Lloret de Mar - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Lloret de Mar

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Lloret de Mar - informacje turystyczne

Lloret de Mar - informacje ogólne

Lloret de mar to jeden z najpopularniejszych kurortów Hiszpanii. Znajdujące się Katalonii miasto, co roku podczas okresu wakacyjnego jest oblegane przez turystów z całego świata. Jest to nie tylko idealne miejsce na wypoczynek na plaży, ale również centrum rozrywki na wybrzeżu Costa Brava. Dlatego wsiądź w jeden z autobusów FlixBusa podróżujących do Lloret de Mar i wypoczywaj na plaży w ciągu dnia a wieczorem baw się w rozmaitych barach serwujących najlepsze drinki w Hiszpanii.

Lloret de Mar - zabytki

Główną atrakcją Lloret de Mar jest oczywiście plaża. Łagodny i ciepły klimat sprzyja plażowaniu. Miasto jednak ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych godnych odwiedzenia. Będąc tutaj, koniecznie odwiedź gotycki kościół Iglesia de Sant Romà. Architektura tego budynku nie jest jednoznacznie gotycka. Można tutaj dopatrzeć się mieszanki wielu stylów.

Kolejną atrakcją wartą odwiedzenia jest cmentarz Cementerio modernista. Nagrobki znajdujące się na cmentarz uznawane są za prawdziwe dzieła sztuki. Cmentarz znajduje się w głębi miasta, przy centrum informacji turystycznej.

Doskonałą atrakcją dla dzieci i nie tylko będzie zwiedzenie Museo de Mar, czyli muzeum morskiego. Znajdują się tutaj eksponaty dotyczące żeglugi, takie jak: stare mapy, modele żaglowców oraz inne rekwizyty dotyczące budowy statków i morskiej nawigacji. Dowiesz się tutaj również więcej o historii Lloret de Mar.

Zwiedzając miasto, wstąp również do ogrodów botanicznych św. Klotyldy – Jardines de Santa Clotilde. Znajdziesz tutaj rozmaite gatunki roślin oraz piękny widok na śródziemnomorską zatokę. Ogród zajmuje aż 15 hektarów i można go odwiedzać od kwietnia do końca października.

Dla osób lubiących spacery, polecamy wybrać się o zachodzie słońca na wędrówkę po Camis de Ronda, czyli ścieżce, która wiedzie wzdłuż klifu przy plaży Fenals. Po drodze zobaczysz nie tylko piękne widoki, ale również znajdujący się tam średniowieczny zamek Castillo de Saint Joan.

Lloret de Mar - kultura i historia

Historia Lloret de Mar sięga aż do ok. 2000 lat temu. Miasto początkowo zamieszkiwane było przez Iberów, a następnie Rzymian. Pierwsze wzmianki na temat miasta pochodzą z 966 roku, kiedy nazywane było „Loredo”, co oznacza „miejsce obfitujące w kwiaty i krzewy”. Mówi się, że miasto zostało założone przez piratów z Tossa de Mar w 1409 roku. Od początku XX wiek, rybołówstwo stanowiło ważną rolę w życiu mieszkańców. Dowodem na to jest rzeźba Żony Rybaka, która jest również symbolem miasta. Lata 80-te i 90-te to okres, kiedy miasto otworzyło się na turystów z zagranicy. Do tej pory, co roku Lloret de Mar odwiedzają setki tysięcy turystów z całego świata.

Lloret de Mar - życie nocne

Lloret de Mar to definitywnie idealne miejsce dla osób lubiących nocne szaleństwo. Miasto uważane jest za główne centrum nocnej rozrywki na całym wybrzeżu Costa Brava. Znajdziesz tutaj niezliczone dyskoteki, które oferują przyjezdnym zabawę do białego rana. Tuż po zmroku ulice wypełnione są turystami szukającymi nocnych wrażeń i zabawy. Znajdziesz tutaj mnóstwo barów serwujących rozmaite drinki oraz restauracje specjalizujących się w typowej hiszpańskiej kuchni. Swój nocny wypad należy zacząć od udania się do jednego z barów i skosztowania tradycyjnych tapas. Do posiłku nie zapomnij zamówić wina, piwa lub sherry. Jeśli masz ochotę na dalszą podróż do miejscowych klubów, odwiedź klub Disco Tropics, St. Trop’ czy Disco Club Gala. W niektórych klubach imprezy organizowane są siedem dni w tygodniu!

Lloret de Mar - ciekawe informacje

Jedną z atrakcji Lloret de Mar jest park wodny Water World. Jeśli więc masz ochotę na spędzenie czasu nie tylko na plaży lub w hotelowym basenie, park wodny to doskonały pomysł na dobrą zabawę w wodzie.

Doskonałym pomysłem na spędzenie dnia poza Lloret de mar jest wycieczka do Barcelony lub Girony. Oba miasta oddalone są o nie więcej niż 100 km i oferują szereg turystycznych atrakcji. Warto zarezerwować sobie jeden dzień na wypad do jednego z nich.

Lloret de Mar - okolice

Podczas pobytu w Lloret de Mar, warto wiedzieć które plaże są godne odwiedzenia. Jako, że do miasta co roku przyjeżdżają tłumy turystów dobrze jest dowiedzieć się, które plaże faktycznie warto odwiedzić.

Pierwszą i najpopularniejszą plażą w Lloret de Mar jest Playa Grande. Położona w samym centrum miasta tuż przy morskiej promenadzie plaża ma około 1,5 km długości. Znajdziesz tutaj różnego rodzaju rozrywkę wodną t.j. parasailing, skurety wodne, rejsy statkiem, możliwość przejażdżki na bananie. Playa de Grande posiada również niezbędną infrastrukturę t.j. prysznice, toalety, bary i restauracje. Na plaży jest również możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.

Drugą pod względem wielkości jest plaża Fenals. Ciągnąca się na długości 700m piaszczysta plaża, położona jest około 1,2 km od Playa Grande. Jej definitywnym atutem są widoki na okoliczne lasy oraz fakt, że miejsce strzeżone jest przez ratownika wodnego co czyni je odpowiednim do uprawiania sportów wodnych.

Playa de Santa Cristina to 0,5 kilometrowa plaża to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. W przeciwieństwie do poprzednich plaż, Playa de Cristina nie odwiedza tak wiele turystów.

Jeśli jednak chcesz odpocząć zdala od zgiełku turystycznego miasta, wybierz się na jedną z plaż zwanych calas – malutkich plaże znajdujące się w głąb morskich zatoczek. Jedną z nich – Playa Sa Caleta, znajdziesz u stóp zamku Castillo d’En Plaja.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności