Autobus z i do: Lwów od 45 zł

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka zasilania.
Usługi na pokładzie

Pełna elastyczność

Możesz anulować i przebukować swój bilet do 15 minut przed odjazdem.

Przebukuj bilet

Podróże przyjazne środowisku

Nasze autobusy wykazały bardzo niski ślad węglowy na przejechany pasażerokilometr.

Podróże autobusem i środowisko

Punktualność

Do celu dowieziemy Cię wygodnie i na czas: 9 na 10 naszych autobusów punktualnie dociera do celu.

Bieżące informacje na temat przejazdu
Bilet autobusowy z 45 zł
Liczba połączeń z Lwów 7
Liczba przystanków autobusowych w Lwów 2
Kraj Ukraina

Tourist information on Lwów

Ogólne informacje o Lwowie

Lwów - najbardziej romantyczne i klimatyczne miasto Ukrainy, w którym znajduje się aż 50% wszystkich zabytków Ukrainy. Nie jest możliwe, aby nie zakochać się w urokliwych uliczkach miasta, zapachu świeżo parzonej kawy i zabytkowej architekturze. Lwów to przede wszystkim kawa, czekolada, piwo i dobre jedzenie. Odwiedzając Lwów autobusem będziesz miał do wyboru wiele kawiarni, pubów i restauracji, z których każda posiada swój niepowtarzalny klimat nawiązujący do różnych wątków w historii tego wielokulturowego miasta. Historia kulturalnej stolicy Ukrainy sięga ponad siedem wieków, z których każdy pozostawił znaczący ślad w architekturze i tradycji miasta.

Wielu doświadczonych podróżujących twierdzi, że Lwów stał się dla nich prawdziwym odkryciem i warto go odwiedzić, nazywany jest nawet Florencją Północy! Z FlixBusem dojedziesz autobusami do Lwowa lub z Lwowa do 8 miast w Europie, m.in. Kraków, Katowice, Brno, Wiedeń. Sprawdź naszą aktualną ofertę połączeń i rezerwuj bilet już teraz!

Zabytki w Lwowie

Po dotarciu autobusem na Lwowa rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty na Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO i architektonicznie odzwierciedla pozostałości po wielu narodowościach zamieszkujących to miasto. Jest to najbardziej popularne miejsce wśród turystów, jak i mieszkańców, więc z pewnością warto rozpocząć tutaj swoją wycieczkę. Jeśli po przyjeździe na dworzec autobusowy doskwiera Ci głód nie martw się, Lwów słynie z pysznego i niedrogiego jedzenia! Wypróbuj "Atlas" lub "Shtrudelhaus" lub Gasova. Na Lwowskim Rynku znajduje się również Centrum Informacji Turystycznej, gdzie możesz bezpłatne zaopatrzyć się w mapy miasta. Zatrzymaj się na chwilkę przed renesansowymi kamienicami na Rynku, m.in. Kamienica Bandinellich, Kamienica Królewska czy Czarna Kamienica. Jeśli masz ochotę obejrzeć panoramę Lwowa, skieruj się na taras widokowy Ratusza skąd możesz napawać się widokiem z licznych kościołów Starego Miasta, warte odwiedzin są, m.in. Kościół Dominikanów, Katedra Łacińska i Kaplica Boimów. We Lwowie znajdzie się coś dla każdego! Miłośnicy piwa zdecydowanie powinni odwiedzić Muzeum Browarnictwa przy Browarze Lwowskim (Lwiwska pywowarnia), gdzie bilet wstępu obejmuje zarówno zwiedzanie jak i degustację! Miłośnicy historii powinni odwiedzić Skansen Gaj Szewczenki, Podziemia Lwowskie, Wały Hetmańskie i Gubernatorskie. Jeśli wolisz ciche miejsca, odwiedź najpiękniejszy cmentarz w Ukrainie - Cmentarz Łyczakowski, gdzie pochowanych jest wielu sławnych ludzi kultury i polityki, m.in. Maria Konopnicka, Artur Grottger, Gabriela Zapolska. O zachodzie słońca, wybierz się na spacer z bliską Ci osobą na wzgórze, gdzie znajduje się Wysoki Zamek skąd zobaczysz wspaniały krajobraz Lwowa.

Lwów: kultura i historia

Lwów został założony w XIII wieku. Książę Daniela I Halickiego założył miasto w ok. 1250 roku. Pierwsza pisemna wzmianka o mieście pochodzi z 1256 roku w kronice Galicja-Wołyńskiego. Podczas swojej długiej historii Lwów był pod panowaniem szeregu państw i rządów, stąd różnorodność kulturowa miasta. Spacerując po jego ulicach, można zauważyć, jak wpływy ukraińskie, polskie, żydowskie, ormiańskie, austriackie współistnieją obok siebie. To samo można powiedzieć o różnorodności tradycyjnej kuchni Lwowa. Miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem nauki i kultury, gdzie działa Uniwersytet Lwowski, Politechnika Lwowska, Polski Teatr Ludowy czy też słynna Opera Lwowska, która zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków w całym Lwowie. Bilety na spektakle nie są drogie, więc zdecydowanie polecamy! 

Życie nocne w Lwowie

Po podróży autobusem i całodniowym spacerze po zakątkach Lwowa, wieczór powinien zakończyć się dobrą kolacją. Lwów na pewno Cię nie zawiedzie! Najbardziej znanymi restauracjami, kawiarniami i tawernami są "Kryivka" znajdująca się na rynku, „Barczewski Restaurant”, pikantna bar-restuaracja dla osób zdecydowanie powyżej 18 lat Cafe "Masoch", wspaniały "Dim Legend” i Muzeum Słoniny we Lwowie będące nietypowym miejscem przedstawiającym historię słoniny i jednocześnie restauracja oferująca nietypowe przysmaki.  Miłośnicy piwa powinni zajrzeć do restauracji-browarów "Kumpel" i  «BierlinLemberg». Natomiast dla fanów czekolady czeka Fabryka Czekolady. Jeśli Twój autobus odjeżdża z miasta w godzinach porannych, masz czas, żeby udać się do jednego z lokalnych klubów, takich jak „Klub Picassa”.

Lwów - Twoje przystanki autobusowe

notice Proszę zwrócić uwagę na to, że w mieścieLwów jest więcej przystanków, tzn. 2.