Bus Kijów - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Kijów

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Kijów! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Kijów kosztują średnio 29,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Kijów z FlixBusem może kosztować nawet 24,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Kijów jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Kijów - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Kijów - znajdziesz tu num_bus_stops przystanki autobusowe . Jest to Kijów (dworzec autobusowy Dachnaja), Kijów (główny dworzec autobusowy Tsentralniy), Kijów, dworzec autobusowy, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Kijów można zarezerwować już od 24,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Kijów podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Kijów - informacje turystyczne

Kijów - informacje ogólne

Leżący nad Dnieprem Kijów to stolica i największe miasto Ukrainy. Obok Lwowa, jest to również jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów, ukraińskich miast. Do najważniejszych zabytków Kijowa należą: Ławra Peczerska (pełen przepychu prawosławny klasztor ze wspaniałym widokiem na złote kopuły), Mykhailivskij Sobor (czarująca prawosławna świątynia) czy Złota Brama (niegdyś brama wjazdowa do miasta, można spotkać tam pewnego znanego kota). Te i inne atrakcje Kijowa doskonale opisane zostały w przewodnikach. Warto wspomnieć jednak o mniej znanych, ale niesamowicie ciekawych miejscach. Do takich należy Andiyvskij Uzviz, czyli urocza uliczka, gdzie podziwiać można piękną architekturę oraz zabawne, bajkowe rzeźby, jak również zrobić ciekawe zdjęcia czy zakupić pamiątki. Absolutnie intrygującym miejscem jest Aleja Pejzażowa, czyli kijowski odpowiednik słynnego barcelońskiego Park Guell. To kolorowa, pełna wesołych rzeźb trasa spacerowa, na którą szczególnie warto wybrać się z dziećmi. Kolejnym osobliwym miejscem, choć z zupełnie innej kategorii, jest stacja metra Arsenalna, położona na głębokości 105 metrów, dzięki czemu jest oficjalnie najgłębiej położoną stacją metra na świecie. A może leniwy wypoczynek na słońcu? Zaprasza w tym celu leżąca na Dnieprze Wyspa Truchanowska, gdzie za dnia można oddać się błogiemu relaksowi, a po zmroku – skorzystać z oferty bardzo popularnego latem klubu oraz kina letniego.

Kijów - zabytki

Kijów często określany jest jako miasto kontrastów. Przejawiają się one w różnych dziedzinach, jednak z turystycznej perspektywy warto spojrzeć na Kijów jako na miejsce, w którym spotkamy zarówno przejawy tradycji, jak i elementy współczesnej sztuki i techniki. Na spotkanie z historią warto wybrać się do Pirogova (wbrew nazwie nie jest to bar serwujący pierogi). Jest to malowniczy skansen położony na obrzeżach Kijowa, gdzie można zwiedzać wiejskie chaty pochodzące z różnych regionów Ukrainy i okresów historycznych. Nie znajdziemy tu opisów w języku polskim czy nawet angielskim, więc odwiedzający są niejako skazani „jedynie” na obcowanie wzrokowe, jednak mimo wszystko warto poświęcić jedno popołudnie na spacer i odpoczynek w cichej, otoczonej zielenią okolicy, a przy okazji – pozachwycać się ukraińskim budownictwem wiejskim. Miejscem zupełnie innym, gdyż bardzo mocno osadzonym we współczesności, jest Muzeum Miniatur¸ które warto zobaczyć podczas zwiedzania Ławry Peczerskiej. Nie jest to jednak zwykłe muzeum miniatur – znajdujące się tutaj mikrominiatury, które wyszły spod ręki ukraińskiego artysty Mykoli Syadristy to prawdziwe arcydzieła! Dość powiedzieć że niektóre z mikro-rzeźb mają średnicę jednego milimetra! Znajdziemy tu działający zegar zainstalowany w główce ważki, pchłę w złotych butach, najmniejszą na świecie książkę czy różę spoczywającą na ludzkim włosie. Jest to miejsce absolutnie magiczne! Przejawem nowoczesnej sztuki, choć zupełnie innej i z pewnością objętościowo większej niż mikro-rzeźby, są liczne murale stanowiące element tzw. street-artu (sztuki ulicznej). Jest ich w Kijowie mnóstwo! Spacerując po różnych zakątkach miasta można mieć pewność, że przypadkowo trafi się na kilka z nich.

Kijów - kultura i historia

Będąc w Kijowie, należy odwiedzić dwa miejsca, które w szczególny sposób związane są z historią Ukrainy – Plac Niepodległości, nazywany Majdanem lub Euromajdanem oraz Muzeum Czarnobylskie. Plac Niepodległości – centralny punkt Kijowa, niegdyś był przestrzenią dla dużych wydarzeń kulturalnych i państwowych. Znajduje się tutaj kolumna Lacka Brama oraz pomnik św. Michała Archanioła, patrona Kijowa. To właśnie tutaj w 2003 roku miała miejsce „Pomarańczowa Rewolucja”, dająca narodowi ukraińskiemu nadzieję na lepsze jutro. Jednak tragiczne wydarzenia z 2013 i 2014 roku na zawsze zmieniły charakter tego miejsca. Nie próbując wchodzić w polityczno-historyczne analizy, należy powiedzieć jedno – Plac Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w sercach Ukraińców i choćby z tego powodu warto odwiedzić to miejsce, oddając się chwili zadumy i refleksji. Drugie ważne miejsce dla ukraińskiej historii to Muzeum Czarnobylskie, znajdujące się przy stacji metra Kontaktowa Plosza. Miejsce to upamiętnia wydarzenia z 1986 roku, kiedy miał miejsce słynny wybuch reaktora atomowego w Czarnobylu. Muzeum nie jest co prawda szczególnie nowoczesne, ale za to bogate w eksponaty. Zwiedzanie z audio-przewodnikiem pozwala z kolei na lepsze przybliżenie historii wydarzeń czarnobylskich. Znajdują się tutaj zdjęcia i filmy mieszkańców Czarnobyla oraz zrujnowanego regionu, zarówno sprzed trzydziestu lat, jak i czasów obecnych. W dużej mierze muzeum poświęcone jest również bohaterom Czarnobyla – ludziom, którzy w heroiczny sposób próbowali ograniczyć skutki tragedii. Jakkolwiek jest to miejsce z gatunku tych cięższych, spędzając kilka dni w stolicy Ukrainy, warto je odwiedzić.

Kijów - życie nocne

Ukraińska kuchnia oparta jest przede wszystkim na chlebie, potrawach z mąki i kaszy, ziemniakach, mięsach i warzywach. W Kijowie znajduje się bardzo dużo ciekawych miejsc, gdzie za nieduże pieniądze można skosztować pysznych, lokalnych specjałów. Warto odwiedzić m.in. jeden z lokali Pyzata Chata – jest to sieciówka, której bary znajdują się na ogół przy stacjach metra, m.in. przy Majdanie. Porcje są tutaj bardzo duże, a ceny bardzo niskie. Polecamy również inną popularną sieciówkę – Katyusha Verenichnaya, posiadającą bardziej restauracyjny charakter i regionalny wystrój. Co prawda porcje nie są już tak imponujące, jak w Pyzatej Chacie, a ceny nieco wyższe, jednak z drugiej strony dania wyjątkowo smaczne! Warto wybrać się również do Roshen – to kultowa marka słodyczy, a zarazem sieć sklepów. Miłośników słodkości nie trzeba dwa razy namawiać do wejścia. W Kijowie znajduje się również wiele gruzińskich restauracji, gdzie skosztować można świetnie przyrządzonych klasyków tamtejszej kuchni – chaczapuri lub chinkali. Klasykiem lokalnej, ukraińskiej kuchni są m.in. barszcz ukraiński (gotowany na tłustym wywarze, z mięsem, kawałkami buraków i śmietaną, podawany tradycyjnie z pampuszkami – czosnkowymi bułeczkami), wareniki (pierogi z różnymi nadzieniami), solanka (zupa rybna z dodatkiem oliwek, kwasu chlebowego, przypraw i śmietany) czy kulisz (gotowana w kociołku kasza jaglana z mięsem, słoniną i warzywami). Potrawy popija się tutaj kwasem chlebowym lub kompotem z suszonych owoców. Smacznego!

Autobusy jadące do miasta Kijów

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Kijów

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Kijów, ponieważ 79 przejazdów kosztuje 24,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Ponadto w mieście Kijów znajdują się 3 przystanki autobusowe FlixBusa, dzięki czemu jest to idealny sposób na dotarcie do centrum miasta. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Kijów jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Kijów!

Kijów - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Kijów można dostać się z 79 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Kijów znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Kijów online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności