Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Bydgoszcz

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.

Więcej o aplikacji FlixBus

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.

Dowiedz się więcej na
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.

Kliknij tutaj
Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie

Twoje rozkłady jazdy autobusów dla miasta Bydgoszcz

Znajdź połączenia między:
i
Wybierz dni
Odjazd
powrót
Dni Przesiad. Odj. Czas Przyj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezerwuj teraz' §§
Czas: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Czas na przesiadkę: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
przez
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Jeśli jeziora i rzeki to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Bydgoszcz oczami Oliwii

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
27 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Bydgoszcz - informacje turystyczne

Zwiedzaj Polskę z FlixBusem

Bydgoszcz - informacje ogólne

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to miasto z trzema uniwersytetami państwowymi oraz szesnastoma innymi uniwersytetami i uczelniami. Od czasu przyznania miastu praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego w 1346 roku Bydgoszcz urosła do rangi dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego. Chociaż to sąsiedni Toruń jest popularnym ośrodkiem turystycznym w regionie, i w Bydgoszczy nie brakuje atrakcji. Zwiedzających przyciąga atrakcyjne położenie miasta nad rzeką i kanałami biegnącym przez jego centrum. Codzienne życie, działalność kulturalna, sportowa i biznesowa miasta odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy.
Poznaj zabytki Bydgoszczy

Bydgoszcz - zabytki

Zwiedzanie Bydgoszczy rozpocznij od serca Bydgoszczy czyli Wyspy Młyńskiej. Jest to urzekające miejsce znajdujące się w samym sercu miasta, tuż przy Starym Rynku. Począwszy od średniowiecza, przez kilka następnych wieków, Wyspa Młyńska była ośrodkiem przemysłowym. Od 1594 do 1688 roku znajdowała się tutaj Królewska mennica. Obecnie Wyspa Młyńska jest zieloną oazą w centrum miasta. Większość budynków znajdujących się na wyspie pochodzi z XIX wieku. Jednak tak zwana piwnica Białego Spichlerza pamięta wiek XV. Woda, kładki, stare młyny (obecnie muzea), budynki z czerwonej cegły odbite w głębi Młynówki (zwanej Bydgoską Wenecją) - wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę.

Następnie warto przejść się nad Kanał Bydgoski. Został on zbudowany w latach 1773-1774 w ramach międzynarodowej drogi wodnej. Przez swoje dopływy - rzekę Brdę, Notecę i Wartę - kanał łączy Wisłę i Odrę. Powstanie Kanału Bydgoskiego przyczyniło się do dynamicznego rozwoju miasta. Poprzez zastosowanie nowoczesnych urządzeń hydrotechnicznych oraz połączenie budynków przemysłowych, mieszkalnych i rekreacyjnych stworzono niepowtarzalny styl miasta. Bydgoszcz zyskała status jednego z głównych centrów śródlądowego transportu wodnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wodze w Bydgoszczy, zajrzyj do słynnej Wieży Ciśnień. Została ona otwarta w 1900 roku na wzgórzu znanym dziś jako Wzgórze Gen. Dawniej odgrywała ona bardzo ważną rolę w nowoczesnym systemie wodociągów w Bydgoszczy. Ta lekko przysadzista, cylindryczna wieża mieści zbiornik wyrównawczy, który od 90 lat gwarantuje właściwe ciśnienie wody. W godzinach zwiększonego zużycia, wieża zapewnia konsumentom dostęp do bieżącej wody bez żadnych problemów.

Jedną z najważniejszych atrakcji Bydgoszczy jest Katedra. W 2004 r. Kościół Bydgoszcz Fara został podniesiony do rangi katedry diecezji bydgoskiej dekretem Ojca Świętego Jana Pawła II. Przez wiele stuleci i kilkadziesiąt pokoleń mieszkańców Bydgoszczy, był on najbardziej znaczącym kościołem.
Skorzystaj z szerokiej oferty kulturalnej w Bydgoszczy

Bydgoszcz - kultura i historia

Bydgoszcz pojawiła się po raz pierwszy w zapisach historycznych 28 czerwca 1238 r. Choć nazwa "Bydgoszcz" nie jest wymieniona, wiemy, że cytowany Budegac to miasto nad rzeką Brdą. Bydgoszcz, jako miasto chroniące przeprawę przez rzekę, powstało najprawdopodobniej na początku XI wieku na terenie dzisiejszego kościoła św. Andrzeja Boboli. Osada poza murami miasta zaczęła rozwijać się na południu. 

To tutaj w XIII wieku wybudowano najstarszy kościół miasta, którym był nieistniejący już kościół św. Idziego. Na początku XIV wieku Kasztelina Bydgoska wchodziła w skład Księstwa Bydgoskiego i Wyszogrodu, najbardziej wysuniętej na północ części pogranicza polsko-krzyżackiego. Podczas jednej z wojen polsko-krzyżackich w latach 1327-1332, najważniejsze miasta Księstwa zostały spalone przez Krzyżaków. Na podstawie traktatu kaliskiego z 1343 r. Kazimierz Wielki odzyskał Kujawy wraz z Bydgoszczą, dla której miał wielkie plany. Miasto miało stać się głównym miastem północnych Kujaw. Z drugiej strony Wyszogród nigdy nie został przebudowany po zniszczeniach poniesionych w 1330 r. W 19 kwietnia 1346 r. król Kazimierz III nadał miastu Bydgoszcz statut fundacyjny wydany w Brześciu Kujawskim. Statut przyznawał gminie prawo magdeburskie. Nowa osada miała się rozwijać na niezamieszkanej równinie, położonej na zachód od istniejącego miasta.
Poznaj życie nocne w Bydgoszczy

Bydgoszcz - życie nocne

W Bydgoszczy znajduje się mnóstwo miejsc, w których można dobrze zjeść i się napić, w tym m.in. Kredens, Browar Pub, Pub Babci, Pub Jack Daniels. Przejdź się wzdłuż rzeki i na główny plac, aby poznać najpopularniejsze restauracje, puby, kawiarnie oraz kluby. Na wymienionym wcześniej kanale znajduje się także parę interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Po zmierzchu, w Bydgoszczy rozbrzmiewa jazz, salsa, pop i wielu innych pulsujących melodii. Przy tak dużym wyborze nie trudno będzie znaleźć coś, co Ci się spodoba. 
Poznaj ciekawe miejsca w Bydgoszczy z FlixBusem

Bydgoszcz - ciekawe informacje

Fani słodkości zdecydowanie powinni wybrać się do Karmelkowej Krainy! Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Bydgoszczy, w którym powstają słodycze. W ofercie Karmelkowej Krainy można znaleźć ręcznie robione lizaki, cukierki i inne formy z karmelu lub czekolady. Specjalnością tego miejsca jest różnorodność smaków, które zaskakują niejednego klienta. Dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć smak dla siebie. Ponadto Karmelkowa Kraina organizuje pokazy produkcji słodyczy i lekcje ich tworzenia, podczas których samodzielnie można zrobić lizaka.

Bydgoszcz - okolice

W północnej części miasta, zaledwie 5 km od centrum, znajduje się Leśny Park Kultury i Wypoczynku - Myślęcinek. Jest to jeden z największych kompleksów rekreacyjnych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 830 ha, z czego blisko 500 ha stanowią siedliska leśne obejmujące stuletnie okazy drzew liściastych. Jest to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i edukacyjnych.

Myślęcinek swoją atrakcyjność zawdzięcza nie tylko warunkom naturalnym, ale także znakomitym połączeniom komunikacyjnym z centrum Bydgoszczy. Łatwo dojedziesz tutaj dzięki wielu połączeniom tramwajowym i autobusowym. Po parku możesz się poruszać pojazdem przypominającym stary pociąg. Obok parku znajduje się również ZOO!

Bydgoszcz - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Bydgoszcz

Bilet autobusowy od 4,99 zł
Liczba połączeń z Bydgoszcz 47
Liczba przystanków autobusowych w Bydgoszcz 1
Kraj Polska
*Usługi na pokładzie autobusu zależą od dostępności na danej trasie.