Rzeszów - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Rzeszów

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Rzeszów - informacje turystyczne

Rzeszów - informacje ogólne

Rzeszów to przepiękna stolica województwa podkarpackiego i zarazem największe miasto w Polsce południowo-wschodniej. Jest to największy ośrodek przemysłowy, akademiki i kulturalny w regionie. Mnogość atrakcji, które znajduje się w Rzeszowie, sprawia, że corocznie tysiące turystów przyjeżdża podziwiać jego uroki. Jeśli zdecydujesz się na podróż FlixBusem, zawieziemy Cię na przystanek w samym centrum miasta, z którego od razu będziesz mógł zacząć odkrywać zakątki Rzeszowa.

Rzeszów - zabytki

Zwiedzanie Rzeszowa można zacząć od każdej strony, ale rekomendujemy, aby wycieczkę rozpocząć od serca miasta, czyli starówki. Gdy tylko Twój autobus dojedzie na przystanek, Twojej uwadze na pewno nie umknie ogromny Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Ten ogromny monument liczy ponad 38 metrów wysokości i jest najbardziej popularną atrakcją w Rzeszowie. Nie ma takiej osoby, która zapytana, nie znałaby tego słynnego pomnika, ponieważ jego kształt budził wiele kontrowersji. Dalszy spacer kontynuuj do rzeszowskiego rynku. To tutaj stara architektura łączy się z nowoczesnością. Dawne kamienice zostały pięknie odnowione, co sprawia, że panuje tutaj doskonały ład i harmonia. Podczas spaceru po Rzeszowie, koniecznie zajrzyj do Podziemnej Trasy Turystycznej Rzeszowskie Piwnice. Dawniej podziemia te ciągnące się pod starówką stanowiły ukryte przejścia i piwnice. Dziś spotkać można tam relikty średniowiecznych murów, pozostałości krat, repliki zbroi rycerskich i broni palnej, a nawet ślady pożarów.

Natomiast na powierzchni starówki, ciekawym obiektem jest Ratusz, stanowiący reprezentacyjną część rynku. Jeśli chcesz dalej kontynuować swój spacer, przejdź się ulicą 3-go Maja. Deptak ten, oferuje przyjezdnym szereg historycznych atrakcji. Natkniemy się tutaj między innymi na kompleks budynków pijarskich. Jest to dawny klasztor, kościół i szkoła pijarów, a obecnie Muzeum Okręgowe. Parę kroków dalej, znajdziemy przepiękny pałac Lubomirskich. Dla fanów historii będzie to nie lada atrakcja. Ta późnobarokowa, letnia rezydencja Lubomirskich mieści się tuż obok jednego z głównych i największych zabytków miasta – Zamku Lubomirskich. Podczas wycieczki do Rzeszowa nie zapomnij też odwiedzić dwóch przepięknych synagog – Staromiejskiej i Nowomiejskiej.

Rzeszów - kultura i historia

Historia Rzeszowa sięga aż do czasów neolitu. Archeologowie odkryli, że na terenie miasta znajdowało się osadnictwo, które w późniejszych latach otrzymało przywilej lokacyjny i prawa miejskie. Datę 19 stycznia 1354 roku uznaje się za początek historii Rzeszowa. Następnie,w XV wieku Rzeszów został zdewastowany przez pożar. Odbudowa miasta sprawiła, że Rzeszów zaczął się szybko rozwijać. W krótkim czasie powstawały nowe budowle, a w 1938 roku Rzeszów przejął ród Lubomirskich, których zamki i pałace można podziwiać do dzisiaj. Na swojej burzliwej drodze przez historię, Rzeszów był centrum przemysłu lotniczego i zbrojeniowego. Jego dynamiczny rozwój przerwała jednak II wojna światowa, w której miasto uległo całkowitemu zniszczeniu. 2 sierpnia 1944 toku Rzeszów został wyzwolony spod okupacji hitlerowskiej i rozpoczęła się jego powolna odbudowa i rewitalizacja. Dziś jest to dynamicznie rozwijający się ośrodek miejski. Rzeszów przyciąga nowych inwestorów, którzy skłonni są do nowoczesnych przedsięwzięć. Ponad to władze miasta oraz sami mieszkańcy Rzeszowa codziennie dbają o jego wizerunek i estetykę, co ma swoje odzwierciedlenie w uroku i niezwykłej kulturze tego miasta.

Rzeszów - życie nocne

Po wyczerpującym dniu spędzonym na zwiedzaniu Rzeszowa przychodzi czas na chwilę relaksu. Wybierz się więc do centrum. Znajdziesz tam liczne restauracje, kawiarnie czy puby, w których można dobrze zjeść, wypić drinka i opracować dalszy plan wieczoru. Jeżeli zdecydujesz się kontynuować wieczorne wyjście w jednym z rzeszowskich klubów, proponujemy takie miejsca jak: klub Czarny Kot, Deja Vu, Kino Pub czy Klub Akademia. Jeśli jednak nie jesteś fanem głośniej muzyki, doradzamy wieczorny spacer po Rzeszowie. Pięknie oświetlone uliczki, rzeka przecinająca miasto i ogólny urok Rzeszowa po zmroku na pewno nie zawiedzie twoich oczekiwań!

Rzeszów - ciekawe informacje

Rzeszów posiada jedną z największych w kraju hal widowiskowych – Hala Podpromie. To w tym miejscu odbywają się liczne koncerty, wydarzenia sportowe i kulturalne czy coroczne targi. Co ciekawe, Rzeszów jest organizatorem Europejskiego Stadionu Kultury. Wydarzenie to uprzednio miało współtowarzyszyć przygotowaniom do Euro 2012, lecz duże zainteresowanie ze strony publiczności sprawiło, że impreza nabrała charakteru cyklicznego. Ma ona na celu jednoczenie się kultur Polski i Ukrainy, współpracę międzynarodową nad projektami artystycznymi oraz rozwój obu kultur. Ponadto, Rzeszów jest gospodarzem wielu festiwali kulturalnych, muzycznych, filmowych i teatralnych. W gmachu Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego organizowany jest Festiwal Muzyczny w Łańcucie oraz szereg innych wydarzeń.

Rzeszów - okolice

Rzeszów, oprócz popularnej podziemnej trasy turystycznej, swoim odwiedzającym ma do zaproponowania wiele szlaków turystycznych, dzięki którym można wiele dowiedzieć się o historii miasta i jego otoczeniu. Podczas spaceru po Rzeszowie odwiedzić powinieneś Most Zamkowy, który przecina rzekę Wisłok i jest elementem trasy Zamkowej. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Rzeszowa w okresie zimowym, będziesz mógł podziwiać most przyozdobiony efektownymi dekoracjami, co naprawdę robi wrażenie.

Kolejną atrakcją wartą uwagi jest przepiękny rzeszowski zalew wraz z zaporą wodną i kaskadą na Wisłoku. Z mostu na zaporze obserwować można m.in. zjawisko migracji ryb czy wieczorami podziwiać piękny zachód słońca.

W Rzeszowie oko przykuwają również stylowe wille secesyjne, które imponują swoją architekturą i nietypowymi wykończeniami. Są one zdecydowanie idealnym przystankiem dla miłośników sztuki i historii.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności