Autobus z i do: Wiedeń od 19 zł

Tourist information on Wiedeń

Ogólne informacje o Wiedniu

Wiedeń to przepiękne miasto leżące nad rzeką Dunaj, które oferuje mieszankę kosmopolitycznego oraz nostalgicznego i klasycznego stylu. Jak tylko Twój autobus dojedzie do Wiednia, koniecznie wybierz się do jednej z tradycyjnych kawiarni na ciasto, np. Tort Sachera lub Apfelstrudel i kawę i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Austrii. Po długiej podróży doskwiera Ci głód? Spróbuj specjału kulinarnego– Wiener Schnizel! Jeśli zdecydujesz się na zakupowe szaleństwo, przekonasz się o dwóch twarzach tego miasta łączącego tradycyjne oraz bardzo nowoczesne sklepy, w których z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Jednym z najsłynniejszych miejsc w Wiedniu jest Katedra Św. Szczepana, z której wieży możesz zobaczyć wspaniały widok na miasto.

Zwiedzanie w Wiedniu

Jednym z naszych wskazówek, co zobaczyć w Wiedniu jak tylko wysiądziesz na jednym z przystanków autobusowych FlixBus jest koniecznie wizyta w Belvedere i Pałac Schönbrunn oraz otaczający go park, które są najpiękniejszymi barokowymi zamkami w Europie. Wnętrze Pałacu Schönbrunn jest bogato urządzone i zdobione freskami oraz dziełami sztuki przenosząc nasze w dawne czasy świetności cesarstwa austriackiego. W przylegającym ogrodzie w stylu francuskim znajduje się Palmiarnia i fontanna Neptuna, najstarsze na świecie ZOO, natomiast na pobliskim wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na Wiedeń, wzniesiona została Glorietta. Dla fanów jeździectwa i nie tylko, każdego ranka w Schönbrunn można zobaczyć treningi typowej dla Austrii rasy koni lipcańskich z Hiszpańskej Szkoły Jazdy Konnej będąca najstarszą tego typu instytucją na świecie!

Historia Wiednia oraz kultura miasta

Wiedeń od stuleci uważany jest za centrum kultury i sztuki, co z pewnością zauważysz jak tylko Twój autobus dojedzie na miejsce. Przede wszystkim powinieneś wybrać się do Opery Wiedeńskiej, której historia sięga XIX wieku i gdzie czeka na Ciebie szeroki wybór znanych oper, koncertów i przedstawień baletowych. Sama architektura budynku jest również warta zobaczenia! W Operze Wiedeńskiej koncertowali, m.in. Mozart i Brahms, stąd te miejsce zdecydowanie powinno znaleźć się w Twoim planie wycieczki. Kolejnym przystankiem może być Burgtheater (Teatr Zamkowy) zlokalizowany naprzeciwko ratusza będący jednym z największych i najbardziej prestiżowych niemieckojęzycznych teatrów. Podczas wycieczki autobusowej do Wiednia, wybierz się do Hofburg, dzielnicy, w której znajduje się wiele muzeów związanych z panowaniem dynastii Habsburgów, np. Muzeum Sisi, Austriacka Biblioteka Narodowa i Schatzkammer. Wiedeń znany jest też z koncertu noworocznego, który odbywa się w Wiener Musikverein i jest transmitowany na żywo. Innym ciekawym wydarzeniem jest Opernball – bal odbywający się w Operze Wiedeńskiej w ostatni czwartek przed Środą Popielcową. Nie zapomnij odwiedzić MuseumsQuartier, czyli Dzielnicę Muzeów, gdzie znajdziesz wystawy, koncerty i spektakle artystyczne.

Życie nocne w Wiedniu

Wiedeń oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu, więc jak tylko dojedziesz autobusem do jednego z naszych 8 przystanków autobusowych, odwiedź Wiener Prater nad Dunajem będący parkiem publicznym i lunaparkiem jednocześnie. Jeśli lubisz dobrą zabawę, czeka na Ciebie niezliczona ilość modnych klubów powstałych w latach 90-tyc. Das Flex jest jednym z największych oraz najbardziej popularnych klubów w Wiedniu i idealnym miejscem, żeby przetańczyć całą noc! Jeśli kluby to nie Twoja bajka, nie martw się! W Wiedniu znajdziesz wiele barów, pubów z niepowtarzalną atmosferą. Latem najpopularniejszym miejscem spotkań i zabaw jest Dzielnica Muzeów, gdzie możesz odwiedzić też słynną kawiarnię Café Leopold.

Wiedeń - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieWiedeń jest więcej przystanków, tzn. 8.