Bus Split - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Split

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Split! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Split z FlixBusem może kosztować nawet 19,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Split jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Split - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Split - znajdziesz tu 1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.
Bilet autobusowy do miasta Split można zarezerwować już od 19,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Split podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.

Split - informacje turystyczne

Split - informacje ogólne

Położony w Dalmacji nad Morzem Adriatyckim Split to drugie co do wielkości (po Zagrzebiu) miasto Chorwacji. Niegdyś na terenie dzisiejszego miasta znajdowała się osada starożytnych Greków, a następnie rzymska rezydencja cesarza Dioklecjana. VIII wiek to czas, kiedy miasto stanowiło ważny port handlowy, z kolei w XI wieku Split włączono do Chorwacji. Po wielu burzliwych, historycznych wydarzeniach jakie miały miejsce w regionie, od 1991 roku ponownie jest miastem należącym do niepodległej Chorwacji. Split jest stosunkowo duży, jak na bałkańskie warunki i ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Czym dokładnie można się zachwycić przyjeżdżając do serca śródziemnomorskiej Dalmacji? M.in. wspaniałymi zabytkami, licznymi targami pełnymi świeżych ryb i owoców, wąskimi uliczkami starego miasta, okolicznymi wyspami oraz wyborną, bałkańską kuchnią. Choć miasto określić można jako przemysłowo-portowe, to jego starą część z całą pewnością należy uznać za turystyczną w pozytywnym tego słowa znaczeniu. To właśnie tutaj można wybrać się na spacer ulicami stanowiącymi niegdyś korytarze potężnego i pięknego Pałacu Dioklecjana, który jest dziś największą atrakcją miasta. Split to bardzo klimatyczne miasto z bogatą historią – z całą pewnością warto je odwiedzić, a już w szczególności jeśli lubisz klimat Bałkanów.

Split - zabytki

Najważniejszym zabytkiem miasta i jednym z ważniejszych w całej Chorwacji bez wątpienia jest wybudowany na przełomie III i IV wieku, wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO Pałac Dioklecjana. Zajmujący aż 30 tys. m2 pałac jest tak duży, że jego mury otaczają niemal całe miasto. Ze względu na ogromne zniszczenia oraz nową zabudowę miasta, sam pałac nie jest szczególnie widoczny – jego zwiedzanie przypomina raczej spacer po pozostałościach potężnego niegdyś kompleksu (dawne pałacowe korytarze to dziś miejskie uliczki!). Wejść do pałacu można było przez cztery bramy, spośród których najważniejsza była ta prowadząca od strony północy - Złota Brama. Niegdyś imponująca i bogato zdobiona brama należy dziś do głównych zabytków miasta. Podobnie jak Katedra św. Dujama – najważniejsza świątynia w mieście, która kiedyś pełniła funkcję Mauzoleum Dioklecjana. Katedry nie sposób przeoczyć – jej charakterystycznym elementem jest wysoka na 60 metrów dzwonnica (co ciekawe, można na nią wejść, gdyż jest otwarta dla turystów!). Kolejnym ważnym zabytkiem Splitu jest pomnik Grgura Ninskiego, biskupa Ninu urzędującego w X wieku. Jak głosi legenda, aby zapewnić sobie szczęście i jeszcze kiedyś powrócić do Splitu należy… dotknąć dużego palca lewej stopy biskupa. Ważnym zabytkiem miasta jest również Świątynia Jowisza, którą w XV wieku przekształcono w chrześcijańskie baptysterium.

Split - kultura i historia

Jednym z najciekawszych miejsc w Splicie jest Wzgórze Marjan, które zachwyca pięknym widokiem na panoramę miasta i okoliczne wyspy. Wzgórze stanowi „zielone płuca” miasta i ulubione miejsce odpoczynku i rekreacji jego mieszkańców. W obrębie rozległego na 168 ha parku znajduje się wszystko to, czego mogą oczekiwać miłośnicy relaksu na łonie natury - liczne ścieżki spacerowe, trasy rowerowe, place zabaw dla dzieci, ogród botaniczny, kawiarnia oraz stary, żydowski cmentarz. Nieopodal wzgórza znajdują się plaże, które również stanowią jedną z ważniejszych atrakcji miasta. Jedną z nich jest żwirowo-piaszczysta Kasuni oraz żwirowa Kastelet. Bardzo popularną plażą jest znajdująca się w centrum, piaszczysta Bacvice. Inne ciekawe plaże to Ovice oraz Znjan. Ciekawym miejscem są również znajdujące się godzinę drogi od centrum ruiny antycznego portu, czyli Salona. Z kolei w centrum Splitu warto odwiedzić Plac Narodowy, na którym znajduje się Ratusz, Wieża Zegarowa oraz średniowieczny Pałac Ciprianis.

Split - życie nocne

Split jest miastem, w którym znajduje się wiele bardzo ciekawych muzeów i co ważne - są one interesujące nie tylko dla miłośników historii! Na pewno warto wybrać się do założonego w 1925 roku Muzeum Morskiego, które jak na ważne, portowe miasto przystało, w ciekawy sposób przybliża tematykę morskiej żeglugi adriatyckiej na przestrzeni dziejów. Największe wrażenie zdecydowanie robią tutaj makiety morskich statków. Podczas spacerów po wspomnianym wzgórzu Marijan, warto zajrzeć do Muzeum Przyrodniczego. Miłośnicy historii z pewnością zainteresują się Muzeum Chorwackich Zabytków Archeologicznych, gdzie oprócz cennych, średniowiecznych zabytków znajduje się m.in. kolekcja słynnego chorwackiego rzeźbiarza i mieszkańca Splitu - Ivana Mestrovica. Dzieje miasta można z kolei bliżej poznać odwiedzając Muzeum Miejskie, zlokalizowane w gotyckim pałacu Papalić. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest również Kościół św. Franciszka, gdzie oprócz zabytków sakralnych znajduje się również miejsce pochówku wielu ważnych osobistości Splitu. Ostatnie ważne muzeum tego miasta to Muzeum Etnograficzne, w którym podziwiać można liczne eksponaty historyczne (jest ich tu ponad 20 tys.!), w tym ludowe stroje, dawne instrumenty muzyczne czy militaria.

Split - ciekawe informacje

Podczas pobytu w Splicie będziesz z pewnością zachwycony ofertą gastronomiczną tego miasta. Znajdują się tu zarówno eleganckie restauracje, jak również liczne bary serwujące smaczną, lokalną kuchnię. Jest ona oparta w dużej mierze na świeżych rybach (w tym głównie sardynkach), owocach morza i mięsie. Jednym ze specjałów regionu jest pasticada, czyli pieczeń wołowa w sosie z czerwonego winna podawana z gnocchi. Inny lokalny przysmak to prsut – suszona na słońcu i wietrze chorwacka szynka. Bardzo popularną przekąską jest burek, czyli delikatne, cienkie ciasto z mięsem, serem lub owocami. Miłośnicy bardziej pikantnej kuchni powinni skosztować cevapvici, czyli odpowiednio doprawionych kiełbasek lub mielonych kotlecików z mięsa wołowego. Jest to zresztą jeden z największych przysmaków Bałkanów. Nie można nie wspomnieć o oliwie i oliwkach, które stanowią w całym regionie Dalmacji nieodłączony element niemal wszystkich potraw. Oczywiście odkrywanie smaków regionu nie może obejść się bez towarzystwa lokalnych win, spośród których wymienić można Dingac, Babic, Marastina czy Grk. Na zdrowie!


Split oczami Kornela

Jako tancerz breakdance, już w czasach szkolnych miałem okazję często wyjeżdżać z przyjaciółmi na krajowe i międzynarodowe turnieje, gdzie mogłem poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury... Były to na tyle inspirujące przeżycia, że do dziś lubię wspominać niektóre widoki, smak potraw, rozmowy. Uważam jednak, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata (choć często warto!), aby odkryć ciekawe miejsca. Równie dobrze, mogą znajdować się godzinę jazdy pociągiem od miejscowości w którym mieszkamy:) Osobiście, nieustannie zachwycam się krakowskim Kazimierzem i... snuję plany na bliższe i dalsze podróże.

Autobusy jadące do miasta Split

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Split

Split - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Split, których ceny zaczynają się już od 19,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Split - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Split. W mieście Split znajduje się przystanek 1 i można do niego dotrzeć z 201 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Split jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Split. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Split, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności