Cannes - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Cannes

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Cannes - informacje turystyczne

Cannes - informacje ogólne

Położone między Niceą a Saint-Tropez miasto Cannes od czasów średniowiecznych było zaledwie małą wioską rybacką. Wszystko zmieniło się na początku XIX wieku, kiedy miasto odkrył szkocki lord Henry Peter Brougham. Dzięki niemu Cannes szybko stało się prestiżowym kurortem, gdzie w latach 30. XIX wieku francuscy i zagraniczni arystokraci budowali swoje wakacyjne rezydencje. Dziś miasto jest światową stolicą kina i prawdziwą perłą Lazurowego Wybrzeża. Słynie z piaszczystej plaży, pięknych willi, ekskluzywnych hoteli, ale przede wszystkim - znanego na całym świecie Festiwalu Filmowego w Cannes, na który zjeżdżają się największe gwiazdy filmowe. To właśnie wtedy Cannes szczególnie tętni życiem, gdyż odwiedzają to miasto również liczni widzowie, chcący poczuć atmosferę wielkiego świata lub spotkać na ulicy swojego ulubionego aktora. Miasto odwiedzane jest jednak chętnie nie tylko w trakcie festiwalu, a sprzyja temu piękna, letnia pogoda. Coś dla siebie znajdują tu nie tylko miłośnicy kasyn i drogich restauracji, ale również amatorzy wypoczynku na plaży czy spacerów po mieście. Kojarzone z festiwalem miasto skrywa w sobie wiele atrakcji, dzięki czemu może stanowić dobrą bazę wypadową do innych miast Lazurowego Wybrzeża, jak i świetne docelowe miejsce na spędzenie weekendu.

Cannes - zabytki

Cannes to stosunkowo małe miasto, które nie posiada dużej liczby zabytków, jednak te, którymi dysponuje, z pewnością warte są odwiedzenia. W ich poszukiwaniu w pierwszej kolejności wybierz się na Stare Miasto (Le Suquet), które położone jest w malowniczej okolicy (dawna dzielnica rybacka) przy wzgórzu zamkowym. Strome przejścia, wąskie uliczki, liczne schody czy nieco zapomniane zaułki nie przypominają blichtru znanego z promenady i sąsiadujących z nią hoteli. Panuje tutaj zupełnie inny klimat, a uroku temu miejscu dodaje piękny widok ze szczytu wzgórza. Znajduje się tutaj kościół Le Suquet, XI-wieczna wieża widokowa oraz muzeum de la Castre powstałe na ruinach średniowiecznego zamku, który niegdyś należał do mnichów. Zamek Chateau-Musee de la Castre datowany jest na przełom XI i XII wieku, a zbudowali go mnisi zamieszkujący wyspę Saint-Honorat. We wspomnianym muzeum podziwiać można eksponaty archeologiczne i etnograficzne sięgające czasów starożytnych oraz niezwykle ciekawą wystawę instrumentów muzycznych. Tuż obok znajduje się inny ważny zabytek Cannes, czyli zachwycający swoją architekturą, XVI-wieczny, gotycki kościół Notre-Dame de l’Esperance. W jego imponującym wnętrzu zobaczysz m.in. XIX-wieczne organy.

Cannes - kultura i historia

Miasto znane jest przede wszystkim z międzynarodowego, uznanego Festiwalu Filmowego w Cannes. Odbywający się tutaj od 1946 roku (z krótkimi przerwami) filmowy festiwal zyskał sobie miano na tyle prestiżowego, że odwiedzają go największe gwiazdy filmowe na świecie. Najważniejszą nagrodą, która przyznawana jest podczas festiwalu w Cannes, jest Złota Palma (Palme d’Or) dla najlepszego filmu. Co warte podkreślenia, również polskie filmy zostały uhonorowane tą nagrodą: „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy oraz polsko-francuski „Pianista” Romana Polańskiego. Ponadto przyznawane jest wiele innych nagród dla aktorów, reżyserów, scenarzystów itd. W trakcie trwania tego wydarzenia miasto jest totalnie zatłoczone, gdyż oprócz znanych osobistości świata kina pojawiają się tutaj dziennikarze, paparazzi, fani lub po prostu osoby chcące poczuć atmosferę tego wielkiego wydarzenia, a przy okazji być może spotkać na żywo swoją ulubioną gwiazdę filmową. Oczywiście, jako turysta, nie będziesz mieć możliwości dostania się na główne imprezy czy obejrzenia pokazów konkursowych, jednak wizyta w Cannes w trakcie trwania festiwalu filmowego z pewnością będzie ciekawym i nietypowym wydarzeniem.

Cannes - ciekawe informacje

Oprócz piaszczystej plaży, promenady i starego miasta, Cannes oferuje odwiedzającym wiele innych, ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest znajdująca się w okolicy „starówki” ulica Meynadier, gdzie znajdziesz mnóstwo knajpek i restauracji, jak również rozmaite stragany i sklepiki z pamiątkami. Innym interesującym miejscem jest Pałac Festiwalowy, na którego schodach rozkładany jest słynny czerwony dywan, po którym przechadzają się największe gwiazdy świata filmu. Często słynny czerwony dywan rozkładany jest tam poza czasem trwania festiwalu, co stanowi świetną okazję do zrobienia sobie iście hollywoodzkiego zdjęcia. Śladem wielkich postaci kina warto wybrać się na Aleję Gwiazd znajdującą się tuż przy Pałacu Kongresowym. Podziwiać można tu odciski dłoni takich postaci jak Andrzej Wajda, Roman Polański, Angelina Jolie czy John Travolta. Będąc w Cannes, możesz odwiedzić również Vieux Port, czyli stary, klimatyczny port znajdujący się w pobliżu starówki. Port ten datowany jest na lata 60. XX wieku. Będąc w tym mieście przez kilka dni, wybierz się również na znajdujące się w pobliżu Wyspy Leryńskie, takie jak wyspa Świętej Małgorzaty (gdzie w Fort Royal więziony był słynny „człowiek w żelaznej masce”) czy wyspa Świętej Honoraty z pięknym klasztorem cystersów.

Cannes - okolice

Główna promenada Cannes, czyli La Croisette, to jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze miejsce w mieście. Wzdłuż otoczonego palmami bulwaru znajdują się ekskluzywne hotele, które w trakcie trwania festiwalu filmowego zamieszkują największe gwiazdy, w tym słynny hotel Carlton Intercontinental. La Croisette ciągnie się wzdłuż piaszczystej plaży, co dodaje uroku tej najmodniejszej alei spacerowej Lazurowego Wybrzeża. Przechadzając się nią, można w pewnym stopniu poczuć klimat wielkiego świata rodem z Hollywood. W trakcie spaceru warto wstąpić na filiżankę kawy lub coś zimnego do picia do jednej ze znajdujących się obok kawiarenek. Spacer promenadą wieńczy znajdujący się na jej końcu Pałac Kongresowy, u podnóża którego podziwiać można Aleję Gwiazd z odciśniętymi dłońmi znanych osobistości świata kina. Ciągnąca się obok promenady plaża znacznie odróżnia się od tych, które spotkać można na Lazurowym Wybrzeżu. W przeciwieństwie do małych, kamienistych plaż, ta jest piaszczysta i wyjątkowo długa, co sprawia, że w sezonie zapełnia się żądnymi relaksu na słońcu turystami, mieszkańcami, a niejednokrotnie – filmowymi gwiazdami.


Cannes oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności