Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Podróż autobusem neutralna dla klimatu – czy to w ogóle możliwe?

FlixBus - składka na ochronę klimatu

Wkład FlixBus w ochronę klimatu – tak to działa

Podczas rezerwacji online w sklepie FlixBus, po wyborze trasy po prostu zaznacz opcję „Składka na ochronę klimatu“. Powstające podczas Twojej podróży emisje CO2 zostaną wówczas dokładnie obliczone na podstawie kilometrów i liczby pasażerów. Przy zamówieniu wyliczona kwota zostanie automatycznie doliczona do ceny biletu. Twoja składka na środowisko wynosi około 1-3% ceny biletu. Kwota zostanie zainwestowana w projekt ochrony klimatu, certyfikowany według międzynarodowych standardów ekologicznych, by zrekompensować powstałą ilość CO2. To fani naszej strony na Facebooku decydują, który projekt wspieramy.

Podróżuj zielono! 

Autobusy FlixBusa są szczególnie oszczędne w zużyciu paliwa i emitują nadzwyczaj mało spalin. Obniżenie emisji do zera nie jest możliwe nawet w przypadku najbardziej ekologicznych autobusów. Dlatego dzięki współpracy z atmosfair u nas masz możliwość indywidualnie zrekompensować obciążenie środowiska. Rezerwując bilet online, możesz wpłacić dobrowolną składkę na środowisko, którą przeznaczamy na projekt ochrony klimatu rekompensujący emisję CO2.

Tak są obecnie wykorzystywane składki na rzecz ochrony środowiska

Wpłacając składkę na program ochrony środowiska FlixBus, pomagasz sfinansować akredytowany przez ONZ oraz Gold Standard projekt atmosfair „Energooszczędne piece” w Rwandzie. Wydajne piece zużywają około 80% mniej drewna w porównaniu z tradycyjnymi paleniskami powszechnie stosowanymi do gotowania w Rwandzie. Projekt pomaga chronić miejscowe lasy, między innymi ostatnie na świecie siedlisko goryli górskich, i tym samym przyczynia się do globalnej ochrony środowiska. Projekt wspomaga ponadto zrównoważony rozwój w Rwandzie, która ze względu na swój status społeczno-gospodarczy jest jednym z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Projekt ma pozytywny wpływ na jakość życia miejscowej ludności:

  • Dotacje na piece „model Save80” dla każdej rodziny
  • Podwyższanie jakości życia poprzez zmniejszenie kosztów oraz czasu realizacji zamówień na drewno opałowe
  • Badania medyczne pokazują wyraźną poprawę funkcjonowania płuc użytkowników pieców

Tak wykorzystywane są rekompensaty na rzecz ochrony środowiska w 2016 r

FlixBus wspiera budowę wiatraków na wyspie Aruba

Dzięki Twojej składce na ochronę klimatu, w roku 2016 wspieramy projekt energii wiatrowej na karaibskiej wyspie Aruba. Finansujemy budowę i konserwację wiatraków będących alternatywnym, zrównoważonym źródłem energii. Park wiatrowy na wyspie jest pionierskim projektem ważnym dla całych Karaibów, pozwalającym korzystać z dostępnej na miejscu energii odnawialnej. Inwestycja w energię wiatrową zwiększa krajowe bezpieczeństwo energetyczne, przyczynia się do ochrony globalnego klimatu oraz wspiera rozwój zrównoważonego pozyskiwania energii. Oprócz ochrony klimatycznej, projekt jest cenny również dla lokalnej społeczności:

  • Większa niezależność od zagranicznych źródeł energii dzięki większej samowystarczalności regionu
  • Wzmocnienie gospodarki lokalnej dzięki stworzeniu nowych miejsc pracy przy budowie, obsłudze i konserwacji instalacji
  • Wsparcie dla regionalnej infrastruktury w powiązaniu z projektem w zakresie energii wiatrowej
  • Poprawa jakości powietrza dzięki redukcji emisji szkodliwych substancji, która była związana z dotychczasowym pozyskiwaniem energii z paliw kopalnych