Bus Wrocław - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Wrocław

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

Wrocław - znajdziesz tu num_bus_stops przystanki autobusowe . Jest to Wrocław, Plac Grunwaldzki, Wrocław, ul. Norwida, Wrocław, Dworzec Autobusowy, a ich lokalizację można znaleźć na mapie na tej stronie.
Wrocław - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Autobusy to jeden z najwygodniejszych sposobów podróżowania, a FlixBus należy do najtańszych sposobów, aby dostać się do miasta Wrocław! W zależności od tego, skąd podróżujesz, dojazd do miasta Wrocław z FlixBusem może kosztować nawet 14,99 zł!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Wrocław jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Wrocław podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Bilet autobusowy do miasta Wrocław można zarezerwować już od 14,99 zł. Bilet najłatwiej kupisz na tej stronie lub w aplikacji. Zarezerwuj wcześnie, aby uzyskać najlepszą cenę!
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Wrocław - informacje turystyczne

Wrocław - informacje ogólne

Wrocław - miasto idealne na weekendową wycieczkę autobusową, które z pewnością urzeknie Cię swoimi klimatycznymi uliczkami i zaułkami. To stolica województwa dolnośląskiego liczące 637 000 mieszkańców oferująca wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: najstarsze ZOO w Polsce, zabytkową Halę Targową będącą na liście zabytków UNESCO czy Manufakturę cukierków lub rejs po rzece Odrze. Wrocław jest znany ze względu na sławne wrocławskie Krasnale – prawie 300 figurek rozsianych po całym mieście. Jak tylko Twój autobus dotrze na dworzec wybierz się na spacer i spróbuj odnaleźć je wszystkie! Wrocław jest również słynnym miastem studenckim, więc wieczorami na pewno nie będziesz się tutaj nudzić, bo ilość barów, knajpek, pubów i klubów zapewni Ci rozrywkę do ostatnich minut przed odjazdem Twojego autobusu!

Wrocław – zabytki

Zwiedzanie Wrocławia możesz rozpocząć od Rynku, który ma niemal 3.8 hektara będąc trzecim co do wielkości w Polsce i jest niezwykłym zabytkiem architektury gotyckiej. Rynek otoczony jest przez historyczne kamienice, np. Kamienica pod Złotym Słońcem czy Kamienica pod Gryfami oraz fontannę Zdrój. To tutaj rok rocznie odbywa się bardzo popularny w Polsce jarmark bożonarodzeniowy! Wrocław znany jest jako miasto zakochanych, czego wyrazem jest Ostrów Tumski i Most Tumski – popularne miejsce spotkań par, które przywieszają tutaj kłódki jako symbol miłości. Jak tylko Twój autobus będzie dojeżdżał na miejsce, zobaczysz górujący nad miastem "Sky Tower" będący najwyższym budynkiem w Polsce widocznym przy dobrych warunkach pogodowych nawet z Karkonoszy! Innymi słynnymi punktami widokowymi są Wieża Widokowa Katedry i Mostek Pokutnic.

Podczas wycieczki do Wrocławia, nie zapomnij wybrać się na spacer do Ogrodu Japońskiego, gdzie znajdują się różne gatunki oryginalnych egzotycznych roślin oraz wzorowane na japońskie budowle. Plan wycieczki do Wrocławia powinien obejmować najstarsze ZOO w Polsce mogące poszczycić się bogatą kolekcją 14 tysięcy zwierząt oraz 1100 gatunków. Przy ZOO wybudowane zostało Afrykarium, czyli oceanarium poświęcone faunie Afryki. To są dopiero atrakcje! Po takim wyczerpującym spacerze, wybierz się do Dzielnicy Czterech Wyznań – miejsce wyjątkowe pod względem historii i kultury, ponieważ to tutaj przeplatają się judaizm, katolicyzm, protestantyzm i prawosławie. Obecnie to popularny punkt spotkań z wieloma kawiarniami, pubami, klubami z muzyką na żywo i restauracjami.

Wrocław - kultura i historia

Wrocław jest jednym z najstarszych miast w Polsce, ponieważ już w czasach antycznych na terenie dzisiejszego miasta istniała osada o nazwie Budorigum. Oficjalna wzmianka miała miejsce w 1000 roku w związku z powołaniem biskupstwa w Gnieźnie, jednak już wcześniej książę Mieszko I wybudował gród na Ostrowie Tumskim, który jest najstarszą częścią miasta. Wrocław ma niezwykle bujną i trudną historię, m.in.: epidemia cholery, powodzie, obóz koncentracyjny oraz bombardowania i walki podczas II wojny światowej, w wyniku których 70 % miasta zostało zniszczone. Wrocław, to nie tylko historia, ale też kultura, co widać w bogatej liście muzeów i teatrów. Fanom historii szczególnie polecamy Muzeum Narodowe z Panoramą Racławicką, będącą muzeum sztuki założonym pierwotnie w XIX w. w Lwowie oraz Muzeum Miejskie Wrocławia czy Muzeum Architektury (jedyne w Polsce!). W 2016 roku, miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury i Światową Stolicę Książki, wybierz się autobusem do Wrocławia a z pewnością dowiesz się, dlaczego! Wrocław od wielu lat jest też trzecim co do wielkości ośrodkiem akademickim w kraju, czego dowodem są Uniwersytet Wrocławski z 1702 roku, Politechnika, Uniwersytet Medyczny i Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu.

Wrocław - życie nocne

Wrocław z pewnością nie zawiedzie Cię pod względem bogatej oferty atrakcji czekających na Ciebie wieczorami. Miejscem zdecydowanie wartym odwiedzić jest Fontanna Multimedialna we Wrocławiu, gdzie odbywają się wieczorne pokazy związane z historią miasta przy akompaniamencie świateł i muzyki. Wrocław tętni życiem nocnym i ma wiele do zaoferowania każdemu poszukiwaczowi dobrej zabawy. Niezależnie od tego, czy preferujesz energetyczne kluby taneczne, przytulne knajpki z klimatyczną muzyką na żywo czy modne bary z wyszukanymi drinkami, Wrocław ma to wszystko. Możesz liczyć na niezapomniane chwile i dobre towarzystwo, gdy słońce zniknie za horyzontem.

Autobusy jadące do miasta Wrocław

Znajdź najtańsze autobusy jadące do miasta Wrocław

Wrocław - Szukasz tanich biletów? Mamy dla Ciebie propozycję autobusów jadących do miasta Wrocław, których ceny zaczynają się już od 14,99 zł - a możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, dokonując wcześniejszej rezerwacji online. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście na jeden dzień czy na tydzień, wskocz na pokład i ciesz się podróżą w dobrym stylu dzięki naszemu darmowemu Wi-Fi i wygodnym fotelom. Rezerwacja biletu jest łatwa, z opcjami zakupu dla każdego. Zarezerwuj online, osobiście w punkcie sprzedaży lub na naszej aplikacji FlixBus. Możesz również korzystać z aplikacji, aby zarządzać rezerwacją aż do momentu podróży. Aplikacja będzie również pełniła rolę biletu - wystarczy pokazać ją kierowcy przy wsiadaniu do autobusu. Aby uzyskać najtańsze bilety, zarezerwuj w aplikacji z wyprzedzeniem - im wcześniej zarezerwujesz, tym tańszy będzie Twój bilet!

Wrocław - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

FlixBus to najtańszy i najwygodniejszy sposób dotarcia do miasta Wrocław. W mieścieWrocław znajduje się3 przystanków i można do nich dotrzeć z 215 miast. Wystarczy sprawdzić w sieci FlixBus, czy Twoje miasto również ma połączenie! Rezerwacja biletu autobusowego z FlixBus jest bardzo prosta: możesz wybrać spośród kilku różnych metod płatności, takich jak karta kredytowa, szybki przelew, Paypal, Google Pay. Zapłać z góry w całkowicie bezpieczny sposób online lub przez darmową aplikację FlixBus, albo zapłać gotówką, jeśli decydujesz się na podróż w ostatniej chwili. Ponadto nie zapominaj, że podróżowanie autobusem jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska opcji i możesz pomóc planecie, równoważąc swoją emisję dwutlenku węgla podczas podróży z FlixBusem!

Udogodnienia

Podróż do miasta Wrocław jest bardzo wygodna: gdy już znajdziesz się na pokładzie swojego FlixBusa, możesz usiąść, zrelaksować się i korzystać z naszych udogodnień. Nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, a aby uczynić Twoje doświadczenie jeszcze milszym, mamy bezpłatne Wi-Fi , więc możesz nadrobić zaległości w e-mailach lub obejrzeć swój ulubiony serial, gdy zabieramy Cię do miasta Wrocław. Czy lubisz podróżować i oglądać krajobraz za oknem? Mówisz, masz! Kiedy rezerwujesz bilet, możesz zarezerwować swoje preferowane miejsce wybierając dane siedzenie , a jeśli chcesz trochę więcej miejsca lub prywatności, możesz nawet zarezerwować miejsce obok siebie! Jeśli chodzi o bagaż, że możesz zabrać ze sobą co tylko chcesz do miasta Wrocław, ponieważ FlixBus oferuje jeden bagaż podręczny i jeden bagaż główny w cenie biletu!


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności