§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus z i do: Bydgoszcz od 5 zł

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są
w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.

Usługi na pokładzie
Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 1700 celów podróży w 27 krajach.

Największa siatka połączeń

Odkrywaj Europę z FlixBusem, wybierając spośród 2000 celów podróży w 28 krajach.

Nasza siatka połączeń
Dzięki naszemu dynamicznemu cennikowi im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj bilety nawet 70% taniej!

Oszczędzaj do 70%

Dzięki dynamicznym cenom im wcześniej rezerwujesz, tym więcej oszczędzasz. Kupuj nawet 70% taniej!

Nasze ceny
Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu

Jeśli zamki to coś, co Ci się podoba, polubisz również te miejsca:

Odkryj Bydgoszcz z perspektywy Oliwia

Content Writer Oliwia

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Łódź
25 lat
Sprytne podróże w celu samodoskonalenia

Bydgoszcz - informacje turystyczne

Zwiedzaj Polskę z FlixBusem

Bydgoszcz - informacje ogólne

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to miasto z trzema uniwersytetami państwowymi oraz szesnastoma innymi uniwersytetami i uczelniami. Od czasu przyznania miastu praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego w 1346 roku, Bydgoszcz urosła do rangi dynamicznie rozwijającego się ośrodka gospodarczego. Jest to miasto z wielowiekowymi tradycjami, które jest popularnym celem dla wielu turystów. Zwiedzających przyciąga również jego atrakcyjne położenie nad rzeką i kanałami biegnącym przez jego centrum. Bydgoszcz kładzie coraz większy nacisk na wodę, ponieważ codzienne życie, działalność kulturalna, sportowa i biznesowa miasta odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Brdy.
Poznaj zabytki Bydgoszczy

Bydgoszcz - zabytki

Zwiedzanie Bydgoszczy rozpocznij od serca Bydgoszczy czyli Wyspy Młyńskiej. Jest to niezwykłe i urzekające miejsce z uwagi na to, że znajduje się w samym sercu miasta tuż przy Starym Rynku. Począwszy od średniowiecza, przez kilka następnych wieków, Wyspa Młyńska była ośrodkiem przemysłowym. Od 1594 do 1688 roku znajdowała się tutaj Królewska mennica. Obecnie Wyspa Młyńska jest zieloną oazą w centrum miasta. Większość budynków znajdujących się na wyspie Młyn pochodzi z XIX wieku. Jednak tak zwana piwnica Białego Spichlerza nadal pamięta wiek XV. Woda, kładki, stare młyny (obecnie muzea), budynki z czerwonej cegły odbite w głębi Młynówki (zwanej Bydgoską Wenecją) - wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę.

Następnie warto przejść się nad Kanał Bydgoski. Został on zbudowany w latach 1773-1774 w ramach międzynarodowej drogi wodnej. Poprzez swoje dopływy: rzekę Brdę, Notecę i Wartę, kanał łączy Wisłę i Odrę. Powstanie Kanału Bydgoskiego przyczyniło się do dynamicznego rozwoju miasta. Poprzez zastosowanie nowoczesnych urządzeń hydrotechnicznych oraz połączenie budynków przemysłowych, mieszkalnych i rekreacyjnych stworzono niepowtarzalny styl miasta. Bydgoszcz, swoją tożsamością nadrzeczną zyskała status jednego z głównych centrów śródlądowego transportu wodnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wodze w Bydgoszczy, zajrzyj do słynnej Wieży Ciśnień. Została ona otwarta w 1900 roku na wzgórzu znanym dziś jako Wzgórze Gen. Dawniej odgrywała ona bardzo ważną rolę w nowoczesnym systemie wodociągów w Bydgoszczy. Ta lekko przysadzista, cylindryczna wieża mieści zbiornik wyrównawczy, który od 90 lat gwarantuje właściwe ciśnienie wody. W godzinach zwiększonego zużycia, wieża zapewnia konsumentom dostęp do bieżącej wody bez żadnych problemów.

Jedną z najważniejszych atrakcji Bydgoszczy jest Katedra. W 2004 r. Kościół Bydgoszcz Fara został podniesiony do rangi katedry diecezji bydgoskiej dekretem Ojca Świętego Jana Pawła II. Przez wiele stuleci i kilkadziesiąt pokoleń mieszkańców Bydgoszczy, był on jedynym i najbardziej znaczącym kościołem miejskim.
Skorzystaj z szerokiej oferty kulturalnej w Bydgoszczy

Bydgoszcz - kultura i historia

Bydgoszcz pojawia się po raz pierwszy w zapisach historycznych 28 czerwca 1238 r. Choć nazwa "Bydgoszcz" nie jest wymieniona, wiemy, że cytowany Budegac to miasto nad rzeką Brdą. Bydgoszcz, jako miasto chroniące przeprawę przez rzekę, powstało najprawdopodobniej na początku XI wieku na terenie dzisiejszego kościoła św. Andrzeja Boboli. Osada poza murami miasta zaczęła rozwijać się na południu. 

To tutaj, w XIII wieku, wybudowano najstarszy kościół miasta, którym był nieistniejący już kościół św. Idziego. Na początku XIV wieku Kasztelina Bydgoska wchodziła w skład Księstwa Bydgoskiego i Wyszogrodu, najbardziej wysuniętej na północ części pogranicza polsko-krzyżackiego. Podczas jednej z wojen polsko-krzyżackich w latach 1327-1332, najważniejsze miasta Księstwa zostały spalone przez Krzyżaków. W wyniku tego zostali zakotwiczeni przez Krzyżaków wraz z Kujawami. Na podstawie traktatu kaliskiego z 1343 r. Kazimierz Wielki odzyskał Kujawy wraz z Bydgoszczą, dla której miał wielkie plany. Miasto miało stać się głównym miastem północnych Kujaw. Z drugiej strony Wyszogród nigdy nie został przebudowany po zniszczeniach poniesionych w 1330 r. W 19 kwietnia 1346 r. Król Kazimierz III nadał miastu Bydgoszcz statut fundacyjny wydany w Brześciu Kujawskim. Statut przyznawał gminie prawo magdeburskie. Nowa osada miała się rozwijać na niezamieszkanej równinie, położonej na zachód od istniejącego miasta.
Poznaj życie nocne w Bydgoszczy

Bydgoszcz - życie nocne

W Bydgoszczy znajduje się mnóstwo miejsc, w których można dobrze zjeść i się napić, w tym m.in. Kredens, Browar Pub, Pub Babci, Pub Jack Daniels. Przejdź się wzdłuż rzeki i na główny plac, aby poznać najpopularniejsze restauracje, puby, kawiarnie oraz kluby. Na wymienionym wcześniej kanale znajduje się także parę interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Po zmierzchu, Bydgoszcz wkracza w noc eksperymentalnego jazzu, salsy, popu i wielu innych pulsujących melodii. Przy tak dużym wyborze trudno będzie nie znaleźć czegoś, co Ci się spodoba. 
Poznaj ciekawe miejsca w Bydgoszczy z FlixBusem

Bydgoszcz - ciekawe informacje

Fani słodkości zdecydowanie powinni wybrać się do Karmelkowej Krainy! Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Bydgoszczy, w którym powstają słodycze. W ofercie Karmelkowej Krainy można znaleźć ręcznie robione lizaki, cukierki i inne formy z karmelu lub czekolady. Specjalnością tego miejsca jest różnorodność smaków, które zaskakują nie jednego klienta. Dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć smak dla siebie. Ponadto Karmelkowa Kraina organizuje pokazy produkcji słodyczy i lekcje ich tworzenia, w których samodzielnie można zrobić lizaka.

Bydgoszcz - okolice

W północnej części miasta, zaledwie 5 km od centrum, znajduje się Leśny Park Kultury i Wypoczynku - Myślęcinek. Jest to jeden z największych kompleksów rekreacyjnych w Polsce. Zajmuje powierzchnię 830 ha, z czego blisko 500 ha stanowią siedliska leśne obejmujące stuletnie okazy drzew liściastych. Jest to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i edukacyjnych.

Myślęcinek swoją atrakcyjność zawdzięcza nie tylko warunkom naturalnym, ale także znakomitym połączeniom komunikacyjnym z centrum Bydgoszczy. Łatwo dojedziesz tutaj dzięki wielu połączeniom tramwajowym i autobusowym. Możesz również zwiedzić park samochodem przejeżdżając przez most na końcu ulicy Gdańskiej, obok Bydgoskiego Stadionu Miejskiego "Zawisza". Po parku poruszać możesz się dzięki pojazdowi przypominającemu stary pociąg. Obok parku znajduje się również ZOO!

Bydgoszcz - Twój przystanek autobusowy

Informacje dla podróżujących autobusem do miasta Bydgoszcz

Bilet autobusowy od 5 zł
Liczba połączeń z Bydgoszcz 25
Liczba przystanków autobusowych w Bydgoszcz 1
Kraj Polska