Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Przepraszamy, nie znaleziono żadnego miasta

Zdaje się, że nie oferujemy przejazdów zgodnych z Twoim wyszukiwaniem. Zmień wyszukiwanie lub sprawdź naszą ofertę ponownie w przyszłości.

Wygodne podróże autobusem do Chorwacji

Nawet jeśli Chorwacja została już przez Ciebie wybrana jako kolejny cel podróży, mamy jeszcze kilka argumentów, które umocnią Cię w Twoim postanowieniu. Chcesz spędzić swoje wakacje na słonecznym wybrzeżu Adriatyku, wylegując się na plaży pod „niebieską banderą”? A może masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę o dziedzictwie kulturowym świata i odwiedzić Dubrownik, Split, Trogir i wiele innych historycznych miast Chorwacji? Możesz też zasznurować swoje buty trekkingowe i wyruszyć na poszukiwanie idealnego punktu widokowego w jednym z 8 parków narodowych lub 11 parków naturalnych. A może tak przeżyć to wszystko na raz? Czas zarezerwować podróż autobusową do Chorwacji.

Z FlixBus to żaden problem. Autobusem nocnym wygodnie i tanio dojedziesz do Chorwacji, nie tracąc ani jednego dnia urlopu. Na miejscu również możesz poruszać się autobusami i dowolnie korzystać z naszej chorwackiej sieci połączeń, bez przeszkód przemieszczając się z punktu A do punktu B.

4 powody, aby spędzić wakacje w Chorwacji

1. Stare miasto w Dubrowniku

Stare miasto w Dubrowniku
Między Grą o Tron i Gwiezdnymi Wojnami

Miasto portowe na południowym krańcu Chorwacji, często nazywane „Perłą Adriatyku”, jest popularnym miejscem wypoczynku w tym regionie.  Piękno Dubrownika coraz częściej doceniane jest przez studia filmowe z Hollywood. Na Starym Mieście regularnie kręcone są odcinki „Gry o tron” a także kolejnej części sagi „Gwiezdnych wojen”. Ulice oraz place Dubrownika są planem fimowym tych produkcji.

Popularność „Gry o tron” w szczególności przyczyniła się do wysypu ofert w postaci tematycznych wycieczek po mieście. Fani serialu mogą również na własną rękę zwiedzać miejsca kręcenia charakterystycznych scen. Brama Pile, będąca wejściem na Stare Miasto, stała się tłem dla kilku scen, w tym popularnego powstania przeciw królowi Joeffrey’owi. Możesz podążać śladami aktorów, którzy poruszali się w obrębie murów miasta. Czy patrząc na Wieżę Minčeta nie masz przed oczami sceny, w której Daenerys szukała swoich smoków? Od drugiego sezonu Twierdza Lovrijenac przeistoczyła się w Czerwoną Twierdzę Królewskiej Przystani. W otaczającej ją zatoce na koniec tego samego sezonu odbyła się zapierająca dech bitwa o Czarny Nurt.

W 2017 roku pojawiła się też ósma część sagi Gwiezdnych Wojen, której sceny również rozgrywają się w Dubrowniku. Wybierz się na spacer wzdłuż głównej ulicy Stradun i odwiedź otwarty dla zwiedzających Pałac Rektorów oraz Klasztor Dominikanów położony we wschodniej części Starego miasta. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz ciekawe miejsce na pamiątkowe zdjęcie z motywem w nakręconych tu filmów.

2. Park Narodowy Jezior Plitwickich

Wodospady w Jeziorach Plitwickich

Koncert natury w centrum Chorwacji — przystanek bezpośrednio w parku!

W największym i najstarszym parku w kraju czekają na Ciebie niepowtarzalne widoki. 16 jezior o łącznej powierzchni dwóch kilometrów kwadratowych połączone jest niezliczonymi wodospadami i kaskadami o wysokości sięgającej nawet 100 metrów. Każde niebieskie jezioro mieni się różnymi kolorami i można odnieść wrażenie, że znalazło się na planie surrealistycznego filmu.

Przemierzając liczne dobrze oznaczone i utwardzone szlaki turystyczne, można zwiedzać cały park narodowy. Podczas wizyty w Parku Narodowym koniecznie trzeba zobaczyć wodospad Veliki Slap. Osiąga on imponujące 78 metrów, dzięki czemu jest najwyższym wodospadem w Chorwacji.

W Parku Narodowym również nakręcono wiele różnych, dobrze znanych filmów.  Liczne wodospady i jaskinie Jezior Plitwickich były scenerią dla filmu Winnetou: Skarb w Srebrnym Jeziorze, słynnej produkcji z lat 60-tych.

Cena jednodniowego wstępu do Parku Narodowego dla osób dorosłych zależna jest od sezonu. W sezonie (lipiec i sierpień) wejście kosztuje 180 kun, od kwietnia do czerwca i od września do października 110 kun, a w sezonie zimowym (od listopada do marca) jest to zaledwie 55 kun. W sezonie zimowym po Parku Narodowym nie kursują kolejki ani łodzie elektryczne, a więc odjęto je od ceny biletu. Przystanek FlixBus znajduje się bezpośrednio w Parku Narodowym, a więc wygodnie i tanio dojedziesz do celu.

3. Pałac Dioklecjana w Splicie

Pałac Dioklecjana w Splicie

Antyczny okaz z epoki rzymskiej

Pałac Dioklecjana nie stoi osamotniony: nie jest pojedynczym budynkiem, ale potężnym kompleksem obejmującym pokaźną część Starego Miasta w Splicie. Rzymski cesarz Dioklecjan zbudował kompleks pałacowy, który ze względu na wysokie mury bardziej przypominał twierdzę. Mieściły się w nim też koszary. Kompleks wybudowano w dziesięć lat. Miał pełnić rolę rezydencji rzymskiego cesarza po jego abdykacji w 305 roku naszej ery. Był to jedyny rzymski cesarz, który dobrowolnie zrezygnował ze swojego urzędu — biorąc pod uwagę wiek przejścia na emeryturę, jest to całkowicie zrozumiałe. Okazała budowla w centrum wtedy jeszcze Cesarstwa Rzymskiego graniczy bezpośrednio z Morzem Adriatyckim.

Po śmierci Dioklecjana pałac przeszedł liczne modyfikacje powodowane zmianami w biegu historii Splitu. W kolejnych stuleciach mauzoleum cesarza przebudowano na katedrę. Odwiedzający, którym obce są zawroty głowy, mogą wejść na wieżę zegarową i podziwiać widoki. Perystyl, przedsionek oraz pomieszczenia piwniczne to również obowiązkowe punkty wizyty w Splicie.

4. Wybrzeże adriatyckie w Makarskiej

Miasto Makarska

Bajeczne plaże między Adriatykiem i masywem górskim Biokovo

Riwiera znana również jako Makarska zachwyca pięknymi, żwirowymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. Oprócz słynnych plaż rozpościerających się wzdłuż wybrzeża na długości ok. 60 km, czekają tu również na Ciebie trzy wyspy, a mianowicie Hvar, Brač i Korčula, których cechą charakterystyczną są piękne plaże i malownicze miasta. Patrząc w stronę lądu, można podziwiać masyw górski Biokovo, który majestatycznie wznosi się nad wybrzeżem na 1762 m.n.p.m. Góry mieszczą się w Parku Narodowym. Można w nim zdobywać szczyty, wspinając się nie zawsze łatwymi do pokonania szlakami turystycznymi.

Miasto Makarska łączy wyjątkową elegancję z wąskimi uliczkami  i pięknym portem, z którego wypływają promy do pobliskich wysp. W pobliżu miasta Bol na wyspie Brač znajduje się te Zlatni Rat, czyli Złoty Róg. Ze względu na charakterystyczny kształt półksiężyca jest to jedna z najbardziej interesujących plaż w Chorwacji.

Dlaczego warto jest wybrać się na urlop do Chorwacji autobusem

Z FlixBusem masz jeden bagaz za darmo.

Elastyczne podróże

Podróż bez żadnych dodatkowych kosztów (2 sztuki bagażu wliczone są w cenę biletu) i bez uciążliwego przenoszenia walizek. W większości autobusów znajdzie się też miejsce dla Twojego roweru.

Wyszukiwarka przystanków FlixBus

Centralnie położone przystanki

Zabierzemy Cię prosto do najpopularniejszych miejsc urlopowych w Chorwacji.

Bezpłatnie Wi-Fi na pokładzie FlixBus

Usługi na pokładzie

Podczas podróży autobusem do Chorwacji możesz cieszyć się bezpłatnym połączeniem Wi-Fi oraz korzystać z gniazdek elektrycznych. Gwarantujemy miejsce siedzące bez wcześniejszej rezerwacji.

Tanie bilety

Bilety w dobrej cenie

Zaoszczędź swoje pieniądze na podróży autobusem i wydaj je na żeglowanie! Możesz dowolnie wybierać spośród naszych metod płatności!

Najpopularniejsze połączenia do Chorwacji