Bus Wiedeń - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Wiedeń

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Wiedeń można zarezerwować już od 26,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Wiedeń podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Wiedeń jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Wiedeń! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Wiedeń z FlixBusem może kosztować nawet 26,99 zł!
Wiedeń - znajdziesz tu 5 przystanków autobusowych. Jest to Vienna West Station (Felberstraße), Vienna Matzleinsdorferplatz (Triester Straße), Vienna Central Station, Vienna Erdberg (Busterminal VIB), Vienna (Karlsplatz), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Wiedeń - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Wiedeń - informacje turystyczne

Wiedeń - informacje ogólne

Stolica Austrii to miasto jedyne w swoim rodzaju, niepodobne do swoich odpowiedników w innych europejskich państwach. Wiedeń nie bez powodu stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Czym tak bardzo zachwyca odwiedzających „cesarskie miasto”? Przede wszystkim wspaniałą architekturą - pełną przepychu, splendoru i majestatu. Dość powiedzieć, że wzorowały się na niej tak piękne miasta, jak Budapeszt czy Kraków. Wiedeń to również stolica kultury, którą czuć tutaj na każdym kroku. Zresztą, nie może być inaczej, skoro spacerowali niegdyś wiedeńskimi ulicami tacy artyści jak Mozart, Schubert, Strauss czy Beethoven. Miłośnicy obcowania ze sztuką nie powinni tu przyjeżdżać na jeden lub dwa dni – oferta ponad 100 muzeów i 4 oper mogłaby się wtedy wydawać wręcz przytłaczająca. Spacery po Wiedniu to jak podróż w przeszłość, gdyż miasto to będzie nam przypominać o swojej bogatej historii na każdym kroku. Wiedeń to jedno z najważniejszych centrów intelektualnych i kulturowych w Europie, jednak z drugiej strony jest to również miasto nowoczesne, pełne życia. Oferuje wiele atrakcji zarówno miłośnikom klubów i dyskotek, jak i tym, którzy lubią zrelaksować się na łonie natury. Dzięki sprawnym połączeniom autobusowym Wiedeń coraz częściej odwiedzany jest przez polskich turystów, którzy przywożą stamtąd tylko dobre wspomnienia!

Wiedeń - zabytki

O zabytkach Wiednia ze względu na ich ilość oraz to, jakie wrażenie robią na turystach, można opowiadać godzinami. Warto chociaż w kilku zdaniach omówić te najważniejsze, których będąc w Wiedniu, nie można pominąć. W pierwszej kolejności wybierz się zatem na zabytkowe Stare Miasto, które zachwyca swoją piękną architekturą. To właśnie tutaj znajduje się słynna gotycka Katedra św. Szczepana, robiąca ogromne wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, a już w szczególności z perspektywy dostępnego dla turystów za opłatą punktu widokowego! Przechadzając się po wiedeńskiej starówce, napotkasz również wspaniały pałac urzędujących tu przez ponad 700 lat władców Austrii, czyli Hofburg. Dokładnie rzecz biorąc, jest to wspaniały kompleks obejmujący budynki i dziedzińce. Kupując bilet wstępu, możesz podziwiać w nim m.in. pełne przepychu cesarskie apartamenty. W zupełnie innej części Wiednia (gdzie sprawnie podjedziesz metrem) znajduje się Pałac Schönbrunn stanowiący niegdyś letnią rezydencję Habsburgów. Pałac otoczony jest pięknymi ogrodami, które same w sobie stanowią nie lada atrakcję (w tym szczególnie ogród-labirynt). Warto wybrać się na spacer na pobliskie wzgórze, gdzie spod zabytkowej Glorietty rozpościera się piękny widok. Jest to również jedno z najczęściej fotografowanych przez turystów miejsc w stolicy Austrii, czemu ciężko się dziwić!

Wiedeń - kultura i historia

Wiedeń od stuleci uważany jest za europejskie centrum kultury i sztuki, czego nie da się nie zauważyć, spacerując ulicami tego miasta. Znajduje się tutaj wyjątkowo dużo teatrów, oper, filharmonii i sal koncertowych, a ich bogata oferta wydarzeń kulturalnych przyprawia o zawrót głowy! Najważniejszym tego typu miejscem wydaje się ukończona w 1869 r. słynna Opera Wiedeńska, w której koncertował m.in. Mozart. To właśnie tutaj odbywa się rokrocznie transmitowany na żywo w telewizji wielki bal Opernball stanowiący ważne wydarzenie kulturalne Wiednia. Ważnym miejscem jest również zlokalizowany naprzeciwko ratusza, powstały w 1741 r., prestiżowy Teatr Zamkowy (Burgtheater), którego freski wykonane zostały przez braci Klimt. Miłośnikom muzeów (w Wiedniu jest ich ponad sto!) z pewnością przypadnie do gustu mieszcząca się na obrzeżach Starego Miasta Wiedeńska Dzielnica Muzeów (Museums Quartier). Znajduje się tu muzealno-artystyczny kompleks o powierzchni 60 tys. m2, gdzie poza możliwością odwiedzenia niezwykle ciekawych muzeów, można wziąć udział w koncertach, wystawach, wieczorkach poetyckich i spektaklach tanecznych oraz skorzystać z oferty lokalnych restauracji i kawiarni. Z kolei na Maria Theresian Platz znajduje się Muzeum Historii Naturalnej (szczególne wrażenie robi wystawa naszych prehistorycznych przodków) oraz Muzeum Historii Sztuki (znajdują się tu dzieła m.in. Bruegela, Durera czy Velasqueza).

Wiedeń - życie nocne

Wiedeń to nie tylko bogata historia, architektura, zabytki, kultura i sztuka. To również miejsce nietuzinkowej rozrywki i życia nocnego. Na brak emocji na pewno nie będziesz narzekać, jeśli odwiedzisz położony nad Dunajem Wiener Prater, czy park miejski, którego główną atrakcję stanowi lunapark. Sam wstęp do wesołego miasteczka jest bezpłatny, jednak możliwość skorzystania z jego atrakcji, w tym robiącego największego wrażenie, wysokiego na 65 metrów diabelskiego młyna, oczywiście wymaga opłaty. Ci, którym tak duża dawka adrenaliny nie jest potrzebna, z pewnością docenią ogromną ilość małych kawiarenek i cukierni, gdzie przerwę od zwiedzania umilą lokalne ciasta i słodkości. A jeśli masz ochotę na nocne szaleństwa, oferta imprezowa Wiednia z pewnością Cię nie zawiedzie. Znajduje się tu wiele klubów i mniejszych knajpek, gdzie dominuje głównie muzyka elektroniczna oraz popularne na świecie hity w aranżacji lokalnych DJ-ów. Do najciekawszych tego typu miejsc zalicza się Flex nad Dunajem, B72 z dwoma salami tanecznymi o różnych stylach muzycznych, orientalny i spokojniejszy Shiraz czy Q (kju:), gdzie bawią się często uczestnicy program Erasmus z różnych zakątków Europy.

Wiedeń - ciekawe informacje

Poza oczywistymi miejscami, zabytkami i atrakcjami, Wiedeń – jak każde duże miasto z tak bogatą historią i kulturą – skrywa również zakątki mało znane turystom, a nawet rodowitym mieszkańcom! Intrygującym i tajemniczym miejscem z pewnością jest znajdujący się w dziewiątej dzielnicy stary żydowski cmentarz. Odnajdziesz go za dziedzińcem domu spokojnej starości. Jest nieco zaniedbany i zarośnięty, ale przez to naturalny i klimatyczny. Pozostając w temacie obiektów kultu religijnego, warto wspomnieć o Peace Pagoda, czyli znajdującej się w drugiej dzielnicy Buddyjskiej Pagodzie Pokoju. Jest to egzotycznie wyglądająca budowla powstała w 1983 roku z okazji uznania w Austrii buddyzmu za religię. Opiekują się nią japoński mnich, a jej głównym celem jest propagowanie miłości i pokoju wśród wszystkich obywateli świata. Przechodząc w bardziej kulinarne klimaty, warto wspomnieć o absolutnie unikalnej, znajdującej się w czwartej dzielnicy kawiarni Vollpension. Miejsce to powstało w ramach projektu społecznego aktywizującego osoby starsze i to właśnie lokalne seniorki codziennie pieką tam pyszne, świeże ciasta, których możesz skosztować w miejscu bardziej przypominającym „dom babci” niż klasyczną kawiarnię. Jeśli chcesz natomiast spróbować lokalnego przysmaku kuchni ulicznej, odwiedź Bitzinger – stoisko z kiełbaskami znajdujące się w sąsiedztwie galerii Albertina.

Autobusy jadące do miasta Wiedeń

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Wiedeń

Wiedeń - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Wiedeń, których ceny zaczynają się już od 26,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Wiedeń - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Wiedeń. W mieścieWiedeń znajduje się5 przystanków i można do nich dotrzeć z 238 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Wiedeń jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Wiedeń. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Wiedeń, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności