Paryż - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Paryż

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Paryż - informacje turystyczne

Paryż - informacje ogólne

Stolica Francji jest niezwykle popularnym i romantycznym celem podróży, które każdego roku przyciąga miliony turystów. I nie ma co się dziwić! Paryż jest jednym z największych regionów metropolitarnych w Europie, a jego populacja sięga 12 milionów. Miasto odegrało ważną rolę w historii Europy, ale także w dziejach świata, i do dzisiaj jest istotnym gospodarczym oraz politycznym centrum. Wybierając się autobusem do Paryża, będziesz miał okazję skorzystać z wielu atrakcji: oszałamiającej architektury, bogatej kultury i sztuki. Odwiedź jeden z wielu muzeów, takich jak Luwr, Musée d'Orsay i Centre Pompidou, gdzie studenci z krajów UE mają bezpłatny wstęp do 25 lub 26 roku życia (różni się to w zależności od muzeum). Jeśli uwielbiasz zakupy, Paryż — światowa stolica mody i miejsce narodzin haute couture — będzie dla Ciebie świetnym kierunkiem. W Paryżu organizowane są też bezpłatne spacery z Paris Greeters, podczas których możesz poznawać miasto z perspektywy lokalnych mieszkańców! Odwiedziny w tym mieście będą z pewnością niezapomnianą przygodą!

Paryż - zabytki

Liczne atrakcje Paryża sprawią, że na pewno nie będziesz się tam nudzić! Przede wszystkim wizyta w jednym z najważniejszych i najsłynniejszych punktów orientacyjnych w Paryżu i Francji, czyli Wieży Eiffla, jest koniecznością! Budowla ma 324 metrów i została zbudowana na 100 rocznicę rewolucji francuskiej. Obecnie Wieża Eiffla jest jednym z miejsc, które każdy turysta musi odwiedzić! Od czasu otwarcia przyciągnęła już 250 milionów zwiedzających, a o romantycznych opowieściach par wyznających sobie miłość na wieży słyszało wielu z nas. Coś w tym miejscu chyba jest, skoro wszyscy wybierają się tu tłumnie. Jeśli jesteś fanem kultury i sztuki, zarezerwuj sobie czas na wizytę w Luwrze, gdzie znajdują się słynne Mona Lisa i Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci. To tutaj toczyła się też akcja powieści "Kod Da Vinci". Luwr to nie tylko wystawa dzieł sztuki, ale też miejsce, gdzie odbywa się szereg imprez kulturowych. Polecamy kupić bilet z wyprzedzeniem, żeby nie tracić czasu w kolejkach! Podczas wycieczki autobusowej do Paryża nie powinieneś pominąć Katedry Notre-Dame, która stała się sławna dzięki powieści "Dzwonnik z Notre Dame". Katedra została wzniesiona w latach 1163 do 1345 i po dziś dzień uważana jest za jeden z najsłynniejszych przykładów architektury gotyckiej. Będąc w Paryżu, nie możesz zapomnieć o wizycie na Łuku Triumfalnym, z którego możesz podziwiać panoramę miasta oraz o spacerze po artystycznej dzielnicy Montmartre, gdzie znajduje się bazylika Sacre Coeur. Jeśli starczy Ci sił, wybierz się na Pola Elizejskie do kompleksu pałacowego Les Invalides oraz mostu miłości Pont des Arts. Po takim dniu z pewnością szybko zaśniesz w autobusie nocnym, który zawiezie Cię z Paryża do wybranego celu podróży w Europie!

Paryż - kultura i historia

Paryż założony został w III wieku p.n.e. i początkowo był osadą celtycką obejmującą historyczne centrum Paryża i wyspę Île de la Cité na Sekwanie. Luteite, czyli podmokłe miejsce (jak pierwotnie nazywane było miasto) osiedlili w 52 r. p.n.e. Rzymianie. Przez wiele lat nie było ono szczególnie znaczącym punktem na mapie Francji. Dopiero w średniowieczu rozpoczęła się budowla różnych znaczących budynków religijnych i wcześniejszych form Luwru oraz Katedry Notre Dame. Paryż stał się ważnym ośrodkiem politycznym ze względu na liczną populację oraz wiodącą rolę ekonomiczną, jaką zaczął odgrywać w kraju. W XII w. założony został Uniwersytet Paryski, nazywany z czasem Sorboną, a w XVII w. rozpoczęto budowę Wersalu — siedziby królów francuskich będącą wspaniałym pałacem z otaczającymi ją ogrodami. W 1789 r. to w Paryżu rozpoczęła się rewolucja francuska, która ostatecznie doprowadziła do upadku monarchii i wprowadzenia pierwszej Republiki Francuskiej. Przełom XIX i XX wieku to dla Paryża tzw. belle époque, okres, w którym uważany był za artystyczną stolicę świata. To tutaj powstawały nowe trendy w sztuce, muzyce, modzie, czego dowodem są muzea takie jak: Musee de la Mode et du textile, czyli Muzeum Mody i Tekstyliów, Muzeum Wina, Muzeum Romantyzmu, Musée du quai Branly, czyli muzeum etnologiczne skupiające zbiory opisujące cywilizację Afryki, Azji, Oceanii i Ameryki, czy też Musée Carnavalet opowiadające historię Paryża. Te wszystkie miejsca udowodnią Ci, dlaczego Paryż zachwyca od wieków zabytkami oraz kulturą, które miasto ma do zaoferowania.

Paryż - życie nocne

Jednym z głównych źródeł przychodów miasta są turyści intensywnie korzystający z uroków życia nocnego i nie ma co się dziwić, ponieważ Paryż ma w tej kwestii sporo do zaoferowania! Tętniące życiem, międzykulturowe miasto jest pełne eleganckich klubów, klasycznych pubów, barów, gdzie spotykają się mieszkańcy i podróżnicy. Miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić, jest sławny kabaret Moulin Rouge, położony niedaleko artystycznej dzielnicy Montmarte, w której też znajdziesz sporo barów, gdzie można skosztować francuskiego wina. Jeśli szukasz czegoś bardziej alternatywnego, spróbuj Le Comptoir General łączącego bar, bibliotekę i ogród. Jeśli wolisz się pobawić, spróbuj klubu Batofar, który jest statkiem przycumowanym w okolicy Biblioteki Narodowej i prawdziwym przykładem paryskiego nocnego życia lub Rex Clubu, knajpy dla osób lubiących techno i muzykę elektroniczną. Miejscami, które powinieneś odwiedzić, zanim nadejdzie godzina odjazdu Twojego autobusu, są Bastille i Oberkampf znajdujące się w dzielnicy 11. Fanom relaksu i spokojniejszych miejsc polecamy spacer do najstarszej dzielnicy Paryża - Le Marais - wypełnionej prawdziwymi francuskimi kawiarenkami i sklepami vintage. Po takich atrakcjach z pewnością będziesz wspominać pozytywnie Twoją wycieczkę do Paryża!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności