§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Bolonia od 19 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są
w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 27 krajach.

Nasza siatka połączeń
Dzięki naszemu dynamicznemu cennikowi im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj bilety nawet 70% taniej!

Oszczędzaj do 70%

Dzięki dynamicznym cenom im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj nawet 70% taniej!

Nasze ceny
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Bolonia

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§
Cena w autobusie*: §§ formatPrice(getPriceAtBus) §§ Nie wyszczególniono

Jeśli architektura to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Bolonia oczami Oliwii

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
25 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Bolonia - informacje turystyczne

Bolonia - informacje ogólne

Bolonia – włoskie miasto położone na północy kraju, uważane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Liczne atrakcje historyczne spodobają się przede wszystkim miłośnikom zwiedzania. Mówi się, że Bolonię powinno się odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Niesamowity urok miasta i przepyszna miejscowa kuchnia przyciąga turystów z całego świata. Przyjeżdżając do Bolonii nie można przegapić spaceru po mieście i zwiedzeniu przynajmniej najważniejszych zabytków. Dla głodnych historycznej wiedzy i spotkania z przeszłością, wycieczka do Bolonii będzie wyjątkową atrakcją. Autobus FlixBusa zabierze Cię do samego centrum miasta skąd będziesz mieć możliwość szybkiego rozpoczęcia odkrywania miasta.

Bolonia - zabytki

Zwiedzanie Bolonii warto zacząć od Piazza Maggiore czyli głównego rynku miasta. Znajduje się on w centrum miasta i jest również głównym miejscem spotkań towarzyskich. Znaleźć tutaj można słynny pomnik Neptuna i ratusz, ale przede wszystkim ogromną bazylikę San Petronio. Jest to jeden z największych kościołów gotyckich we Włoszech. Wchodząc do ratusza, obejrzeć można historyczne ciekawostki miasta. Znajdują się tutaj pozostałości zza czasów Etrusków oraz biblioteka.

Do najpiękniejszego z kościołów w Bolonii należy Bazylika Santo Stefano. Położona jest na placu Santo Stefano, który jest już nieco bardziej kameralny niż Piazza Maggiore. Uroczy plac jest również miejscem w którym organizowane są różnorakie targi i kulturowe spotkania.

Będąc w Bolonii można znaleźć również widoki charakterystyczne dla innego włoskiego miasta – Wenecji. Dawniej, miasto było uzależnione od transportu wodnego, który był głównym szlakiem przepływu dóbr z i do miasta. Powstałe tutaj kanały jest jednakże trudno odnaleźć ponieważ większość z nich została ukryta pod miastem poprzez wybudowanie ulic i parkingów. Pozostałości kanałów można dostrzec w zaułkach kamienic i murów. Jeżeli jednak dotrzesz do ulicy Via Piella, będziesz mieć okazję podziwiać widok rodem z Wenecji poprzez małe okienko w murze.

Bolonię warto zwiedzać w okresie letnim, ponieważ pomimo upałów znajdujące się tutaj arkady zapewniają przyjemny spacer w cieniu. Piękne arkady rozciągają się tutaj przez niecałe 40 kilometrów. Najbardziej spektakularną drogą jest droga prowadząca do sanktuarium San Luca. Rozpoczynająca się przy bramie miasta Porta Saragozza droga wyprowadza z miasta wprost do sanktuarium. Trasa liczy podobno aż 666 arkad. Bazylika położona jest z dala od miasta na lekkim wzgórzu, ponieważ dawniej była znakiem dla podróżujących, że Bolonia znajduje się już blisko.

Charakterystycznym punktem miasta są również wieże Asinelli i Garisenda. Jest to obowiązkowy do zwiedzenia symbol miasta. Kiedyś w Bolonii znajdowało się ponad 100 wież, ponieważ były budowane w celu rywalizacji pomiędzy najbogatszymi mieszkańcami miasta. Wejście do Garisendi jest zabronione, natomiast z prawie 100 metrowej Asinelli podziwiać można przepiękną panoramę Bolonii.

Bologna: Historia i kultura

Bolonia - kultura i historia

Bolonia założona została przez Etrusków w IV w. p.n.e. oraz początkowo nosiła nazwę Felsina. Miasto staje się kolonią rzymską tuż po bitwie pod Telamone. W 189 roku p.n.e. miasto zostaje ponownie założone pod nazwą Bononia. Rozwój zapewniony w czasach rzymskich sprawił, że Bolonia stała się jednym z najważniejszych miast w cesarstwie. Okres wojny z Germanami to czas upadku miasta. Świetność została przywrócone po decyzji biskupa świętego Petroniusza aby wybudować klasztor św. Stefana. W 1088 roku powstaje również uniwersytet Boloński. Słynny uniwersytet znany jest z nauczania prawa kanonicznego i cywilnego. W Latach 1495-1499 studiował tutaj Mikołaj Kopernik którego pomnik znajduje się przy głównym budynku uczelni. Już w 1920 roku Bolonia była szóstym co do wielkości miastem w Europie. Jednakże w 1348 roku jedna z największych epidemii w dziejach ludzkości – Czarna śmierć zabiła ok. 30 tysięcy mieszkańców. Następnie w latach od 1506 do 1860 miasto należało do władzy papieży. W okresie od 1796 do 1815 miasto zostawało przyłączane kolejno do do Republiki Cispadańskiej, Cisalpińskiej, Włoskiej i do Królestwa Włoch. Dopiero od 1860 roku Bolonia znalazła się w zjednoczonych Włoszech.

Bolonia: Życie nocne

Bolonia - życie nocne

Bolonia to miasteczko studenckie i turystyczne. Nie brakuje więc tutaj nocnych atrakcji nawet dla największych miłośników nocnych imprez. Wieczorne wyjście polecamy jednak zacząć od kolacji w jednej z restauracji specjalizującej się w bolońskiej kuchni. Lampka dobrego, włoskiego wina do obiadu na pewno będzie dobrym pomysłem na rozpoczęcie udanego wieczoru. Następnie udaj się do jednego z barów na ulicach Via Belle Arte lub Via Zamboni. Niezwykle mili mieszkańcy miasta, którzy licznie oblegają tutejsze bary z pewnością sprawią, że poczujesz prawdziwy włoski klimat. Wieczór możesz kontynuować pozostając w barach lub przenieść się do jednego z klubów. Jedno jest pewne – rozrywki jest tutaj pod dostatkiem.

Bolonia: Interesujące fakty

Bolonia - ciekawe informacje

Bolonia znana jest ze swojej kuchni. Miasto nazywane jest również jako La Grassa czyli tłusta ze względu na kaloryczną kuchnię. Kiedy przybędziesz na miejsce po męczącej podróży autobusem lub zgłodniałeś po całym dniu zwiedzania, poszukaj restauracji serwującej tradycyjne włoskie potrawy. Spaghetti, lasagne, różnorakie pizze, tortellini czy ravioli to jedne z najpopularniejszych włoskich potraw. Natomiast w samej Bolonii nie można nie skosztować makaronu z tradycyjnym sosem bolońskim. Na deser polecamy wybieranie się do jednej z miejscowych lodziarni.

Wchodząc na jedną z wież Due Torri zrozumiesz czemu do Bolonii przypisywany jest kolor czerwony. Widok na miasto zajmują przede wszystkim czerwone dachy ceglanych budynków. Jest to niezapomniana scena, bardzo charakterystyczna dla tego miasta.

Bolonia: Okolice miasta

Bolonia - okolice

Bolonia położona jest pomiędzy Padem a Apeninami. Jest to również stolica malowniczego regionu Emilia-Romania. Wycieczka do Bolonii nie musi kończyć się na granicach miasta ale warto zwiedzić więcej okolicznych miasteczek i dowiedzieć się więcej ciekawostek z tego regionu. Apeniny Emiliańskie to przede wszystkim idealna destynacja dla osób chętnych aby wolny czas aktywnie spędzić na wolnym powietrzu. Długie spacery pośród natury i malowniczych wiosek to właśnie idealny pomysł na wakacje w tym miejscu. Warto również zajrzeć do położonej niedaleko Bolonii – Ferrary. Znajdujące się na liście UNESCO miasteczko zachęca do przyjazdu swoim domowym i spokojnym klimatem. Znaleźć tutaj można wiele atrakcji turystycznych oraz renesansowych zabytków.

Bolonia - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Bolonia

Bilet autobusowy od 19 zł
Liczba połączeń z Bolonia 234
Liczba przystanków autobusowych w Bolonia 1
Kraj Włochy
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.