Bus Bari - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Bari

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Bari - znajdziesz tu 13 przystanków autobusowych. Jest to Ospedale S. Paolo (Bari), Bari Europa, San Gabriele (Bari), Tesoro (Bari), Macchie, Fesca San Girolamo, Palese Ferrotramviaria, Bari (Via Capruzzi), Cittadella (Bari), Bari Quintino Sella, Bari Brigata Bari, Bari Francesco Crispi, Modugno, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Bari - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Bari! W zależności od tego, skąd podróżujesz, bilety do miasta Bari kosztują średnio 24,99 zł, ale jeśli rezerwujesz z wyprzedzeniem lub w ciągu tygodnia dojazd do miasta Bari z FlixBusem może kosztować nawet 19,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Bari jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Bari podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Bari można zarezerwować już od 19,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Bari - informacje turystyczne

Bari - informacje ogólne

Bari to duże miasto portowe położone na wybrzeżu Adriatyku oraz stolica włoskiego regionu Puglia. Być może nie jest to główny cel turystyczny we Włoszech, ale z pewnością jest to bardzo urocze miasto, które urzeka swoją historią i kulturą. Bari oferuje wiele wspaniałych atrakcji turystycznych, takich jak Cattedrale Di San Sabino, znane jako jedna z najważniejszych atrakcji w mieście oraz Castel Del Monte, wyjątkowy średniowieczny dwór oddalony ok 70 km od centrum Bari!

Warto także wybrać się na spacer po pięknym Orto Botanico lub zwiedzić Grotte Di Castellana - słynne jaskinie Castellana. Odwiedź również stare miasto, aby uwiecznić zdjęcia średniowiecznych budynków. Możesz również wybrać się na przyjemny spacer po porcie, aby podziwiać piękny widok na morze i oglądać rybaków w pracy. Wszystkie atrakcje turystyczne są łatwo dostępne, a zwiedzać można je na piechotę.

Chociaż Bari nie ma dobrej reputacji we Włoszech (zostaniesz ostrzeżony, by trzymać cenne przedmioty blisko), jest to przyzwoite miejsce na spędzenie nocy lub dwóch w drodze do większych atrakcji turystycznych regionu Puglia.

Bari - zabytki

Historyczne centrum Bari znajduje się na cyplu, docierającym do Morza Adriatyckiego. Obszar ten budowany był przez tysiąclecia, ale najstarsze zabytki znajdują się między skupiskiem wąskich ścieżek, które tworzą Vecchia Bari. Ta część Bari ma bardzo wątpliwą reputację. Dzielnica słynie z tego, że jest zagmatwana, a zagubieni turyści mogą stać się ofiarami drobnych kradzieży. Doświadczysz tutaj jednak prawdziwie włoskiej atmosfery. Miejscowi żyją tutaj niemal wspólnotowo, z otwartymi mieszkaniami, kobietami robiącymi makaron tuż przy drzwiach. Tu mieszkańcy ustalają własne reguły.

Pomiędzy sercem Starego Miasta a morzem znajduje się najbardziej znany kościół w Bari, XI-wieczna romańska bazylika di San Nicola. Jest ona poświęcona św. Mikołajowi. Kościół został specjalnie zbudowany, aby pomieścić jego szczątki, które wciąż leżą w krypcie. Jest to ważne miejsce kultu religijnego. Mówi się, że ciało świętego wydziela rodzaj świętego oleju, który można kupić w butelce w sklepie obok kościoła. W głównej części kościoła znajduje się kilka ważnych zabytków, w tym misterny, kamienny baldachim nad ołtarzem i marmurowy tron biskupi, zwany Cattedra di Elia. Upewnij się, że zwiedzasz zewnętrzną część kościoła, aby zobaczyć rzeźbione kamienne drzwi. Ścieżki Vecchia Bari najbliżej kościoła są uznawane za najbardziej turystyczne. Znajdziesz tutaj szereg małych sklepów, w których kupisz pamiątki.

Innym wielkim kościołem w Bari jest Cattedrale di San Sabino. Jest to kolejny masywny budynek w stylu romańskim, pochodzący z końca XII wieku. W pobliżu znajduje się zamek Bari, Castello Svevo, imponująca twierdza nad morzem otwarta dla odwiedzających. Wzdłuż uliczek Starego Miasta znajduje się również wiele innych kościołów, kaplic i ruin.

Na grzbiecie cypla i bezpiecznie poza ścieżkami o złej reputacji znajdziesz kilka przyjemnie łączących się publicznych placów - Piazza del Ferrarese i Piazza Mercantile. Jest to dobre miejsce na przerwę na lunch lub drinka z wyborem restauracji i kawiarni z zewnętrznymi stolikami.

Bari - kultura i historia

Łacińska nazwa Bari to Barium. Z początku miasto było kontrolowane przez Greków, a później przez Rzymian. W czasach rzymskich Bari było łącznikiem między drogą lądową a Via Traiana i uważano je, za główny punkt skupienia łowiska. Już w 181 roku p.n.e. port Bari został zauważony i doceniony. Miasto zostawało podbijane i rządzone przez Gotów i Longobardów, a także przez Bizantyjczyków. W 1071 r. przeszło pod panowanie Normanów i stało się głównym miastem w Apulii. W czasach średniowiecza Bari było rządzone przez władców takich jak Hohenstaufens i Sforzas z Mediolanu. Miasto poniosło również straty w czasie II wojny światowej.

Bari jest podzielone na części, które obejmują nowoczesny obszar zwany "kwaterami", który został opracowany w 1820 roku oraz zabytkową dzielnicę, położoną na półwyspie na północy, która zawiera wiele pięknych romańsko-puglickich budowli i kościołów. Jednym z nich jest katedra San Sabino z 1035 roku. Istnieje tu również duża dzielnica handlowa - Murattiano, która znajduje się na południu. Znajdziesz tam słynne Via Sparano i Via Argiro.

Bari - życie nocne

Lokale z aperitivo są otwierane około 20:00 / 21:00, ponieważ w Bari mieszkańcy zwykle jedzą kolację około 21:00. Jeśli przyjedziesz wcześniej, prawdopodobnie znajdziesz dużo pustych miejsc. Gośice na ogół jedzą na zewnątrz, bo prawie nigdy nie jest tutaj na to zbyt zimno. Mieszkańcy lubią spędzać wolny czas i rozmawiać na Piazza del Ferrarese lub wzdłuż starych murów. Polecam również odwiedzić małe wioski nad morzem, takie jak Trani, Poliniano a Mare, Molfetta i Bisceglie, na spacer i drinka. W Bari jest kilka klubów tanecznych, ale jeśli chodzi o dyskoteki, warto wybrać się na wycieczkę do słynnego Divinae follie w Bisceglie położonego 40 km od Bari.

Bari - ciekawe informacje

Jeśli masz trochę czasu w Bari, może Cię zainteresować mecz piłki nożnej na futurystycznym stadionie Bari, zaprojektowanym przez Renzo Piano na Mistrzostwa Świata w 1990 roku. Nazywa się Stadio San Nicola i znajduje się tuż za miastem w kierunku Bitritto. Alternatywą na spędzenie wolnego czasu w Bari jest plaża. Publiczna plaża znajduje się na Lungomare Perotti, chociaż w innych miastach regionu Puglia znajdziesz lepsze miejsca do opalania.

Bari - okolice

Poza centrum większość przedmieść Bari jest mało atrakcyjna. Istnieje kilka interesujących wycieczek jednodniowych, które mogą być wykonane z Bari za pomocą transportu publicznego.

Bari jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Oprócz głównych linii kolejowych FS, jest to również punkt końcowy dla kilku prywatnych linii kolejowych, które łączą niektóre z śródlądowych miast, w tym miasto jaskiniowe Matera (w sąsiednim regionie, Basilicata) i miasteczko Alberobello. Wybierz się w podróż pociągiem do Andrii, a następnie autobusem (lub samochodem), aby zwiedzić Castel del Monte, czyli słynny zamek Fryderyka II na wzgórzu, który jest obecnie miejscem wpisanym na listę UNESCO.


Bari oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Autobusy jadące do miasta Bari

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Bari

Bari - nie ma lepszego wyboru na tanie bilety do tego miasta, niż podróż niż z FlixBusem. Możesz podróżować do wielu innych krajów, więc bez względu na to, skąd podróżujesz, możesz dostać się do miasta Bari. Zarezerwowanie biletu z FlixBusem jest bardzo łatwe. Bari Bilety do miasta Bari zaczynają się od zaledwie 19,99 zł, ale pamiętaj, że cena zależy od dostępności! Pamiętaj, by rezerwować z wyprzedzeniem i podróżować poza sezonem, jeśli to możliwe. Nie zapomnij pobrać i zapisać na swoim telefonie bezpłatnej aplikacji FlixBus, aby znaleźć najlepsze ceny, łatwiej zarządzać rezerwacją i uzyskać najbardziej aktualne informacje o swojej podróży. Dzięki aplikacji nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy, a następnie cieszyć się podróżą w naszych wygodnych fotelach.

Bari - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Dojazd do miasta Bari z FlixBusem jest bardzo prosty! Dzięki 83 połączeniom z miastem Bari możesz podróżować skąd tylko chcesz. Niezależnie od tego, skąd podróżujesz, łatwo jest zarezerwować podróż do miasta Bari czy to w punktach sprzedaży lub bezpośrednio w autobusie, czy online przez stronę internetową lub w bezpłatnej aplikacji FlixBus. Możesz również wybrać preferowaną opcję płatności, taką jak karty kredytowe, PayPal i Google Pay. Co więcej, wybierając się w podróż z FlixBusem, wiesz, że podróżujesz do miasta Bari w przyjazny dla środowiska sposób. Dążymy do tego, aby w przyszłości stać się w 100% neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla, a Ty możesz nam w tym pomóc, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas rezerwacji biletu.

Udogodnienia

Bari - Gotowi do rezerwacji podróży do tego miasta? Nie zapomnij zarezerwować miejsca z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z podróży! W zależności od dostępności, możesz wybrać fotel klasyczny, ze stolikiem lub panoramiczny, a także zarezerwować miejsce obok siebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni. Oferujemy również duży limit bagażu - każdy podróżujący może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego i bagażu głównego w cenie biletu. Na koniec usiądź wygodnie i surfuj po sieci dzięki naszemu darmowemu pokładowemu Wi-Fi i korzystaj z dodatkowej przestrzeni na nogi, gniazdek elektrycznych i dostępnych toalet.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności