Carcassonne - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Carcassonne

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Carcassonne - informacje turystyczne

Carcassonne - informacje ogólne

Historyczne miasto Carcassonne leży w regionie Langwedocja-Roussillon, 90 kilometrów na południowy wschód od Tuluzy. Jest to z pewnością jedno z najciekawszych i najbardziej imponujących średniowiecznych miast w całej Francji, które swoją historią sięga wojen katarskich, w których miasto odegrało bardzo ważną rolę.

Carcassonne - zabytki

Carcassonne dzieli się na ufortyfikowane Cité de Carcassonne i bardziej rozległe niższe miasto, Ville Basse. To Cité de Carcassonne jest najbardziej interesujące dla zwiedzających. Swoją wizytę rozpocznij na Pont Vieux (Stary Most), który przecina rzekę Aude i był pierwotną drogą do La Cite, średniowiecznego miasta otoczonego murem, które było świadkiem krwawej historii Langwedocji. To przejście zapewnia odwiedzającym jeden z najlepszych widoków miasta, więc nie zapomnij zabrać swojego aparatu. Zdumiewające mury cytadeli Carcassonne przez wieki chroniły miasto i zostały zniszczone, zanim doszło do całkowitej renowacji przez XIX-wiecznego architekta Eugène'a Viollet-le-Duc. Jego praca może nie być najbardziej dokładna, ale są one architektonicznym cudem i to właśnie one przyciągają turystów przyjeżdżających z daleka. Po odkryciu większości Cité de Carcassonne możesz poruszać się po ulicach osady na wzgórzu lub wyruszyć na lunch lub wyprawę na zakupy w mniej turystyczne Dolne Miasto. W ciągu kilku minut od Carcassonne można również dostać się do winnic znajdujących się tutaj zrujnowanych zamków i kojących zielonych brzegów Canal du Midi. Średniowieczna cytadela w Carcassonne, zwana La Cité, dominuje na mapie turystycznej Langwedocji. Jest to ogromny budynek, obejmujący nie mniej niż 53 wieże połączone dwoma olbrzymimi, koncentrycznymi ścianami, otoczonymi fosą oraz mostami. W obrębie tych baśniowych fortyfikacji znajduje się zamek, bazylika i małe miasteczko. Ze wzgórza rozpościerają się piękne widoki na nowoczesnączęść miasta na zachodzie, rzekę Aude i Canal du Midi na północy oraz często białe, pełne śniegu Pireneje na południu.

Carcassonne - kultura i historia

Pierwsze ślady osady pochodzą z 3500 roku p.n.e. Miasto później zamieszkiwali Galowie, Rzymianie, Wizygoci, Maurowie i Frankowie. Średniowieczna historia pamięta Złotą Erę wielkiej Langwedockiej rodziny Trencevals. W późniejszych latach nastąpiła krucjata przeciwko katarom i ostateczne przekazanie miasta do osławionego Simona de Montfort. Carcassonne rosło w siłę i bogactwa aż do XVII wieku, kiedy to traktat z Pirenejów przesunął granicę na południe. Wiele ważnych zamków w Langwedocji, w tym wielkie miasto Carcassonne, uległo stagnacji i popadło w ruinę. Kiedy cytadela została wykorzystana jako kamieniołom, pojawiły się wezwania do całkowitego wyburzenia miasta i przez 200 lat miasto nadal się rozpadało. W XIX wieku udało się odrodzić ruch mający na celu odbudowanie Carcassonne, a Violet le Duc rozpoczęła 50-letni projekt renowacji. Carcassonne jest obecnie największym średniowieczną twierdzą w Europie.

Carcassonne - życie nocne

Carcassonne w nocy jest po prostu magiczne. Ściany i pomniki są pieknie oświetlone co dodaje miastu wyjątkowego kliamtu. Nocny spacer po muzeum na świeżym powietrzu to coś, o czym nie zapomnisz. Carcassonne to małe miasto, ale jako jeden z najpopularniejszych francuskich celów turystycznych, posiada szeroki wybór modnych miejsc. Wiele osób po długim dniu zwiedzania średniowiecznych miejsc rozpoczyna wieczór od aperitifu, a następnie udaje się do nocnych klubów. Latynoskie bary i kluby są tutaj bardzo popularne. Brasserie du Dôme to popularne miejsce, w którym można rozpocząć wieczór od aperitifu w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Serwowana tu domowa sangria jest tutaj sławna w całym mieście a sam bar jest świetnym miejscem do oglądania koncertów! Jeśli jesteś głodny, restauracja podaje tutaj doskonałe francuskie jedzenie. Jeżeli masz ochotę potańczyć, wybierz się do Le métronome. Idealnie usytuowany nad brzegiem Canal du Midi, Le métronome to instytucja, w której można poczuć miłą atmosferę, posłuchać wspaniałej muzyki i spróbowac smaczego jedzenia. Wieczorami, po zakończeniu pracy kuchni, atmosfera staje się bardziej żywa, a przez głośniki przepływa część najnowszych hitów.

Carcassonne - ciekawe informacje

Wielu turystów odwiedzających Caracassone odkrywa również pobliskie atrakcje, aby poznać fascynującą historię tego regionu: dobrym punktem wyjścia jest zwiedzanie pobliskich zamków katarów. "Zamki katarów" to nazwa zamków z XI-XII wieku w regionach Langwedocja-Roussillon i Midi-Pyrénées we Francji, które były własnością lub udzielały schronienia członkom tej grupy religijnej podczas krucjaty kierowanej przez Simona de Montfort dla kościoła katolickiego. Zamek Château de Peyrepertuse to największy z zamków, natomiast najczęściej odwiedzanym jest Château de Quéribus. Ciekawa trasa na północny-zachód od Carcassonne prowadzi również do Regionalnego Parku Krajobrazowego Haut-Languedoc oraz do miejscowości takich jak Revel, Saissac i Soreze. Na południowy-wschód w kierunku Narbonne możesz odwiedzić również uroczą wioskę Lagrasse.

Carcassonne - okolice

Obecnie na terenie dawnych murów miejskich mieszka 50 stałych mieszkańców. Jeśli chcesz zostać na noc lub dwie, L'Echappee Belle Bed and Breakfast znajduje się wewnątrz starożytnych murów miejskich. Właściciel Jacqui Boulter mówi, że większość odwiedzających nie ma świadomości, że ludzie rzeczywiście żyją w środku i mają tendencję do myślenia, że to jedynie atrakcja turystyczna.


Carcassonne oczami Oliwii

Nazywam się Oliwia i odkąd byłam dzieckiem często podróżowałam z rodzicami do wielu miast we Włoszech. Tak więc miłość do podróży i poznawania innych krajów została we mnie zaszczepione już w bardzo młodym wieku. Z czasem zaczęłam samodzielne podróże, i tak od 4 lat mieszkam już poza Polską. W tym okresie mieszkałam już we Włoszech, Austrii i Niemczech ale z niecierpliwością planuję i czekam na nowe destynacje.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności