Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Gorzów Wielkopolski

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Gorzów Wielkopolski

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Gorzów Wielkopolski oczami Kornela

Kornel - FlixBlogger Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.
Kraków
36 lat
City explorer

Gorzów Wielkopolski - informacje turystyczne

Kościół w Gorzowie Wielkopolskim, noc

Uroki regionu

Opowieść o Gorzowie Wielkopolskim warto zacząć od absolutnie magicznego województwa lubuskiego. Jest to bowiem obszar, który kryje w sobie wiele atrakcji, zabytków, lasów (najbardziej zalesione województwo w Polsce), rzek, jezior (z tego względu region ten nazywany jest często „krainą pięciuset jezior”), parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody. Miłośnicy obcowania z naturą, pieszych wędrówek oraz rowerowych przejażdżek szczególnie cenią sobie te tereny, a ze względu na ich rozległość, nieustannie odkrywają je na nowo. Dobrą bazą do zwiedzania regionu, jak i atrakcją samą w sobie jest Gorzów Wielkopolski. Jest to stosunkowo niewielkie miasto, zamieszkiwane przez nieco ponad 120 tys. mieszkańców. Leżący nad rzeką Wartą Gorzów nie przychodzi jako pierwszy na myśl, kiedy mówimy o turystycznych zakątkach zachodniej Polski, jednak wynika to z faktu, iż jest to nadal miejsce w dużej mierze nieodkryte. Znajdują się tutaj bowiem zarówno interesujące zabytki, ciekawe i nietypowe, warte odwiedzenia miejsca jak i… najdłuższa rzeka świata – Kłodawka (a przynajmniej tak twierdzą mieszkańcy Gorzowa).

Najważniejsze zabytki

Gorzów Wielkopolski nie słynie z dużej ilości zabytków, jednak te, które się w nim znajdują, zdecydowanie zasługują na uwagę. Przede wszystkim należy wspomnieć tutaj o gotyckiej Katedrze Wniebowzięcia NMP, która datowana jest na XIII wiek. Na przestrzeni wieków jej wygląd oraz przeznaczenie ulegało zmianom, przykładowo w okresie reformacji była to świątynia luterańska. W katedrze znajduje się m.in. grób biskupa Wilhelma Pluty, który w 1997 roku odwiedził Jan Paweł II. Na tyłach katedry znajduje się fontanna Pauckscha, będąca repliką fontanny, którą w XIX wieku ufundował lokalny przedsiębiorca i honorowy obywatel miasta – Hermann Paukschs. Fontanna przedstawia postać kobiety (nazywanej przez mieszkańców Gorzowa Maryśką) niosącej wodę oraz jej dzieci, trzymające młot, koło zębate i wędkę. Pomnik ten symbolizuje pracowitość Gorzowian. Kolejnym wartym wspomnienia miejscem są ceglano-kamienne mury miejskie przy ul. Zabytkowej, stanowiące pozostałości średniowiecznych, powstałych w XIV wieku murów obronnych. Zachowany fragment ma długość 130 metrów. Przy ulicach Borowskiego i Chrobrego znajdują się natomiast XIX-wieczne wille, z kolei przy ul. 30 stycznia - secesyjna Willa Maxa Bahra.

Sztuka i kultura

Gorzów Wielkopolski to miasto kultury przez duże K. Jeśli lubisz obcować ze sztuką, z pewnością zachwycisz się możliwością odwiedzenia nowoczesnej Filharmonii Gorzowskiej, której działalność zainaugurowano w 2011 roku. Znajduje się tam jedna z najnowocześniejszych sal koncertowych w Polsce. Rokrocznie odbywają się tutaj Gorzowskie Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych. Kolejne ważne dla lokalnej kultury miejsce to neoklasyczny, powstały w XIX wieku Teatr im. Juliusza Osterwy, który z pewnymi przerwami, prowadzi swoją działalność do dzisiaj. Z kolei w Miejskim Ośrodku Sztuki znajduje się druga co do wielkości kolekcja dzieł Władysława Hasiora, w której skład wchodzi 31 prac. Bardzo ciekawym miejscem w Gorzowie jest budynek po dawnym, XVIII-wiecznym spichlerzu, stanowiący obecnie filię Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta. Swoją naturalną funkcję, zbudowany nad brzegiem Warty spichlerz pełnił do roku 1975, a następnie wpisany został do rejestru zabytków. Od 1989 r. pełni rolę muzeum, w którym podziwiać można wystawy takie jak m.in. „Gorzów na szlakach historii” czy „W Kręgu Arsenału”, zbiór militariów, zabytki techniki oraz kolekcję związaną z żeglugą rzeczną. Warto wspomnieć również o barwnym, cyklicznym wydarzeniu, jakim są Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich „Romane Dyvesa”. Niegdyś mniejszość narodowa Romów licznie zamieszkiwała te tereny, z kolei dziś kolorowe i wesołe występy stanowią formę upamiętnienia jej wpływu na lokalną społeczność.

Pierogi w misce

Gdzie na obiad?

Gorzów Wielkopolski to miasto, w którym można bardzo dobrze zjeść, o co dbają lokalni restauratorzy. Jednym z miejsc, które słynie z bardzo smacznej kuchni, jest restauracja Między Wierszami, znajdująca się przy ul. Sikorskiego 107. Znajdziesz tu przede wszystkim dania kuchni polskiej oparte na świeżych, sezonowych składnikach. Koszt 2-daniowego obiadu w tym miejscu to ok. 60 zł. Ciekawym miejscem jest Dobra Karma przy ul. Chrobrego 23. Jest to miła, przytulna knajpka z dużym wyborem dań wegetariańskich i wegańskich, ale również z mięsnymi burgerami w różnych wariantach. Wielbicielom kuchni włoskiej z pewnością przypadnie natomiast do gustu znajdująca się na ul. Mickiewicza 25 restauracja Buongusto. W niewygórowanej cenie można tu skosztować licznych włoskich specjałów, m.in. pysznego kremu ze świeżych pomidorów lub jednej z najlepszych (jeśli nie najlepszej) w Gorzowie pizzy. Jeśli natomiast jesteś fanem naleśników lub krokietów – skosztujesz ich w towarzystwie czerwonego barszczu w powstałym w… 1979 roku, kultowym Barze u Bartosza przy ul. Łokietka 35. Smacznego!

Miejsce spacerowe nad Wartą w Gorzowie

Co warto zobaczyć?

Punktem obowiązkowym pobytu w Gorzowie Wielkopolskim jest spacer Bulwarem Nadwarciańskim, czyli miejskim deptakiem, który jak sama nazwa wskazuje, zlokalizowany jest nad rzeką Wartą. Znajdują się przy nim ogródki letnie, kawiarnie, strefy wypoczynkowe, plac zabaw dla dzieci, plenerowe rzeźby, molo oraz dużo zieleni. Znajdujący się w pobliżu Mostu Staromiejskiego bulwar stanowi popularne miejsce spacerów mieszkańców Gorzowa. Uroku dodaje mu imponujący zegar słoneczny oraz pływająca fontanna (szczególnie wieczorową porą). U nabrzeża podziwiać można zabytkowy lodołamacz „Kuna”, będący najstarszym tego typu statkiem na świecie (powstał w 1884 roku!). Obecnie lodołamacz pływa jako statek szkoleniowo-muzealny – będąc w Gorzowie, możesz zapewnić sobie nie lada atrakcję i wybierać się nim na rejs po Warcie. Kolejna ciekawa atrakcja to Aleja Sławnych Gorzowian, czyli wmurowane płyty pamiątkowe upamiętniające ważnych Gorzowian, w tym wiele osób, które poświęciło się czynieniu innym dobra. Uroczystość otwarcia tego miejsca prowadził Jerzy Owsiak. Warto wspomnieć również o powstałej na początku XX wieku w ramach upamiętnienia kobiet spalonych na stosie w czasach inkwizycji Studni Czarownic. Została ona w 1997 roku zrekonstruowana po wojennych zniszczeniach, a na jej daszku umiejscowiono figurkę czarownicy autorstwa Zofii Bilińskiej. Studnia znajduje się na Wełnianym Rynku.

 

Gorzów Wielkopolski - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Gorzów Wielkopolski

Bilet autobusowy od 7,99 zł
Liczba połączeń z Gorzów Wielkopolski 25
Liczba przystanków autobusowych w Gorzów Wielkopolski 1
Kraj Polska
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.