgorzelec! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Zgorzelec kosztują średnio 16,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Zgorzelec z FlixBusem może kosztować nawet 14,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Zgorzelec jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Zgorzelec podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Zgorzelec można zarezerwować już od 14,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Zgorzelec - informacje turystyczne

Zgorzelec - informacje ogólne

Zgorzelec to niewielkie, przygraniczne miasto położone w województwie dolnośląskim, w polskiej części Łużyc Górnych. Miasto liczy niewiele ponad 30 tys. mieszkańców. Pierwsze wzmianki na temat Zgorzelca pojawiają się w dokumentach z roku 1071. Zgorzelec uzyskał prawa miejskie w 1220 r. dzięki akcji kolonizacyjnej. XIII wiek to czas, w którym osiedliła się tutaj duża grupa flamandzkich sukienników, co wpłynęło na rozbudowę miasta. W następnych latach Zgorzelec był pod panowaniem rodu Askańczyków, Piastów oraz Korony Czeskiej. Przełom XV i XVI wieku to szczyt potęgi miasta – wzdłuż szlaku Via Regia, od Erfurtu do Wrocławia, Zgorzelec był największym ośrodkiem miejskim. Miasto uczestniczyło w tym czasie w handlu międzynarodowym jako pośrednik gospodarczy pomiędzy różnymi państwami. Miasto wskutek utraty posiadłości ziemskich i cofnięcia przywilejów przez Ferdynanda I Habsburga utraciło swoje gospodarcze znaczenie. Ciężkim czasem dla miasta były liczne walki prowadzone w ramach różnych wojen na przestrzeni wieków. W połowie XIX wieku w Zgorzelcu znacząco zaczął rozwijać się przemysł, co zaowocowało połączeniami z Wrocławiem i Dreznem. W latach 40. i 50. XX wieku w Zgorzelcu osiedliły się tysiące prześladowanych politycznie Greków i Macedończyków. Kiedy w 1971 roku wprowadzono bezpaszportowy ruch drogowy, Zgorzelec stał się istotnym przejściem granicznym na zachodzie Polski.

Zgorzelec - zabytki

Co prawda Zgorzelec nie może się pochwalić tak dużą ilością zabytków co leżący po lewej stronie Nysy Łużyckiej Görlitz, jednak z biegiem lat coraz bliżej temu miastu pod kątem urody do swojego sąsiada. Na uwagę zasługuje przede wszystkim odnowione Przedmieście Nyskie, gdzie podziwiać można urokliwe kamienice lub wybrać się do Muzeum Łużyckiego. Kolejnym ciekawym miejscem w Zgorzelcu jest Kruczy Folwark, nazywany również Dworkiem Sculcetusa. W tym zabytkowym budynku obecnie mieści się Dom Pomocy Społecznej. Zwiedzając to miejsce, trafisz tuż obok na dom Jakuba Boehme – szewca i słynnego myśliciela przełomu XVI i XVII wieku, jednego z najbardziej znanych obywateli miasta. Kolejnym interesującym punktem na turystycznej mapie miasta jest Zagroda Kołodzieja, czyli hotel-restauracja znajdujący się w klimatycznym, starym domu. Warto wspomnieć również o liczącym niemal 500 metrów długości kamiennym moście łukowym, który przypomina swoim wyglądem budowane z kamienia rzymskie mosty. Tuż obok mostu znajduje się z kolei zbudowany na przełomie XIX i XX wieku Miejski Dom Kultury – jeden z najważniejszych zabytków architektury Zgorzelca.

Zgorzelec - kultura i historia

Bardzo ciekawym wydarzeniem w mieście Zgorzelec jest Jarmark Staromiejski „Jakuby”. Jest to cykliczna impreza organizowana w ostatni weekend sierpnia, której celem jest upamiętnienie Jakuba Böhme – szewca i znakomitego mistycznego filozofa. Organizowane na historycznym Przedmieściu Nyskim wydarzenie jest jednym z najważniejszych tego typu eventów w regionie. To właśnie tutaj, na zgorzeleckiej starówce mieszkał Jakub Böhme. Staromiejski Jarmark to zarówno okazja do poznania historii regionu, jak i wydarzenie kulturalno-rozrywkowe, na którym nie brakuje granej na żywo muzyki, tańca, teatrów ulicznych, spektakli dla dzieci, pokazów rekonstrukcji historycznych czy targów rzemiosła. Jest to również świetna okazja do tego, by zaopatrzyć się w lokalne wyroby rękodzielnicze. Głównym celem imprezy jest propagowanie historii i sztuki za pomocą warsztatów i miejskiej zabawy. Imprezę zaczęto organizować po odbudowie zniszczonego w trakcie wojny Mostu Staromiejskiego, który łączy Zgorzelec ze starym miastem w sąsiednim Görlitz. Co ciekawe, na niemieckim brzegu Nysy Łużyckiej w tym samym czasie odbywa się festyn Altstadtfest, który jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych Saksonii. Co roku bierze w nim udział ok. 100 tys. osób. Odwiedzając Zgorzelec w ostatni weekend sierpnia, można w ciekawy sposób połączyć oba wydarzenia, biorąc udział zarówno w jednym, jak i drugim.

Zgorzelec - ciekawe informacje

Spędzając czas w Zgorzelcu, nie będziesz chodzić głodny – zadbają o to lokalne restauracje i bary, których oferta z pewnością przypadnie Ci do gustu. Zacznijmy od adresu Aleje Lipowe 1, gdyż tutaj mieści się Zagroda Kołodziej. Znajdująca się w starym domu restauracja przyciąga zarówno specyficznym klimatem starej, drewnianej jadalni, jak i swoim menu opartym przede wszystkim na kuchni polskiej, w tym głównie potrawach mięsnych. Zwolennikom kuchni włoskiej polecamy Bazylię przy Lubańskiej 3a, gdzie króluje pizza, dania zapiekane i sałatki. Przytulnym miejscem z dobrą kuchnią, dużymi porcjami, świeżymi składnikami i niewygórowanymi cenami jest Restauracja Magnolia przy Daszyńskiego 42. Ostatnim polecanym miejscem na dobry obiad jest Afirmacja Club & Restaurant przy Partyzantów 2. Na uwagę zasługuje tutaj ciekawy wystrój (wieczorami restauracja zamienia się w tętniący życiem klub) oraz dość obszerne menu, w którym znajdziesz zarówno tradycyjne dania kuchni polskiej, takie jak żur czy „schaboszczak po polsku”, jak i pizze, sałatki i owoce morza. Wymienione wyżej miejsca z pewnością zaspokoją Twoje kulinarne potrzeby podczas pobytu w Zgorzelcu.

Zgorzelec - okolice

Miasto Görlitz nieprzypadkowo zasługuje na omówienie podczas charakterystyki walorów Zgorzelca. Oba te miasta połączone są wspólną, niemal tysiącletnią historią. Do podziału nastąpiło po II wojnie światowej, kiedy wyznaczane były nowe granice Polski, wskutek czego wschodnia część miasta Görlitz, nazwana Zgorzelec, stała się miastem polskim. Niemieckie miasto Görlitz, które z pewnością odwiedzisz, będąc w Zgorzelcu (w zasadzie jest to jeden miejski organizm), cechuje się największą w całych Niemczech koncentracją zabytków – jest ich tutaj ponad 3500! W związku z tym spacery po mieście stanowią niezwykle ciekawą przygodę, gdyż na każdym kroku napotykać będziesz miejsca, na których warto zawiesić oko lub zrobić zdjęcie. Zabytków jest tutaj tak dużo, że wymienianie choćby najważniejszych nie ma najmniejszego sensu. Warto po prostu wybrać się na powolny spacer i podziwiać piękną zabudowę miasta. Jeśli masz ochotę poznać historyczne zawiłości Görlitz, wybierz się do Muzeum Śląskiego. Miłośnicy odpoczynku na łonie natury docenią z kolei urokliwe jezioro Berzdorfer See, znajdujące się na południu miasta. W mieście odbywają się cykliczne imprezy kulturalne, takie jak Dni Jazzu, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych czy Święto Starego Miasta. Ciekawostką jest, że Görlitz zachwycił się słynny reżyser Quentin Tarantino, który nakręcił tu część scen do filmu „Bękarty Wojny”. Kręcono tu również takie filmy jak „The Grand Budapest Hotel” oraz „W 80 dni dookoła świata”.


Zgorzelec oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Zgorzelec

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Zgorzelec

Zgorzelec - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Zgorzelec, których ceny zaczynają się już od 14,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Zgorzelec - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Zgorzelec. W mieście Zgorzelec znajduje się przystanek 1 i można do niego dotrzeć z 32 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Zgorzelec jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Zgorzelec. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Zgorzelec, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności