§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Paryż od 5 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie
Ogromna sieć połączeń autobusowych

Wielka sieć połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBus, wybierając spośród 1 700 celów podróży w 27 krajach

Przejdź do naszej sieci

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Paryż

Bilet autobusowy od 5 zł
Liczba połączeń z Paryż 231
Liczba przystanków autobusowych w Paryż 13
Kraj Francja

Paryż - informacje turystyczne

Everything you need to know about Paris

Ogólne informacje o Paryżu

Stolica Francji jest niezwykle popularnym i romantycznym celem podróży, które każdego roku przyciąga miliony turystów i nie ma co się dziwić! Paryż jest jednym z największych regionów metropolitarnych w Europie, a jego populacja sięga 12 milionów mieszkańców. Paryż odegrał ważną rolę w historii Europy, ale także w dziejach świata i do dzisiaj jest istotnym gospodarczym oraz  olitycznym centrum. Wybierając się autobusem do Paryża będziesz miał okazję skorzystać z wielu atrakcji: oszałamiającej architektury, bogatej kultury i sztuki. Odwiedź jeden z wielu muzeów, takich jak LuwrMusée d'Orsay i Centre Pompidou, gdzie studenci z krajów UE mają bezpłatny wstęp do 25 lub 26 roku życia (różni się to w zależności od muzeum). Jeśli uwielbiasz zakupy, Paryż to światowa stolica mody, miejsce narodzin Haute Couture, lokalizacja niezliczonych centrów i pasaży handlowych, więc z łatwością znajdziesz coś dla siebie. W Paryżu organizowane są też bezpłatne spacery z Paris Greeters podczas których możesz poznawać historię miasta z perspektywy lokalnych mieszkańców! Paryż to miasto historii, kultury, sztuki i mody, do którego podróż autobusem jest świetnym pomysłem na niezapomnianą wycieczkę!
See everything Paris has to offer

Zwiedzanie Paryża

Biorąc pod uwagę ilość atrakcji, które czeka na Ciebie w Paryżu, jak tylko Twój autobus dotrze na jeden z naszych 7 przystanków autobusowych, na pewno nie będziesz się nudzić! Przede wszystkim wizyta w jednym z najważniejszych i najsłynniejszych punktów orientacyjnych w Paryżu i Francji, czyli Wieży Eiffla jest koniecznością! Budowla ma 324 metrów i została zbudowana na 100 rocznicę upamiętniającą rewolucję francuską. Obecnie Wieża Eiffla jest jednym z miejsc, które każdy turysta musi odwiedzić! Nic dziwnego, skoro od czasu otwarcia przyciągnęła już 250 milionów zwiedzających, a o romantycznych opowieściach par wyznających sobie miłość na wieży Eiffla słyszało wielu z nas. Coś w tym miejscu chyba jest, skoro wszyscy wybierają się tam tłumnie. Jeśli jesteś fanem kultury i sztuki, zarezerwuj sobie czas na wizytę w Luwrze, gdzie znajdują się słynne Mona Lisa oraz Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci. To tutaj toczyła się też akcja powieści "Kod Da Vinci". Luwr to nie tylko wystawa dzieł sztuki, ale też miejsce, gdzie odbywa się szereg imprez kulturowych. Polecamy kupić bilet z wyprzedzeniem, żeby nie tracić czasu w kolejkach! Podczas wycieczki autobusowej do Paryża nie powinieneś pominąć Katedry Notre-Dame, która stała się sławna dzięki opowieści "Dzwonnik z Notre Dame". Katedra została wzniesiona w latach 1163 do 1345 i po dziś dzień uważana jest za jeden z najsłynniejszych przykładów architektury gotyckiej. Podróżując autobusem do Paryża, nie możesz zapomnieć o wizycie na Łuku Triumfalnym, z którego możesz podziwiać panoramę miasta oraz spacerze po artystycznej dzielnicy Montmartre, gdzie znajduje się bazylika Sacre Coeur. Jeśli starczy Ci sił wybierz się na Pola Elizejskie do kompleksu pałacowego des Invalides oraz mostu miłości Pont des Arts. Po takim dniu z pewnością szybko zaśniesz w autobusie nocnym który zawiezie Cię z Paryża do wybranego celu podróży w całej Europie!
Experience the vibrant culture and interesting history of Paris with FlixBus

Historia Paryża

Paryż założona została w III wieku p.n.e. i początkowo był osadą celtycką obejmującą historyczne centrum Paryża i wyspę Île de la Cité na Sekwanie. Luteita, czyli podmokłe miejsce, jak pierwotnie nazywane było miasto osiedlili w 52 r. p.n.e. Rzymianie przez wiele lat nie było bardzo znaczącym punktem na mapie Francji czy Europy. Dopiero w średniowieczu rozpoczęła się budowla różnych znaczących budynków religijnych i wcześniejszych form Luwru oraz Katedry Notre Dame. Paryż stał się ważnym ośrodkiem politycznym ze względu na liczną populację oraz wiodącą rolę ekonomiczną, jaką zaczął odgrywać w kraju. W XII w. założony został Uniwersytet Paryski, nazywany z czasem Sorboną, a w XVII w. rozpoczęto budowę Wersalu, siedziby królów francuskich będącej wspaniałym pałacem z otaczającymi go ogrodami. W 1789 r. to w Paryżu rozpoczęła się rewolucja francuska, która ostatecznie doprowadziła do upadku monarchii i wprowadzenia pierwszej Republiki Francuskiej. Przełom XIX i XX wieku to dla Paryża tzw. belle époque, okres, w którym uważany był za artystyczną stolicę świata. To tutaj powstawały nowe trendy w sztuce, muzyce, modzie, czego dowodem są muzea takie, jak: Musee de la Mode et du textile, czyli Muzeum Mody i Tekstyliów, Muzeum WinaMuzeum RomantyzmuMusée du quai Branly, czyli muzeum etnologiczne skupiające zbiory opisujące cywilizację Afryki, Azji, Oceanii i Ameryki, czy też Musée Carnavalet opowiadające historię Paryża. Te wszystkie miejsca udowodnią Ci, dlaczego Paryż zachwyca od wieków zabytkami oraz kulturą, które miasto ma do zaoferowania jak tylko Twój autobus dojedzie do celu.
Paris has a unique and wonderful nightlife

Życie nocne w Paryżu

Jednym z głównych źródeł przychodów miasta są turyści intensywnie korzystający z uroków życia nocnego i nie ma co się dziwić, ponieważ Paryż ma w tej kwestii sporo do zaoferowania! Tętniące życie międzykulturowe miasto jest pełne eleganckich klubów, klasycznych pubów, barów, gdzie spotykają się mieszkańcy i podróżnicy. Miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić jest sławny kabaret "Moulin Rouge", położony niedaleko artystycznej dzielnicy Montmarte, w której też znajdziesz sporo barów, gdzie można skosztować francuskiego wina. Jeśli szukasz czegoś bardziej alternatywnego, spróbuj "Le Comptoir General" łączącego bar, bibliotekę i ogród, co nadaje przyjemny klimat. Jeśli wolisz się pobawić, spróbuj klub "Batofar", które jest statkiem przycumowanym w okolicy Biblioteki Narodowej i prawdziwym przykładem paryskiego nocnego życia lub "Rex Club" dla osób lubiących techno i muzykę elektroniczną. Miejscami, które powinieneś odwiedzić zanim nadejdzie godzina odjazdu Twojego autobusu są Bastille Oberkampf znajdujące się w dzielnicy 11. Dla fanów relaksu i spokojniejszych miejsc, polecamy wybrać się na spacer do najstarszej dzielnicy Paryża Le Marais, wypełnioną prawdziwymi francuskimi kawiarenkami i sklepami vintage. Po takich atrakcjach z pewnością będziesz wspominać pozytywnie Twoja wycieczkę autobusem do Paryża! 

Paryż - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieParyż jest więcej przystanków, tzn. 13.