Wrocław - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Wrocław

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Wrocław - informacje turystyczne

Wrocław - informacje ogólne

Wrocław - miasto idealne na weekendową wycieczkę autobusową, które z pewnością urzeknie Cię swoimi klimatycznymi uliczkami i zaułkami. To stolica województwa dolnośląskiego liczące 637 000 mieszkańców oferująca wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: najstarsze ZOO w Polsce, zabytkową Halę Targową będącą na liście zabytków UNESCO czy Manufakturę cukierków lub rejs po rzece Odrze. Wrocław jest znany ze względu na sławne wrocławskie Krasnale – prawie 300 figurek rozsianych po całym mieście. Jak tylko Twój autobus dotrze na dworzec wybierz się na spacer i spróbuj odnaleźć je wszystkie! Wrocław jest również słynnym miastem studenckim, więc wieczorami na pewno nie będziesz się tutaj nudzić, bo ilość barów, knajpek, pubów i klubów zapewni Ci rozrywkę do ostatnich minut przed odjazdem Twojego autobusu!

Wrocław - zabytki

Zwiedzanie Wrocławia możesz rozpocząć od Rynku, który ma niemal 3.8 hektara będąc trzecim co do wielkości w Polsce i jest niezwykłym zabytkiem architektury gotyckiej. Rynek otoczony jest przez historyczne kamienice, np. Kamienica pod Złotym Słońcem czy Kamienica pod Gryfami oraz fontannę Zdrój. To tutaj rok rocznie odbywa się bardzo popularny w Polsce jarmark bożonarodzeniowy! Wrocław znany jest jako miasto zakochanych, czego wyrazem jest Ostrów Tumski i Most Tumski – popularne miejsce spotkań par, które przywieszają tutaj kłódki jako symbol miłości. Jak tylko Twój autobus będzie dojeżdżał na miejsce zobaczysz górujący nad miastem "Sky Tower" będący najwyższym budynkiem w Polsce widocznym przy dobrych warunkach pogodowych nawet z Karkonoszy! Innymi słynnymi punktami widokowymi są Wieża Widokowa Katedry i Mostek Pokutnic. Podczas wycieczki do Wrocławia, nie zapomnij wybrać się na spacer do Ogrodu Japońskiego, gdzie znajdują się różne gatunki oryginalnych egzotycznych roślin oraz wzorowane na japońskie budowle. Plan wycieczki do Wrocławia powinien obejmować najstarsze ZOO w Polsce mogące poszczycić się bogatą kolekcją 14 tysięcy zwierząt oraz 1100 gatunków. Przy ZOO wybudowane zostało Afrykarium, czyli oceanarium poświęcone faunie Afryki. To są dopiero atrakcje! Po takim wyczerpującym spacerze, wybierz się do Dzielnicy Czterech Wyznań – miejsce wyjątkowe pod względem historii i kultury, ponieważ to tutaj przeplatają się judaizm, katolicyzm, protestantyzm i prawosławie. Obecnie to popularny punkt spotkań z wieloma kawiarniami, pubami, klubami z muzyką na żywo i restauracjami.

Wrocław - kultura i historia

Wrocław jest jednym z najstarszych miast w Polsce, ponieważ już w czasach antycznych na terenie dzisiejszego miasta istniała osada o nazwie Budorigum. Oficjalna wzmianka miała miejsce w 1000 roku w związku z powołaniem biskupstwa w Gnieźnie, jednak już wcześniej książę Mieszko I wybudował gród na Ostrowie Tumskim, który jest najstarszą częścią miasta. Wrocław ma niezwykle bujną i trudną historię, m.in.: epidemia cholery, powodzie, obóz koncentracyjny oraz bombardowania i walki podczas II wojny światowej, w wyniku których 70 % miasta zostało zniszczone. Wrocław, to nie tylko historia, ale też kultura, co widać w bogatej liście muzeów i teatrów. Fanom historii szczególnie polecamy Muzeum Narodowe z Panoramą Racławicką będącą muzeum sztuki założonym pierwotnie w XIX w. w Lwowie oraz Muzeum Miejskie Wrocławia czy Muzeum Architektury (jedyne w Polsce!). W 2016 roku, miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury i Światową Stolicę Książki, wybierz się autobusem do Wrocławia a z pewnością dowiesz się, dlaczego! Rok rocznie odbywają się różnorodne festiwale, np. Festiwal Dobrego Piwa czy festiwal filmowy Nowe Horyzonty. Wrocław od wielu lat jest też trzecim co do wielkości ośrodkiem akademickim w kraju, czego dowodem są Uniwersytet Wrocławski z 1702 roku, Politechnika, Uniwersytet Medyczny i Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu.

Wrocław - życie nocne

Wrocław z pewnością nie zawiedzie Cię pod względem bogatej oferty atrakcji czekających na Ciebie wieczorami. Miejscem zdecydowanie wartym odwiedzić jest Fontanna Multimedialna we Wrocławiu, gdzie odbywają się wieczorne pokazy związane z historią miasta przy akompaniamencie świateł i muzyki. Miejscem, gdzie zdecydowanie można udać się wieczorami jest Dzielnica Wzajemnego Szacunku, gdzie polecić możemy "Szynkarnie" z tradycyjnym regionalnym jedzeniem lub "Karavan", gdzie serwowane są burgery. W okolicach uniwersytetu możesz załapać się na pyszną pizzę w "Piec na Szewskiej", a bliżej Rynku wybrać się na drinka do "Setki" lub "Kontynuacji". Jeśli lubisz tańczyć i chcesz się wyszaleć do ostatniej minuty zanim nadejdzie godzina odjazdu Twojego autobusu wypróbuj "Schody do Nikąd", "Bezenność", "Mundo 71" lub "Nietota". Masz jeszcze będziesz miał chwilkę zanim wyruszysz na dworzec autobusowy? Koniecznie wybierz się na burgery w "Pasibus Stacja Świdnicka", a nie pożałujesz!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności