You are here

Dzięki FlixBus możesz pojechać autobusem do: Warszawa

Autobus z i do: Warszawa od 9 zł

Dalsze opcje

Możesz kupić bilet online lub w jednym z naszych punktów sprzedaży.

Sprawdź nasze wskazówki, gdzie jechać na wakacje z FlixBusem i zainspiruj się!

Co warto zobaczyć w: Warszawa?

Wybierz się na wycieczkę do Warszawy z Flixbus!

Ogólne informacje o: Warszawa

Warszawa jest stolicą Polski oraz największym miastem w kraju pod względem liczby ludności i powierzchni. Jest centrum wszystkich najważniejszych wydarzeń kulturowych, politycznych i gospodarczych. Bogata oferta atrakcji tego miasta sprawia, że przyjeżdżający turyści, wyjeżdżają z bagażem niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Ta tętniąca życiem metropolia jest przykładem połączenia nowoczesności i daleko sięgającej historii. Bez względu na cel wizyty, w Warszawie można miło spędzić czas wśród pięknych zakątków tego miasta, ciekawej architektury oraz niesamowitej atmosferze, którą tworzą sami mieszkańcy. Nasz przystanek autobusowy znajduje się w lokalizacji – Warszawa Młociny z którego łatwo i szybko dostać można się do centrum miasta np. za pomocą metra. 

Odkrywaj Warszawę z Flixbus!

Zabytki w: Warszawa

Zdecydowanie najważniejszym obiektem w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki. Dawniej stanowiący „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego” pałac, jest najbardziej znanym budynkiem w Warszawie. Dziś mieszczą się tam teatry, muzea, restauracje i kawiarnie, uczenie, szkoły oraz kino. Pałac Kultury jest dostępny również dla osób chcących zwiedzić obiekt od środka oraz wjechać na taras widokowy, z którego można podziwiać całą Warszawę.

Ponadto, Warszawa oferuje wiele ciekawych muzeów takich jak: Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości czy muzeum Etnograficzne. Jednym z najpopularniejszych muzeów jest Centrum nauki Kopernik, które w interaktywny sposób ukazuje działanie praw przyrody. Odwiedzający mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na specjalnie przygotowanych wystawach. W skład centrum wchodzi też Planetarium Niebo Kopernika, w którym odbywają się pokazy gwiezdnego nieba czy filmy poruszające tematyki astronomiczne, przyrodnicze i etnograficzne. 

Wycieczka po Warszawie powinna również obejmować Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Obiekt ten tworzy, zrzesza i ukazuje współczesną sztukę polską i zagraniczną. Centrum organizuje nie tylko wystawy, ale również koncerty, prezentacje teatru wizualnego, pokazy filmów eksperymentalnych czy sztuki video. 

W centrum miasta Warszawy, w Śródmieściu mieści się również Pałac Prezydencki, który jest oficjalną siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jest to na pewno obiekt warty zobaczenia, jako że jest największym pałacem w Warszawie i pełni istotną rolę w życiu codziennym Polaków. Ciekawym miejscem, które definitywnie warto odwiedzić jest również Stadion Narodowy - PGE Narodowy, czyli ogromny stadion wybudowany w 2011 roku, tuż przed Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012. Mają tam miejsce nie tylko mecze piłki nożnej czy rozgrywki innych sportów, ale i koncerty największych światowych gwiazd. Zimą, na płycie stadionu znajduje się ogromne lodowisko, górka lodowa, skatepark, bumper cars a nawet przestrzeń do curlingu. Stadion jest też dostępny dla zwiedzających. 

Świetnym miejscem do spędzenia czasu jest Wisła! Za dnia i wieczorami przybywają tam tłumy ludzi. Wzdłuż rzeki znaleźć można klimatyczne kluby i kawiarnie. Ludzie przyjeżdżają tam rowerem, rozkładają koce, ciesząc się widokiem i atmosferą tego niesamowitego miejsca. Cud nad Wisłą, czy Temat Rzeka to jedne z najlepszych miejsc nad Wisłą. Ludzie przyjeżdżają tutaj za dnia by zrobić piknik, pograć w frisbee czy odpocząć od życia codziennego w dużym mieście. 

Warszawa - Na jakich przystankach zatrzymuje się autobus?

Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieście Warszawa jest więcej przystanków, tzn. 2.

Przystanek autobusowy Warszawa Młociny (stacja metra Młociny)

<p>ul. Kasprowicza 145<br />
, 01-949 Warschau<br />
, Peron (stan.) 1 - Lines: G4,P1,P2,P3,P4,P8,P11,P25,P26,P29,P32<br />
, Peron (stan.) 26 - Lines: N83<br />
, Polska</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Warszawa Młociny (stacja metra Młociny)

ul. Kasprowicza 145
01-949 Warschau
Peron (stan.) 1 - Lines: G4,P1,P2,P3,P4,P8,P11,P25,P26,P29,P32
Peron (stan.) 26 - Lines: N83
Polska

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Warszawa

Przystanek autobusowy Warszawa Zachodnia (dworzec autobusowy)

<p>Aleje Jerozolimskie 144<br />
, 02-303 Warszawa<br />
, Polska</p>
, Otwórz mapę z lokalizacją

Warszawa Zachodnia (dworzec autobusowy)

Aleje Jerozolimskie 144
02-303 Warszawa
Polska

Więcej informacji:

Rozkład jazdy autobusów i przystanki w: Warszawa

Szukasz więcej informacji o: Warszawa?

Odwiedź Warszawę autobusami Flixbus!

Warszawa: Kultura i historia

Z Warszawą wiąże się ogromna historia tego miasta, którą gołym okiem widać przemierzając miejscowe uliczki. Nieodłącznym elementem tego miasta jest Plac Zamkowy w Warszawie wraz z kolumną Zygmunta III Wazy oraz przepięknym Zamkiem Królewskim. Plac Zamkowy jest elementem Starego Miasta, czyli nastraszą częścią Warszawy, które podczas II Wojny Światowej zostało niemal doszczętnie zniszczone. Dzięki jego odbudowie, zalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Teraz, jest to miejsce pełne uroczych lokalnych sklepików, kawiarni i restauracji. Na drodze poprzez Stary Rynek podziwiać można wiele historycznych budowli i pomników, a w samym centrum znajduje się Pomnik Warszawskiej Syrenki, z którą wiąże się niezwykła legenda powstania miasta Warszawy. Od Placu Zamkowego można przejść się Krakowskim Przedmieściem, który prowadzi aż do Nowego Świata. Jest to cudowny deptak, na którego drodze podziwiać można takie budowle architektoniczne jak Kościół Św. Anny z Dzwonnicą, stare Hotele, Pałac Prezydencji z pomnikami kamiennych lwów i Józefa Poniatowskiego i Akademię Sztuk Pięknych. Krakowskie przedmieście to wymarzone miejsce na przechadzki w głąb Polskiej historii.

Kolejnym ciekawym, historycznym miejscem w Warszawie jest Grób Nieznanego Żołnierza, czyli pomnik na placu marsz. Józefa Piłsudskiego, upamiętniający poległych w walce o niepodległość polski. Warto przyjść w to miejsce i uczcić pamięć walczących za wolność kraju. 

Co więcej, na historycznej mapie Warszawy, ciekawym miejscem jest starożytny Cmentarz Powązkowski. Pochowanych jest tutaj ok 1 miliona osób, między innymi wiele znanych pisarzy, poetów, uczonych, lekarzy, prawników, duchownych, a co najważniejsze działaczy niepodległości i poległych żołnierzy w walce o niepodległość. Definitywnie, jedną z destynacji, do której trzeba pójść są bardzo popularne Łazienki Królewskie. Zespół pałacowo-ogrodowy zachwyca przyjezdnych nie tylko architekturą, ale również zielenią i krajobrazem. Łazienki to nie tylko idealna przestrzeń na popołudniowe spacery, ale też przestrzeń muzealna, kulturowa, naukowa i rozrywkowa. Tuż pod najsłynniejszym pomnikiem Fryderyka Chopina organizowane są koncerty fortepianowe. W tym miejscu znajduje się też perła polskiej architektury – Pałac na Wyspie, która był rezydencją ostatniego króla Polski – Augusta Poniatowskiego. Łazienki są zdecydowanie najpiękniejszym, pełnym historii miejscem w Warszawie. Podobnym miejscem, jest również Pałac w Wilanowie, czyli była rezydencja Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Ten Ogromny pałac jest pomnikiem historii i sztuki. Jego oryginalna architektura zachwyca niejednego odwiedzającego. 

Do bardzo popularnych muzeów należy Muzeum Powstania Warszawskiego, które w nowoczesny sposób dokumentuje i ukazuje historię Powstania Warszawskiego, mającego miejsce w Warszawie w 1944 roku. Dzięki wykorzystaniu przez muzeum nowoczesnych technik wizualnych, odwiedzający dowiadują się o realiach życia codziennego i walki podczas powstania w czasie okupacji niemieckiej ziem polskich. Muzeum ma na celu dotarcie przede wszystkim do młodzieży oraz przekazanie im wartości patriotycznych w sposób interesujący. Jest to również hołd dla poległych walczących w powstaniu, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. 

Eksploruj Warszawę razem z Flixbus!

Życie nocne w: Warszawa

Warszawa jest zdecydowanie miastem które sprosta oczekiwaniom największych imprezowiczów. Klubów, pubów, restauracji czy kawiarni w tym miejscu nie brakuje. Warszawa oferuje mieszkańcom i przyjezdnym cały wachlarz propozycji na wieczorne wyjścia. W Warszawie nie tylko można się zakochać, ale i trzeba. Kultura, ludzie, kreatywność i klimat tego miasta sprawiają, że każde wieczorne wyjście to niezwykłe przeżycie.

„Nocny maraton” w warszawie należy zacząć od wypicia kilku drinków w miejscowych pubach na placu Grzybowskim, placu Konstytucji czy placu Zbawiciela. To tam znajdują się najpopularniejsze puby, restauracje czy kawiarnie.

Bardzo modnymi klubami w Warszawie są: Sketch Nite, Luzztro, 1500m2, czy Klub Bal. Ale dobrych klubów muzycznych należy szukać głównie na ulicy mazowieckiej i nowogrodzkiej.

Dla osób szukających rozrywki w nieco spokojniejszy sposób polecamy restauracje jak: La Sirena. The Mexican Food Cartel, Raj w niebie, Zorza, Miłość, Reginabar, Mod czy Palmier. W tych miejscach nie tylko zjesz pyszną kolację, ale odprężysz się przy drinku i delikatnej muzyce.

Ponad to, warszawianie uwielbiają spędzać dnie i wieczory nad Wisłą. Wzdłuż rzeki znaleźć można wiele pubów, do których uczęszczają ciekawi ludzie. Jest to idealne miejsce na wypicie wieczornego drinka, przy delikatnej muzyce, z widokiem na rzekę. Jedna z Najlepszych imprez nad Wisłą to BarKa. Imprezy tutaj trwają do 4 czy 5 nad ranem.