§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Warszawa od 0,99 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach

Sprawdź nasze połączenia

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wyróżniają się niską emisją spalin.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Warszawa - informacje turystyczne

Ogólne informacje o Warszawie

Warszawa jest stolicą Polski oraz największym miastem w kraju pod względem liczby ludności i powierzchni. Jest centrum wszystkich najważniejszych wydarzeń kulturalnych, politycznych i gospodarczych. Bogata oferta atrakcji tego miasta sprawia, że turyści wyjeżdżają z bagażem niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Ta tętniąca życiem metropolia jest przykładem połączenia nowoczesności i daleko sięgającej historii. Bez względu na cel wizyty, w Warszawie można miło spędzić czas wśród pięknych zakątków, ciekawej architektury oraz  w niesamowitej atmosferze, którą tworzą sami mieszkańcy. Nasze przystanki autobusowe znajduje się w Warszawie Młociny i Warszawie Wilanowskiej, z których łatwo i szybko można dostać się do centrum miasta np. za pomocą metra.

Co zwiedzić w Warszawie?

Zdecydowanie jednym z najważniejszych obiektów w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki. Stanowiący „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego” pałac, jest najbardziej znanym budynkiem w Warszawie. Dziś mieszczą się tam teatry, muzea, restauracje, kawiarnie, uczelnie, szkoły oraz kino. Pałac Kultury jest dostępny również dla osób chcących wjechać na taras widokowy, z którego można podziwiać całą Warszawę. 
Ponadto, Warszawa oferuje wiele ciekawych muzeów takich jak: Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości czy Muzeum Etnograficzne. Jednym z najpopularniejszych wśród turystów miejsc jest Centrum Nauki Kopernik, które w interaktywny sposób prezentuje działanie praw przyrody. Odwiedzający mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia na specjalnie przygotowanych wystawach. W skład centrum wchodzi też Planetarium Niebo Kopernika, w którym odbywają się pokazy gwiezdnego nieba czy filmy poruszające tematyki astronomiczne, przyrodnicze i etnograficzne.  
Wycieczka po Warszawie powinna również obejmować Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Obiekt ten gromadzi i wystawia współczesną sztukę polską i zagraniczną. Centrum organizuje nie tylko wystawy, ale również koncerty, prezentacje teatru wizualnego, pokazy filmów eksperymentalnych czy sztuki video. 

Historia Warszawy

Z Warszawą wiąże się długa historia tego miasta. Charakterystycznym zabytkiem jest Plac Zamkowy wraz z kolumną Zygmunta III Wazy oraz przepięknym Zamkiem Królewskim. Plac Zamkowy jest elementem Starego Miasta, czyli najstarszej części Warszawy, która podczas II Wojny Światowej została niemal doszczętnie zniszczona. Dzięki odbudowie znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Teraz jest to miejsce pełne uroczych lokalnych sklepików, kawiarni i restauracji. W drodze na Stary Rynek podziwiać można wiele historycznych budowli i pomników, a w samym centrum znajduje się Pomnik Warszawskiej Syrenki, z którą wiąże się niezwykła legenda powstania miasta Warszawy. Od Placu Zamkowego można przejść się Krakowskim Przedmieściem, które prowadzi aż do Nowego Świata. Jest to cudowny deptak, na którym można podziwiać takie budowle architektoniczne jak Kościół Św. Anny z Dzwonnicą, stare Hotele, Pałac Prezydencji i Akademię Sztuk Pięknych. Krakowskie przedmieście to wymarzone miejsce na przechadzkę w głąb Polskiej historii. 
Kolejnym ciekawym, historycznym miejscem w Warszawie jest Grób Nieznanego Żołnierza, czyli pomnik na placu marsz. Józefa Piłsudskiego, upamiętniający poległych w walce o niepodległość Polski. Warto tu przyjść i uczcić pamięć walczących za wolność kraju.  
Innym ciekawym miejscem na historycznej mapie Warszawy jest Cmentarz Powązkowski. Pochowanych jest tutaj ok. milion osób, między innymi wiele znanych pisarzy, poetów, uczonych, lekarzy, prawników, duchownych, a co najważniejsze - działaczy niepodległościowych i poległych żołnierzy. Definitywnie, jednym z miejsc, które trzeba odwiedzić, są bardzo popularne Łazienki Królewskie. Zespół pałacowo-ogrodowy zachwyca przyjezdnych nie tylko architekturą, ale również zielenią i krajobrazem. Łazienki to nie tylko idealna przestrzeń na popołudniowe spacery, ale też przestrzeń muzealna, kulturowa, naukowa i rozrywkowa. Tuż pod najsłynniejszym pomnikiem Fryderyka Chopina organizowane są koncerty fortepianowe. W tym miejscu znajduje się też perła polskiej architektury – Pałac na Wyspie, który był rezydencją ostatniego króla Polski Augusta Poniatowskiego. Łazienki są zdecydowanie jednym z najpiękniejszych, pełnym historii miejscem w Warszawie. Podobnie jak Pałac w Wilanowie, czyli była rezydencja Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Ten ogromny pałac jest pomnikiem historii i sztuki. Jego oryginalna architektura zachwyca niejednego odwiedzającego. 
Do bardzo popularnych miejsc należy Muzeum Powstania Warszawskiego, które w nowoczesny sposób dokumentuje i ukazuje historię Powstania Warszawskiego, mającego miejsce w Warszawie w 1944 roku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik wizualnych odwiedzający dowiadują się o realiach życia codziennego w czasie okupacji niemieckiej ziem polskich i o samym powstaniu. Muzeum ma na celu dotarcie przede wszystkim do młodzieży oraz przekazanie jej wartości patriotycznych w interesujący sposób. Jest to również hołd dla poległych walczących w powstaniu, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Co robić w Warszawie po zmroku?

Warszawa jest zdecydowanie miastem, które sprosta oczekiwaniom największych imprezowiczów. Klubów, pubów, restauracji czy kawiarni w tym miejscu nie brakuje. Miasto oferuje mieszkańcom i przyjezdnym cały wachlarz propozycji na wieczorne wyjścia. W Warszawie nie tylko można, ale i trzeba się zakochać. Kultura, ludzie, kreatywność i klimat tego miasta sprawiają, że każde wieczorne wyjście to niezwykłe przeżycie. 
„Nocny maraton” w Warszawie należy zacząć od wypicia kilku drinków w miejscowych pubach na placu Grzybowskim, placu Konstytucji czy placu Zbawiciela. To tam znajdują się najpopularniejsze puby, restauracje i kawiarnie. 
Bardzo modnymi klubami w Warszawie są: Sketch Nite, Luzztro, 1500m2 i Klub Bal. Ale dobrych klubów muzycznych należy szukać głównie na ulicy Mazowieckiej i Nowogrodzkiej. 
Dla osób szukających nieco spokojniejszej rozrywki polecamy takie restauracje jak: La Sirena. The Mexican Food Cartel, Raj w niebie, Zorza, Miłość, Reginabar, Mod czy Palmier. W tych miejscach nie tylko zjesz pyszną kolację, ale też odprężysz się przy drinku i delikatnej muzyce. 
Ponadto, warszawianie uwielbiają spędzać dnie i wieczory nad Wisłą. Wzdłuż rzeki znaleźć można wiele pubów, do których uczęszczają ciekawi ludzie. Jest to idealne miejsce na wypicie wieczornego drinka z widokiem na rzekę. Jedno z najlepszych miejsc na imprezę nad Wisłą jest BarKa. Muzyka gra tutaj do 4 lub 5 nad ranem.

Co ciekawego dzieje się w Warszawie

Jako stolica, Warszawa jest centrum największych wydarzeń i imprez w Polsce. Na ponad hektarowej działce, w hali dawnego targowiska znajduje się wyjątkowy punkt towarzyszki i kulinarny – Hala Koszyki. Można tutaj zjeść w kilkunastu restauracjach, a nawet kupić produkty spożywcze do domu. To miejsce tętni życiem!  
W okresie letnim warto przejść się na pokaz Multimedialnego Parku Fontann. Jest to kompleks czterech fontann, gdzie odbywają się 30-minutowe pokazy „woda-światło-dźwięk”. W każdym sezonie na wodnych ekranach prezentowany jest nowy pokaz z użyciem reflektorów LED i laserów.
W Warszawie odbywają się również koncerty największych zagranicznych i polskich gwiazd! Na Stadionie Narodowym organizowany jest m.in. Orange Warsaw Festival, a kluby takie jak: Stodoła, Proxima czy Palladium zapraszają na koncerty znanych i lubianych wykonawców i zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne.
Jednym z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce jest Warsaw Fashion Weekend, podczas którego odbywają się pokazy mody najważniejszych polskich marek oraz wystawy i sprzedaże ubrań bezpośrednio od projektantów (oczywiście, w niższej cenie). Co więcej, w mieście organizowanych jest dużo targów, spotkań kulturalnych, projekcji filmowych i wystaw fotograficznych.

Warszawa i jej okolice

W centrum Warszawy, w Śródmieściu mieści się również Pałac Prezydencki, który jest oficjalną siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Ciekawym miejsce, które warto odwiedzić, jest również Stadion Narodowy - PGE Narodowy, czyli ogromny obiekt wybudowany w 2011 roku, tuż przed Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012. Odbywają się tam nie tylko mecze piłki nożnej czy rozgrywki innych sportów, ale i koncerty największych światowych gwiazd. Zimą płyta stadionu zamienia się w ogromne lodowisko, górkę lodową, a nawet przestrzeń do curlingu. Stadion jest też dostępny dla zwiedzających. 
W Warszawie znajduje się również wiele centrów handlowych takich jak: Złote Tarasy, Arkadia, Blue City, Galeria Mokotów, Galeria Ursynów. Stolica na pewno jest doskonałym miejscem na zakupy. 
Świetnym miejscem do spędzenia czasu jest nabrzeże Wisły! Za dnia i wieczorami przybywają tam tłumy warszawian. Wzdłuż rzeki znaleźć można klimatyczne kluby i kawiarnie. Mieszkańcy przyjeżdżają tu rowerami, rozkładają koce, organizują pikniki i grają we freesbie, ciesząc się widokiem i sielankową atmosferą miejsca. 

Warszawa - Twoje przystanki autobusowe

Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieWarszawa jest więcej przystanków, tzn. 4.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Warszawa

Bilet autobusowy od 0,99 zł
Liczba połączeń z Warszawa 83
Liczba przystanków autobusowych w Warszawa 4
Kraj Polska