Nicea - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Nicea

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Nicea - informacje turystyczne

Nicea - informacje ogólne

Nicea to jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków dla turystów z całego świata. Nicea to przede wszystkim stolica Lazurowego Wybrzeża, czyli jednego z najpiękniejszych regionów Francji. Warto tutaj przyjechać nie tylko na wakacje, ale również na urlop w ciągu całego roku. Przez większość dni świeci tutaj słońce, a łagodny klimat sprawia, że nawet zimą nie doświadczysz tutaj mrozów. Wsiądź więc w jeden z naszych autobusów do Nicei i spędź swój urlop na Riwierze Francuskiej!

Nicea - zabytki

Niceę polecamy przede wszystkim osobom uwielbiającym piesze zwiedzanie i podziwianie uroków zabytkowych uliczek. Po całym dniu spacerów można jednak oddać się relaksowi i kąpieli słonecznej na jednej z najpiękniejszych plaż na świecie. Gdy wysiądziesz ze swojego autobusu na przystanku FluxBusa w Nicei, kieruj się bezpośrednio nad brzeg, czyli nad Zatokę Aniołów. Znajduje się tam najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne miejsce w całej Nicei – Promenada Anglików. Jest to główny cel wszystkich turystów odwiedzjących miasto. Następnie wybierz się na Plac Massena, czyli najważniejszy plac miasta i punkt turystyczny, z którego łatwo dojedziesz do innych atrakcji. Przejdź dalej Promenadą Paillon do Placu Garibaldiego, który jest kolejnym ważnym punktem turystycznym na mapie Nicei. Nie zapomnij odwiedzić również Starego Miasta w Nicei, które z pewnością oczaruje Cię swoim urokiem wąskich uliczek, klimatycznych restauracji, kwiaciarni i mnóstwem galerii lokalnych artystów.

Idealnym miejscem na podziwianie panoramy Nicei jest Wzgórze Zamkowe, z którego rozciąga się widok na Stary Port i Plac Garibaldi. Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie miasta jest również Muzeum Sztuk Pięknych, w którym znajdziesz kolekcję dzieł impresjonistów i postimpresjonistów. W Ogrodach Alberta natomiast czeka na Ciebue szereg różnych rodzajów egzotycznych roślin.

Nicea - kultura i historia

Nicea została założona ok. 300 r. p.n.e. przez Fokijczyków. Początkowo nazwana Nikaia była kolonią grecką. Dogodne położenie sprawiło, że miasto stało się jednym z najważniejszych portów w czasach rzymskich. Od XVIII wieku Nicea zaczęła być miejscowością wypoczynkową i turystyczną zwłaszcza dla angielskich elit arystokratycznych. Miasto szybko zyskiwało na popularności. Historycznym momentem, którego świadkiem stało się miasto, było podpisanie traktatu nicejskiego w 2001 roku przez liderów zjednoczonej Europy.

Nicea - życie nocne

Nicea to duże miasto pełne klubów, dyskotek, kawiarni i wielu innych atrakcji, do których tłumnie udają się turyści, aby zaszaleć zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory. Najlepiej jest udać się więc w okolice Cours Saleya lub zagłębić się w uliczki starego miasta, gdzie znajduje się najwięcej pubów i barów, w których możesz rozpocząć swój wieczór od dobrego drinka. Proponujemy również wybrać się na nocne szaleństwo do Cannes, gdzie będziesz mieć okazje imprezować w towarzystwie największych gwiazd i elity Europy!

Nicea - ciekawe informacje

Okazuje się, że wyspa Świętej Małgorzaty była przez 11 lat więzieniem Człowieka w Żelaznej Masce. Fort Royal, w którym był on więziony to dzisiaj muzeum Morza (Musée de la Mer), które przyprawia o gęsią skórę nie jednego turystę. Największe wrażenie wywiera historia o legendarnym więźniu.

W nicejskim muzeum Massena znajduje się wiele pamiątek i eksponatów dotyczących Napoleona Bonaparte. Muzeum jest warte uwagi również ze względu na jego zachwycający wystrój, który zachował się w oryginalnym stanie.

Jeśli zawsze zastanawiałeś się, gdzie kręcono film o Jamesie Bondzie, to Nicea jest jednym z tych miejsc! Dotyczy to głównie trasy z Nicei do Monako, czyli Les Trois Corniches. Są to trzy kręte drogi położone stopniowo od najniższej drogi do najwyższej, ciągnące się wśród pięknego krajobrazu Lazurowego Wybrzeża. Najwyżej położona trasa, czyli La Grande Corniche, była planem dla słynnych filmów, m.in. Goldeneye i sceny rozpoczynającej film o Jamesie Bondzie.

Nicea - okolice

Będąc w Nicei, definitywnie warto przyjechać się do Monako, czyli niewielkiego miasto-państwa stanowiącego również część Riwiery Francuskiej i jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc na wybrzeżu. Ten miniaturowy kraj ma swoim turystom wiele do zaoferowania. Odwiedzając Monako, przejdź się do portu jachtowego, zwiedź Stare Miasto i odwiedź tor F1. Znajduje się tutaj również oceanarium, ogród japoński, jaki i niesamowity ogród egzotyczny z jaskinią. Letnim popołudniem dobrze jest również odpocząć na jednej z najpiękniejszych plaż – Larvotto. Obowiązkowym punktem w Monako jest też słynne kasyno w Monte Carlo.

Cannes to również jedno z miast położonych na wybrzeżu Riwiery Francuskiej, obecnie znane na całym świecie dzięki odbywającemu się tutaj międzynarodowemu festiwalowi filmowemu. Co roku na festiwal w Cannes przyjeżdżają największe gwiazdy światowego kina. Najpopularniejszym miejscem w Cannes jest bulwar La Croisette, który zarazem jest również najbardziej elegancką i luksusową ulicą miasta.

Usługi na pokładzie zależne są od dostępności