§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Wiedeń od 15 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są
w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 28 krajach.

Nasza siatka połączeń
Dzięki naszemu dynamicznemu cennikowi im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj bilety nawet 70% taniej!

Oszczędzaj do 70%

Dzięki dynamicznym cenom im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj nawet 70% taniej!

Nasze ceny
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Jeśli zakupy to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Wiedeń - informacje turystyczne

Everything you need to know about Vienna

Ogólne informacje o Wiedniu

Wiedeń to przepiękne miasto leżące nad rzeką Dunaj, które oferuje mieszankę kosmopolitycznego oraz nostalgicznego i klasycznego stylu. Jak tylko Twój autobus dojedzie do Wiednia, koniecznie wybierz się do jednej z tradycyjnych kawiarni na ciasto, np. Tort Sachera lub Apfelstrudel i kawę i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Austrii. Po długiej podróży doskwiera Ci głód? Spróbuj specjału kulinarnego– Wiener Schnizel! Jeśli zdecydujesz się na zakupowe szaleństwo, przekonasz się o dwóch twarzach tego miasta łączącego tradycyjne oraz bardzo nowoczesne sklepy, w których z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Jednym z najsłynniejszych miejsc w Wiedniu jest Katedra Św. Szczepana, z której wieży możesz zobaczyć wspaniały widok na miasto.

See everything Vienna has to offer

Zwiedzanie w Wiedniu

Jednym z naszych wskazówek, co zobaczyć w Wiedniu jak tylko wysiądziesz na jednym z przystanków autobusowych FlixBus jest koniecznie wizyta w Belvedere i Pałac Schönbrunn oraz otaczający go park, które są najpiękniejszymi barokowymi zamkami w Europie. Wnętrze Pałacu Schönbrunn jest bogato urządzone i zdobione freskami oraz dziełami sztuki przenosząc nasze w dawne czasy świetności cesarstwa austriackiego. W przylegającym ogrodzie w stylu francuskim znajduje się Palmiarnia i fontanna Neptuna, najstarsze na świecie ZOO, natomiast na pobliskim wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na Wiedeń, wzniesiona została Glorietta. Dla fanów jeździectwa i nie tylko, każdego ranka w Schönbrunn można zobaczyć treningi typowej dla Austrii rasy koni lipcańskich z Hiszpańskej Szkoły Jazdy Konnej będąca najstarszą tego typu instytucją na świecie!
Experience the vibrant culture and interesting history of Vienna with FlixBus

Historia Wiednia oraz kultura miasta

Wiedeń od stuleci uważany jest za centrum kultury i sztuki, co z pewnością zauważysz jak tylko Twój autobus dojedzie na miejsce. Przede wszystkim powinieneś wybrać się do Opery Wiedeńskiej, której historia sięga XIX wieku i gdzie czeka na Ciebie szeroki wybór znanych oper, koncertów i przedstawień baletowych. Sama architektura budynku jest również warta zobaczenia! W Operze Wiedeńskiej koncertowali, m.in. Mozart i Brahms, stąd te miejsce zdecydowanie powinno znaleźć się w Twoim planie wycieczki. Kolejnym przystankiem może być Burgtheater (Teatr Zamkowy) zlokalizowany naprzeciwko ratusza będący jednym z największych i najbardziej prestiżowych niemieckojęzycznych teatrów. Podczas wycieczki autobusowej do Wiednia, wybierz się do Hofburg, dzielnicy, w której znajduje się wiele muzeów związanych z panowaniem dynastii Habsburgów, np. Muzeum Sisi, Austriacka Biblioteka Narodowa i Schatzkammer. Wiedeń znany jest też z koncertu noworocznego, który odbywa się w Wiener Musikverein i jest transmitowany na żywo. Innym ciekawym wydarzeniem jest Opernball – bal odbywający się w Operze Wiedeńskiej w ostatni czwartek przed Środą Popielcową. Nie zapomnij odwiedzić MuseumsQuartier, czyli Dzielnicę Muzeów, gdzie znajdziesz wystawy, koncerty i spektakle artystyczne.

Vienna has a unique and wonderful nightlife

Życie nocne w Wiedniu

Wiedeń oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu, więc jak tylko dojedziesz autobusem do jednego z naszych 8 przystanków autobusowych, odwiedź Wiener Prater nad Dunajem będący parkiem publicznym i lunaparkiem jednocześnie. Jeśli lubisz dobrą zabawę, czeka na Ciebie niezliczona ilość modnych klubów powstałych w latach 90-tyc. Das Flex jest jednym z największych oraz najbardziej popularnych klubów w Wiedniu i idealnym miejscem, żeby przetańczyć całą noc! Jeśli kluby to nie Twoja bajka, nie martw się! W Wiedniu znajdziesz wiele barów, pubów z niepowtarzalną atmosferą. Latem najpopularniejszym miejscem spotkań i zabaw jest Dzielnica Muzeów, gdzie możesz odwiedzić też słynną kawiarnię Café Leopold.

Wiedeń - Twoje przystanki autobusowe

Prosimy, zwróć uwagę, że w mieście Wiedeń znajduje się kilka przystanków tj.. 12.

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Wiedeń

Bilet autobusowy od 15 zł
Liczba połączeń z Wiedeń 200
Liczba przystanków autobusowych w Wiedeń 12
Kraj Austria