Bus Oslo - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Oslo

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Oslo - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Oslo - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Bilet autobusowy do miasta Oslo można zarezerwować już od 18,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Szukasz kolejnych przygód? Najpopularniejsze miejsca docelowe, do których możesz łatwo dojechać z Oslo, to Göteborg, Sztokholm, Kopenhaga. Te miasta oferują różnorodne doświadczenia, więc zacznij dzisiaj odkrywać!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Oslo podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Oslo! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Oslo z FlixBusem może kosztować nawet 18,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Oslo jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.

Oslo - informacje turystyczne

Oslo - informacje ogólne

Oslo, jako jedno z najszybciej rozwijających się miast Europy w bieżącej dekadzie, tętni życiem i energią. Nowoczesne dzielnice, lokalne potrawy i urzekające zabytki kształtują oblicze miasta. Oslo, jako jedno z niewielu Europejskich stolic, potrafi zachować harmonię pomiędzy sąsiedztwem nowoczesności i bliskością z natury. Położone pomiędzy Oslofjordem i zalesionymi wzgórzami, w 2019 roku Oslo zostało nazwane Europejską Zieloną Stolicą. Tytuł ten został przyznany ze względu na zaangażowanie w ochronę naturalnych obszarów i zmniejszenie zanieczyszczenia. Kompaktowe centrum miasta jest łatwe i bezpieczne do zwiedzania pieszo lub na rowerze, a sprawny system transportu publicznego sprawia, że całe miasto jest dostępne do zwiedzania bez samochodu. Scena kulinarna w Oslo jest różnorodna i stale się rozwija dzięki nowym, innowacyjnym kuchniom.

Oslo jest również domem dla wielu najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w kraju. Przez cały rok prezentowane są tutaj pierwszorzędne spektakle operowe, baletowe i teatralne. Uwagę turystów przyciągają również licznie znajdujące się tutaj galerie. Muzyka na żywo stanowi ważną część tożsamości miasta, a co roku kluby i areny Oslo goszczą tysiące koncertów, które prezentują talenty lokalnych zespołów i międzynarodowych gwiazd. Wielkie festiwale plenerowe przyciągają latemtłumy i obejmują gatunki, od muzyki kameralnej po heavy metal.

Oslo - zabytki

Pierwszą myślą, która często przychodzi do głowy, gdy wspomina się o Norwegii, jest "Wikingowie". Rzeczywiście, wielu największych kupców i odkrywców pochodziło z Norwegii. W Vikingskipshuset położonym na słynnym półwyspie Bygdøy możesz zobaczyć eleganckie kadłuby dwóch statków - Oseberg i Gokstad. Będąc w Oslo, odwiedź muzeum Kon-Tiki poświęcone ekspedycjom słynnego norweskiego etnografa Thora Heyerdahla. W muzeum znajduje się łódka Totora Ra II zbudowana przez lud Aymara z Boliwii i używana przez Heyerdahla do żeglugi po Atlantyku w 1970 roku. Jeśli interesujesz się sztuką i chcesz zobaczyć oryginalny obraz "Krzyk" Edvarda Muncha, znajduje się on w Oslo w Galerii Narodowej. Obrazy Cézanne'a i Maneta są również dostępne do obejrzenia. Inne wersje obrazu znajdziesz w także w Muzeum Muncha.

Odwiedzający Oslo nie powinni przegapić okazji przejścia się do słynnej opery. Jest to jeden z wielkich triumfów architektonicznych świata, zaprojektowany przez Taralda Lundevalla, a budowę ukończono w 2007 roku. Od tego czasu zdobył nagrodę kulturalną World Architecture Festival w 2008 roku i nagrodę Mies van der Rohe w 2009 roku. Norweska Opera Narodowa i Balet, znajduje się w dzielnicy Bjørka, w centrum Oslo.

Oslo - kultura i historia

Nazwa miasta Oslo wywodzi się od słów ”Ás”, staronordyjskiego imienia dla nordyckiego boga i „lo”, oznaczające "pastwisko", które w połączeniu oznaczają "pola bogów".

Miasto zostało pierwotnie założone w 1049 roku przez króla Haralda Hardrådy, którego syn Olav Kyrre utworzył tutaj katedrę i odpowiadające jej biskupstwo. Pod koniec XIII wieku król Håkon V zbudował Akershus Festning (fortecę Akershus) w nadziei, że odstraszy szwedzkie zagrożenie ze wschodu. Po wybuchu epidemii dżumy w połowie XIV wieku wyginęła ponad połowa ludności kraju. Następnie Norwegia zjednoczyła się z Danią, a od 1397 do 1624 norweską polityką i obroną zajmowała się Kopenhaga. Oslo pogrążyło się w zapomnieniu. W 1624 r. wielki pożar pochłonął znaczną część miasta. Oslo zostało wskrzeszone przez króla Christiana IV, który zdecydował się przebudować je oraz zmienić jego nazwę na Christiania.

Przez trzy stulecia miasto pełniło funkcję siedziby obrony. W 1814 roku twórcy pierwszej konstytucji Norwegii uznali ją za oficjalną stolicę nowego królestwa. Ich wysiłki zostały skutecznie zniweczone przez Szwecję, która miała inne pomysły na temat przyszłości Norwegii i zunifikowała oba kraje pod szwedzkim rządem. W 1905 roku, kiedy związek ten został rozwiązany, a Norwegia stała się odrębnym królestwem, przygotowano scenę, w której Christiania rozkwitała jako stolica nowoczesnej Norwegii. W 1925 roku powróciło do swojej pierwotnej nazwy - Oslo.

Oslo - życie nocne

Tętniące życiem kluby nocne znajdują się w centrum Oslo. Jest to obszar, do którego większość mieszkańców miasta wybiera się, aby zaszaleć po zmroku. Mądrze jest poruszać się zgodnie z preferencjami muzycznymi: w części ulicy Karla Johana można zajrzeć do najbardziej popularnych klubów i barów w danym momencie. Dobry wybór miejsc z bardziej alternatywną / rockową muzyką znajduje się natomiast wokół Youngstorget. Herr Nilsen i Buckley's Pub to dobry wybór dla tych, którzy lubią jazz i blues.

Oslo - ciekawe informacje

Oslo jest stolicą i najbardziej zaludnionym miastem w Norwegii. Mieszkańcy stolicy uważani są za jednych z najbardziej gościnnych ludzi na świecie, a przybywający tutaj turysta nigdy nie przestanie być zafascynowany pięknem miasta. Oslo znajduje się na końcu 62-milowego Oslofjordu, który ma ponad 40 wysp. Miasto położone jest na południu Norwegii, a mimo to znajduje się na tej samej szerokości geograficznej co Alaska w USA i St. Petersburg w Moskwie. Według ONZ, Oslo to najlepsze miejsce do życia na świecie. Norwegowie mają najwyższy wskaźnik rozwoju społecznego i najniższą stopę bezrobocia na świecie. Aha, jeszcze jedno ... w Norwegii nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, tylko złe ubrania. I zgadłeś, że ... to norweski sposób, aby ci powiedzieć, że będziesz potrzebował ciepłej odzieży. Stolica Norwegii to bardzo przyjazne miasto, turyści, którzy tu byli, często są zaskoczeni, że obsługiwani są jak członkowie rodziny królewskiej - nawet ci z niskim budżetem.

Oslo - okolice

Norwegowie lubią aktywności na świeżym powietrzu, zwłaszcza na morzu. Tutaj Oslo również nie jest wyjątkiem. Fjord w Oslo to miejsce, w którym można wybrać się na wycieczkę łodzią, pływać, łowić ryby oraz wybrać się na rejs po wyspach. Dostępne są także wycieczki autobusowe wzdłuż brzegu. Wzgórza i lasy otaczające miasto są idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Zimą przyjeżdża się tutaj na narty biegowe i alpejskie oraz jazdę na łyżwach.

W Oslo organizowane się również liczne festiwale muzyczne, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dostępne przez cały rok. Jeśli chcesz po prostu usiąść i odpocząć, przepiękne jeziora rozproszone są po całym Lesie Oslomarka, z których najpopularniejszym jest Sognsvann. Oslo jest także domem dla pięknych miejskich parków. Park, który przyciąga najwięcej turystów, to Park Pałacowy, gdzie codziennie można oglądać zmianę warty o 13:30.


Oslo oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.

Autobusy jadące do miasta Oslo

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Oslo

Z FlixBusem można tanio i łatwo podróżować do miasta Oslo, ponieważ 67 przejazdów kosztuje 18,99 zł w zależności od miasta i godziny wyjazdu. Rezerwacja biletu autobusowego do miasta Oslo jest bardzo prosta: możesz dokonać rezerwacji online, na stronie internetowej lub za pomocą bezpłatnej aplikacji FlixBus, ale możesz również kupić bilet w naszych sklepach z biletami lub na pokładzie, gdzie możesz zapłacić gotówką. Rezerwacja z wyprzedzeniem na naszej aplikacji gwarantuje najniższe ceny, a drukowanie biletu nie jest konieczne, bo wystarczy pokazać go z telefonu przed wejściem na pokład, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się komfortową jazdą do miasta Oslo!

Oslo - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Do miasta Oslo można dostać się z 67 różnych miast, a gdy przyjdzie czas na powrót, to z miasta Oslo znajdziesz też autobusy do innych miejsc. Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Oslo online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności