Wiedeń - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Wiedeń

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Wiedeń - informacje turystyczne

Wiedeń - informacje ogólne

Stolica Austrii to miasto jedyne w swoim rodzaju, niepodobne do swoich odpowiedników w innych europejskich państwach. Wiedeń nie bez powodu stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Czym tak bardzo zachwyca odwiedzających „cesarskie miasto”? Przede wszystkim wspaniałą architekturą - pełną przepychu, splendoru i majestatu. Dość powiedzieć, że wzorowały się na niej tak piękne miasta, jak Budapeszt czy Kraków. Wiedeń to również stolica kultury, którą czuć tutaj na każdym kroku. Zresztą, nie może być inaczej, skoro spacerowali niegdyś wiedeńskimi ulicami tacy artyści jak Mozart, Schubert, Strauss czy Beethoven. Miłośnicy obcowania ze sztuką nie powinni tu przyjeżdżać na jeden lub dwa dni – oferta ponad 100 muzeów i 4 oper mogłaby się wtedy wydawać wręcz przytłaczająca. Spacery po Wiedniu to jak podróż w przeszłość, gdyż miasto to będzie nam przypominać o swojej bogatej historii na każdym kroku. Wiedeń to jedno z najważniejszych centrów intelektualnych i kulturowych w Europie, jednak z drugiej strony jest to również miasto nowoczesne, pełne życia. Oferuje wiele atrakcji zarówno miłośnikom klubów i dyskotek, jak i tym, którzy lubią zrelaksować się na łonie natury. Dzięki sprawnym połączeniom autobusowym Wiedeń coraz częściej odwiedzany jest przez polskich turystów, którzy przywożą stamtąd tylko dobre wspomnienia!

Wiedeń - zabytki

O zabytkach Wiednia ze względu na ich ilość oraz to, jakie wrażenie robią na turystach, można opowiadać godzinami. Warto chociaż w kilku zdaniach omówić te najważniejsze, których będąc w Wiedniu, nie można pominąć. W pierwszej kolejności wybierz się zatem na zabytkowe Stare Miasto, które zachwyca swoją piękną architekturą. To właśnie tutaj znajduje się słynna gotycka Katedra św. Szczepana, robiąca ogromne wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, a już w szczególności z perspektywy dostępnego dla turystów za opłatą punktu widokowego! Przechadzając się po wiedeńskiej starówce, napotkasz również wspaniały pałac urzędujących tu przez ponad 700 lat władców Austrii, czyli Hofburg. Dokładnie rzecz biorąc, jest to wspaniały kompleks obejmujący budynki i dziedzińce. Kupując bilet wstępu, możesz podziwiać w nim m.in. pełne przepychu cesarskie apartamenty. W zupełnie innej części Wiednia (gdzie sprawnie podjedziesz metrem) znajduje się Pałac Schönbrunn stanowiący niegdyś letnią rezydencję Habsburgów. Pałac otoczony jest pięknymi ogrodami, które same w sobie stanowią nie lada atrakcję (w tym szczególnie ogród-labirynt). Warto wybrać się na spacer na pobliskie wzgórze, gdzie spod zabytkowej Glorietty rozpościera się piękny widok. Jest to również jedno z najczęściej fotografowanych przez turystów miejsc w stolicy Austrii, czemu ciężko się dziwić!

Wiedeń - kultura i historia

Wiedeń od stuleci uważany jest za europejskie centrum kultury i sztuki, czego nie da się nie zauważyć, spacerując ulicami tego miasta. Znajduje się tutaj wyjątkowo dużo teatrów, oper, filharmonii i sal koncertowych, a ich bogata oferta wydarzeń kulturalnych przyprawia o zawrót głowy! Najważniejszym tego typu miejscem wydaje się ukończona w 1869 r. słynna Opera Wiedeńska, w której koncertował m.in. Mozart. To właśnie tutaj odbywa się rokrocznie transmitowany na żywo w telewizji wielki bal Opernball stanowiący ważne wydarzenie kulturalne Wiednia. Ważnym miejscem jest również zlokalizowany naprzeciwko ratusza, powstały w 1741 r., prestiżowy Teatr Zamkowy (Burgtheater), którego freski wykonane zostały przez braci Klimt. Miłośnikom muzeów (w Wiedniu jest ich ponad sto!) z pewnością przypadnie do gustu mieszcząca się na obrzeżach Starego Miasta Wiedeńska Dzielnica Muzeów (Museums Quartier). Znajduje się tu muzealno-artystyczny kompleks o powierzchni 60 tys. m2, gdzie poza możliwością odwiedzenia niezwykle ciekawych muzeów, można wziąć udział w koncertach, wystawach, wieczorkach poetyckich i spektaklach tanecznych oraz skorzystać z oferty lokalnych restauracji i kawiarni. Z kolei na Maria Theresian Platz znajduje się Muzeum Historii Naturalnej (szczególne wrażenie robi wystawa naszych prehistorycznych przodków) oraz Muzeum Historii Sztuki (znajdują się tu dzieła m.in. Bruegela, Durera czy Velasqueza).

Wiedeń - życie nocne

Wiedeń to nie tylko bogata historia, architektura, zabytki, kultura i sztuka. To również miejsce nietuzinkowej rozrywki i życia nocnego. Na brak emocji na pewno nie będziesz narzekać, jeśli odwiedzisz położony nad Dunajem Wiener Prater, czy park miejski, którego główną atrakcję stanowi lunapark. Sam wstęp do wesołego miasteczka jest bezpłatny, jednak możliwość skorzystania z jego atrakcji, w tym robiącego największego wrażenie, wysokiego na 65 metrów diabelskiego młyna, oczywiście wymaga opłaty. Ci, którym tak duża dawka adrenaliny nie jest potrzebna, z pewnością docenią ogromną ilość małych kawiarenek i cukierni, gdzie przerwę od zwiedzania umilą lokalne ciasta i słodkości. A jeśli masz ochotę na nocne szaleństwa, oferta imprezowa Wiednia z pewnością Cię nie zawiedzie. Znajduje się tu wiele klubów i mniejszych knajpek, gdzie dominuje głównie muzyka elektroniczna oraz popularne na świecie hity w aranżacji lokalnych DJ-ów. Do najciekawszych tego typu miejsc zalicza się Flex nad Dunajem, B72 z dwoma salami tanecznymi o różnych stylach muzycznych, orientalny i spokojniejszy Shiraz czy Q (kju:), gdzie bawią się często uczestnicy program Erasmus z różnych zakątków Europy.

Wiedeń - ciekawe informacje

Poza oczywistymi miejscami, zabytkami i atrakcjami, Wiedeń – jak każde duże miasto z tak bogatą historią i kulturą – skrywa również zakątki mało znane turystom, a nawet rodowitym mieszkańcom! Intrygującym i tajemniczym miejscem z pewnością jest znajdujący się w dziewiątej dzielnicy stary żydowski cmentarz. Odnajdziesz go za dziedzińcem domu spokojnej starości. Jest nieco zaniedbany i zarośnięty, ale przez to naturalny i klimatyczny. Pozostając w temacie obiektów kultu religijnego, warto wspomnieć o Peace Pagoda, czyli znajdującej się w drugiej dzielnicy Buddyjskiej Pagodzie Pokoju. Jest to egzotycznie wyglądająca budowla powstała w 1983 roku z okazji uznania w Austrii buddyzmu za religię. Opiekują się nią japoński mnich, a jej głównym celem jest propagowanie miłości i pokoju wśród wszystkich obywateli świata. Przechodząc w bardziej kulinarne klimaty, warto wspomnieć o absolutnie unikalnej, znajdującej się w czwartej dzielnicy kawiarni Vollpension. Miejsce to powstało w ramach projektu społecznego aktywizującego osoby starsze i to właśnie lokalne seniorki codziennie pieką tam pyszne, świeże ciasta, których możesz skosztować w miejscu bardziej przypominającym „dom babci” niż klasyczną kawiarnię. Jeśli chcesz natomiast spróbować lokalnego przysmaku kuchni ulicznej, odwiedź Bitzinger – stoisko z kiełbaskami znajdujące się w sąsiedztwie galerii Albertina.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności