Bus Sztokholm - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Sztokholm

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Szukasz kolejnych przygód? Najpopularniejsze miejsca docelowe, do których możesz łatwo dojechać z Sztokholm, to Port lotniczy Sztokholm-Arlanda, Göteborg, Jönköping. Te miasta oferują różnorodne doświadczenia, więc zacznij dzisiaj odkrywać!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Sztokholm można zarezerwować już od 14,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Sztokholm podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Sztokholm jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Sztokholm! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Sztokholm z FlixBusem może kosztować nawet 14,99 zł!
Sztokholm - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Sztokholm - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!

Sztokholm - informacje turystyczne

Sztokholm - informacje ogólne

Sztokholm to stolica Szwecji oraz jedocześnie najliczniejsze miasto w całej Skandynawii. Jest to kulturalne, polityczne i gospodarcze centrum Szwecji. Sam region sztokholmski generuje ponad jedną trzecią PKB kraju i znajduje się w pierwszej dziesiątce regionów w Europie pod względem PKB na jednego mieszkańca. Jest to globalne miasto oraz ośrodek centrów korporacyjnych. Miasto jest połączeniem nowoczesności i tradycji oraz oazą spokoju, gdzie każdy ma okazję odetchnąć.

Sztokholm - zabytki

Sztokholm to również miasto pełne kontrastów. Rodzą się tutaj trendy w muzyce, designie i modzie, które potem wędrują po całym świecie. To także stolica z bogatą historią, z ekscytującą architekturą, muzeami, zamkami i starym miastem z XIII wieku.

Zwiedzanie miasta rozpocznij od ratusza. Jest on jednym z najsłynniejszych budynków w Szwecji i jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych stolicy. Jest to jeden z głównych zabytków reprezentujących sztukę narodowego romantyzmu w architekturze. Ratusz został zaprojektowany przez architekta Ragnara Östberga oraz został zbudowany z ośmiu milionów cegieł. Co ciekawe, największy punkt ratusza – 106 metrowa wieża - ma na swym wierzchołku trzy korony, które widnieją również na szwedzkiej fladze. Ratusz słynie z wielkich sali ceremonialnych i unikatowych dzieł sztuki. Jest miejscem, w którym każdego roku odbywa się bankiet z okazji wręczeniem nagród Nobla. Mieści również biura dla 200 osób, w tym Urząd Miasta.

Będąc w Sztokholmie, nie można przegapić spaceru po Gamla Stan, czyli po jednym z największych i najlepiej zachowanych średniowiecznych centrów miast w Europie. Cały obszar Gamla Stan to prawdziwa uciecha dla oka. Pełne zabytkowych atrakcji, restauracji, kafejek, barów i sklepów centrum, które sprawia wrażenie muzeum na świeżym powietrzu. Gamla Stan jest również popularna wśród miłośników rękodzieła, ciekawostek i pamiątek. Wąskie kręte, brukowane uliczki z budynkami w tak wielu różnych odcieniach złota nadają Gamla Stan wyjątkowy charakter.

W Sztokholmie znajduje się również jeden z największych pałaców w Europie. Pałac Królewski jest oficjalną rezydencją Jego Królewskiej Mości. Mieści się tutaj ponad 600 pokoi. Szczególnie warte uwag są sale recepcyjne, Rikssalen oraz Ordenssalarna. Zbudowany w XVIII wieku w stylu barokowym stanął w miejscu zamku „Tre Kronor”, który spłonął w 1697 roku. Pałac jest otwarty dla odwiedzających turystów. Znajduje się tutaj pięć tematycznych muzeów związanych z historią pałacu.

Sztokholm - kultura i historia

Sztokholm znany jest ze swojej bogatej i unikalnej historii. Według większości znalezionych zapisów, miasto zostało założone w XIII wieku przez Birgera Jarla. Jego nazwa pochodzi od słów „stock” czyli pień i „holm” czyli wysepka. Historia Sztokholmu rozpoczyna się wraz z wybudowaniem twierdzy Gamla Stan na Starym Mieście. Najstarszy budynek Riddarholmsskyrkan został wybudowany w okresie nadzwyczajnego rozwoju miasta. Sztokholm był pod silnym wpływem Niemiec, a to ze względu na bycie członkiemvstowarzyszenia handlowego Hansa. Również wielu mieszkańców było pochodzenia niemieckiego. Ważnym wydarzeniem w początkowej historii Sztokholmu była bitwa pod Brunkebergiem 10 października 1471 roku. Walka między Szwedami i Duńczykami zainicjowała długą i mściwą historię między tymi dwoma państwami. Tuż po wojnie król Gustaw Waza wstąpił na tron Szwecji. Uważa się, że miał wielki wpływ na rozwój Sztokholmu. Wraz z nadejściem XVII wieku Sztokholm zyskał uznanie jako ważna europejska potęga pomimo okresu znacznej stagnacji spowodowanej przez Czarną Śmierć w 1713 i 1714 r. oraz późniejszą Wielką Wojnę Północną.

Sztokholm - życie nocne

W szwedzkiej stolicy znajduje się wiele modnych barów i światowej klasy restauracji, które sąsiadują z zabytkowymi kawiarniami i przytulnymi lokalnymi restauracjami. Wiele osób o tym nie wie, ale Sztokholm jest domem dla wielu najbardziej znanych DJ-ów muzyki house. Światowe gwiazdy takie jak Avicii, Alesso, Steve Anglello, Dad Life i wiele innych często rezydują w miejscowych nocnych klubach, gdzie grają przez cały rok. Szaloną noc w Sztokholmie spędź w jednym z klubów, które uchodzą na jedne z najlepszych na świecie. Prawie wszystkie modne miejsca znajdziesz w dzielnicy Stureplan, która jest publicznym placem w centrum Sztokholmu. Wyruszając w szaloną noc po Sztokholmie, koniecznie wstęp do klubu Sturecompagniet, który jest największym klubem w mieście. Jeśli szukasz czegoś bardziej stylowego, wybierz się do Hell’s Kitchen, czyli najmodniejszego klubu w stolicy. Jeżeli lubisz bawić się w towarzystwie odwiedzających miasto celebrytów, to koniecznie wstąp do klasycznego klubu White Room. Pamiętaj jednak o tym, że wadą tych obleganych klubów są długie kolejki oraz fakt, że wiele z nich zamyka się o 3.

Sztokholm - ciekawe informacje

Jeśli jestes fanem ABBY, powinieneś udać się do muzeum poświęconego twórczości zespołu oraz jego historii. Zobaczysz tutaj stałą wystawę pełną pamiątek ABBY, takich jak ich stroje sceniczne, instrumenty, złote płyty, nagrody i wiele innych. Jest to także interaktywne doświadczenie które zaprasza do śpiewania, tańczenia, miksowania muzyki oraz wypróbowania wirtualnych strojów muzycznych. Możesz również nagrać swój występ i po zakończeniu wycieczki pobrać go ze strony muzeum za pomocą biletu.

Sztokholm - okolice

Sztokholm jest dużym miastem, które jednak jest bliskie naturze. Został zbudowany na 14 wyspach, więc woda jest tu zawsze obecna. Istnieje tutaj również wiele parków i zielonych terenów. Natomiast poza miastem znajdziesz łatwo dostępną przyrodę, z lasami, jeziorami i parkami narodowymi. Z centralnych części Sztokholmu można wskoczyć na łódkę i być w archipelagu sztokholmskim w ciągu kilku minut, przez cały rok.

W okresie od późnej wiosny do września wybierz się do magicznego świata sztokholmskiego parku rozrywki Gröna Lund. Szalony dzień spędź na wybranych przejażdżkach, których jest aż trzydzieści. Możesz również pójść na jeden z organizowanych tutaj koncertów oraz pójść do znajdującej się tutaj bardzo dobrej restauracji.

Autobusy jadące do miasta Sztokholm

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Sztokholm

Sztokholm - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Sztokholm, których ceny zaczynają się już od 14,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Sztokholm - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Sztokholm. W mieście Sztokholm znajduje się przystanek 1 i można do niego dotrzeć z 108 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Sztokholm jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Sztokholm. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Sztokholm, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności