Bus Florencja - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Florencja

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bilet autobusowy do miasta Florencja można zarezerwować już od 7,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Florencja podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Florencja jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Florencja! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Florencja kosztują średnio 19,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Florencja z FlixBusem może kosztować nawet 7,99 zł!
Florencja - znajdziesz tu num_bus_stops przystanki autobusowe . Jest to Florence (Guidoni Tram T2), Florence (Piazzale Montelungo), Florence (Villa Costanza), a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Florencja - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Florencja - informacje turystyczne

Florencja - informacje ogólne

Florencja jest jednym z najchętniej odwiedzanych włoskich miast. Piękna architektura, unikatowe dzieła sztuki, przepyszne jedzenie i urok włoskich uliczek, zachwycają nawet najbardziej wybrednych turystów. Położona wśród toskańskich wzgórz jest nazywana najbardziej włoskim miastem.

Florencja to idealny pomysł dla każdego, kto kocha Włochy. W tym mieście spotyka się wszystko, co jest kwintesencją Italii. Na ulicach czuć włoską atmosferę, muzea oferują sztukę na najwyższym poziomie, a widoki zachwycają nawet najbardziej wymagających turystów. Do tego we Florencji są robione podobno najlepsze lody we Włoszech, a w restauracjach można zjeść przepyszne pasty i pizzę. Florencja mimo dużej liczby turystów nie traci swojej magii. Zdecydowanie warto wkomponować ją w podróż po uroczej Toskanii.

Florencja - zabytki

Będąc we Florencji, pierwsze kroki każdego turysty są skierowane na Pizza del Duomo. Przy tym centralnym placu miasta znajduje się najwspanialszy zabytek Florencji i jeden z najpiękniejszych zabytków całych Włoch - Katedra Santa Maria del Fiore. Katedra powstała w miejsce kościoła z IV wieku. Budowę katedry rozpoczęto w 1294 roku, a ukończono w 1887 roku, co oznacza, że powstawała, z przerwami, przez 600 lat. Świątynia zachwyca swoją niezwykłą fasadą, wykonaną z marmuru w trzech kolorach (biały, różowy i zielony), która została ukończona dopiero w XIX wieku. Wielkie wrażenie robi również kopuła katedry - ogromna, wybijająca się z daleka ponad otoczenie, jest zdecydowanie jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Została zaprojektowana przez florenckiego architekta i rzeźbiarza - Brunelleschiego. Ze szczytu kopuły rozciąga się przepiękny widok na czerwone florenckie dachy oraz otaczające miasto toskańskie wzgórza. We wnętrzu katedry należy zwrócić szczególną uwagę na freski znajdujące się na sklepieniu pod kopułą, które miały odpowiadać freskom z Kaplicy Sykstyńskiej. Freski najlepiej zobaczyć z bliska wchodząc na szczyt kopuły. Integralną częścią katedry jest dzwonnica Giotta z taką samą fasadą, jak ta zdobiąca Duomo. Z jej szczytu również można podziwiać panoramę miasta.

Na placu przed katedrą znajduje się kolejny charakterystyczny dla Florencji budynek – baptysterium pochodzące z IV-VI wieku. Baptysterium było we wczesnym chrześcijaństwie przeznaczone do obrzędu chrztu. Z zewnątrz zostało ozdobione takim samym marmurem, jak katedra. Do wnętrza baptysterium prowadzą trzy wejścia. Najbardziej znanym wejściem jest to znajdujące się od wschodu, które zdobią tzw. Drzwi Raju wykonane w XV wieku przez Lorenzo Ghibertiego. Obecnie zwiedzający Baptysterium mogą oglądać jedynie ich kopię. Oryginalne drzwi, jak również wiele innych dzieł sztuki związanych z Duomo, znajdują się w Museo dell’Opera del Duomo.

Po zabytkach Piazza del Duomo warto przejść się nad rzekę do Ponte Vecchio, inaczej nazywanego mostem Złotników. Jest to kolejny symbol Florencji, którego nie sposób pominąć podczas zwiedzania. Most został zbudowany w XIV wieku jako następca trzech mostów, które zostały zniszczone. Wygląd mostu jest bardzo charakterystyczny i unikalny, ponieważ most został zabudowany małymi budynkami. Początkowo na moście mieli swoje stragany handlarze ryb i mięsa, później ustąpili miejsca garbarzom, by ostatecznie na podstawie decyzji księcia Ferdynanda I Medyceusza opuścić most i zrobić miejsce złotnikom, którzy są tam do dziś. Decyzja Ferdynanda była najprawdopodobniej spowodowana usytuowaniem mostu, który leży na linii między Palazzo Pitti a Palazzo Vecchio. Książe w ten sposób zamienił na drodze swojego przejazdu kramy nieatrakcyjnych garbarzy na milsze otoczenie złota. Ponte Vecchio jest najstarszym mostem w mieście i jako jedyny nie został zniszczony podczas II wojny światowej.

Warto wspomnieć, że Plac della Signoria jest jednym z ważniejszych miejsc w mieście. Przed przeniesieniem się do Pałacu Pitti był rezydencją Medyceuszy, by następnie stać się siedzibą republiki florenckiej. Pałac ma charakterystyczny wygląd i jest dobrze widoczny w panoramie miasta. Nie mniej ciekawy wygląd ma kolejna rezydencja Medyceuszy – XV-wieczny Pałac Pitti. Obecnie wewnątrz mieści galerie i muzea m.in. Galerię Palatinę, w której znajdują się dzieła Rafaela i Tycjana. Do Pałacu przynależy ogromny, bo liczący aż 11 ha, ogród Boboli. Park został założony przez Kosmę Medyceusza Starszego dla żony, w XVI wieku. Jest to ogród w stylu francuskim, gdzie oprócz pięknej roślinności, znajdują się liczne fontanny i rzeźby. Oryginalności wyglądowi ogrodu nadaje położenie na wzgórzu. Warto zużyć trochę energii, aby wejść na szczyt ogrodu, skąd można podziwiać piękne florenckie widoki. Nieopodal Ogrodu Boboli znajduje się znacznie mniejszy, ale równie uroczy Ogród Bardini. Najlepszym miesiącem do odwiedzenia go jest kwiecień, kiedy pięknie na fioletowo kwitnie wisteria.

Jak każde włoskie miasto, tak również Florencja, oferuje piękne i ciekawe kościoły. Najbardziej znanym jest, zaraz po Duomo, kościół Santa Croce, który znajduje się przy uroczym placu tej samej nazwie. We wnętrzu kościoła spoczywają jedni z najbardziej zasłużonych florentczyków: Michał Anioł, Niccolo Machiavelli, Galileusz, Dante Alighieri. Drugim wartym odwiedzenia kościołem jest Bazylika San Lorenzo. Jej fasada ma surowy wygląd, ponieważ władze Florencji nie zgodziły się na użycie marmuru z Carrary. Będąc obok kościoła wart wejść na jego dziedziniec i odpocząć w cieniu uroczych krużganków.

Florencja - kultura i historia

Florencja położona jest w centralnej części Włoch nad rzeką Arno. Jest największym miastem Toskanii i zarazem jej stolicą. Florencja została założona przez Etrusków. Po zburzeniu w 82 r. p.n.e. została odbudowana przez Juliusza Cezara w 59 r. p.n.e. i otrzymała nazwę Florentina. Miasto zostało założone z przeznaczeniem na kolonię dla byłych żołnierzy, co widoczne jest dzisiaj w szachownicowym układzie ulic. Od XI wieku Florencja uzyskała status ważnego miasta handlowego ze względu na swoje położenie na szlaku handlowym między Rzymem a Francją. Największy jej rozwój, zarówno pod względem gospodarczym, jak i kulturalnym, przypada jednak na XV wiek, kiedy władzę nad miastem przejął potężny ród Medyceuszy. W tym czasie Florencja stała się przystanią dla znakomitych twórców tamtego okresu. We Florencji tworzyli Dante Aligheri, Giotto, Niccolo Macchiavelli, a w późniejszych latach znakomici Michał Anioł i Leonardo da Vinci. Tutaj powstała również pierwsza na świecie opera. Rodzina Medyceuszy z Wawrzyńcem Wspaniałym na czele była mecenasami sztuki na niespotykaną w tych czasach skalę. Za rządów tego rodu, miasto wzbogaciło się o znaczną część dzieł sztuki oraz liczne budynki, których wspaniałość można podziwiać do dnia dzisiejszego. Tragicznym dla miasta był rok 1966, kiedy w czasie powodzi wylała rzeka Arno, niszcząc wiele cennych zabytków.

Florencja - ciekawe informacje

Florencja oprócz włoskiej atmosfery, pysznego jedzenia i pięknej architektury to przede wszystkim sztuka. Dziś artystyczny duch tworzą lokalni malarze i rysownicy siedzący na ulicach i malujący akwarelami piękne toskańskie krajobrazy. Artystyczny duch to również uliczni muzycy grający głównie muzykę poważną, a nawet śpiewaczki operowe, których głos potrafi się przebić przez gwar zatłoczonych ulic. W końcu - Florencja to muzea z najwspanialszymi dziełami świata. Najbardziej znanymi galerami sztuki we Florencji są Galeria Uffizi oraz Galeria Akademii. Pierwsza z nich ma w swoich zbiorach dzieła takich twórców, jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael, Botticelli, Tycjan, Rubens i wielu innych. Z kolei w drugiej z najbardziej znanych florenckich galerii znajduje się najbardziej znana rzeźba na świecie – Dawid, Michała Anioła. Jego kopia znajduje się przed Palazzo Vecchio w miejscu, gdzie wcześniej przez 369 lat stał oryginał rzeźby. Dawid nie jest jedyną rzeźbą, którą można oglądać na ulicach Florencji. Obok Pałacu Vecchio na placu della Signoria znajduje się Loggia dei Lanzi, w której umieszczono znane rzeźby: Perseusz z głową Meduzy czy też Porwanie Sabinek.

Florencja - okolice

Po długim dniu intensywnego zwiedzania najlepszym pomysłem jest odpoczynek na wzgórzu Michała Anioła, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na miasto. Wzgórze jest ulubionym miejscem zakochanych, jak również fotografów polujących na malowniczy zachód słońca nad Florencją. Najbardziej obleganym punktem widokowym jest Piazzale Michelangelo. Na wzgórze warto wybrać się wcześniej, aby móc odwiedzić taką perełkę jak Ogród Różany (Giardino delle rose) oraz wdrapać się na sam szczyt do bazyliki San Miniato al Monte, gdzie oprócz pięknego widoku, czeka klasztor benedyktynów, w którym zakonnicy modlą się, śpiewając. Warto zostać tu przynajmniej przez chwilę i oderwać się od gwaru miasta.

Autobusy jadące do miasta Florencja

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Florencja

Florencja - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Florencja. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Florencja Bilety do miasta Florencja zaczynają się od zaledwie 7,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Florencja - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Florencja z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 168 połączeniom z miastem Florencja możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Florencja czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Florencja w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Florencja - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności