Lwów - autobus w obie strony

Podróżowanie w czasie pandemii

Sprawdź aktualne informacje dotyczące podróżowania.
Kliknij tutaj

Nasze środki bezpieczeństwa

Stosujemy rozszerzone procedury, aby podróżowanie było bezpieczne i komfortowe.
Dowiedz się więcej na

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w mieście Lwów

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Lwów - informacje turystyczne

Lwów - informacje ogólne

Lwów - najbardziej romantyczne i klimatyczne miasto Ukrainy, w którym znajduje się aż 50% wszystkich zabytków Ukrainy. Nie jest możliwe, aby nie zakochać się w urokliwych uliczkach miasta, zapachu świeżo parzonej kawy i zabytkowej architekturze. Lwów to przede wszystkim kawa, czekolada, piwo i dobre jedzenie. Odwiedzając Lwów autobusem będziesz miał do wyboru wiele kawiarni, pubów i restauracji, z których każda posiada swój niepowtarzalny klimat nawiązujący do różnych wątków w historii tego wielokulturowego miasta. Historia kulturalnej stolicy Ukrainy sięga ponad siedem wieków, z których każdy pozostawił znaczący ślad w architekturze i tradycji miasta.

Wielu doświadczonych podróżujących twierdzi, że Lwów stał się dla nich prawdziwym odkryciem i warto go odwiedzić. Nazywany jest nawet Florencją Północy! Z FlixBusem dojedziesz autobusami do Lwowa lub z Lwowa do 8 miast w Europie, m.in. Krakowa, Katowic, Brna, Wiednia.

Lwów - zabytki

Po dotarciu autobusem do Lwowa rozpocznij swoją wycieczkę od wizyty na Starym Mieście, które jest wpisane na listę UNESCO i architektonicznie odzwierciedla pozostałości tego wielokulturowego miasta. Jest to najbardziej popularne miejsce wśród zarówno turystów, jak i mieszkańców, więc z pewnością warto rozpocząć tutaj swoją wycieczkę. Jeśli po przyjeździe na dworzec autobusowy doskwiera Ci głód, nie martw się, Lwów słynie z pysznego i niedrogiego jedzenia! Wypróbuj restauracje Atlas, Shtrudelhaus lub Gasova. Na lwowskim rynku znajduje się również centrum informacji turystycznej, gdzie możesz bezpłatne zaopatrzyć się w mapy miasta. Zatrzymaj się na chwilkę przed renesansowymi kamienicami na Rynku, m.in. Kamienicą Bandinellich, Kamienicą Królewską czy Czarną Kamienicą. Jeśli masz ochotę obejrzeć panoramę Lwowa, skieruj się na taras widokowy ratusza, skąd możesz napawać się widokiem licznych kościołów Starego Miasta. Warte odwiedzin są m.in. Kościół Dominikanów, Katedra Łacińska i Kaplica Boimów. We Lwowie znajdzie się coś dla każdego! Miłośnicy piwa zdecydowanie powinni odwiedzić Muzeum Browarnictwa przy Browarze Lwowskim (Lwiwska pywowarnia), gdzie bilet wstępu obejmuje zwiedzanie i degustację! Miłośnicy historii powinni odwiedzić Skansen Gaj Szewczenki, Podziemia Lwowskie, Wały Hetmańskie i Gubernatorskie. Jeśli wolisz ciche miejsca, odwiedź najpiękniejszy cmentarz w Ukrainie - Cmentarz Łyczakowski, gdzie pochowanych jest wielu sławnych ludzi kultury i polityki, m.in. Maria Konopnicka, Artur Grottger, Gabriela Zapolska. O zachodzie słońca wybierz się na spacer z bliską Ci osobą na wzgórze, gdzie znajduje się Wysoki Zamek skąd zobaczysz wspaniałą panoramę Lwowa.

Lwów - kultura i historia

Lwów został założony w XIII wieku przez księcia Daniela I Halickiego. Pierwszą pisemną wzmiankę o mieście można znaleźć w 1256 roku w kronice Galicja Wołyńskiego. Podczas swojej długiej historii Lwów był pod panowaniem szeregu państw i rządów, stąd różnorodność kulturowa miasta. Spacerując po jego ulicach, można zauważyć, jak wpływy ukraińskie, polskie, żydowskie, ormiańskie, austriackie współistnieją obok siebie. To samo można powiedzieć o różnorodności tradycyjnej kuchni Lwowa. Miasto jest bardzo ważnym ośrodkiem nauki i kultury, gdzie działa Uniwersytet Lwowski, Politechnika Lwowska, Polski Teatr Ludowy czy też słynna Opera Lwowska, która zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków w całym Lwowie. Bilety na spektakle nie są drogie, więc zdecydowanie polecamy!

Lwów - życie nocne

Po podróży autobusem i całodniowym spacerze po zakątkach Lwowa, wieczór powinien zakończyć się dobrą kolacją. Lwów na pewno Cię nie zawiedzie! Najbardziej znanymi restauracjami, kawiarniami i tawernami są Kryivka, Barczewski Restaurant, Dim Legend i Muzeum Słoniny we Lwowie: nietypowe miejsce przedstawiające historię słoniny i jednocześnie restauracja oferująca ten przysmak. Miłośnicy piwa powinni zajrzeć do browarów Kumpel i Bierlin Lemberg. Natomiast dla fanów czekolady czeka Fabryka Czekolady. Jeśli Twój autobus odjeżdża z miasta w godzinach porannych, masz czas, żeby udać się do jednego z lokalnych klubów np. klubu Picassa.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności