Livorno - autobus w obie strony
To miejsce docelowe jest obecnie niedostępne.
Sprawdź propozycje poniżej.
image for unavailable city page

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Często Zadawane Pytania

Livorno - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Livorno - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Livorno! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Livorno kosztują średnio 26,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Livorno z FlixBusem może kosztować nawet 24,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Livorno jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Livorno podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Livorno można zarezerwować już od 24,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!

Livorno - informacje turystyczne

Livorno - informacje ogólne

Informacje ogólne
Położone na wybrzeżu Morza Liguryjskiego, w sercu włoskiej Toskanii miasto Livorno to drugie co do wielkości miasto regionu (po Florencji) i bardzo ciekawe miejsce na kilkudniowy pobyt dla osób, które kochają Włochy i panujący tu klimat. Miasto znane jest we Włoszech przede wszystkim ze względu na znajdujący się tutaj port. Turyści z kolei doceniają je z jednej strony za typowo portowy, kosmopolityczny charakter, z drugiej natomiast - za liczne zabytki, zachęcające do spacerów zabytkowe uliczki oraz smaczną, toskańską kuchnię. Miasto założone zostało w 1017 rok, jednak swój rozkwit przeżyło dopiero w XVI wieku, kiedy stało się głównym portem we Włoszech. Na różnorodność tego miasta dużo wpływ mieli osiedlający się tutaj oprócz toskańskich katolików Żydzi, Grecy, angielscy i holenderscy protestanci oraz muzułmanie. Dziś multikulturalny klimat miasta podkreślają historyczne zabytki i miejsca kultu związane z obecnymi tu od wieków mniejszościami etnicznymi. Miasto jest dość ruchliwe – w godzinach szczytu ciężko tutaj o ciszę i spokój, jednak z drugiej strony daje to możliwość obserwowania codziennego życia mieszkańców włoskiego, portowego miasta. W poszukiwaniu spokoju i wypoczynku warto skierować się na jedną ze znajdujących się tutaj plaż lub skorzystać z oferty pobliskich uzdrowisk termalnych.

Livorno - zabytki

Livorno, podobnie jak większość włoskich miast, to kopalnia zabytków przypominających o historii regionu i pozwalających turystom przenieść się na moment w czasie. Jednym z takich miejsc jest powstała w 1521 roku Fortezza Vecchia, czyli ceglana twierdza znajdująca się tuż przy wejściu do portu w Livorno. Dzięki specjalnie skonstruowanej rampie możliwe jest bezproblemowe dostanie się do fortecy, która skrywa również ostatnie pozostałości po Starożytnych Rzymianach oraz elementy średniowieczne. Ważnym zabytkiem Livorno jest znajdujący się przy nabrzeżu pomnik czterech Maurów, czyli Quattro Mori. Wzniesiona w XVII wieku statua przedstawia czterech zakutych w łańcuchy Maurów klęczących u stóp górującego nad nimi księcia Toskanii – Ferdynanda I. Pomnik ten upamiętnia zwycięstwo nad muzułmańskimi piratami. Kolejnym ważnym miejscem jest w Livorno Fortezza Nuova, XVI-wieczna twierdza, która przez kilka wieków służyła do celów militarnych. Obecnie okalana fosą stanowi pamiątkę po dawnych czasach i miejsce często odwiedzane przez turystów, również ze względu na znajdujący się tam urokliwy ogród. To jednak nie wszystko. Będąc w Livorno, nie da się pominąć wybudowanej w XV wieku latarni morskiej Torre del Marzocco. Wysoka na ponad 50 metrów latarnia o ośmiokątnym kształcie i czerwonym dachu przez wieki odgrywała bardzo ważną rolę dla obronności miasta. Turyści fascynujący się architekturą sakralną z pewnością powinni odwiedzić z kolei Katedrę Św. Franciszka oraz Kaplicę Św. Ranieri.

Livorno - ciekawe informacje

Będąc w Livorno, koniecznie musisz spróbować kulinarnych przysmaków Toskanii. Nie jest bowiem tajemnicą, że każdy region Włoch ma swoje specyficzne kulinarne tradycje i upodobania. Lokalną specjalnością jest tutaj np. cacciucco, czyli gulasz na bazie ryb, owoców morza i pomidorów. Zgodnie z tradycją w gulaszu powinno znajdować się pięć ryb, po jednej na każdą literkę „c” w nazwie potrawy. Inną niezwykle smaczną potrawą regionu jest torta di ceci, czyli placek z mąki z ciecierzycy podawany z grillowanymi bakłażanami. Kolejnym punktem na kulinarnej wycieczce po Livorno może być riso nero – czarny ryż, który poza specyficznym smakiem, posiada również wiele właściwości zdrowotnych. Nazwa „riso nero” oznacza „ryż zakazany”, ponieważ niegdyś był on dostępny tylko wśród obywateli najwyższych sfer. Potrawy popija się tutaj ponce libornese, czyli ponczem składającym się z pięciu składników – herbaty, cukru, cytryny, cynamonu i koniaku. W poszukiwaniu świeżych owoców morza, ryb i mięs należy wybrać się na główny targ miejski znajdujący się przy dzielnicy La Venezia.

Livorno - okolice

Opowieść o Livorno i turystycznych walorach tego miasta nie może się obejść bez wspomnienia o położonej zaledwie 20 kilometrów na północny-wschód Pizie. Położone nieopodal wybrzeża Morza Tyrreńskiego miasto stanowi jedną z prowincji Toskanii. Zyskało sobie sławę na całym świecie ze względu na znajdującą się tutaj Krzywą Wieżę w Pizie. Rocznie miejsce to odwiedza aż 10 milionów turystów! Należąca do kompleksu romańskich zabudowań katedralna dzwonnica tuż po rozpoczęciu budowy w 1174 zaczęła delikatnie odchylać się od pionu, co próbowano na bieżąco korygować. Cały okres budowy trwał aż 177 lat. Podejmowane w XIX wieku próby zatrzymania przechylania się wieży przyniosły wręcz odwrotny skutek. Obecnie, krzywa wieża w Pizie mierzy 55 metrów wysokości i odchylona jest od pionu o 5 metrów. Odchylenie to, zwiększa się średnio o 1 mm w skali roku. Po liczących 20 lat pracach konserwatorskich w 2011 roku Krzywa Wieża została ponownie oddana do użytku turystycznego. Będąc w Livorno, koniecznie musisz jeden dzień poświęcić na zwiedzenie Pizy wraz z symbolem tego miasta.


Livorno oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Livorno

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Livorno

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Livorno, ponieważ 7 przejazdów kosztuje 24,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Livorno jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Livorno!

Livorno - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Livorno można dostać się z 7 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Livorno znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Livorno online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności