Bus Bolonia - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Bolonia

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Bolonia! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Bolonia z FlixBusem może kosztować nawet 19,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Bolonia jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Bolonia - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Bolonia - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Bolonia można zarezerwować już od 19,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Bolonia podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Bolonia - informacje turystyczne

Bolonia - informacje ogólne

Bolonia – włoskie miasto położone na północy kraju, uważane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Liczne atrakcje historyczne spodobają się przede wszystkim miłośnikom zwiedzania. Mówi się, że Bolonię powinno się odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Niesamowity urok miasta i przepyszna miejscowa kuchnia przyciągają turystów z całego świata. Przyjeżdżając do Bolonii, nie można przegapić spaceru po mieście i zwiedzeniu przynajmniej najważniejszych zabytków. Dla głodnych historycznej wiedzy i spotkania z przeszłością, wycieczka do Bolonii będzie wyjątkową atrakcją. Autobus FlixBusa zabierze Cię do samego centrum miasta, skąd będziesz mieć możliwość szybkiego rozpoczęcia odkrywania miasta.

Bolonia - zabytki

Zwiedzanie Bolonii warto zacząć od Piazza Maggiore, czyli głównego rynku. Znajduje się on w centrum miasta i jest również głównym miejscem spotkań towarzyskich. Znaleźć tutaj można słynny pomnik Neptuna i ratusz, ale przede wszystkim ogromną bazylikę San Petronio. Jest to jeden z największych kościołów gotyckich we Włoszech. Wchodząc do ratusza, obejrzeć można historyczne ciekawostki miasta.

Do najpiękniejszych kościołów w Bolonii należy Bazylika Santo Stefano. Położona jest na placu Santo Stefano, który jest już nieco bardziej kameralny niż Piazza Maggiore. Uroczy plac jest również miejscem, w którym organizowane są różnorakie targi i spotkania kulturalne.

Będąc w Bolonii, można znaleźć również widoki charakterystyczne dla innego włoskiego miasta – Wenecji. Dawniej, miasto było uzależnione od transportu wodnego, który był głównym szlakiem przepływu dóbr z i do miasta. Powstałe tutaj kanały jest jednakże trudno odnaleźć, ponieważ większość z nich została ukryta pod miastem, pod ulicami i parkingami. Pozostałości kanałów można dostrzec w zaułkach kamienic i murów. Jeżeli jednak dotrzesz do ulicy Via Piella, będziesz mieć okazję podziwiać widok rodem z Wenecji przez małe okienko w murze.

Bolonię warto zwiedzać w okresie letnim, ponieważ pomimo upałów znajdujące się tutaj arkady zapewniają przyjemny spacer w cieniu. Piękne arkady rozciągają się tutaj przez niemal 40 kilometrów. Najbardziej spektakularną drogą jest ulica prowadząca do sanktuarium San Luca. Rozpoczynająca się przy bramie miasta Porta Saragozza droga wyprowadza z miasta wprost do sanktuarium. Trasa liczy podobno aż 666 arkad. Bazylika położona jest z dala od miasta na lekkim wzgórzu i dawniej była znakiem dla podróżujących, że Bolonia znajduje się już blisko.

Charakterystycznym punktem miasta są również wieże Asinelli i Garisenda. Jest to obowiązkowy do zwiedzenia symbol miasta. Kiedyś w Bolonii znajdowało się ponad 100 wież, ponieważ były budowane w celu rywalizacji pomiędzy najbogatszymi mieszkańcami miasta. Wejście do Garisendi jest zabronione, natomiast z prawie 100 metrowej Asinelli podziwiać można przepiękną panoramę Bolonii.

Bolonia - kultura i historia

Bolonia założona została przez Etrusków w IV w. p.n.e. oraz początkowo nosiła nazwę Felsina. Miasto stao się kolonią rzymską tuż po bitwie pod Telamone. W 189 roku p.n.e. miasto zostaje ponownie założone pod nazwą Bononia. Rozwój zapewniony w czasach rzymskich sprawił, że Bolonia stała się jednym z najważniejszych miast w cesarstwie. Okres wojny z Germanami to czas upadku miasta. Świetność została przywrócone po decyzji biskupa świętego Petroniusza, aby wybudować klasztor św. Stefana. W 1088 roku powstał również uniwersytet Boloński. Słynny uniwersytet znany jest z nauczania prawa kanonicznego i cywilnego. W Latach 1495-1499 studiował tutaj Mikołaj Kopernik, którego pomnik znajduje się przy głównym budynku uczelni. Już w 1920 roku Bolonia była szóstym co do wielkości miastem w Europie. Jednakże w 1348 roku jedna z największych epidemii w dziejach ludzkości – Czarna śmierć zabiła ok. 30 tysięcy mieszkańców. Następnie w latach od 1506 do 1860 miasto należało do władzy papieży. W okresie od 1796 do 1815 miasto zostawało przyłączane kolejno do do Republiki Cispadańskiej, Cisalpińskiej, Włoskiej i do Królestwa Włoch. Dopiero od 1860 roku Bolonia znalazła się w zjednoczonych Włoszech.

Bolonia - życie nocne

Bolonia to miasteczko studenckie i turystyczne. Nie brakuje więc tutaj nocnych atrakcji. Wieczorne wyjście polecamy zacząć od kolacji w jednej z restauracji specjalizującej się w bolońskiej kuchni. Lampka dobrego, włoskiego wina do obiadu na pewno będzie dobrym pomysłem na rozpoczęcie udanego wieczoru. Następnie udaj się do jednego z barów na ulicach Via Belle Arte lub Via Zamboni. Niezwykle mili mieszkańcy miasta, którzy licznie oblegają tutejsze bary z pewnością sprawią, że poczujesz prawdziwy włoski klimat. Wieczór możesz kontynuować, pozostając w barach lub przenieść się do jednego z klubów. Jedno jest pewne – rozrywki jest tutaj pod dostatkiem.

Bolonia - ciekawe informacje

Bolonia znana jest ze swojej kuchni. Miasto nazywane jest również "La Grassa", czyli "tłusta" ze względu na kaloryczną kuchnię. Kiedy zgłodniejesz po całym dniu zwiedzania, poszukaj restauracji serwującej tradycyjne włoskie potrawy. Spaghetti, lasagne, różnorakie pizze, tortellini czy ravioli to jedne z najpopularniejszych włoskich potraw. Natomiast w samej Bolonii nie można nie skosztować makaronu z tradycyjnym sosem bolońskim. Na deser polecamy wybieranie się do jednej z miejscowych lodziarni.

Wchodząc na jedną z wież Due Torri zrozumiesz czemu do Bolonii przypisywany jest kolor czerwony. Widok na miasto zajmują przede wszystkim czerwone dachy ceglanych budynków. Jest to niezapomniana scena, bardzo charakterystyczna dla tego miasta.

Bolonia - okolice

Bolonia położona jest pomiędzy Padem a Apeninami. Jest to również stolica malowniczego regionu Emilia-Romania. Wycieczka do Bolonii nie musi kończyć się na granicach miasta, Warto zwiedzić więcej okolicznych miasteczek i dowiedzieć się więcej ciekawostek z tego regionu. Apeniny Emiliańskie to przede wszystkim idealna destynacja dla osób chętnych, aby wolny czas aktywnie spędzić na wolnym powietrzu. Długie spacery pośród natury i malowniczych wiosek to właśnie idealny pomysł na wakacje w tym miejscu. Warto również zajrzeć do położonej niedaleko Bolonii – Ferrary. Znajdujące się na liście UNESCO miasteczko zachęca do przyjazdu swoim domowym i spokojnym klimatem. Znaleźć tutaj można wiele atrakcji turystycznych oraz renesansowych zabytków.

Autobusy jadące do miasta Bolonia

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Bolonia

Bolonia - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Bolonia. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Bolonia Bilety do miasta Bolonia zaczynają się od zaledwie 19,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Bolonia - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Bolonia z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 202 połączeniom z miastem Bolonia możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Bolonia czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Bolonia w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Bolonia - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności