Bus Kielce - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Kielce

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Kielce można zarezerwować już od 19,98 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Kielce podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Kielce jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Kielce! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Kielce z FlixBusem może kosztować nawet 19,98 zł!
Kielce - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Kielce - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Kielce - informacje turystyczne

Kielce - informacje ogólne

Stolica województwa świętokrzyskiego nie stanowi miejsca, o którym mówi się wiele w turystycznych przewodnikach po Polsce. Na ogół podkreślane są walory Krakowa, Wrocławia, Warszawy oraz mazurskich jezior czy tatrzańskich szlaków. Stolica Gór Świętokrzyskich stanowi częściej jedynie przystanek pomiędzy Krakowem a Warszawą. Z czasem uroki Kielc stawały się coraz częściej podkreślane w rozmaitych mediach związanych z turystyką, jednak nadal jest to miejsce zdecydowanie niedoceniane! Dla kogo zatem są Kielce? Kto w szczególności powinien pomyśleć o odwiedzeniu tego miasta nie tylko jako punktu przesiadkowego, ale przede wszystkim jako docelowego miejsca na spędzenie ciekawego weekendu? Zachwyceni będą przede wszystkim miłośnicy długich spacerów i wszechobecnej natury – tej jest bowiem w centrum Kielc pod dostatkiem! Ciche i spokojne centrum miasta oraz trasa od parku miejskiego do Kadzielni zachwyci każdego miłośnika aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie należy zapominać o niezwykle malowniczej okolicy w jakiej położone są Kielce. Góry Świętokrzyskie stwarzają wiele okazji to wypoczynku na łonie natury, a część tych możliwości została opisana w niniejszym artykule.

Kielce - zabytki

Będąc w Kielcach nie sposób ominąć ścisłego centrum miasta, dla którego charakterystycznym punktem jest z całą pewnością długa i ciekawa ulica Sienkiewicza, stanowiąca deptak i jednocześnie miejsce spacerów Kielczan. Niegdyś ta ulica była prawdziwym centrum handlu, jednak obecnie, w dobie rosnących jak grzyby po deszczu wielkich galerii handlowych, ulica Sienkiewicza to klasyczne miejsce rodzinnych spacerów z coraz lepiej rozwijająca się gastronomią. Przechadzając się po głównej alei miasta, warto odwiedzić rynek, który stosunkowo niedawno został wyłączony z ruchu samochodowego, co pozwoliło na rozmieszczenie tam ogródków restauracyjno-piwnych. W upalne, letnie dni ciężko znaleźć tam wolny stolik, co tylko świadczy o tym, jak Kielczanie oraz turyści upodobali sobie to miejsce. Kilka minut spacerem od Rynku i ulicy Sienkiewicza znajduje się Pałac Biskupów Krakowskich, który powstał w połowie XVII wieku, a od 1971 roku znajduje się w nim siedziba Muzeum Narodowego. Można podziwiać tam XVII i XVIII wieczne obrazy, dekoracje czy meble, z kolei na zewnątrz znajduje się urokliwy i zaciszny Ogród Włoski. Pisząc o Kielcach, nie sposób nie wspomnieć o Karczówce, która jest nieco oddalona od ścisłego centrum miasta, jednak stanowi niezwykle ciekawy punkt widokowy na Kielce oraz Góry Świętokrzyskie. Karczówka jest to wzniesienie porośnięte lasami i stanowiące rezerwat krajobrazowy, na szczycie którego znajduje się klasztor należący niegdyś do zakonu bernardynów. Karczówka stanowi miejsce, gdzie można wyciszyć się na łonie natury i po prostu odpocząć. Aktualnie u jej podnóża powstaje ogród botaniczny, którego otwarcie planowane jest na 2018 rok.

Kielce - kultura i historia

Miłośnikom przyrody szczególnie poleca się trasę biegnącą wzdłuż skwerów i parków, która stanowi idealne miejsce na spacer i szeroko rozumiany relaks. Przechadzkę rozpocząć można skręcając z głównego deptaka w ulicę Solną i przechodząc wzdłuż rzeki Silnicy oraz okolicznych kawiarni. Droga ta prowadzi bezpośrednio do kieleckiego parku miejskiego, który jest jednym z najstarszych parków w Polsce. Znajduje się w nim staw, liczne pomniki i rzeźby oraz „ptaszarnia”, w której podziwiać można rzadko spotykane ptaki. Po zwiedzeniu Parku Miejskiego warto udać się na drugą stronę ulicy Ogrodowej, aby odbyć kolejny spacer w pięknych okolicznościach przyrody, mianowicie wzdłuż Skweru Harcerskiego im. Szarych Szeregów. Znajduje się tam m. in. „aleja sław”, w ramach której podziwiać można niemal 50 granitowych popiersi znanych pisarzy, malarzy czy piosenkarzy. Ostatecznym celem dalszego spaceru wzdłuż skweru jest rezerwat przyrody Kadzielnia, obejmujący wzniesienie stanowiące skupisko licznych jaskiń i grot. Na terenie Kadzielni znajduje się wyrobisko, tworzące Jezioro Szmaragdowe, z kolei na szczycie wzniesienia poza widokiem na miasto można podziwiać postawiony tam w 1979 r. pomnik Bojowników o Narodowe i Społeczne Wyzwolenie. Kadzielnia to również miejsce, w którym poza licznymi alejkami, ścieżkami i zaroślami, znajduje się amfiteatr, w którym organizowane są największe imprezy kulturalno-artystyczne w regionie.

Kielce - okolice

Będąc w Kielcach nie sposób odmówić sobie odwiedzin w kilku niezwykle ciekawych miejscach znajdujących się tuż przy granicach miasta. Zaledwie kilka kilometrów od Kielc, w Tokarni, powstało w 1977 roku Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie znajdują się zabytki kultury ludowej województwa świętokrzyskiego. W miejscu tym można cofnąć się w czasie i podziwiać kulturę XVII, XVIII oraz XIX wieku. Kolejnym miejscem znajdującym się zaledwie kilka kilometrów od Kielc jest Jaskinia Raj. Położona jest na obszarze rezerwatu przyrody i stanowi unikatowy w Polsce obiekt krasowy. Co ważne, jest dostępna dla turystów. Nieopodal Jaskini Raj można znaleźć kolejne ciekawe miejsce, które bez problemów zauważymy, podróżując autokarem na linii Kraków – Kielce. Mowa o królewskim Zamku w Chęcinach, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku. W latach 2013-2015 miała miejsce jego rewitalizacja, a dziś jest on ponownie oddany do dyspozycji turystów mających ochotę rozkoszować się widokami z jego wież. Omawiając przyległe do Kielc atrakcje, należy wspomnieć również o najstarszym w Polsce dębie, który od 1954 r. chroniony jest prawem jako pomnik przyrody. Dąb Bartek, stojący w Zagnańsku, datowany jest na XIV wiek i stanowi jedną z atrakcji przechodzącego obok „zielonego” szlaku turystycznego.


Kielce oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Kielce

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Kielce

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Kielce, ponieważ 71 przejazdów kosztuje 19,98 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Kielce jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Kielce!

Kielce - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Kielce można dostać się z 71 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Kielce znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Kielce online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności