Bus Neapol - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Neapol

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Neapol! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Neapol kosztują średnio 34,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Neapol z FlixBusem może kosztować nawet 26,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Neapol jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Neapol - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Neapol - znajdziesz tu 5 przystanków autobusowych. Jest to Naples (Fuorigrotta - Campi Flegrei FS), Naples (Via Vespucci), Naples Afragola AV, Naples Galileo Ferraris (Hotel Ramada), Neapol (Metropark Centrale), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Neapol można zarezerwować już od 26,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Neapol podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Neapol - informacje turystyczne

Neapol - informacje ogólne

Neapol to rozległe miasto położone na zachodnim wybrzeżu Włoch, naprzeciwko Morza Tyrreńskiego. Ta kolosalna metropolia jest trzecim co do wielkości miastem we Włoszech liczącym ponad 3,1 miliona mieszkańców. Znajdujący się tutaj Port jest jednym z najważniejszych w basenie Morza Śródziemnego, a miasto ma jedną z największych gospodarek we Włoszech.

Ze względu na bogatą historię tego regionu, Neapol jest pełen historycznych budynków, placów i kościołów oraz wielu nowoczesnych udogodnień i fantastycznych klubów nocnych. Przez stulecia neapolitańczycy poświęcali uwagę i bogacili się na swoich wspaniałych kościołach, podczas gdy królowie z kilku wspaniałych domów Europy ozdabiali swoje pałace. Długa historia miasta, datowana na Greków w VIII wieku przed naszą erą, obejmowała rządy bizantyjskie, francuskie, hiszpańskie i austriackie, z których każda pozostawiła swój ślad.

Nawet jeśli byliście w wielu włoskich miastach, nic nie przygotowuje was na żywiołowy, kolorowy, a czasem chaotyczny zgiełk Neapolu. Cała ludność wydaje się znajdować na ulicach. Kolory tutaj wydają się jaśniejsze, a aromat pizzy - twierdzą neapolitańczycy, że ją wymyślili - unosi się w powietrzu, wraz ze zgiełkiem śmiechu i ulicznych kłótni.

Neapol - zabytki

Wzdłuż nabrzeża, przy historycznej bramie do Morza Śródziemnego i całego świata, można poczuć atmosferę tego tętniącego życiem miasta. Port w Neapolu podzielony jest na osobne doki i baseny za pomocą falochronów. Na wschód od Piazza del Municipio znajduje się Molo Angioino ze stacją morską. Na zachód od tego jest Eliporto (Heliport), z którego regularnie kursują helikoptery na Capri, Ischię i lotnisko Capodichino. Dalej na południe, od nabrzeża na Calata di Beverello, odpływają statki do Ponza, Capri i Ischia. Neapol jest głównym portem południowych Włoch z pięknymi widokami na zatokę do Wezuwiusza i mnóstwem kawiarni i lodziarni. Spaceruj tutaj, rozkoszuj się widokami i tętniącą życiem atmosferą.

Museo Archeologico Nazionale posiada jedną z najlepszych na świecie kolekcji antyków, z których wiele zostało przywiezionych tutaj z wczesnych wykopalisk w Pompejach. Ponadto znajdują się tutaj również skarby sztuki królów Neapolu, zbiory Farnese z Rzymu i Parmy, zbiory z pałaców Portici i Capodimonte oraz materiały z Herkulanum i Cumae.

Palac Królewski Capodimonte to kolejna atrakcja, w której mieści się również muzeum. Zbudowany pierwotnie miał pełnić role domku myśliwskiego dla króla Karola III. Jednakże Palazzo Reale di Capodimonte stał się rezydencją królewską i miejscem, w którym król mógł pomieścić odziedziczoną kolekcję Farnese. Kolekcja zawiera portrety członków rodzin panujących i stanowi podstawę mieszczącej się tutaj Galerii Narodowej (Galleria Nazionale), jednej z najlepszych kolekcji sztuki we Włoszech. W apartamentach królewskich znajdziesz również meble, gobeliny i porcelanę używane w pałacu podczas dynastii Burbonów i Sabaudii, a pokój, Salottino di Porcellana, jest całkowicie pokryty porcelaną.

Kolejnym miejscem godnym odwiedzenia jest sięgająca XII wieku katedra. Znacznie zmieniona z powodu trzęsień ziemi i renowacji, zwłaszcza po roku 1456, ale zachowały się drzwi 1407 w centrum frontu. W nawie południowej znajduje się wystawna XVII-wieczna kaplica San Gennaro, patrona Neapolu. Na głównym ołtarzu srebrne popiersie zawiera czaszkę świętego, który zginął śmiercią męczeńską w 305 roku, za czasów Dioklecjana. W tabernakulum znajdują się dwa naczynia zawierające krew świętego, o której wierzy się, że ma moc upłynnienia, odprawianą uroczystymi uroczystościami w katedrze, każdego 19 września.

Neapol - kultura i historia

Miasto Neapol zostało założone przez starożytnych Greków, którzy osiedlili się tutaj w południowych Włoszech. Wkrótce Neapol stał się zatłoczonym i ważnym portem. Jednak w 326 r. p.n.e. Rzymianie podbili miasto. Pod rządami rzymskimi port w Neapolu nadal się rozwijał, a bogaci Rzymianie budowali wille wypoczynkowe na pobliskim wybrzeżu. Podczas rzymskiej wojny domowej w latach 88-82 p.n.e człowiek o imieniu Sulla i jego wojska okupowali Neapol zabijając przy tym wielu mieszkańców. Wraz z powrotem pokoju Neapol rozkwitł ponownie. W IV wieku Imperium Rzymskie podzieliło się na dwie części. Następnie w V wieku naszej ery została zaatakowana zachodnia połowa Imperium Rzymskiego. Włochy pozostały w rękach narodów germańskich, jednak wschodnia połowa Cesarstwa Rzymskiego przetrwała. (Znamy to jako Cesarstwo Bizantyjskie). Bizantyjczycy byli zdeterminowani, by odbić południowe Włochy.

W 536 roku oblężono Neapol. Kiedy bizantyńskie rządy osłabły, w 645 r. W następnych wiekach Neapol kwitł i rozwijał się handel z innymi miejscami w rejonie Morza Śródziemnego. W 1139 Normanowie podbili Neapol i stał się częścią królestwa Sycylii (w tym południowych Włoch). W XVI wieku Neapol był częścią wielkiego imperium hiszpańskiego. Do 1600 roku Neapol był największym miastem w Europie, jednak w XVII wieku doznał depresji gospodarczej. Niezadowolenie mieszkańców wzrosło z powodu wysokich podatków. W końcu w 1647 r. miasto powstało w buncie. Jednak rok później udało się przywrócić porządek. W 1656 roku Neapol został zniszczony przez dżumę. Następnie w 1734 r. Sycylia i południowe Włochy (w tym Neapol) stały się ponownie niezależnym królestwem. Po klęsce Napoleona w 1815 roku stary porządek powrócił do Neapolu i reszty Włoch. Królowie Neapolu narzucili represyjny reżim. W 1820 r. nastąpiła rewolucja w Neapolu i wprowadzono konstytucyjny rząd. Miasto również poważnie ucierpiało podczas II wojny światowej. Sprzymierzone bombardowania wyrządziły wielkie szkody miastu. Pod koniec XX wieku w Neapolu odnotowano wysokie bezrobocie. Jednak w latach 90. sytuacja się zmieniła i Neapol został zregenerowany.

Neapol - życie nocne

Neapolitańskie życie nocne zaczyna się o godzinie 20 w rejonie Chiaia. Mniej więcej w tym czasie wydaje się, że cała dzielnica zstąpiła w maleńką przestrzeń wokół Belledonne a Chiaia na apéritivo. Inną zatłoczoną okolicą jest Piazza Bellini, szczególnie latem i wiosną. Podróżni szukający spokojnego wieczoru po ciężkim dniu zwiedzania Neapolu mogą być przerażeni - miasto jest tak samo ruchliwe i szaleńcze nocą jak za dnia. Ale to dobra wiadomość dla tych, którzy chcą bawić się we wczesnych godzinach! Neapol może pochwalić się wspaniałymi przykładami tej przyjemnie tandetnej włoskiej specjalności - "disco-bar". Pierwszym przystankiem powinny być wąskie uliczki "centro storico", które są pełne fantastycznych barów i kawiarni. Na zachód przy Via Toledo, Via Cisterna dell'Olio posiada małe, ale niezwykle żywe miejsca. Via Paladino (tuż na północ od jednego z budynków kampusu uniwersyteckiego) to ulica, którą wypełnia duża populacja studencka. Place dei Martiri, Amedeo i San Pasquale również oferują wiele miejsc do wyboru. Stężenie doskonałych barów na placu Piazza Bellini i jego okolicach rozlewa się wraz z zachwycającym zestawem dobrej muzyki na żywo. W okresie letnim w Neapolu, wzdłuż plaż możesz znaleźć liczne kluby otwierane specjalnie na ten sezon, aby zaspokoić tłumy klubowiczów z miasta oraz turystów z całego świata.

Neapol - okolice

Na zachód od Piazza del Plebiscito, na zboczach Pizzofalcone leży dzielnica Santa Lucia. Na południe od ulicy Via Santa Lucia, jest to obszar nowoczesnych ulic ułożonych na planie regularnym, ale na północy to malownicze skupisko wąskich uliczek, gdzie można zobaczyć i być częścią tradycyjnego życia neapolitańskiego. Szkoda byłoby przegapić to bardzo prawdziwe i unikatowe sąsiedztwo sklepów i piekarni, warsztatów rzemieślniczych, małych kawiarni, w których mieszkańcy schodzą po espresso oraz ulic, na których bawią się dzieci. Gdy spojrzysz do góry, zobaczysz zwisające tuż nad głową pranie, a rozmowy prowadzone są między balkonami i oknami przez wąskie uliczki. To kolorowe miejsce tętni zżyciem o każdej porze dnia, ale szczególnie ożywione jest wieczorami.

Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym w Neapolu z pewnością zaostrzy apetyt na spotkanie z bardziej znanym sąsiadem miasta, Pompejami. Kilkanaście wieków wykopalisk odkryło domy, sklepy, świątynie i budynki publiczne zamożnego miasta, które zostało pochłonięte i zamrożone w czasie przez kataklizmiczną erupcję Wezuwiusza w 79 r. n.e.

Będąc w Neapolu, koniecznie wybierz się na wyspę Capri. Capri to mała zamieszkana wyspa, znana z dramatycznej scenerii, surowego wybrzeża z pięknymi jaskiniami i urokliwymi włoskimi wioskami.
Rejs statkiem z portu w Neapolu zajmuje niecałe dwie godziny, a regularne promy kursują między wyspą a stałym lądem i sąsiednim miastem Sorrento. Spaceruj po cudownej Marina Grande, podziwiaj łodzie w porcie, a następnie wyrusz w podróż po wyspie. Nie zapomnij wybrać się na wycieczkę, aby zobaczyć słynną Jaskinię Błękitną Grotą lub widok z góry Monte Solaro.

Autobusy jadące do miasta Neapol

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Neapol

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Neapol, ponieważ 187 przejazdów kosztuje 26,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Ponadto w mieście Neapol znajdują się 5 przystanki autobusowe FlixBusa, dzięki czemu jest to idealny sposób na dotarcie do centrum miasta. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Neapol jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Neapol!

Neapol - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Neapol można dostać się z 187 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Neapol znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Neapol online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności