Genewa - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Genewa

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Genewa - informacje turystyczne

Genewa - informacje ogólne

Genewa znajduje się na dalekim zachodnim krańcu Jeziora Genewskiego i prawie na granicy francuskiej. Miasto to posiada kosmopolityczną atmosferę i jest siedzibą wielu międzynarodowych korporacji i stowarzyszeń. Genewa jest prawie całkowicie otoczona przez Francję i połączona z resztą Szwajcarii tylko nad jeziorem i wąskim pasmem lądowym wzdłuż północno-zachodniego brzegu. Genewa oferuje swoim turystom nie tylko wiele międzynarodowych atrakcji lecz również te lokalne. Po części, Genewa cierpi z powodu własnego sukcesu jako światowej klasy, bogate centrum biznesowe. W ciągu dnia jest to tętniące życiem miasto pełne przedsiębiorców, międzynarodowych młodych profesjonalistów przyjeżdżających na jednodniowe spotkania i tych, którzy pracują w Genewie, ale mieszkają za granicą - we Francji. W związku z tym, wieczory i weekendy mogą wydawać się trochę spokojne jak na takie kosmopolityczne miasto. Zagłęb się jednak w nie nieco więcej i odkryjesz alternatywną stronę - muzykę na żywo w niecodziennych klubach, takich jak L'Usine, sklepy vintage i pchli targ w Plainpalais i rzemieślnicze warsztaty Carouge. Atrakcje Genewy są znane na całym świecie. Gdzie indziej można zwiedzić wiodące laboratorium fizyki cząstek elementarnych i pomieszczenie, w którym członkowie państw ONZ podejmują decyzje zmieniające świat?

Genewa - zabytki

Najbardziej tradycyjna i malownicza część miasta to Stare Miasto w Genewie, skupione na wzgórzu wokół Cathédrale Saint-Pierre i ładnym deptaku Place du Bourg-de-Four. Widok niezależnych butików, takich jak La Muse, Jill Wolf Jewels i Septième Etage, architektura budynków, liczne kawiarnie i restauracje, a także możliwość podpatrywania mieszkańców przy kawie w La Clémence to niezapomniane przeżycie. Zagłęb się w historię Genewy, odwiedzając pozostałości archeologiczne pod katedrą, a następnie wędrując wzdłuż promenady. Podziwiaj piękne widoki na znajdujący się poniżej park Bastionów i pasmo górskie Jura w oddali. Następnie pospaceruj dalej, aby zwiedzić katedrę św. Piotra - Temple de Saint-Pierre. Pochodzący z 1150 roku budynek to romański kościół usytuowany w najwyższym punkcie Starego Miasta w Genewie. Podczas reformacji protestanckiej, w której Genewa odegrała ważną rolę, nazwa została zmieniona na Temple de Saint-Pierre i stała się kościołem protestanckim. Jan Kalwin głosił tutaj kazania od roku 1536 do 1564, a jego zwolennicy usunęli ołtarze, obrazy i rzeźby, pozostawiając jedynie rzeźbione kapitele i witraże z pierwotnej dekoracji.

Będąc w Genewie, nie zapomnij również zajrzeć do siedziby ONZ. Rozległy kompleks marmurowych budynków wchodzących w skład Palais des Nations to europejska siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych, którą zajęła po Lidze Narodów. Budynek stał się ośrodkiem światowej dyplomacji, największym ośrodkiem zgromadzenia ONZ po Nowym Jorku, z ponad 25 000 delegatami rocznie. Podczas zwiedzania można zapoznać się z wykonywanymi tutaj pracami oraz obejrzeć dzieła sztuki i dary ofiarowane przez kraje na całym świecie. Sala Zgromadzeń, która ma ponad 2000 miejsc, jest wykorzystywana na spotkania Organizacji Narodów Zjednoczonych i stowarzyszonych z nią organizacji. Genewa posiada również interesujące muzea, m.in. Musée d'Art et d'Histoire. Jest to jedno z trzech największych muzeów w Szwajcarii. Zawdzięcza ono swoje wyjątkowe kolekcje dzięki kilku regionalnym muzeom oraz darów od prywatnych kolekcjonerów. Rezultat obejmuje dziedziny sztuki użytkowej i sztuk pięknych oraz archeologii wraz z kolekcją broni, skarbami sztuki greckiej i rzymskiej, antykami Bliskiego Wschodu, ceramiką rzymską i etruską oraz egipską sztuką pogrzebową.

Genewa - kultura i historia

Po raz pierwszy odnotowane jako rzymska osada w 58 p.n.e., Genewa szybko stała się ważnym centrum handlowym w sercu Europy. Ze względu na strategiczne położenie, miasto było głównym celem podboju, zanim stało się niezależną republiką w 1535 roku. Ostateczna niezależność została zdobyta w 1602 roku, kiedy ludność Genewy odepchnęła próbę inwazji księcia Sabaudii. Obchody obrony miasta odbywają się do dzisiaj - l'Escalade. Po uchyleniu edyktu z Nantes w połowie lat 1600 Genewa stała się głównym schronieniem dla prześladowanych protestantów z całego kontynentu. Okres ten przyniósł także pierwszych zegarmistrzów, jubilerów i innych rzemieślników, którzy wkrótce uczynią Genewę znaną na całym świecie ze swojego rzemiosła. Przez kolejne stulecia miasto przyciągało wielu bogatych arystokratów, którzy tworzyli wielkie osiedla w całym mieście, takich jak: Voltaire, Jean-Jacques Rousseau i inni. Pod koniec wieku, w 1864 roku Henry Dunant założył Czerwony Krzyż, rozpoczynając koncepcję miasta jako międzynarodowego centrum. Pierwsze zwołanie Ligi Narodów miało miejsce w 1920 r. Następnie otwarto Europejską Kwaterę Główną Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1946 r. Dzisiejsza Genewa czerpie z wielu wpływów kulturowych i służy jako wzór dla reszty świata.

Genewa - życie nocne

Genewa ma reputację poważniego i eleganckiego miasta, w którym ważą się losy ważnych kwestii międzynarodowego znaczenia. Jednakże po ostatniej godzinie pracy bankierzy, zegarmistrzowie, stażyści międzynarodowych organizacji, naukowcy i turyści spotykają się na piwo lub dwa w jednym z wielu lokalnych barów, pubów i klubów, aby wypić drinka, potańczyć i dobrze się bawić. Jeśli jest coś, co Genewa robi dobrze, to koktajle. Tak, możesz popijać martini w barze jednego z najbardziej ekskluzywnych hoteli w mieście, ale jest wiele innych alternatyw. Zamiast tego odkryj mniej turystyczne dzielnice Eaux-Vives, Carouge i Plainpalais, a spróbujesz ciekawych trunków: od niedrogich i pomysłowych drinków w L'Atelier Cocktail Club po cudownie ekscentryczne w La Verre à Monique.

Genewa - ciekawe informacje

Tuż obok Jetée des Eaux-Vives, falochronu otaczającego port w Genewie, potężny strumień wody unosi się prosto z powierzchni jeziora na wysokość 145 metrów – Jet d’Eau. Ten strumień wodny stał się symbolem Genewy i jest jej najbardziej znanym punktem orientacyjnym miasta. Mocna pompa przepompowuje wodę z prędkością około 500 litrów na sekundę, co odpowiada wysokości, na jaką sięga. Dobry punkt widokowy to Bains des Pâquis -popularne miejsce, w którym mieszkańcy mogą pływać, korzystać z sauny lub zrelaksować się w kawiarni.

Genewa - okolice

Jezioro Genewskie jest niewątpliwie gwiazdą miasta. Jest tłem dla wielu najpiękniejszych widoków na miasto i ma niezrównane tło ośnieżonych Alp. Możesz dostać się z jednej części miasta do drugiej na Mouettes Genevoises, na motorówkach, które kursują pomiędzy nabrzeżami od 1897 roku. Możesz zwiedzić jezioro na jednej z regularnych łodzi, które łączą Genewę z Lozanną, Montreux i innymi miasteczkami nad jeziorem. Niektóre z nich są bardzo popularne wśród miejsc do odwiedzenia w pobliżu Genewy. Aby doświadczyć podróży po jeziorze w historycznym stylu, możesz
wybrać się również na rejs statkiem parowym.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności